Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enki

Konkurs kibica League of Legends

Polecane posty

Poddaję się - kończę tę dyskusję. Jeśli twierdzisz, że jakieś urządzenie pomoże komukolwiek w wyobrażeniu sobie perspektywy czy w zachowaniu proporcji anatomicznych, albo w jakiś magiczny sposób usprawni zdolności psychofizyczne... nie mam pytań.

Edit:

Może spróbuję tak. Tworzenie obrazu odbywa się pewnymi etapami. Zgodzicie się chyba wszyscy, że najpierw musi pojawić się jakaś wizja w głowie - najpierw ogólny obraz tego co chcemy narysować, w jakim stylu, na co położyć nacisk, etc. Taki etap twórczy. Później ustalamy szczegóły jak perspektywa, konkretne kształty, etc. Później mózg przekazuje sygnały do ręki powodujące jej ruch - kieruje przy tym koordynacją co sprawia że wodzimy narzędziem w kształt okręgu lub trójkąta na przykład. Następnym etapem jest przekazanie ruchu na narzędzie (ołówek, tablet, mysz), a na końcu na nośnik (papier, ekran). Ja zmierzam cały czas do tego, że tablet pomaga, ale tylko w tym ostatnim etapie - po prostu dokładniej przenosi ruch narzędzia i łatwiej (neturalniej) jest zaadaptować ruchy ręki żeby przełożyć obraz w głowie na papier. Ale to nie wpływa na proces twórczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o wyobrażeniu czy zachowaniu proporcji - mówię o przeniesienie wizji na medium, w tym przypadku monitor komputera. Myszką jest zwyaczajnie trudniej. Tak, to takie proste.

Hehe, fajnie manipulujesz tym, co napisałem i swoimi wcześniejszymi wypowiedziami - i mnie nazywasz redaktorem faktu ;-) Wcześniej pisałeś o oddaniu anatomii i odzwierciedleniu perspektywy - teraz piszesz o jej wyobrażeniu. Cytując klasyka - "nie mam pytań".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak nie umiesz rysować, to prawdopodobnie żaden sprzęt nie pomoże. Ale znam wielu ludzi, którzy rysują całkiem nieźle, a za pomocą myszki nie byli by w stanie narysować prostej kreski. Nie mówię, że to wirtuozi sztuki plastycznej - nie o to przecież w tym temacie chodzi, a cały czas o nim piszemy, prawda? Czy zeszliśmy na te abstrakcyjne tory myślenia o oddawaniu perspektywy i anatomii w konkursie dotyczącym nabazgrania w paincie postaci z gry?

Edit: tak, widziałem Twoją sugestię "poświęć więcej czasu z myszką". Na tym może też zakończe, bo akurat zgadzam się z tym zdaniem, o czym pisałem już wcześniej, a jest to dobre podsumowanie tej dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biore udział w konkursie.

Bawiłem się z paintem troche i rysowałem dla siebie i dla innych championy. Do konkursu zgłaszam prace :

383471_105460666277819_120889849_n.jpg

Tutaj dam moje 2 inne prace skarnera i kennena ;>

429782_101870249970194_1967440237_n.png

304983_105461736277712_1606216920_n.jpg

Dałem Jaxa do konkursu ze względu na to, iż jest to moja ulubiona postać i jako pierwszego go narysowałem. Wszystko robione w paincie! Nie na żadnych tabletach, wszystko myszką :> Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...