Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enki

Konkurs kibica League of Legends

Polecane posty

Nie wie dlaczego chcecie żeby osoby które uzywają tabletów były zdyskwalifikowane ponieważ uzywając tabletu też rysujesz np. w paincie tylko oni odczuwają to jakby rysowali ołówkiem po kartce. Muszę również dodać że skoro te osoby posiadają tablety graficzne to mają prawo je wykorzystywać inni tak samo mogli je kupić ale woleli gry czy coś innego. Więc proszę wszystkich użytkowników by dali im święty spokój, a jak tak bardzo marudzicie to sobie sami kupcie tanie tablety są już od 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma talent to i w paintcie myszką stworzy szenoopadającą pracę. A jak kto talentu nie ma to ani tablet, ani photoshop nie pomogą. Pogódźcie się. Tablet nie pomaga w oddaniu anatomii, odzwierciedleniu perspektywy czy narysowaniu równego kółka - jedyny plus, że szybciej się pracuje i człowieka tak kurwica przy poprawkach nie bierze jak z myszką.

Zresztą - enki wyraźnie powiedział, że liczyć się bardziej będzie pomysł i styl (oraz pewnie wkład pracy), a nie jakość. Znajdźcie mi tablet, albo program graficzny które podpowiadają co i jak narysować, żeby to było naprawdę ciekawe. tongue_prosty.gif

--

No dobra, tablet oddaje siłę nacisku - jedyna prawdziwa różnica między nim a myszką. Ale za pomocą pędzla i gumki, oraz wielkiej cierpliwości można uzyskać taki sam efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atanasis Piszesz, że tablet nie pomaga, a ja twierdzę, że pomaga i to bardzo. Jeżeli ktoś w miare sprawnie rysuje na papierze, a na myszy już nie bardzo (no bo bez przesady, mysz nie jest narzędziem kreślarskim), to właśnie tablet mu pozwoli przenieść mniej-więcej swoje umiejętności na ekran kompa. No ale to rozmowa mniej więcej taka sama jak na temat wyższości firmowych myszek nad myszkami z marketu w przypadku gier - niby tym i tym się da, a tak naprawdę rozbija się to o zawartość portfela. Posiadacze tabletów w konkursach rysowniczych ZAWSZE mają łatwiej, nawet przy konkursie "bazgrania", ale trzeba się z tym pogodzić albo wysupłać co najmniej kilkadziesiąt zł i kupić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ngx A Ty redaktorem Faktu jesteś, że tak wyrwałeś moje słowa z kontekstu? Nie stwierdziłem że tablet w ogóle nie pomaga, tylko że nie pomaga w oddaniu anatomii czy perspektywy - bo to już jest kwestia umiejętności a nie sprzętu. Owszem, z tabletem jest łatwiej, ale myszą też się da - polecam poszperać po youtube (

). Jak ktoś świetnie rysuje na papierze da rade nawet bez tabletu - w najgorszym wypadku może zeskanować szkic i wykorzystać to jako podkład. Bardziej to czaso- i pracochłonne, ale się da.

Tak więc - jak komuś zależy na braniu udziału w konkursach rysowniczych to ma opcje - odłożyć kasę na tablet, albo poświęcać więcej czasu na pracy z myszką. Moim zdanie sprawiedliwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktorem faktu nie jestem, wyraziłem swoją opinię - a to różnica, polecam zapoznać się z definicją "wyrwania z kontektstu". Jedynie w skrócie odniosłem się do Twojej wypowiedzi ("piszesz, że tablet nie pomaga"), a chodziło mi o zopiniowanie zdania "tablet nie pomaga w oddaniu anatomii, odzwierciedleniu perspektywy czy narysowaniu równego kółka". Ale pewnie, łatwiej komuś napisać, że wyrywa zdanie z kontekstu, niż udawać, że nie zrozumiało się intencji drugiej osoby - taka zagrywka, której mistrzami są polscy politycy (jeżeli już jesteśmy przy takich wyszukanych epitetach). Moje zdanie odnośnie Twojej wypowiedzi (jeżeli nie zrozumiałeś, to teraz bardziej dosadne): OWSZEM, tablety POMAGAJĄ przy oddaniu anatomii, odzwierciedleniu perspektywy i narysowaniu równego kółka. Pomagają, bo są do tego STWORZONE. Zresztą, sam sobie przeczysz, pisząc, że "owszem, z tabletem jest łatwiej". No to jak łatwiej, to chyba pomagają, co?

Zabawne jest Twoje mówienie, co się da, a czego się nie da myszką. Przy takiej argumentacji, to można napisać, że padem od Xboxa też się da. bardziej czasochłonne, ale da się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...