Skocz do zawartości

Nowy PC w przedziale 1000-1300 zł


kadafi737

Polecane posty

Witam, przymierzam się do kupna nowego komputera, jednak praktycznie w oógle sięna tym nie znam (co warto kupować a co nie). Zgodnie z innym tematem z tego forum, stwierdziłem, że gotowca z allgero nie będ brał (chociaż początkowo miałem taki zamiar właśnie). Na komputer jestem w stanie przeznaczyć 1000 - 1300 zł. Wiadomo, im mniej tym lepiej, jeśli jednak różnica 100 zł będzie znaczaco w przypadku jakiegoś komponentu (np. dodając 100 zł będe miał już widocznie lepszy procesor) to to nie ma znaczenia. Prosze jednak, aby propozycje, które będa padać nie przekraczały 1300 zł . Do komputera musze dokupić jeszcze klawiaturę, myszkę słuchawki/głośniki + mikrofon. To też jeszcze trochę wyjdzie. Do czego będzie używany komputer ? Mam 19 lat, więc teoretycznie głównie do jakiejś pracy, przygotowywania czegoś na studia, ale wiadomo - pograć tez bym chciał skoro decyduje się już na stacjonarny. :D Nie planuję go podkręcać - nie znam się na tym.

Krótko mówiąc - najlepsza opcja za jak najniższe pieniądze : D Z góry nie podziekuję, bo głupio się potem nie odezwać, a dwa razy dziękować nie będę. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem jednego. Dlaczego tma polecają do tego zestawu taki procesor : http://www.morele.net/procesor-intel-celeron-g550-2-60-ghz-2mb-l3-lga1155-box-bx80623g550-479021/

skoro np na allegro mogę znaleźć coś takiego :

http://allegro.pl/i5-3470-4x3-6ghz-asus-4gbddr3-gt610-2048mb-3d-500w-i2692812322.html

Przecież ten zestaw z allegro wydaje się być lepszy. O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem jednego. Dlaczego tma polecają do tego zestawu taki procesor : http://www.morele.ne...623g550-479021/

skoro np na allegro mogę znaleźć coś takiego :

http://allegro.pl/i5...2692812322.html

Przecież ten zestaw z allegro wydaje się być lepszy. O co chodzi?

Ta, wkońcu i5 z GT 630 plus niemarkowy zasilacz & nieznana MoBo +wolny dysk & nieprzewiewna obudowa mają być lepsze od zestawu yoja?

GT610, nie G630. yojo2

To żart, prawda?

Tą wypowiedzią dowiodłeś jak bardzo znasz się na PC. yojo2 ma w sygnaturce taki czerwony napisik: "STOP gotowcom z Allegro!"

Kliknij, bo widać że nie czytałeś. A na następny raz pomyślę zanim coś napiszę wink_prosty.gif

Zwradam honory, chciałem zmodyfikowac, ale wiesz... moderacja postów i nie wiedziałem kiedy będzie on opublikowany. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^LOL? [ciach] teraz człowieku. biggrin_prosty.gif Napisałem w 1 poście, że prawie kompletnie się na tym nie znam - to raz, a dwa - czytałem,a spytałem z czystej ciekawości. Jeżelic zegoś nie rozumeim to pytam. Cięzko to zrozumieć? Następnym razem to TY pomyśl zanim coś napiszesz.

/// no i dzięki yojo2.

Wulgaryzmy są zabronione. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, okej, dzięki. To jeszcze takie pytanie (postaram się, żeby to bło jedno z ostatnich):

Lepiej doinwestować i kupić proc pentium g630 czy lepszą płytę (tą msi) ? Jeżeli wziąłbym ASrock'a h61m (i do tego pentiuma g630) , to nie będzie potem problemu potem jak np będę chciał podpiąć pod nią inny procesor (choćby i5 - kry7 coś tam wspominał)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to podsumowując:

Karta graficzna Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT

Płyta główna ASRock H61M-S

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 500GB, SATA III,

Procesor Intel Pentium G630T, Dual Core, 2.30GHz, 3MB,

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

Cena zestawu to 1309 zł. To wszystko ? Jeśli o niczym nie zapomniałem i wszystko okej zebrałem, to serdecznie dziekuję za pomoc i za cierpliwość przy odpowiadaniu na moje pytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nawet taniej wyjdzie. Dzięki. Nie zauważyłem nawet, że jest bez T. Ah i pozwoliłem sobie zmienić napęd na asusa, bo podobno działa trochę ciszej. Albo inaczej - asus podobno działa cicho, a sony głośno. Ale to bez różnicy chyba raczej. (No chyba, że np z doświadczenia wiesz/wiecie, że sony jest lepszy?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

sorry za odkop, ale mam pytanie. Czy w tym zestawie jest jakaś karta sieciowa czy coś takiego ? :| Bo próbowałem dzisiaj zainstalować "internet" (połączyć się z modemem z tp) i wyskakuje mi błąd, że nie odnaleziono karty sieciowej. :|

A jeżeli nie ma i trzeba jakąś skombinować, to czy pasowałaby taka ze starego kompa: Pentagram GQ968

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...