Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

O zasilacz pytałem na forach, powiedziano mi, że starczy do tego konfiga, a to raczej ludzie znający się na rzeczy, więc chyba to nie zasiłka.

>>>Jak tam sobie uważasz - ja mam do GF6600GT 420W i nie uważam że jest to specjalnie na zapas. Przy Twoim konfugu to sam bym szukał czegoś w granicach 550W. Zawsze też istnieje możliwość że jest jakaś usterka.

Monitor to Samsung SM 931C. Też brałem pod uwagę tę opcję, ale jak to sprawdzić?

>>>A w jakich trybach on pracuje, bo sam typ monitora niewiele mi mówi a za leniwy jestem by szukać po necie.

Jeszcze jeden problem - zdarzyło się już dwukrotnie dziś, że komp mi zgasł, tzn. jakby odłączył dyski twarde

Tym bardziej dobry powód by przyjrzeć się temu zasilaczowi bliżej.

Nic nie znajdziesz póki nie będziesz miał możliwości przetestowania podzespołów oddzielnie, co w praktyce sprowadza się do posiadania drugiego kompa i testowania grafy, zasilacza i monitora na innym sprzęcie .

- ekran robi się cały czarny

Komunikat brzmi:

" Not optimum mode. Reccomended mode 1280x1024 60 HZ".

I w kwadracie pod spodem: "?" Komunikat nie wyskakuje od razu, tylko po jakimś czasie i też nie zawsze.

>>>Karta podaje na monitor niekompatybilny sygnał. Za duża wartość odświeżania prawdopodobnie. Albo nieobsługiwane rozdzielczości. Tak jak radził wieś.niak wywalić wszystkie stery i najlepiej zostawić tylko standardowe wingrozy. Możliwe też że problem powoduje jakaś aplikacja zarządzająca pracą monitora.

Restartuję system, ekran tylko miga na chwilę, system uruchamia się bardzo szybko (jakby w ogóle nie było na początku tych "DOSowych" komunikatów o kompie itp.

- widzę ekran uruchamiania systemu Win XP (ten z paskiem niebieskim i logo),

- monitor wyłącza się, tego "Zapraszamy" już nie widzę, tylko słyszę, że system startuje...

>>>A jak jest z trybem awaryjnym windy (F5 przy komunikacie o starcie systemu)? W awaryjnym możesz korygować niewłaściwe ustawienia.

Po kilku takich próbach (najczęściej skutkuje dopiero całkowite wyłączenie kompa i szyny zasilającej i odczekanie kilku minut) system uruchamia się z rozdzielczością ustawioną na taką, jaka wtedy miała się zrobić (chyba, ale dopiero teraz to zauważyłem).

>>>Zamiast czekać kilka minut spróbuj po odłączeniu zasilania (z wtyczki) nacisnąć Powera by rozłądować kondensatory na płycie - efekt powinien być ten sam.

Ale też nie jest to tak normalnie, bo jeśli zaczekam krócej, paręnaście sekund powiedzmy, to wszystko jest OK dopiero po chwili od startu systemu (od razu pulpit widzę, wcześniej cały czas monitor "nie działa"), a jeśli dłużej, to od początku jest OK (zgłasza się BIOS, i te "DOSowe" komunikaty typu procek, RAM, IDE itp.).

>>>Może to uszkodzenie wbudowanej grafy? Np jakiegoś kondensatora? Przejrzyj płytę dokładnie, czy wszystkie komponenty (a szczególnie kondensatory) wyglądają naturalnie. Może który spuchł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie przejściówki, wystarczy poszukać: http://www.google.com/search?q=ps2+na+usb.

Brethil -> To nie jest kwestia poprawy jakości sygnału, tylko translacja sygnałów. Złącze PS2 i USB to inne standardy, więc inne sposoby komunikacji, a przejściówka musi "tłumaczyć" z jednego na drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ekran robi się cały czarny

Komunikat brzmi:

" Not optimum mode. Reccomended mode 1280x1024 60 HZ".

I w kwadracie pod spodem: "?" Komunikat nie wyskakuje od razu, tylko po jakimś czasie i też nie zawsze.

>>>Karta podaje na monitor niekompatybilny sygnał. Za duża wartość odświeżania prawdopodobnie. Albo nieobsługiwane rozdzielczości. Tak jak radził wieś.niak wywalić wszystkie stery i najlepiej zostawić tylko standardowe wingrozy. Możliwe też że problem powoduje jakaś aplikacja zarządzająca pracą monitora.

Stery były tylko te z płyty instalacyjnej. Wywalenie aplikacji od monitora nie pomogło.

Restartuję system, ekran tylko miga na chwilę, system uruchamia się bardzo szybko (jakby w ogóle nie było na początku tych "DOSowych" komunikatów o kompie itp.

- widzę ekran uruchamiania systemu Win XP (ten z paskiem niebieskim i logo),

- monitor wyłącza się, tego "Zapraszamy" już nie widzę, tylko słyszę, że system startuje...

>>>A jak jest z trybem awaryjnym windy (F5 przy komunikacie o starcie systemu)? W awaryjnym możesz korygować niewłaściwe ustawienia.

Tego nie próbowałem. Ale co tam konkretnie musiałbym zrobić, żeby to skonfigurować?

Po kilku takich próbach (najczęściej skutkuje dopiero całkowite wyłączenie kompa i szyny zasilającej i odczekanie kilku minut) system uruchamia się z rozdzielczością ustawioną na taką, jaka wtedy miała się zrobić (chyba, ale dopiero teraz to zauważyłem).

>>>Zamiast czekać kilka minut spróbuj po odłączeniu zasilania (z wtyczki) nacisnąć Powera by rozłądować kondensatory na płycie - efekt powinien być ten sam.

Ale też nie jest to tak normalnie, bo jeśli zaczekam krócej, paręnaście sekund powiedzmy, to wszystko jest OK dopiero po chwili od startu systemu (od razu pulpit widzę, wcześniej cały czas monitor "nie działa"), a jeśli dłużej, to od początku jest OK (zgłasza się BIOS, i te "DOSowe" komunikaty typu procek, RAM, IDE itp.).

>>>Może to uszkodzenie wbudowanej grafy? Np jakiegoś kondensatora? Przejrzyj płytę dokładnie, czy wszystkie komponenty (a szczególnie kondensatory) wyglądają naturalnie. Może który spuchł?

A jeśli "spuchł", czyli coś mu się stało, to co wtedy? Generalnie komp nie jest mój, tylko narzeczonej i chyba w szał wpadnie, jak zobaczy, że coś tam grzebie i jeszcze jak powiem, że cośnie działa (zwłaszcza że chyba napęd DVD szwankuje, bo niektóre płyty czyta bardzo wolno, a niekórych, mocniej draśniętych, w ogóle).

Ogólnie - super porady :). Popróbuję to wszystko w niedzielę, bo niestety wcześniej nie da rady.

wies.niak - a USB nie jest przypadkiem też "szybsze" od PS2? Bo tak jakoś mi się zawsze wydawało. Faktem jest, że przejściówki z USB na PS2 widziałem wielokrotnie, a odwrotnie nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery były tylko te z płyty instalacyjnej. Wywalenie aplikacji od monitora nie pomogło.

Mówiłeś, że ściągasz inne, zobaczymy, czy to pomoże.

Tego nie próbowałem. Ale co tam konkretnie musiałbym zrobić, żeby to skonfigurować?

Chodzi o to, byś spróbował dłubać w ustawieniach w trybie awaryjnym, jeśli w normalnym się nie da.

A jeśli "spuchł", czyli coś mu się stało, to co wtedy?

Jeśli masz pewną rękę to możesz przelutować kondensator (jakby co, to poczytaj: link).

wies.niak - a USB nie jest przypadkiem też "szybsze" od PS2? Bo tak jakoś mi się zawsze wydawało. Faktem jest, że przejściówki z USB na PS2 widziałem wielokrotnie, a odwrotnie nigdy.

Nie czytałem dokumentacji USB i PS2, ale nawet jeśli usb jest szybsze, to nie sądzę by był to problem (tzn problemu nie ma, skoro przejściówki są). Odbiornik i tak ma wyższą częstotliwość próbkowania niż normalny sygnał informacyjny, więc jeśli poczeka trochę dłużej na kolejny bit niż normalnie, to raczej mu to różnicy nie robi. Poza tym (piszę w ciemno, nie czytałem dokumentacji) może na starcie negocjowana jest prędkość pracy, dzięki czemu port wykryje, z jaką szybkością ma działać i ile czekać na kolejne bity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery były tylko te z płyty instalacyjnej. Wywalenie aplikacji od monitora nie pomogło.

>>>Hmmm.... jeśli masz dostęp do czystego HDD dobrze byłoby spróbować postawić system na czysto i spróbować. To odpowiedziało czy szukać w sterach czy w sprzęcie.

Tego nie próbowałem. Ale co tam konkretnie musiałbym zrobić, żeby to skonfigurować?

>>>Wciskasz F5 lub F8 w czasie startu systemu i... albo uruchamiasz awaryjny od razu (F5) albo masz menu (F8). Winda startuje tylko z niezbędnym zestawem sterów i mocno ograniczoną funkcjonalnością. Ale pogrzebać można w ustawieniach i uruchomić ponownie kompa.

zwłaszcza że chyba napęd DVD szwankuje, bo niektóre płyty czyta bardzo wolno, a niekórych, mocniej draśniętych, w ogóle).

>>>To akurat niekoniecznie awaria. Niektóre napędy tak mają. Słaba korekcja błędów. A i płyty zdarzają się kiepsko tłoczone teraz.

BTW Ja w TESCO kupiłem kiedyś DVD (bardzo potrzebowałem i nie miałem gdzie) Niby esperanze - a sporo CDków miałem i wszystko było OK - a z tych to farba złaziła :) Nagrać się dało, ale już odczytać nie :) - teraz już kupuję tylko SONY albo Verbatimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sobie uważasz - ja mam do GF6600GT 420W i nie uważam że jest to specjalnie na zapas. Przy Twoim konfugu to sam bym szukał czegoś w granicach 550W. Zawsze też istnieje możliwość że jest jakaś usterka.

Wiesz, poczytałem trochę po necie, popytałem po paru innych forach i chyba faktycznie muszę ci przyznać rację. Powiem więcej - teraz zasilacz mam na celowniku jako pierwszego podejrzanego. Ale w życiu bym nie pomyślał, jaki to może mieć związek? o_O

A w jakich trybach on pracuje, bo sam typ monitora niewiele mi mówi a za leniwy jestem by szukać po necie.

Sprawdzałem i w cyfrowym i w analogowym - to samo. Zresztą, ostatecznie brak winy monitora przesądził test na starym CRT 15'.

Tym bardziej dobry powód by przyjrzeć się temu zasilaczowi bliżej.

To akurat była wina procka [choć może zasiłki też po części], schłodziłem dziada porządnie, zwentylowałem budę - i teraz nic takiego się już nie dzieje.

Nic nie znajdziesz póki nie będziesz miał możliwości przetestowania podzespołów oddzielnie, co w praktyce sprowadza się do posiadania drugiego kompa i testowania grafy, zasilacza i monitora na innym sprzęcie .

Wiem, dlatego jutro składam wizytę w pobliskim serwisie [biednie u mnie o kogoś z odpowiednio dobrym sprzętem, żebym mógł to sprawdzić...] i już będę więcej wiedział. Ale na 90% obstawiam zasiłkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa umnie dziwięk ale nie wiem dokładnie dlaczego?

to mój nowy komputrer

karta [PCIE] Karta GeForce 8600GT 256 palit

Procesor AMD Athlon 64 3800+ BOX

Pamięć DDR2 1GB PC6400 800MHz Patriot CL5 PSD21G8002

Płyta Gigabyte GA-MA69G-S3H VGA

Zasilacz Chieftec GPS-350EB-101A 350W

dysk seget garacuda 120gb

zainstalowałem sp2 i dalej niema dzwięku

taki błedy wyskakują

http://img164.imageshack.us/img164/8817/93483713mt0.jpg

tu przy instalacji sterowników

http://img505.imageshack.us/img505/3883/55171715oq0.jpg

prosze pomocy jestem juz załamany z tym wszystkim

Linki lub miniaturki...

[wies.niak]

dla tych któży też mają taki problem to tak więc poradziłem się w ten sposub że:

problem wystąpił tylko dlatego że gdy pierwszy raz instalowałem sterowniki to nie miałem servise packa 2 zainstalowanego więc gdy go zainstalowałem problemy dalej były więc trzeba tylko odinstalować wszystkie sterowniki i ponownie je zainstalować oczywiście restart kompa przed instalacją :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dosc duzy problem, bo moj komputer wciaz sie zawiesza. Skanowalem go wszystkim czym tylko mam (ArcaVir, Ewido, SB S&D, AdAware), wywalilem wszystki "smieci" i wciaz to samo. Normalnie siedze na forum lub gadam na GG, kiedy nagle wszystko staje, muzyka przestaje grac i nie mozna ruszyc myszka, pomaga tylko restart. Mam Windowsa XP z SP2, procesor Athlon 1 GHz, 512 MB RAM, karte graficzna-Radeon 9200.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh. Za dużo, by opisywać, w każdym razie podłączyłem kompa nawet na dwóch zasilaczach 450W i problem wciąż występował. Zaczęliśmy nawet podejrzewać, że płyta główna źle dysponuje energią.

Po długich bojach okazało się, że wystarczyło włączyć Vsync czy, jak kto woli, synchronizację w pionie [najlepiej wymusić od razu w sterownikach]. Paski odeszły w niepamięć :P

Nie pomogło to na problemy w Gunmetalu i widoczne gdzieniegdzie przebarwienia, ale o to już podejrzewam monitor LCD/brak wsparcia gier/jeszcze inną głupią opcję, której w[y]łączenie pomoże pokonać problem [byłbym wdzięczny za jakieś typy]. Ważne, że problemu z migającymi paskami już nie ma. ;p

Dzięki wszystkim którzy chcieli pomóc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EragoN~ -> Sprawdziłbym dysk programem diagnostycznym ze strony producenta. Sprawdziłbym też temperatury, szczególnie procesora. Sprawdziłbym ,czy kabelki dobrze siedzą. Jeśli coś podkręcałeś, to bym to "odkręcił". Sprawdziłbym też w panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń, czy nie ma jakichś komunikatów o błędach / problemach o czasie zbieżnym z czasem zawieszki systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że chyba napęd DVD szwankuje, bo niektóre płyty czyta bardzo wolno, a niekórych, mocniej draśniętych, w ogóle).

>>>To akurat niekoniecznie awaria. Niektóre napędy tak mają. Słaba korekcja błędów. A i płyty zdarzają się kiepsko tłoczone teraz.

BTW Ja w TESCO kupiłem kiedyś DVD (bardzo potrzebowałem i nie miałem gdzie) Niby esperanze - a sporo CDków miałem i wszystko było OK - a z tych to farba złaziła Nagrać się dało, ale już odczytać nie - teraz już kupuję tylko SONY albo Verbatimy.

No tak, niby racja. Ale jeśli przy oglądaniu DVD są małe problemy z płynnością dźwięku (najlepiej to słychać przy włączeniu lektora - mówi tak, jakby lekko bił się w piersi), to już jest chyba coś niehalo. Zwłaszcza że w takiej sytuacji oglądanie muzycznego DVD jest kompletnie bezsensowne i wkurzające :evil: (w filmach jeszcze da się przeżyć, zwłaszcza że nei zawsze jest to widoczne).

Co do monitora - nowe stery do grafiki nie pomogły w problemie, podobnie niewiele da sięzrobićw trybie awaryjnym (też zgasł przy próbie zmiany częstotliwości). Dziwne jest to, że teraz jdyna rozdzielczość, przy której nie ma problemu to nie jest wcale 1280x1024 60Hz (bo takie dane podaje monitor jak gaśnie jako optymalne), tylko 1152x864 70Hz...

Monitora dziś niestety nie sprawdzę i kogoś innego, bo nie wyrobiłem się z czasem. Nie wiem, czy po prostu nie zanieść go do serwisu i ewentualnie tam by zobaczyli, co jest (ma półtora roku około, także powinna jeszcze być gwarancja). :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie kodeki do Windows Media Player 11? Ściągnąłem jakieś ( niestety nie pamiętam jakie) i obraz się poprawił ( nie ma już kwadracików), ale przy niektórych filmach , teledyskach itp. nie mam dźwięku!:( dopiero po skonwertowaniu na DivX rozwiązuje problem, ale ja bym wolał odtwarzać w Media Playerze. W sieci jest tyle tych wszystkich kodeków, że nie wiem który mam ściągnąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sporawy problem z kompem.

Jakiś mich temu kupiłem cs 1 antology.

caly czas hulał jak zły, aż do momentu ( 3-4 dni temu)

gdy sciągnęła się aktualizacja. :evil:

teraz po wyłączeniu csa nie mozna wylaczyc steama, gdyz mowi mi ze jakas aplikacja steam wciąż dziala, przy czym nic takiego nie jest uruchomione.

ponadto po grze w csa, komp co parenascie sekund wiesza sie na jakies pół minuty a potem chodzi wolno jak nieboskie stworzenie, az do kolejnej zwiechy. dopiero po restarcie komp nadaje sie do uzytku.

parametry:

Win XP home

proc intel c2d 2,0 ghz

1gb goodram ddr2

grafika galaxy gf8600 Gt 512Mb

dysk twardy samsung p2500 spinpoint (coś takiego, dokladnie nie pamietam)

Komp nie krecony ani nic w nim nie bylo bunowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Może to uszkodzenie wbudowanej grafy? Np jakiegoś kondensatora? Przejrzyj płytę dokładnie' date=' czy wszystkie komponenty (a szczególnie kondensatory) wyglądają naturalnie. Może który spuchł?[/color']

Na mój gust wszystko jest OK, ale może luknijcie (o ile coś widać):

abcd0001hj4.th.jpg

abcd0002xm6.th.jpg

abcd0003dm7.th.jpg

abcd0004ed7.th.jpg

abcd0005iu9.th.jpg

abcd0006gm2.th.jpg

abcd0007wp2.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam duży problem. Kupiłem nowy komputer, ale nie włącza się on jak powinien. Gdy wyłączam go, i włączam po chwili, to wszystko jest dobrze, ale gdy od wyłączenia minie trochę czasu (około 3 godziny), to komputer się nie włącza, mignie tylko dioda informująca o włączeniu komputera (tak, jakby komputer był włączony przez pół sekundy bo wentylatory też działają) i się wyłącza. Tak jest zawsze, gdy od wyłączenia upłynie trochę czasu. Jedynym wyjściem jest odcięcie prądu (nie pomaga "pstrykanie" włącznikiem na zasilaczu, wyłączam prąd listwą).

Ponieważ komputer jest nowy, zaniosłem komputer do sklepu, pan stwierdził, że poobserwuje. Stwierdził, że nic się u niego nie dzieje. W domu jednak nie działało. Zawiozłem komputer znowu. Pan wymienił zasilacz, ale i tak twierdził, że wszystko działa. Na nowym zasilaczu dzieje się to samo - po dłuższej przerwie w działaniu komputer nie włącza się.

Dodam, że napięcie w domu mam dobre - 230V bez dużych wahań. Komputer był sprawdzany na innych kablach i gniazdkach (ale w moim domu, a u pana podobno działa). W domu mam jeszcze 2 komputery, i one włączają się prawidłowo.

Zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB-101 A (maksymalna moc 350W).

Płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2 nVidia GeForce 6100

Prodesor Sempron 3000+ (AM2)

Ram Goodram 512 MB

Windows XP SP2

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem. Niedawno modernizowałem sprzęt:

Płyta główna ASUS

Procesor AMD Athlon 64 3500 2.2GHz

GIGABYTE GeForce 7300GS 256MB RAM

Pamięć 2x256 RAM

Komputer włącza się normalnie, i wszystko idzie ok dopóki nie włączę animacji w Adobe Shockwave, lub gry komputerowej. W menu wszystko jest ok, ale gdy zaczynam grać, mam dźwięk(przez chwilę), obraz się nie rusza, a po chwili komputer się restartuje. Dodam jeszcze, że mam nowe sterowniki, Direct'aX też, a także sterowniki do monitora(21-calowy DELL P1130 CRT) ściągnięte z Internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klipa -> Zaryzykowałbym stwierdzenie, że może to być problem z płytą główną. Jedyny sposób diagnostyki jaki mi przychodzi, to podmiana elementów z innego komputera i obserwacja, czy dalej są problemy. Mógłbyś też spróbować, po dłuższym czasie wyłączenia, odłączyć np napędy i zobaczyć czy się podniesie. Tak samo mógłbyś sprawdzić przy podłączonych tylko kluczowych elementach komputera (płyta główna, procek, pamięci, grafika).

berto007 -> Asus produkuje wiele modeli płyt głównych... Jaki masz zasilacz (producent, model, moc)? Jakie masz temperatury procesora i grafiki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klipa -> Zaryzykowałbym stwierdzenie, że może to być problem z płytą główną. Jedyny sposób diagnostyki jaki mi przychodzi, to podmiana elementów z innego komputera i obserwacja, czy dalej są problemy. Mógłbyś też spróbować, po dłuższym czasie wyłączenia, odłączyć np napędy i zobaczyć czy się podniesie. Tak samo mógłbyś sprawdzić przy podłączonych tylko kluczowych elementach komputera (płyta główna, procek, pamięci, grafika).

Ale chyba taka obserwacja to jest zadanie Pana ze sklepu (ale przecież u niego działa ;) ). Pogooglowałem troszkę, i znalazłem fora, na których opisywane są podobne problemy z płytami tego producenta (które zresztą producent wymienił). Jednak nie jest to dokładnie ten sam model płyty.

klipa

Ja bym zaryzykował stwierdzeniem ze to zasilacz. Zmien na poczatek jego(nie kupuj a przełóż) , choć płyta też może być...

Jak już napisałem, zasilacz był zmieniany.

Tak czy inaczej jutro rano idę jeszcze raz do sklepu (zobaczymy co zrobi właściciel widząc 6 raz ten sam komputer :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy komputer, ale nie włącza się on jak powinien. Gdy wyłączam go, i włączam po chwili, to wszystko jest dobrze, ale gdy od wyłączenia minie trochę czasu (około 3 godziny), to komputer się nie włącza, mignie tylko dioda informująca o włączeniu komputera (tak, jakby komputer był włączony przez pół sekundy bo wentylatory też działają) i się wyłącza. Tak jest zawsze, gdy od wyłączenia upłynie trochę czasu. Jedynym wyjściem jest odcięcie prądu (nie pomaga "pstrykanie" włącznikiem na zasilaczu, wyłączam prąd listwą).

Typowy objaw "braku mocy", z tym że układy zasilania to nie sam zasilacz - równie ważny jest układ zasilania procesora (na płycie głównej) i ... jakość domowej instalacji elektrycznej (w tym uziemienia / zerowania).

Nie "pstrykaj", wyłącz na 2-3 minuty (kondensatory w zasilaczu musza się rozładować).

Ponieważ komputer jest nowy, zaniosłem komputer do sklepu, pan stwierdził, że poobserwuje. Stwierdził, że nic się u niego nie dzieje. W domu jednak nie działało. Zawiozłem komputer znowu. Pan wymienił zasilacz, ale i tak twierdził, że wszystko działa. Na nowym zasilaczu dzieje się to samo - po dłuższej przerwie w działaniu komputer nie włącza się.

Wiesz, w serwisie zawsze działa ;) między innymi dlatego że serwis przeważnie ma instalację elektryczną w dobrym stanie. A ty? jak tam u Ciebie z gniazdkami / kablami / bezpiecznikami? Nic nie iskrzy, nie ma obluzowanych przewodów?

Dodam, że napięcie w domu mam dobre - 230V bez dużych wahań. Komputer był sprawdzany na innych kablach i gniazdkach (ale w moim domu, a u pana podobno działa). W domu mam jeszcze 2 komputery, i one włączają się prawidłowo.

Wierzę że sprawdzałeś, ale cudów nie ma ;)

Te dwa kompy są starsze i pobierają mniej prądu?

Zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB-101 A (maksymalna moc 350W).

Płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2 nVidia GeForce 6100

Prodesor Sempron 3000+ (AM2)

Ram Goodram 512 MB

Windows XP SP2

Z tym modelm Chiefteca miałem kiedyś problemy, nie takie jak opisany ale też "brakował mocy" -> to znaczy miały za nisko ustawiony próg zabezpieczenia przeciwzwarciowego i potrafiły zastrajkować przy uruchamianiu kompa. Sprawdź z innym modelem zasilacza (chyba że już sprawdzałeś?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak:

Przy oglądaniu filmów z CD/DVD system zawiesza się i restartuje.

Mam napęd LITEON show-1673S, 1gb ram, epoxa enforce 4 ultra motherboard, athlona 3000+64 Gf6600GT

Najnowsze kodeki (k-lite) i serowniki do sprzętu.

Małe ps:

Jak zmusić WinDbg albo czym zastąpić, żeby przestał twierdzić że używam złych symboli i odczytał te zrzuty pamięci?

Pobrąłem większy zestaw symboli dla XP SP2 a on że się nie takie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko przy filmach się resetuje, czy przy grach też?

Czy zawsze się resetuje? Czy dzieje się to w różnych odstępach czasu od włączenia, czy w takich samych?

Czym odtwarzasz, próbowałeś innego programu?

Debugger pisze, że brak mu symboli, ale chyba coś wyrzuca w logu, nie? Jeśli tak, to przydałaby się treść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem z komputerem hmm a moze raczej dwa, zwiazane z dyskiem twardym.

1. Wlaczam komputer na tym ekranie gdzie mamy informacje o kompie wyskakuje mi napis, scaning device. Trwa to okolo 5 minut i wyskakuje, informacje ze bios nie mogl zostac zaladowany i jezeli chcesz kontynuowa nacisnij G. Naciskam i windows sie odpala.

2. Wlaczam kompa i zamist tego skanowania za urzadzeniem mam informacje taka ze DISC BOOT FAILD. Wloz plyte intalacyjna. NO i tak robie, z konsoli odzyskiwania naprawiam boot poleceniami fixboot i fixmbr. Restart dziala.

Pytania:

Jak sie tego pozbyc jest jakis program co mi naprawi dysk, co to moze byc za urzadzenie ktorego tak szuka?

Musze kupic nowy dysk?

Zmienilem ostatno karte graficzna bo stara sie zepsóla:

Obecny zestaw to:

AMD Sampron 3 ghz

1 gb ramu

plyta ECS

250 gb dysk Maxtor SATA II

ATI Radeon 9800 pro 128mb/256 bit

SB Live! 24 bit

Zailacz 450W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...