Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Wylaczenie tego pliku stronnicowania nie pomoglo.

Tzn. nie widac poprawy w plynnosci pracy.

Czy to mozliwe, ze jakis wirus etc. powoduje cos takiego?

Ten komp ma "syndromy zachowania" mojego starego, 3-4 letniego komputera z GF 5700LE na pokladzie.

Zwieszanie sie na jakis czas przy wlaczaniu roznych programow i stron.

Bylem pewien, ze te wlasnie zwiechy sa z przyczyny zbyt slabego sprzetu, ale w nowiutkim kompie za 5k jest w sumie to samo.

Co prawda niczego w nim nie podkrecalem, ale 2.6ghz C2D, GF 8800GTX i 2GB ramu LLK Patriota powinno byc wystarczajace w sumie do wszystkiego.

(Przy okazji gry dlugo sie laduja/ wlaczaja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowa rzeczy o ktorych piszesz Swistek jest absurdalna, no ale coz.

Wszystkie pochodzą z praktyki serwisowej (mojej i kolegów). Dokumentacja i zeznania swiadków na życzenie ;)

Doszedl do tego, ze to wina kabli, poniewaz nie zawsze porty usb czytaja mi urzadzenia zewnetrzne, a monitor jest podlaczony wlasnie pod ten port.

Port USB zamontowany w monitorze nie jest połączony z częścią sygnałową, jego uszkodzenie / zablokowanie nie powoduje problemów z wyświetlaniem. Tam w ogóle nie ma bepośredniego połączenia z resztą elektroniki monitora, nawet te monitory w których sterowanie obrazem odbywa się przez USB mają separację obwodów.

"Nieczytanie" urządzeń podłączonych do USB może być spowodowane uszkodzeniem:

- gniazd

- zasilacza

- kontrolera USB

- błędami w oprogramowaniu

Można odłączyć USB od monitora - będzie działał. Możesz odłączyć resztę urządzeń USB, a system powinien się załadować. Bez problemu możesz to sprawdzić.

Mimo to i tak komp powininen dzialac bez monitora i tu zachodzi sprzecznosc.

Nie ma żadnej sprzeczności, po prostu mylisz skutek z przyczyną.

Do innych wolnych USB mam podlaczona tylko myszke i klawiature, ale one nie moga powodowac nie wlaczania sie kompa.

Mogą. Na przykład zawyżony pobór prądu przez urządzenie USB może zablokować start komputera (częste przypadki, głównie z modemami Neostrady).

Ty nadal zgadujesz nie mając pełnej wiedzy o działaniu tych urządzeń o ktorych piszesz, w ten sposób NIGDY nie znajdziesz rozwiązania problemu. Chyba że przypadkiem ...

Dlatego sam nie wiem co moze byc nie tak. Wiekszosc podzespolow, dziala poprawnie ponadto jest dobrze podlaczona.

Nie wiesz co jest uszkodzone bo zgadujesz zamiast sprawdzić.

Sorry kolego, w serwisie komputerów intuicja pomaga ALE nie zastępuje testów / pomiarów / wiedzy.

apartament3c - dysk jest sprawny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej sprzeczności, po prostu mylisz skutek z przyczyną.
Ehh ciezko u ciebie z logika :P. Wlasnie o to chodzi nie moze byc skutku bez przyczyny.
Mogą. Na przykład zawyżony pobór prądu przez urządzenie USB może zablokować start komputera
Jezeli nie jest przeciazony to nie moze, ponadto brak klawiatury czy myszki nie wplywa na to, ze komp nie wlacza sie poprawnie.

Sorry, ale mam dosc tego, ze traktujesz mnie jako kogos kto w ogole nie zna sie na "piecach", twoje rady takze nie wiele pomagaja. A to co ty nazywasz "zgadywaniem" to diagnostyka a bez niej ani rusz przy badaniu ukladu elektonicznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikmu -> Powiedz mi, czego Ty tak na prawdę oczekujesz? SwisteK próbuje Ci pomóc, a Ty całkowicie ignorujesz jego porady. Skoro wiesz lepiej od wszystkich, to po co w ogóle piszesz?

Nie łamiesz regulaminu, ale Twoje zachowanie przeczy deklarowanej przez Ciebie chęci współpracy.

Grzecznie Cię proszę, albo zacznij robić to co Ci radzą, albo odpuść pisanie i bezcelową dyskusję, bo zacznę Ci kasowac posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo jak chcesz, nie zalezy mi na ich ilosci badz na truciu tylka innym bez powodu.

Ja po prostu nie lubie jak ktos odpowiada bezcelowo. Opisalem na tyle szczegolowo problem na ile moglem, jednakze caly czas dostaje odpowiedzi, ktore nie maja sie do niego.

Napisalem, ze czesami przy tym jak juz sie komp odpali to jest wiadomosc, ze procesor nie dziala poprawnie, lecz da sie to naprawic. Wiec przyczyna musi byc zwiazana z prockiem, jednakze tez zachowuje sie normalnie jego temperatura pozostaje na dobrym poziomie nie jest on przeciazony (zuzycie jego zasobow takze sie zbytnio nie rozni od tego jakie dotychczas bylo). Te zwiechy dzieja sie czasami gdy porusze biurko na ktorym jest komp, ale sprawdzalem kable i sa dobrze wetkniete. Inaczej nie umiem opisac tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o płycie głównej, powiedz mi czy jak przesuwasz tym biurkiem to obudowa bardzo sie przesuwa, wiem że ktoś miał coś ze zlączem procka ode mnie ze szkoły, i z tego co pamiętam wyciągnąłem cpu, przeczyściłem styki, pędzlem wejście na cpu, i potem było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowego procka C2D E4300 z płytą Gigabyte GA-P35-S3 i chciałem go podkręcić do wartości 2,4 zmieniając FSB z 800 na 1066, ale mam problem. W moim biosie, aby można było to zrobić trzeba ustawić CPU HOST CLOCK CONTROL na Enabled. Tak też robię. Następnie należy odpowiednio zwiększyć CPU HOST FREQUENCY (MHz), aby MEMORY FREQEUNCY (odpowiednik FSB) pokazał odpowiednią wartość. U mnie aby ustawić na 1066 trzeba zmienić CPU HOST FREQUENCY (MHz) na wartość 266. Tak też robię. Zapisuję i wychodzę z biosu. Teraz jest kilka scenariuszy:

1. Komputer się kilka razy włącza i wyłącza aż w końcu załapie.

2. Pojawia się po chwili komunikat, że nie może jakiegoś pliku odnaleźć i należy włożyć CD z Windowsem ( ale po restarce normalnie się włącza).

3. Zwiecha w pewnym momencie włączania (ponownie restar rozwiązuje problem).

Czy ktoś może mi powiedzieć co robię nie tak?

Najśmieszniejsze jest to, że CPU-Z nawet kiedy nic nie ruszam w Biosie to wartość zegara pokazuje na 1,2 ( gdzie powinno być 1,8) a Multipier na 6 ( gdzie powinno być bodajże 9).

Pomóżcie:( zakupiłem tego procka właśnie głównie z myślą o tym, żeby go podkręcić i zaoszczedzić trochę kasy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy on jest aż taki ważny przy OC?

Nie pisz o tym samym w dwóch tematach, odpowiedż już dostałeś.

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php...ghlight=#603739

Bez dobrego zasilacza możesz sobie pomarzyć o OC i poczytać o nim na forum ;)

Jaki wybrać? polecam temat "zasilacze", jest w tym dziale:

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=5245

Najpierw przeczytaj, potem zadawaj pytania. Większość tego typu problemów była już omawiana wiele razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dziwny problem sam nie wiem z czym :roll:

Zacznijmy od poczatku , mam zasilacz [ a w zasadzie mialem ] GameXStream 700W , kupilem sobie niedawno controller wiatrakow CM Aerogate wszystko pieknie ladnie podlaczylem w minucie dziala ,to wylaczylem PeCeta poszedlem , wracam , mysle sobie poukladam kable ... jak pomyslal tak zrobil ... wlaczam kompa startuje pieknie ale zapomnialem znowu podlaczyl controllera to wylaczylem kompa ,podlaczylem , wlaczylem i bylo tylko Lup ! i po zasilaczu :cry: to wymienilem na taki sam bo byl na gwarancji i a swietnie sie sprawowal , podlaczylem wszystko o 16-tej a zasilacz padl o 21-ej :cry: tego tez zwrocilem i czekam na nowy , co jest grane ?! :evil: BTW contoller tez zwrocilem i czekam na nowy...

Jak to komus pomoze :

E6420 @ 3.00Ghz [ AC 7 PRO ]

Asus P5W DH Deluxe

3GB Corsair 800Mhz

2x500GB Barracuda Perpendicular recording blah blah

SB Audigy 24

2x x1650 pro 512MB

2x Samsung writemaster

i 4 wiatraki

itp

przed zalorzeniem controllera wszystko bylo OK , moim zdaniem to wlasnie on jest winny ale ciagle poglowie mi chodzi to ze moglem "naelektryzowac" mobo , ale tak to chyba odmowilaby za pierwszym razem a nie po 4-5 godzinach ? :shock:

Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnić, dlaczego w CPU-Z pokazuje mi, że mam pamięć 400 Mhz a w rzeczywistości jest to 2x więcej? Tak samo się myli przy prędkości zegara procesora, bo pokazuje je 1,2 a w rzeczywistości jest 1,8. Co prawda ma czasami przebłyski geniuszu i dobrze wskaże, ale zaraz potem się "poprawia" i jest z powrotem 1,2.

Mam najnowszą wersję tego programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnić, dlaczego w CPU-Z pokazuje mi, że mam pamięć 400 Mhz a w rzeczywistości jest to 2x więcej? Tak samo się myli przy prędkości zegara procesora, bo pokazuje je 1,2 a w rzeczywistości jest 1,8. Co prawda ma czasami przebłyski geniuszu i dobrze wskaże, ale zaraz potem się "poprawia" i jest z powrotem 1,2.

Mam najnowszą wersję tego programu.

A słyszałeś kiedyś o takim czymś jak efektywne/rzeczywiste taktowanie ? To jest właśnie to : pamięci o czestotliwości efektywnej np 800MHz tak naprawde są taktowanie 400MHz ale 2 razy w cyklu zegara i wychodzi to efektywne 800...Tak zwane DDR. A co do procka to przypuszczam, ze masz Core 2 Duo lub mobilna jego wersje. Kiedy nie ma potrzeby procesor obniza taktowanie a kiedy jest potrzeba to chodzi normalnie. W lapach chodzi o oszczedzanie baterii a w PC hmm...Moze tez ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-=MARCIN=-

Moim zdaniem przy takiej konfiguracji i tak przydał by się jakiś lepszy zasilacz. A jakiej firmy jest ten co masz?. Kontroler wiatraków nie pobiera zbyt dużo mocy i nie powinien uszkodzić Ci zasilacza. Sugeruję zrobić pomiary napięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uzywam jakiekos Casecom-a 400W ale mam podlaczone tylko 2 wiatraki , 1 dysk i 1 naped i jakos leci , w poczcie mam OCZ GameXStream 700W czyli taki jaki mialem przed zakupem contollera i sprawowal sie swietnie , moim zdaniem to controller byl uszkodzony albo cuz i powodowal jakies speicia lol [ na elektronice sie nie znam ] . Co do pomiaru to zrobie o ile znajde miernik :roll: Dzieki , czekam na wiecej :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny, dziwny problem. Otóż, nie wiadomo czemu przy włączaniu komputera bardzo często wyłącza mi się wentylator od procesora! Powiadamia mnie o tym głośny, jednostajny pisk płyty głównej ( nie do wytrzymania). Po chwili się znowu włącza i wyłącza, aż w końcu już normalnie chodzi. Przy graniu jeszcze nie zaobserwowałem nagłego wyłączenia się wentylatora ( odpalenie gry tak jakby zmusza go żeby zaczął pracować), ale kto wie. W każdym razie płyta mnie o tym poinformuje...:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej_16

A jak jest jak zaraz po grze wyłączysz kompa i natychmiast go włączysz? Też się tak zachowuje?

Wygląda to to tak jakbyś miał wentylator podpięty pod slota z kontrolą obrotów. Jak proc jest zimny to by oszczędzać prąd i mniej szumieć wentyl się wyłącza (zmniejsza obroty). Jak proc złapie temperaturę to zaczyna się kręcić. Jeśli to jest przyczynę to wystarczy w BIOSe zmienić stosowną opcję by wentyl się nie zatrzymywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...