Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sparhawk999

ILE RAMU? Czy 4gb ma sens???

Polecane posty

Witam .Mam taki dylemat. Akurat mam troche wolnej gotówki i zastanawiam sie nad dokupieniem RAMU. Mam w tej chwili 2x1gb 800mhz(dc) i chcialbym kupic drugie tyle(bo jest tani,a pewnie niedlugo to bedzie standard-4gb)

Tyle tylko ze slyszalem(czytalem) ze Windows xp obsluguje(widzi) tylko 3gb.

Czy to prawda? I czy ma znaczenie czy system jest 32 czy 64 bitowy?

Z góry dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma znaczenie czy system jest 32 czy 64 bitowy?

nie ma to znaczenia przy obsługiwaniu RAM-u

Gdzies kiedys cztalem ze Windows Vista pracuje najlepiej na 4gb Ram ale moze to tylko jakas plotka :P

MOim zdaniem do domowych zastosowan wystarczy 2gb, chyba ze chcesz przycinac w najnowsze gierki zmax rozdzielczością + full detale :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista na razie mnie nie interesuje choc pewnie predzej czy pozniej sie na ten system przesiade. A co do mojego pytania, to zalezy mi aby ktos kto ma w swoim kompie 4GB ramu na XP napisał czy wszystko gra. W sensie ze windoza ,,widzi" ze sa 4gb, albo ze np. w jakies gierce konfigurator wykazuje

ze masz 4gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam viste i 2GB ramu i rak gram w bf2 to vista nagle zaczyna korzystać dysku i sprawdziłem że zapisuje dane do swapu czyli jak najbardziej dodatkowy ram by sie przydał. Żeby obsłużyć 4Gb ramu potrzeba systemu 64 bitowego który ma też inne zalety między innymi jest szybciej.

A poza tym podobno niektórym grom kończy się przestrzeń adresowa i na to też pomaga system 64bitowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne, że system zrzuca dane do pliku wymiany. Natomiast kwestia tego, czy są to działania typowe, czy może musi zwolnić RAM bo już dane się nie mieszczą.

To nie grom kończy się przestrzeń adresowa tylko systemowi. Kiedy gra chce pamięci, zwraca się o nią do systemu. System albo zwraca błąd, albo adres początku bloku pamięci, którego program żądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto bez systemu 64bit. Sam mam 4GB RAM i Vista32 nic nie chce brać powyżęj 2.75GB. Tak samo jak każdy system 32bit.

Po pierwsze, 32 bitowy procesor powinien bez problemu zaadresowac 4 gigabajty pamieci. Niestety ze wzgledu na rozne mechanizmy bezpieczenstwa zastosowane w xp mamy wyciety fragment adresu i w efekcie XP moze zaadresowac tylko 3 gigabajty,

Dwa, Vista miala ten problem rozwiazac.

Trzy, Kumpel ma 4 GB i nic nie mowil, zeby mu Vista tego nie widziala.

Cztery, Jestes pewien, ze 32 bitowe Linuksy nie obsluza 4 GB :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...