Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Strapping Young Lad - 1994-2006 The Chaos Years

Heh, dzisiejszy wynalazek kumpla. Niby to death, niby progressive, a jednocześnie industrial... I bądź tu, człowieku, mądry! Ale pomijając gatunek, w którego obrębie zamyka się kapela, grają chłopaki nieźle i jak na pierwszy kontakt z ich twórczością nawet mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryptopsy - The Unspoken King

Nuda i tyle.

No nie ja już nie moge.. 2008 jest BEZNADZIEJNYM rokiem jeśli chodzi o muzykę. Z tego co pamiętam to chyba tylko 4 albumy są naprawdę bardzo dobre. W porównaniu do 2007 obecny to prawdziwy s*it..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy za bardzo nie wiem, co w którym roku wychodzi. Gubię rachubę zaraz po usłyszeniu albumu, także nie narzekam na nic =]

Bad Religion - New Maps of Hell

Punkowo ostatnio u mnie. Całkiem niezła kapelka z wpadającym w ucho wokalem. Jak ktoś jeszcze nie słyszał, to polecam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer - Reign In Blood

Klasyczny klasyk.

Ale jak już pisać posta numer 1666, to nie ma na to lepszego działu. ]:->

Co do roku i płyt - IMO nie ma co narzekać. Mamy dopiero półmetek, a i tak wiadomo, że liczy się nie ilość, a jakość. Chociaż pod tym względem faktycznie '07 był niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ja już nie moge.. 2008 jest BEZNADZIEJNYM rokiem jeśli chodzi o muzykę. Z tego co pamiętam to chyba tylko 4 albumy są naprawdę bardzo dobre. W porównaniu do 2007 obecny to prawdziwy s*it..

Widocznie mało słuchasz...

Venomous Concept - Poisoned Apple

Ot chociażby. Że mało wam to mówi ? A jak powiem, że odpowiedzialni za powyższą płytę są tacy panowie jak Shane Embury (Napalm Death, Brujeria), Danny Herrera (Napalm Death, Anaal Nathrakh (live)) czy Danny Lilker (Nuclear Assault, Brutal Truth) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mało wam to mówi ? A jak powiem, że odpowiedzialni za powyższą płytę są tacy panowie jak Shane Embury (Napalm Death, Brujeria), Danny Herrera (Napalm Death, Anaal Nathrakh (live)) czy Danny Lilker (Nuclear Assault, Brutal Truth) ?

To nadal mało mi to mówi :P Co z tego, że gości grali w jakichś dobrych/znanych kapelach jak równie dobrze mogli nagrać crap dziesięciolecia? A poza tym jak nie znałem Venomous Concept, tak nie znam go nadal, choćbyś wymienił wszystkich ludzi związanych z zespołem :P

Samael - Moongate

I reszta z Reign of Light. Bardzo klimatyczny album, którego już dosyć dawno nie słuchałem, także nadrabiam zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż może być i tak że większości dobrych kapel które wydały w tym roku albumy po prostu nie lubie ;] Zresztą w zeszłym roku Dream Theater i Riverside było..

A tak w ogóle to znalazłem coś ciekawego, na 10-tym Nearfeście zagra samo Liquid Tension Experiment! Kurde a Stany tak daleko.. :P

Death - Sound of Perseverance

Nie muszę nikomu udowadniać ogromnego geniuszu Chucka[*]. Kto nie zna jest ułomny a bardzo dobry kawał muzyki ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal mało mi to mówi tongue.gif Co z tego, że gości grali w jakichś dobrych/znanych kapelach jak równie dobrze mogli nagrać crap dziesięciolecia? A poza tym jak nie znałem Venomous Concept, tak nie znam go nadal, choćbyś wymienił wszystkich ludzi związanych z zespołem tongue.gif

Fakt, mogli. Ale nie nagrali, uwierz mi na słowo. ;) A jak patrzysz na skład, to wiesz, że Ci goście są zdolni to nagrania świetnego materiału, co powinno Ci wystarczyć za zachęte. :P

Legion Of The Damned - Feel The Blade

Kolejny tegoroczniak i kolejny bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryptopsy - The Unspoken King

Nuda i tyle.

No nie ja już nie moge.. 2008 jest BEZNADZIEJNYM rokiem jeśli chodzi o muzykę. Z tego co pamiętam to chyba tylko 4 albumy są naprawdę bardzo dobre. W porównaniu do 2007 obecny to prawdziwy s*it..

Ten album jest faktycznie n/c. Ale "2008 jest BEZNADZIEJNYM rokiem jeśli chodzi o muzykę."? Powaliło?

Brutal Truth - Dementia

Still not loud enough, still not fast enough. W ogóle całe Sounds Of The Animal Kingdom miażdży równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Disturbed - Indestructible - wymiata, wielki powrót do formy z The Sickness.

No jest parę naprawdę dobrych kawałków: Indestructible, In the Fire, the Night, ale nie powiem żeby mnie na razie ta płytka powaliła... ale cały czas słucham więc pewnie powali :D

Tak swoja droga to wróciłem znowu do A7X a to za sprawą natknięcia się na ten klip :P

http://pl.youtube.com/watch?v=qvLjZLWdTeU&feature=user

PS. W ogóle to można tu pisać o distubed? to się w końcu do numetalu kwalifikuje. A w regulaminie jest kategoryczny zakaz dyskutowania o takich rzeczach :lol: :D lol :D LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anathema - Alternative 4

Moja ulubiona płytka Anglików - potrafili przejść na popularny progressive bez zbędnych cyrków i grają go po prostu dobrze. Można przy tym wypocząć, odprężyć się, et cetera.

Potem odkurzam Flojdów, bo aż wstyd, że ich tak długo nie ruszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie... wzięło mnie. Po dogłębnym przesłuchaniu okazało się że najnowszy album Disturbed zatytułowany Indestructible jest świetny (prawie genialny). Kilka kawałków z naprawdę porywającymi refrenami (np. Facade). A te gitarki (Indestructible)... no cud miód...

Jak tu zgadzac się z opinią że nu metal to jakaś kicha grana pod publiczkę. Na pewno nie w wykonaniu Disturbed...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Converge - Grim Heart / Black Rose

Klimatu i mocy to temu kawałkowi odmówić nie sposób.

BTW. Co polecacie sprawdzić jeżeli lubię w większości Converge (oprócz tych najostrzejszych kawałków), The Dillinger Escape Plan jeszcze bardziej, Botch i Normę Jean? Dajcie coś podobnego - osobiście największym problemem zazwyczaj jest wokal i jeżeli miałbym wybierać to wokalista TDEP najbardziej mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guns 'N Roses - Appetite for Destruction - My Michelle

Ostatnio mnie po prostu wzięło na Gunsów. Nie mogę się oderwać ,a kawałki na które niegdyś nie zwracałem uwagi teraz przykuwają. "well well well my michelle!" :D

Genesis - Mama

Bardzo oszczędny i prosty kawałek ale niesamowicie chwyta i nie puszcza głównie przez ten świetny wokal Collinsa + wstawki z elektrykiem. "haha ha!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera - Floods

Trochę klasyki po tej parodii Euro w tv :P

EDIT:

Riverside - Second Life Syndrom

Totalnie lajtowo, ale cholercia nie słuchałem tego od... dawna, a to IMO bardzo fajny i konkretny zespół.

Po pierwsze to : Syndrome ;]

Po drugie to : Riverside to obecnie jeden z najlepszych bandów na świecie (IMO rzecz jasna :P)

Joe Satriani - Crystal Planet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...