Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Terrorizer - World Downfall

Malvolent Creation - Warkult

Jeśli chodzi o death to Europa jest IMO sto lat do tyłu za Stanami...

Sam wolę Amerykański death, ale nie mogę się zgodzić :D Masa genialnych bandów z Wysp (Carcass, Napalm, Bolci...), do tego świetna szwedzka scena (Dismember, Entombed, Grave...), niezgorsza holenderska (Asphyx, Gorefest, Thanatos...) i niezła nasza rodzima (Vader, Decapitated, Dies Irae...) ;]

Sleep - Sleep's Holy Mountain

Moje najnowsze odkrycie. BAJKA.

Necrophagist - Onset of Putrefaction

Esencja technicznego death metalu ;]

btw: nowy image Cryptopsy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wolę Amerykański death, ale nie mogę się zgodzić :D Masa genialnych bandów z Wysp (Carcass, Napalm, Bolci...), do tego świetna szwedzka scena (Dismember, Entombed, Grave...), niezgorsza holenderska (Asphyx, Gorefest, Thanatos...) i niezła nasza rodzima (Vader, Decapitated, Dies Irae...) ;]

A ja pójdę jeszcze dalej i powiem, że dla mnie to amerykańce na czas obecny mogą naszym zespołom co najwyżej scenę rozgrzewać...

Death - Symbolic

...ale oczywiście mięli kiedyś swoje 5 minut :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

@scp

No farciarz z ciebie. Ale u mnie jest jutro Boris o/

Teräsbetoni - Voiman Vartijat

To jest naprawdę niesamowite ^_^

A potem:

Boris - Heavy Rocks

Świetny album. Jeśli coś z tego jutro zagrają to będzie piknie B)

PS do micza: wybierasz się może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teräsbetoni - Voiman Vartijat

To jest naprawdę niesamowite ^_^

Stworzyłem potwora, stworzyłem potwora! --__--'

Numbers From The Beast - An All Star Salute To Iron Maiden

Gwiazdy salutują Ironom, fajnie, nie? :) A tak po prawdzie album średniawy, chociaż niektóre interpretacje fajne - np. "The Evil That Men Do" z genialną gitarką. Nie polecam, nie odradzam, wrzucić można.

Potem zapewne wrzucę nowego Tiamata, bo coś nie chce chłopak do mnie przemówić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm, prawie jak obrazek Dakrthrone na lascie ^^

Przecież Fenriz jest najbardziej trve listonoszem świata :lol:

Ivo Partizan - Josef Mengele

Właśnie się dowiedziałem, że właśnie po nich odziedziczyłem imię :D Niezłe, choć dość mocno przygnębiające ;]

EyeHateGod - Confederacy Of Ruined Lives

Odpychające, niestrawne i chore. Mistrzostwo świata 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem:

Boris - Heavy Rocks

Świetny album. Jeśli coś z tego jutro zagrają to będzie piknie B)

PS do micza: wybierasz się może?

miałem jechać, ale w piątek jadę do Cardiego na wesele i musze odpuścić bo królowa brytyjska nie jest już taka hojna ;/ A ponoc mają grać same drone'owe kawałki, same gitary :)

Boris - The Thing Which Salomon Overlooked vol.3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wolę Amerykański death,

>> Faktycznie masz dobry gust :D

ale nie mogę się zgodzić :D

>> Szkoda :)

Masa genialnych bandów z Wysp (Carcass, Napalm, Bolci...),

>> Cacass - OK, Napalm Death - próbowałem się do nich przekonać i jakoś mi nie wyszło, ale skoro będą grać w Polsce to może spróbuję jeszcze raz. Bolt Thrower - sam w sumie nie wiem czemu za nimi nie przepadam. Teoretycznie fajny old-schoolowy death, ale czegoś mi u nich brakuje.

do tego świetna szwedzka scena (Dismember, Entombed, Grave...), niezgorsza holenderska (Asphyx, Gorefest, Thanatos...)

>> Szwedzka scena. Lubię Opetha, o Goetheborgu ( i ogólnie melo-deafie) nie będę sie wypowiadał bo bym musiał ostro klnąć. A co do Grave, Entombed, Dismember (także Gorefest i innych ekip z Holandii, i w sumie całej Europy) mam jeden podstawowy zarzut - grają jak dla mnie za słabo. Dużo bardziej wolę death zza oceanu bo jest po prostu szybszy, cięższy i mocniejszy. A europejski jest jakiś taki bezjajeczny :)

i niezła nasza rodzima (Vader, Decapitated, Dies Irae...) ;]

>> W sumie wychodzi na to, że to moja ulubiona europejska scena bo z niej lubię najwięcej zespołów. Vader, Behemoth, Decapitated, Dies Irae są IMO lepsze od praktycznie dowolnego innego europejskiego zespołu.

Oprócz ww. zespołów lubię jeszcze Septic Flesh :)

...ale oczywiście mięli kiedyś swoje 5 minut :)

I dobrze je zmięli ? :)

Divine Empire - Doomed To Inerhit

EDIT:

Idź się utop :P

Nie mam w pobliżu żadnego głębokiego zbiornika wodnego, ale coś się pomyśli ;)

Po tym ? Słabizna. Najmocniejsze co tam jest to to ku**wa :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, europejski DM bezjajeczny...zwłaszcza ten z początku lat 90. Idź się utop :P

Asphyx - The Rack

Cianide - Hell's Rebirth

http://pl.youtube.com/watch?v=hgxEN0SJGOk uklęknij i przeproś

Nie wiem czy wiesz, ale na majspejsie Asphyx jest już dostepny do odsłuchania ich nowy kawałek, całkiem dobry nawet :P Zresztą za niedługo ma nowy singielek wyjść...

>> Cacass - OK, Napalm Death - próbowałem się do nich przekonać i jakoś mi nie wyszło, ale skoro będą grać w Polsce to może spróbuję jeszcze raz.

Posłuchaj Suffer the Children ND i zobaczymy, czy wciąż się nie przekonasz ;] Ja już ich raz na żywo widziałem i była to kompletna masakra (a w czerwcu będzie jeszcze lepiej - patrz: supporty)

o Goetheborgu ( i ogólnie melo-deafie) nie będę sie wypowiadał bo bym musiał ostro klnąć.

Mam IDENTYCZNIE to samo :D

A co do Grave, Entombed, Dismember (także Gorefest i innych ekip z Holandii, i w sumie całej Europy) mam jeden podstawowy zarzut - grają jak dla mnie za słabo. Dużo bardziej wolę death zza oceanu bo jest po prostu szybszy, cięższy i mocniejszy. A europejski jest jakiś taki bezjajeczny

Tu mnie zagiąłeś :D "bezjajeczny"? Posłuchaj Carnage - Dark Recollections i miej odwagę powiedzieć to jeszcze raz :)

>> W sumie wychodzi na to, że to moja ulubiona europejska scena bo z niej lubię najwięcej zespołów. Vader, Behemoth, Decapitated, Dies Irae są IMO lepsze od praktycznie dowolnego innego europejskiego zespołu.

Kwestia gustu. Vader daaawno nie nagrał porządnej płyty, Beh powinien grać wciąż black, a Decapitated już niestety nie istnieje :/

Acid King - Zoroaster

bardzo przyjemny doom/stoner z kobitką na wokalu. Brzmi ciekawie ;]

A wcześniej leciało sobie:

!T.O.O.H.! - Konec Kontinentalniho Kontejneru

Hahaha niesamowite xD Czeskojęzyczny (!) progresywny grind/death :D Przyjemnie się słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IDENTYCZNIE to samo :D

>> No to piona :)

Tu mnie zagiąłeś :D "bezjajeczny"? Posłuchaj Carnage - Dark Recollections i miej odwagę powiedzieć to jeszcze raz :)

>> Pewnie i tak zdania nie zmienię, ale przesłucham. Jak gdzieś znajdę ;)

Kwestia gustu. Vader daaawno nie nagrał porządnej płyty,

>> Wiem, ale np. De Profundis jest [beeep]ista

Beh powinien grać wciąż black,

>> Tak jak mówisz - kwestia gustu. Ja za blackiem niespecjalnie przepadam, a płyty Beha od Satanici w górę dobrze mi podchodzą

a Decapitated już niestety nie istnieje :/

>> Cholerna szkoda, zwłaszcza Vitka...

Acid King - Zoroaster

bardzo przyjemny doom/stoner z kobitką na wokalu. Brzmi ciekawie ;]

>> Słyszałem tylko 2 ich kawałki, ale faktycznie przyjemnie się słucha. W sumie to chyba jedyny zespół z damskim wokalem, który mi odpowiada :)

Po cały dniu słuchania deathu pora na coś lżejszego:

Dire Straits - Brothers In Arms, Your Latest Trick

O, właśnie. Jak ja ich dawno nie słuchałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem:

Boris - Heavy Rocks

Świetny album. Jeśli coś z tego jutro zagrają to będzie piknie B)

PS do micza: wybierasz się może?

Hah, ja się wybieram ;)

Właśnie sobie Smile przesłuchuję, na zmianę z majspejsowo-dostępnymi utworkami (w tym live).

I zapewne grać będą z nowej płytki jednak - promo tour w końcu. Ale liczę na coś starszego też (cohć może nie takiego totalnie sludge-drone ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, ja się wybieram ;)

Właśnie sobie Smile przesłuchuję, na zmianę z majspejsowo-dostępnymi utworkami (w tym live).

I zapewne grać będą z nowej płytki jednak - promo tour w końcu. Ale liczę na coś starszego też (cohć może nie takiego totalnie sludge-drone ;))

na epce Statement są dwa kawałki ze Smile zrobione w stylu Heavy Rocks, te wersje są bardzo miażdżące :)

Asphyx - Last one on earth cudowne brzmienie ma ta płyta B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramallah - Kill a Celebrity. Pierwsze moje zetkniecie się z tymże bandem. Jakie wrażenia? K****ko nierówno. Z jednej strony niszczące aranże, idealnie wpleciona elektronika, niski strój. Z drugiej zaś, druga połowa płyty robi się najzwyczajniej w swiecie linkinparkowa. Capi tym z kilometra.

Kwestia dłuższego obsłuchania i wtedy można wystawić werdykt. Jak narazie nierówno i tyle ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramallah - Kill a Celebrity. Pierwsze moje zetkniecie się z tymże bandem. Jakie wrażenia? K****ko nierówno. Z jednej strony niszczące aranże, idealnie wpleciona elektronika, niski strój. Z drugiej zaś, druga połowa płyty robi się najzwyczajniej w swiecie linkinparkowa. Capi tym z kilometra.

Kwestia dłuższego obsłuchania i wtedy można wystawić werdykt. Jak narazie nierówno i tyle ....

ja miałem podobny problem z tym zespołem. Dla mnie jest po prostu za słaby z nieciekawymi kompozycjami, no i jak zauwazyles te zaciecia linkin parkowe...

Backyard Babies - Stockholm Syndrome

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed pisemnym z gegry...

Rainbow - Kill The King

Dio dio i reszta. Killnął bym za to nie jakiegośtam króla, a kogoś, kto był odpowiedzialny za nagłośnienie na angielskim -.-|

Megadeth - Anarchy In The UK

...Dave z chłopakami zostali chyba zaciągnięci do studia na nagranie tego covera po kilku porządnych Danielsach :lol:

Mithu -> Twój nju avek jest z tego teledysku, gdzie ten szatański karton łaził po mieście w wyniku

czego skończył marnie. Jeśli go kojarzysz, mógłbyś mi przypomnieć, jak się to zwało? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...