Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Pantera - Floods

Swoją drogą, całą płytę great southern trendkill kupiłem właśnie dla tego utworu po tym, jak obejrzałem to nagranie z koncertu. Nie po raz pierwszy przekonałem się, jak różne mogą być wykonania z płyty i live. W tym przypadku na korzyść koncertu.

Ano, różnica może nie aż tak gigantyczna, choć Dime faktycznie zagrał, i tak genialną solówkę, chyba jeszcze lepiej niż w wersji studyjnej. Co do różnic w wersji live/cd, najbardziej zaskoczyło mnie chyba koncertowe nagranie God Of Thunder by Kiss. Studyjnie lajtowo-rockowy kawałek, w wersji live już właściwie heavy metalowy, podchodzący "ciężkością" pod kołwer by Iced Earth.

Control Denied - The Fragile Art Of Existence

Właściwie już po pierwszych dźwiękach dowolnego z utworów można rozpoznać, że to robota Chuck Schuldiner'a. Płyta na pewno nie tak dobra jak Sound Of Perseverance Death'u, ale do Human czy Individual Thought Patterns (a może i nawet Symbolic?) można ja spokojnie porównywać. Z tym, że to raczej techniczny thrash, a nie death.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mastodon - Leviathan Czyli odkurzanie jednej z najlepszych płyt jakie znam. Nie ma absolutnie żadnego słabego kawałka. Zaś na samiutkim końcu mamy kawałek Joseph Merrick czyli akustyczne cudo... :D/ Odlot...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloween - Mr. Torture

Kurde, łazi za mną ten kawałek od paru dni i przestać nie może. Fakt, pochodzi z jednej z najlepszych płytek Dyniaków, no ale bez przesady... Dosłownie wpadł mi w ucho, a nucić Pana Tortury chyba nie wypada, chociaż śmieszny (tekst) jest. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki z mchu i paproci - THEME

LOL. znalazłem to na necie, i muszę przyznać że..prawie sie popłakałem.Autentycznie stanęła mi przed oczami cała moja młodość xD..Ehhh to były czasy..

The Doors - Peace Frogs

The Doors - Backdoor man

John Mayall - Room to move

Yeeeaaaah nie ma nic lepszego na weekend xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alabama Thunderpussy- Still Of The Night

Calkiem udany kołwer... Brzmienie wiosel bliskie oryginalowi ale mimo to jest troche ciezej. Wokal daje rade ale Coverdale to to nie jest ( xD ). Polecam caly zespol (fani stoner/southern i tak pewnie znaja :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decapitated- Organic Hallucinosis LP

Łeb został urwany.... Totalne cudo!! Zostałem ostro przeciągnięty po podłodze... Wiedzialem, że ten band ma potencjał (po Nihility) ale ostatni długograj jest genialny. Na obecną chwile Antigama i Decapitated rządzą według mnie wśród polskich kapel. 8) Tylko Vitka szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decapitated- Organic Hallucinosis LP

Łeb został urwany.... Totalne cudo!! Zostałem ostro przeciągnięty po podłodze... Wiedzialem, że ten band ma potencjał (po Nihility) ale ostatni długograj jest genialny. Na obecną chwile Antigama i Decapitated rządzą według mnie wśród polskich kapel.

Nie mogę zaprzeczyć ostatnio też bardzo dużo ich słuchałem i urywało łeb ale szczerze to jest bardzo hmm.. dwulicowy zespół :P Raz nagrają wielkie g*w*o a innym razem utwór przewyższający o klasę Kanibala czy Nile(chociaż tu to nic dziwnego).

Nevermore - This Godless Endeavor

I jak zwykle zaskakuje mnie to arpeggio Jeffa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nic nie pisało (szybkość forum), czas to naprawić:

Horrorscope - Evoking Deamons

Płyta w sumie nie nowa, ale daje po 4 literach ciągle z tą samą mocą, co niegdyś. Mocne, polskie, do tego na poziomie nie odbiegającym daleko od znanych i lubianych pozycji z naszej kochanej zagranicy. Nic tylko słuchać !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adie, 555 postów, czyli prawie jak Szatan! Choć prawie robi wielką różnicę... :twisted:

Hammerfall - Steel Meets Steel: Ten Years Of Glory

Hyh, całkiem świeżuchne wydawnictwo, dwupłytowy album z okazji dziesięciolecia działalności Szwedzian. Prawie same "best of" + trzy nowości. Jeszcze nie wiem, jak smakuje całość, bo dopiero kosztuję, ale daje się wyczuć, że smaczne toto jest. Ale o tem potem, jak się dokładnie zaznajomię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni to samo, czyli zestaw:

Dio - dyskografia

Black Sabbath - płytki z Dio

Rainbow - Rising

i jeszcze od czasu do czasu Tenacious D - Kickapoo :twisted:

aktualnie

Dio - Institutional Man

Tenacious D - Kickapoo

In the city of the fallen angels

where the ocean meets the sand

you will form a strong alliance

and the world's most awesome band

to find your fame and fortune

through the valley you must walk

you will face your inner demons

now go my son and ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCK!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madball - Demonstrating My Style

Uwielbiam ten nowojorski klimat ulicy u Madballa 8) Album wręcz doskonały pod każdym względem, ewidentnie kultowy album hardkorowego świata. =]

A poza tym to regularnie katuję Anathemę, Paradise Lost i 2Tm2,3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voodoocult - Jesus Killing Machine

Wohoho dream skład Lombado - Schuldiner - Petrozza ani trochę mnie nie zawiódł. Kawał prze genialnego materiału. Tytułowy kawałek i takie Death Don't Dance With Me to niesamowite killery. Do przesłuchania. Obowiązkowo dla każdego fana w/w wykonawców.

Bolt Thrower - Honour-Valour-Pride

Najlepsza płyta BT to to nie jest, ale ma chyba najładniejszą okładkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otyg - Myrdinger - Martyrium

Jakoś tak niedawno 'odkryłem' ten zespół i śmiało mogę rzecz, że wymiata! Cholernie klimatyczne tracki, charakterystyczny wokal, a powyższy kawałek po prostu rządzi. :) Szufladkuje się ich do folk-metalu, mnie to szczerze mówiąc niewiele obchodzi, ważne że grają naprawdę miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Devil Wears Prada - Plagues

Between The Buried And Me - Alaska

2 świetne płyty na zakończenie dnia. A "plagues" to IMO jedna z lepszych płyt metalcore/screamo. Nie dla prawdziwów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nine Inch Nails - Year Zero najnowsza płyta Reznor and c.o. Ta płyta jest inna niż wszystko co dotychczas wyszło ze stajni NIN, bardzo dużo elektroniki, jakiekolwiek gitarowe brzmienia zostaly ograniczone do minimum. Słychać jakieś zgrzyty, plumkania nagle przerywane kakofonicznymi lub cichymi wstawkami. Trochę dziwna rzecz ale słucha się bardzo dobrze, jak dla mnie calkiem w pytke album.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Label Society - Stronger Than Death

Nigdy się tym projektem Wylda zbytnio nie interesowałem i stwierdzam, że był to ogromny błąd. Kawał porządnej, czasem nawet nieco spokojnej, metalowej nuty. Kto nie słyszał, ten n00b !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...