Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

#Polipolik

No właśnie jest dużo albumów z czego większość mnie kompletnie zdołowała :/. Np. Nile, UDO, Sodom,At Vance, Sonata Arctica... i kilka innych. A najpozytywniej zaskoczył mnie prześwietny krążek Riverside którego właśnie słucham :]

A tak BTW. Wpiszcze sobie na YT Disarmoniac i posluchajcie jak ten dzieciak wymiata na wiośle.. Po prostu wielkie brawa !

Symboliczna świeczka dla Vitka.. [*]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Skowyt - Running Away

Vader - Sword of The Witcher

Beltaine - Bring To the Boil

Believe - Witcher Theme,

czyli klimaty wiedźmińskie :] Z oceny w CDA jestem zadowolony (pierwszy raz od bardzo dawna mam podobne zdanie jak CormaC :salut: ).

Jeśli chodzi o Decapitated, to słyszałem tylko kilka kawałków, ale dam i świeczkę od siebie [*]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest dużo albumów z czego większość mnie kompletnie zdołowała

No właśnie, to tego piłem. Bo napisałeś, że nowych albumów nie ma, a jest ich przecież od groma, tylko z jakością są problemy. Oczywiście nie możemy uogólniać, bo np. nowy - stary Moonspell dobrym jest, na Archów też bym nie narzekał, i tak dalej... Jednym słowem jest różniasto.

The Hives - The Black and White Album

Po pierwsze, jest to szwedzki rock... Po drugie, kapela ta ma ponoć przebić AC/DC oraz innych Stonesów... Po trzecie - kurde, słucha się tego naprawdę przyjemnie! Nie żeby mnie powaliło, czy cuś, ale jest to kawałek fajnej muzyki, takiej niezobowiązującej, łatwej i przyjemnej, przy której miło jest spędzić chłodny wieczór w domowym zaciszu. Giganci rocka nie muszą się bać konkurencji, nie mniej The Hives daje radę.

Hejaho! :D

EDIT:

@Paulie - Czy każdą wymianę zdań trzeba nazwać "scenami", bo tak jest kól? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żniwiarz Umysłów

Słucham tego kawałka w tym przedziale ale no nie mogę zrozumieć Twojego zachwytu. No grają fajnie ale żeby :P

Natura ludzka to rzecz nie do zgłębienia... :)

Ja za to pieję z zachwytu gdy słyszę:

Dire Straits - Sultans Of Swing

Świetna gitara + wokal + cudowny refren = Miodzio :)

Kate Bush with David Gilmour - Running Up That Hill

Wokal bardzo ciekawy (piosenkarka wypromowana przez Gilmoura) ale w tym kawałku bynajmniej interesuje mnie śpiew lecz partie na gitarze w wykonaniu Davida. Wstęp jest powalający!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park - prawie wszystko :D

Godsmack - I Stand Alone

Her - Empyema

polecam też The Exies - My Goddess, chociaż to już może troche mniej metalowe...

No LP, Godsmack też metalem nie są :... (Her nie słyszałem, więc nie wypowiadam się)

Trivium - Ascendancy

I pomyśleć, że nie podobały mi się kiedyś screamy M. Heafiego :D

The Crusade nie dorasta jej do pięt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park - prawie wszystko :D

Godsmack - I Stand Alone

Her - Empyema

Ahaha.......

"Królestwo Metalu" co ci to mówi ?;>

W przeciągu ostatnich kilku dniu cały czas we łbie mi się odbijają od jednej do drugiej strony 3 utworki:

Edge Of Sanity - Aftermath

Paradise Lost - Shadowkings

Sympohony X - Set the World on Fire (The Lie of Lies)

Szczególnie ten ostatni bo świeży zakup.. Cudeńko ;)

PS. Marzyciel na jakimś forum napisał:

"Zapraszam do dyskusji na temat nowego albumu Metallici ktory jest przwidywany najpozniej na jesien 2007 z wywiadu wiemy ze nagrali juz 15 utworow na nowy album i znamy jeden z utworow mianowice Death is not the end ktory zagrali na pierwszym koncercie w Niemczech. "

Wybuchnąłem śmiechem!

Na St.anger było nagrane 40 utworów z czego wybrali 11.

Wniosek?

Meta to DNO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No LP, Godsmack też metalem nie są :... (Her nie słyszałem, więc nie wypowiadam się)
Z Godsmackiem to chyba przesadziłeś... On jest jak najbardziej metalowy :P

Skowyt - Bez Znaczenia

Mastodon - Trilobite

Adie13 ---> Co ja ci poradzę, że mnie to bierze? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No LP, Godsmack też metalem nie są :... (Her nie słyszałem, więc nie wypowiadam się)

Z Godsmackiem to chyba przesadziłeś... On jest jak najbardziej metalowy :P

No ba, pamiętam jak, jako dwunastoletni dzieciak słuchałem Godsmack i już miałem opinię j***go metala. :wink: Ależ mi się to wtedy podobało.

Metalowo - hard-rockowi są jak najbardziej, nie jest to nic specjalnie ciężkiego, ale do tej pory lubię posłuchać niektórych utworków. Chłopaki z Godsmack nagrali nawet kiedyś kołwer Victim of Changes Priestów. Głos Sullyego się do tego kompletnie nie nadaje, ale jako tako im to wyszło.

A w tej chwili:

Sodom - M-16

Sodom - Marines

Kto jak kto, ale ci panowie wiedzą jak grać thrash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem, acz tłoku jak nie było, tak nie ma dalej. Także w sumie nic nie straciłem. ;)

Saxon - Wheels of Steel

Szalenie ten album lubię. Jest tak bardzo wczesnobrytyjski i tak bardzo hejwimetalowy, że słucha się go z niekłamaną przyjamnością. Dla fanów NWOBHM pozycja obowiązkowa :!:

A później poleci coś z dwójki:

IM - Powerslave

Monstrum - VIII Dzień Tygodnia (mój nowy nabytek, za całe 10,50 - kocham allegro :D )

Tak czy siak, wieczór w rytmach heavymetalowych.

Miłego tygodnia życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monstrum - VIII Dzień Tygodnia (mój nowy nabytek, za całe 10,50

Odkupię za 7,30! :D Bo w Empikach i innych takich o płytach Monstrumów nawet nie słyszeli. :scratch:

Tak czy siak, wieczór w rytmach heavymetalowych.

True. Jeśli już te klimaty, to zapewne wszystkich ucieszy to, co szykują Ironi na rok 2007. A jest to mianowicie trasa koncertowa ochrzczona "Somewhere back in time", na której Brus i spółka będą wykonywali tylko kawałki "stare", czyli od płytki "Iron Maiden" do "Seventh Son...". Nie powiem, brzmi to interesująco, ciekawe tylko, czy Dziewica nawiedzi także nasz mały kraik. Oby, w sumie zawsze grało im się u nas dobrze. A jak nie, to teraz Czechy mam w zasięgu ręki, a tam zawsze fajnych koncertów od groma. :>

Tankard - Kings of Beer

Hehehe, odkurzyłem trochę pijackich dziadów z Niemiec, bo chyba ich parę lat nie słuchałem, ale nic im nie ubyło, a alcoholic metal wciąż ma się dobrze. Mimo tylu latek na karku. Poza tym ponoć wyszła jakaś składanka ich starych przebojów w nowym wykonaniu czy cuś takiego... Fajne to, słuchał kto? Jak tak, to chętnie zakupię, trza wspierać w końcu popularyzatorów i maniaków piwa, no nie? 8)

BTW - słyszałem kawałek nowej płytki Helloween. Co na nią powiecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupię za 7,30! Very Happy Bo w Empikach i innych takich o płytach Monstrumów nawet nie słyszeli. scratch

A od czego Polip ma allegro ? Albo oficjalną stronę MonstruM ? A ? ;)

True. Jeśli już te klimaty, to zapewne wszystkich ucieszy to, co szykują Ironi na rok 2007. A jest to mianowicie trasa koncertowa ochrzczona "Somewhere back in time", na której Brus i spółka będą wykonywali tylko kawałki "stare", czyli od płytki "Iron Maiden" do "Seventh Son...". (...)

A nie od Powerslave ? Bo mi się coś tak o uszy obiło ?

Koncert w Polsce ? Paradoksalnie chyba mi będzie nawet bliżej do Pragi niż do Wawy. Chyba, że nawiedzą Spodek. A tam... ! Nieważne gdzie będą, ja tam jestem od razu/rana ! :D

BD - The Chemical Wedding

Najlepszy solowy album Bruca. Każdy kawałem jest genialny na swój sposób, a tytułowy po prostu miażdży. Cudo - Cudeńko :!:

And so we lay

We lay in the same grave

Our chemical wedding day

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupię za 7,30! Very Happy Bo w Empikach i innych takich o płytach Monstrumów nawet nie słyszeli. scratch

We wroclawskim Empiku nowa plyta Monstrum lezy w liczbie kilku sztuk, wiec moze i w Twoim bywa.

Made of Hate - polska kapela, ktora podpisala niedawno kontrakt z AFM Records. Swietne granie, jak Bodomi za najlepszych czasow. Polecam wejsc na MySpace i w oczekiwaniu na debiut MoH (w styczniu) posluchac dwoch kawalkow: http://www.myspace.com/madeofhateofficial

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wroclawskim Empiku nowa plyta Monstrum lezy w liczbie kilku sztuk, wiec moze i w Twoim bywa.

No właśnie nie bywa, a jak zapytać obsługę, to tylko oczy wybałuszają i zamawiać każą... Ale chyba po prostu skorzystam z Allegro, choć fakt faktem, że przesyłka będzie droższa od samej płyty. 8)

Made of Hate --> hyh, jak bym nie wiedział, że to nie Dzieciaki, to na pierwszy rzut ucha powiedziałbym, że to jakieś nowe utwory CoB. Ale po dłuższym przysłuchaniu się widać, że Polacy mają własny styl i tylko życzyć im szczęścia! I dobrych płytek, naturalnie. ;)

Wczoraj obejrzałem za namową kanałowiczów "Tenacious D: The Pick of Destiny", zdrowo porypaną rock - operę nawiązującą do klasyków takich jak Black Sabbath (Dio nawet wystąpił) czy Led Zeppelin i muszę powiedzieć, że jest genialna! Zdrowo porąbana, z masą bluzgów, świetną ścieżką dźwiękową i ogólnie wyjechana w kosmos jest. Ani na moment nie można przestać rotflować z poczynań dwójki głównych bohaterów (Jack Black i Kyle Glass). Polecam, szczególnie fanom gitarowych kapel i pokręconych komedii.

Zatem:

Tenacious D - Kickapoo

Hejaho! m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made of Hate - polska kapela, ktora podpisala niedawno kontrakt z AFM Records. Swietne granie, jak Bodomi za najlepszych czasow. Polecam wejsc na MySpace i w oczekiwaniu na debiut MoH (w styczniu) posluchac dwoch kawalkow: http://www.myspace.com/madeofhateofficial

Faktycznie cholera, brzmi jak CoB :D Nawet goście tak wyglądają hehe. Może bym to jakoś ocenił, gdybym jeszcze słuchał takich rzeczy ;)

:arrow: Black Stone Cherry - s/t taki fajny stoner rock, Cormac, check it :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid Angel- Heaving Earth

Z Vincentem czy z Tuckerem Morbidzi i tak kopią...bez litości. Pieklo na Ziemii... 8) Apokaliptyczne doznania najwyższej próby... :wink:

Wejże daj spokój... Słysząc "Heretic" chce mi się autentycznie rzygać. Na tej płycie nie ma NIC ciekawego. Nawet te solówki Treya są tak męczące, że uszy bolą. Do poziomu Blessed'a już nigdy się nie zbliżą. Chociaż, nawiasem mówiąc, Blessed cholernie się zestarzał...

Nowy Rotting ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejże daj spokój... Słysząc "Heretic" chce mi się autentycznie rzygać. Na tej płycie nie ma NIC ciekawego. Nawet te solówki Treya są tak męczące, że uszy bolą. Do poziomu Blessed'a już nigdy się nie zbliżą. Chociaż, nawiasem mówiąc, Blessed cholernie się zestarzał...

Ufff... no w sumie z tym Heretic'iem to masz racje(jest to fekał...szczególnie w kwesti brzmienia). Ale Formulas lubie słuchać, mimo iż jest strasznie przewidywalny. A co do solówek Treya to wiesz... ten gość stracił chyba wszelkie oznaki humanizmu w swojej grze (prawdopodobnie nie słyszałem jeszcze tak nieludzkich "melodii"), i faktycznie słuchając tego można odczuwać dyskomfort :P

Sepultura- Troops Of Doom

Przytęchłe, nadgnite, sfermentowane... ale nadal bardzo smaczne 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...