Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

donq

Wymiana zasilacza

Polecane posty

Witam, rok temu składałem komputer, kupiłem do niego zasilacz Corsair CX460 650W, jednak po oddaniu do serwisu okazało się że jest za słaby. Jest niedobór mocy. Chcę wymienić go na inny, i tu moja prośba, mógłby ktoś pomóc mi w wyborze zasilacza ok. 850W?

Parametry komputera:

-Zotac GeForce CUDA GTX470 AMP! CUDA, 1280MB DDR5 (320bit)

-Intel? Core? i5-2400 3,10 GHZ (up to 3,40GHZ)

-4GB ram

-jakaś zwykła nagrywarka DVD

-Dysk 1TB, ale oczywiście nie pamiętam jaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedzającego postaw całości. - MD

Ja też nie wierzyłem :) Ponoć jest mocno przegrzany. Da się zmierzyć jakoś czy jest niedobór ew. nadmiar mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair CX460 650W

Nie kojarzę takiego modelu. Mógłbyś dać jego zdjęcie lub dokładniej spisać dane? CX-y kończą się na 600 W.

po oddaniu do serwisu okazało się że jest za słaby. Jest niedobór mocy.

Zostało to zmierzone, czy pan w serwisie tak stwierdził "na oko"?

Da się zmierzyć jakoś czy jest niedobór ew. nadmiar mocy?

Jakby go podłączyć do specjalnej aparatury i odpowiednio obciążyć linie, to można by sprawdzić, czy podaje deklarowaną moc.

Co do przegrzania - jak wygląda wentylacja w obudowie Twego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie nie ogarnąłem:

http://www.corsair.com/power-supply-units/...wer-supply.html

Obudowa - Tracer elegance V? jakoś tak się zwie.

Trochę mało w niej miejsca, bo i karta ogromna i zmienione chłodzenie procka.

Generalnie to oddałem go do serwisu żeby sprawdzili czy coś jest z zasilaczem nie tak, tzn. piszczał zaraz po włączeniu listwy i chwilę po wyłączeniu. Mogły to być kondensatory ale lepiej sprawdzić.

Dzisiaj przy odbiorze musiałem go spytać specjalnie co jest, to powiedział że zasilacz jest mocno przegrzany i ma niedobór mocy [przez zotacowego potwora].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale jakieś małe, jeden wydmuchujący powietrze z tyłu obudowy.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dużo testowałem go speedfanem [głównie przed wymianą chłodzenia procka] to nie było płaczu że gdzieś jest załóżmy powyżej 80*C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale weź pod uwagę, że Speedfan nie mierzy temperatury zasilacza, no a zasilacz większość gorącego powietrza z budy musi "przepompować" przez siebie. A z GTX470 na pokładzie na pewno chłodno w środku nie jest. Możliwe, że się przegrzał (choć absolutnie nie powinien, no ale to jedyny sensowny powód dla którego by miał nawalać...).

Inny możliwy powód jaki widzę to to, że zasilacz może być zwyczajnie zepsuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzili konkretnych usterek, bo nie sądzę by w serwisie rozbierali zasilacz na czynniki pierwsze i oglądali co mogło w nim nawalić. Pewnie przetestowali jego działanie i tyle. Jeśli na innym sprzęcie też by sie wysypywał, to pozostaje oddanie na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja z nim żadnych nie miałem problemów, oddałem do serwisu na zmianę past termowprzewodzących i powiedziałem żeby zbadali czy coś się dzieje z zasilaczem. Czasem zdarzało się tak że przy starcie systemu obraz był bardzo przyciemniony, ale po restarcie wszystko wracało do normy [wg mnie wina kabla lub przejściówki].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...