Skocz do zawartości

UFO, zjawiska paranormalne, sny


Pzkw VIb

Polecane posty

Niestety nie posiadam linków, ale na pocieszenie [takie w miarę] pamiętam kiedyś sam chciałem przejrzeć te francuskie archiwa ale strony już nie działały [a więc nic straconego]. Może to wtedy akurat tak pechowo nawalił internet, przegladarka albo co innego.

Ja natomisat zastanawiam się nad tajemniczą okrągłą chmurką nad Rosją oraz tym tajemniczym trójkątem, który kilka tygodni temu zawisł nad Moskwą. Co o tym sądzicie? Ufo?

Chmura [albo obiekt nad nimi] wygląda dosyć realnie i przekonująco, ciężko byłoby to sfałszować. Co do tajemniczego trójkąta to nie wiem... może samolot Aurora? : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wiara i zainteresowanie w UFO po ładnym sposobie ułożenia się chmurek, to chyba przesada. Rzeczywiście, tamte chmury ułożyły się ładnie i wiarygodnie, lecz wystarczy na to spojrzeć z innej strony, która może wszystko wyjaśnić. Chmury, jak chmury, wiele już ułożyło się w rozpoznawalne ludziom kształty (KLIK!). Po za tym, statek wielkości pokazanej na tamtym filmiku, chyba nie przedarłby się niezauważalnie, a przede wszystkim nie usłyszany przez ziemską atmosferę. Prawda? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgodzę się co do chmury [Twój obrazek bardzo fajny :D] ale co powiesz na ten trójkąt? Niestety jakość kuleje, ale umieścili to nagranie nawet w rosyjskiej tv...

i tu

Mi to się wydaje być podejrzane no chyba, że Rosja se jaja robi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, statek wielkości pokazanej na tamtym filmiku, chyba nie przedarłby się niezauważalnie, a przede wszystkim nie usłyszany przez ziemską atmosferę. Prawda? ;]

A z kąd wiesz czy ni mają jakiś super-extra-mega-ultra-power wyciszaczy dzięki, którym ich nie widać ? Może się dobrze maskują. Możliwe jest też, że ten statek (jeżeli to statek) nie musiał wcale lecieć niewiadomo z kąd. Może cały czas był na ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ludzie dysponują technologią Stealth to dlaczego ufoludki miały by nie posiadać jakiejś ulepszonej wersji maskowania się.

Co do tego trójkąta, bardzo ciekawe sceptycy powiedzą że to balon meteorologiczny, wierzący w UFO od razu zobaczą w nim obiekt pozaziemski, a inni stwierdzą że to nowa broń Putina.

Ja osobiście jestem zdania że gdzieś jednak jacyś kosmici są, bo czy to możliwe żebyśmy byli sami w tak wielkim wszechświecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że jeśli jakakolwiek rasa zamieszkuje kosmos, co jest moim zdaniem bardzo możliwe biorąc pod uwagę rozmiary kosmosu i ciągłe się jego rozszerzanie, to żadna nie odwiedziła Ziemi. Jeśli "kosmici" dysponowali by taką technologią, aby dotrzeć na ziemię raczej nie była by to misja pokojowa, bo po co? Jeśli przylecieli by do nas to raczej aby nas zniszczyć biorąc pod uwagę naturę człowieka, który mógłby stać się dla nich zagrożeniem. Ewentualnie uważam, że jeśli ktoś nas obserwuje to bardzo zaawansowana cywilizacja, dla której jesteśmy zaledwie amebami pod względem intelektualnym. Tutaj nasuwa się pytanie po co mieli by nas obserwować hmmm, może im się nudzi :D, ale to wszystko mało możliwe. Jeśli chodzi o filmik z "piramidą" niezły, jeśli to fake (w sumie na 90%) to podziwiam autora bo taka obróbka filmu to nie lada wyzwanie. No i siema wszystkim bo jestem nowy :happy: .

edit: Powiedzcie mi dlaczego każdy filmik z UFO jest robiony z odległości paru kilometrów :chytry: ?

Edytowano przez Marach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w internecie, bo bardzo mnie zainteresowało to, że Wielka Brytania zamknęła komórkę odpowiedzialną za obserwacje, dochodzenia. nt. ufo. Argument, który podali w tv brzmiący mniej więcej tak: "zamykamy oddział bo nie mamy na to funduszy", jakoś nie za bardzo mi się podoba. Nie bedę w tym momencie zasypywał Was moimi teoriami spiskowymi bo po co, ale podam parę linków. Co prawda nieco przestarzałe, ale może się komuś przydadzą.

http://www.cosmicparadigm.com/ufonews/ <-- stronka w jęz. angielskim,

http://www.idg.pl/news/151540/Scisle.tajne...a.Brytania.html

a także dowód na istnienie ufo xD http://deser.pl/deser/1,83453,5268019,Dowo...ienie_UFO_.html

znalazłem też jakieś dokumenty, które są w jęz. angielskim ale mogą kogoś zainteresować:

http://ufos.nationalarchives.gov.uk/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że jeśli jakakolwiek rasa zamieszkuje kosmos, co jest moim zdaniem bardzo możliwe biorąc pod uwagę rozmiary kosmosu i ciągłe się jego rozszerzanie, to żadna nie odwiedziła Ziemi. Jeśli "kosmici" dysponowali by taką technologią, aby dotrzeć na ziemię raczej nie była by to misja pokojowa, bo po co? Jeśli przylecieli by do nas to raczej aby nas zniszczyć biorąc pod uwagę naturę człowieka, który mógłby stać się dla nich zagrożeniem. Ewentualnie uważam, że jeśli ktoś nas obserwuje to bardzo zaawansowana cywilizacja, dla której jesteśmy zaledwie amebami pod względem intelektualnym. Tutaj nasuwa się pytanie po co mieli by nas obserwować hmmm, może im się nudzi :D, ale to wszystko mało możliwe. Jeśli chodzi o filmik z "piramidą" niezły, jeśli to fake (w sumie na 90%) to podziwiam autora bo taka obróbka filmu to nie lada wyzwanie. No i siema wszystkim bo jestem nowy :happy: .

edit: Powiedzcie mi dlaczego każdy filmik z UFO jest robiony z odległości paru kilometrów :chytry: ?

No więc:

A czemu ludzie chcą poznawać ameby ? Jak żyją, odżywiają się itd. ? Moze kosmici przylatują tu z ciekawości, albo chcą nas poznać tak jak ludzie ameby.

Nie jest wcale powiedziane, że chcą nas zniszczyć tylko dlatego, bo jesteśmy słabsi (jeżeli jesteśmy). Są ludzie o dobrym sercu, którzy chcą pomagać innym bezinteresownie, więc mozliwe, że są tez tacy kosmici.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Marach. Po co obca, o wiele bardziej zaawansowana cywilizacja niz ziemska mialaby przyleciec na nasza planete i ja unicestwic ot tak bez powodu? Jesli owa rasa szykuje sie na wojne, to watpliwym jest, zeby rozwiazali problemy wojny na swojej planecie. Znane jest takie powiedzenie, ze wiemy jaka bronia bedziemy walczyc gdy wybuchnie trzecia wojna swiatowa, a w czwarta uzyjemy tylko kijow i kamieni... Jesli nasza cywilizacja chce szybkiego postepu technologicznego musimy rozwiac problemy wojen, glodu i chorob. A jesli ktos rozwiazal problemy agresji to dlaczego mialby atakowac obce rasy nie znajac ich zamiarow. Trzecia wojna swiatowa = zaglada ludzkiej cywilizacji. Aby zwiedzac naz uklad planetarny poprzez zalogowe loty, oraz dalsze zakatki wszechswiata potrzebna jest wspolpraca wielu krajow. Aby to osiagnac potrzebny jest pokoj na swiecie. A co dzieje sie na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji? Dyktatury, glod, wojny... Cierpieniem mamy "chwalic sie" na kosmicznej arenie? Zamiast wydawac pieniadze na niepotrzebne konfilkty zbrojne, ktore nigdy nie doprowadzily do niczego dobrego, rozwiazac je na drodze dyplomacji. W ten sposob zaoszczedzona pieniadze wydac na rozwiazanie problemow, ktore nekaja ludzkosc. Dzieki temu postep technologiczny bedzie o wiele szybszy, wiec kontakt z obca cywilizacja nastapi o wiele szybciej... Takie jest moje zdanie, ale jak zwykle wszystko zalezy od panow w garniturach, ktorzy wola machac szabelkami i pokazywac kto silniejszy anizeli wspierac ludzkosc w calym jej znaczeniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD = Lucid Dreaming - świadome śnienie, stan, w którym w czasie snu zdajemy sobie sprawę, że śnimy i jesteśmy w stanie kontrolować nasze fantazje - latać, spełniać marzenia, nawet się zabić. Dla jednych łatwiejsze, dla drugich trudniejsze do wywołania - mi się w sumie nigdy nie udało, choć miałem dwa "przebłyski"

Nie znam sie ale czesto tak mialem i mam jak "wchodze" w sen. Chociaz pare razy mialem tez jakby w "srodku" snu, to bylo cos na zasadzie, ze o czyms pomysle i w snie to sie zaraz zdarza/pojawia. Nie wiem czy o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo samo, chociaz troche kiedys czytalem i wiem wlasnie, ze cos mozna robic w tym kierunku, tzn. cwiczyc. Troche mnie interesuje takie tematy, moze kiedys bede robil cos w tym kierunku.

Tylko sprawa taka, czy te sny o ktorych wspomnialem na poczatku, te niby swiadome sny jak sie "wchodzi" w stan snu to tez to samo co te "w srodku" snu? Bo gdzies wyczytalem, ze to te drugie sa prawdziwe swiadome sny i nie nalezy je mylic z tymi pierwszymi(a raczej na odwrot, bo to te drugie sa "true").

Te pierwsze mam nagminnie, drugie juz nie ale od czasu do czasu miewam.

Mam nadzieje, ze zalapiecie moj chaotyczny styl pisma.

Wiele razy mowił mi, że śniło mu się coś nieprzyjemnego, a on potrafił powiedzieć sobie, że to tylko sen.

Mam to czesto. Czesto snia mi sie poprostu rzeczy nieprzyjemne. Ostatnimi czasy mialem sen, ze zachwile bede bolesnie torturowany i szukalem sposobu jakby tu sie usmiercic, bo wiem, ze to sen i wtedy bym "wyszedl" z tego snu(autentycznie...). Takie uczucie(tzn chec przerwania takiego snu) mam dosyc czesto, mozna powiedziec, ze prawie za kazdym razem jak mam jakis (mocno)nieprzyjemny sen.

Edytowano przez Massacre
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jak ja wiedziałbym, że to sen to za żadne skarby nie chciałbym sie obudzić. Przeniósłbym sie na jakies pole bitwy gdzie broniłbym bezbronnych, a po bitwie wdzięczne niewiasty pokazywałyby mi jak bardzo są wdzięczne. Masz szczęście. Ja cały czas próbuje, ale tylko od czasu do czasu mi się uda (zapamiętać sen, bo narazie to robie, ale juz raz mi się udało LD). Teraz z tym wchodzeniem i z tym "środkiem". Jak ktos juz umie "wprowadzic się" w stan LD to ma swiadomość od samego początku, ale większość ludzi zauważa coś dziwnego dopiero w środku snu i właśnie wtedy orientuje sie, że to sen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboje sie przeniesc w cos przyjemnego tak jak mowisz(tym bardziej, ze teraz mam swiadomosc, ze tak mozna). Tak to zawsze sobie "ratowalem tylek" jak cos bylo nieprzyjemnego(a czesto mam wlasnie takie sny, i to w takiej ekstremalnej wersji jak to opisalem powyzej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś na temat "panowania" nad snem. Chodzi o to, ze nie zawsze na samym początku mozemy robic wszystko tzn. niszczyć, palic, miażdżyć, ratować itd. gdy o tym pomyślimy. Najpierw trzeba sie tego uczyć, więc jak komuś sie nie udaje to sie nie zniechęcajcie :)

Ile wam zajęło nauczenie się zapamiętywania snów i panowania nad snem ? Ja cały czas jestem pozytywie nastawiony do tego, ze uda mi się zapamiętac sen i zapisuje wszystko w moim zeszycie (chociaz czasami zapominam :/. Czy to moze byc problem ?) i tylko od czasu do czasu zapamiętam sen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się świadome śnienie ostatnio często trafia, a nic nie ćwiczę ;d Wczoraj np. byłem dowódcą zakonu Space Marines i przeniosłem się do 1795 by ratować Polskę przez rozjechanie zaborców predatorami i zmiażdżenie kapsułami desantowymi ;)

Ile wam zajęło nauczenie się zapamiętywania snów i panowania nad snem ? Ja cały czas jestem pozytywie nastawiony do tego, ze uda mi się zapamiętac sen i zapisuje wszystko w moim zeszycie (chociaz czasami zapominam . Czy to moze byc problem ?) i tylko od czasu do czasu zapamiętam sen.

Ja umie zapamiętać sny tylko te nad którymi kontroluje, nad innymi muszę popracować (choć zdarzają się wyjątki, lecz baaardzo rzadko).

Ale i tak nic nie przebije snu (niestety niekontrolowanego) kiedy śniło mi się, że Godzilla atakuje moją wioskę, a ja robię na nią szturm z łopatą.... W końcu doszło do tego że schowałem się w domku na drzewie i rzucałem w godzille starymi oponami xD Ech sen sprzed kilku lat lecz chyba nigdy go nie zapomnę ;) Czego ta moja łepetyna pusta nie wymyśli.... ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że teoria o tym że Ziemia jest kosmicznym zoo jest prawdziwa? Bo czytałem, gdzieś, że kosmici nam się nie ukazują, ponieważ Ziemia została objęta prawem, by nie ingerować w życie ludzi, do czasu aż nie osiągną technologii by się porozumieć z ludźmi.

Wiem że to głupie, ale to mnie ciekawi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nawet bardzo, ale to oznaczałoby, że kosmici nad nami panują. Każdy wierzący człowiek nie uwierzy w to, ze Bóg pozwoliłby na to (przynajmniej powinien). Przecież to nas stworzył na własne podobieństwo, a nie jakiś kosmitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na teorię, wg. której daaaaawno temu na Ziemię przybyli kosmici, którzy wszczepiali małpom swoje DNA i w wyniku tych eksperymentów powstaliśmy my? Słyszałem tą teorię bodajże w jakimś programie na National Geographic. Jeśli mamy się zastanawiać skąd się wzięliśmy [wykluczając ingerencję Boga] to ja nie mam tej teorii nic do zarzucenia, ale niestety jak w większości przypadków nie posiadamy dowodów za ani przeciw tej teori... co Wy o niej sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na teorię, wg. której daaaaawno temu na Ziemię przybyli kosmici, którzy wszczepiali małpom swoje DNA i w wyniku tych eksperymentów powstaliśmy my? Słyszałem tą teorię bodajże w jakimś programie na National Geographic. Jeśli mamy się zastanawiać skąd się wzięliśmy [wykluczając ingerencję Boga] to ja nie mam tej teorii nic do zarzucenia, ale niestety jak w większości przypadków nie posiadamy dowodów za ani przeciw tej teori... co Wy o niej sądzicie?

Troche dziwna teoria, ale nie mogę powiedzieć, że jest nie prawdziwa, bo jak juz powiedziałeś nie mam dowodów. Moim zdaniem brzmi to trochę niewiarygodnie. Każdy gatunek na Ziemi przechodził ewolucję czy to miliony lat temu czy jeszcze dzisiaj, więc jeśli my wzięliśmy sie od małpo-kosmitów to czy reszta naszego świata to też w jakiejś części kosmici ? Na przykład gady, które jak wiemy znalazły sie na Ziemi przez ewolucję (ewoluowały ryby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy klon będzie miał duszę to odpowiedź brzmi: NIE. Jest jeszcze mozliwość, że jeśli kon stałby sie normalnym człowiekiem, myślałby jak człowiek, czuł, miał własną wolę to Bóg by sie nad nim zlitował i dałby mu duszę, ale to jest raczej dziwna teoria. Jeszcze o tym wprowadzaniu czegos do podświadomości to czy da sie to zrobic tak po prostu ? Tak jak umieścić w koszu niepotrzebny folder w kompie ? Jak sie umieszcza marzenia w podświadomości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...