Skocz do zawartości

UFO, zjawiska paranormalne, sny


Pzkw VIb

Polecane posty

Majom skoczy się kalendarz, poza tym przepowiedni o apokalipsie było trochę i nie tylko od Majów.

Poza tym mogło być tak iż część poprzedniej cywilizacji osiedliła się i w Egipcie jak i w Ameryce. Ale jak było naprawdę nie wiemy...

PS. Jak się skoczy kalendarz Majów to się zacznie kalendarz Czerwców ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie moje.

Po drugie to ma sens.

Jak to nie twoje sam napisałeś, że przed komputerem można znaleźć powiązania.

Poza tym nie ma w tym krzty sensu. Piszesz, że "Atlantydzi" (sic!) po katastrofie stali się Egipcjanami, którzy zbudowali piramidy, sfinksa oraz przepowiedzieli koniec świata (chociaż tego nie zrobili...).

Jak dla mnie nie ma w tym żadnego sensu.

Edit UP: Jasne cywilizacja istniała na dwóch kontynentach oddalonych od siebie tysiącami mil morskich. Oczywiście przebycie oceanu to była dla nich pestka. A może latali na spodkach? Pomijając już fakt, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających taką teorię.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo skąd wiesz co oznaczają te hieroglify w piramidach? To są domysły ale jak w starożytnych tekstach które dzisiaj rozumiemy jako bajki można się doszukać opisu wybuchu bomb atomowych? Proszę nie pisz o źródła czy skąd wiesz - jak będę miał czas to podeśle. ( Jutro spr. );/

Po drugie mimo iż przepisujemy iż to Egipcjanie wykonali te piramidy, to naprawdę nie wiemy jak mogli takie ciężkie bloki skalne po 25 lat wybudować....Poza tym jak wytłumaczysz iż Egipcjanie i Majowie budowali Piramidy? Nie znali się a budowali bardzo podobne...

Na wiele rzeczy nie ma dowodów ale czy to znaczy iż tak nie było?

Ps. Czym zastąpiłbyś słowo "Atlantydzi"? Jak Panu to odpowiada to mogę pisać "Cywilizacja Atlantydy która nigdy nei istniała" ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak wytłumaczysz iż Egipcjanie i Majowie budowali Piramidy? Nie znali się a budowali bardzo podobne...

Wiele ludów się nie znało, a spójrz jak podobne są religie. Każdy umysł luzki funkcjonuje na podobnych zasadach...

Po drugie mimo iż przepisujemy iż to Egipcjanie wykonali te piramidy, to naprawdę nie wiemy jak mogli takie ciężkie bloki skalne po 25 lat wybudować....

Niewolnicy mój drogi, niewolnicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit UP: Jasne cywilizacja istniała na dwóch kontynentach oddalonych od siebie tysiącami mil morskich. Oczywiście przebycie oceanu to była dla nich pestka.

Cóż, udowodniono (wyprawa Thora Heyerdala), że Egipcjanie byli w stanie przepłynąć Ocean Atlantycki i dotrzeć do Ameryki, więc... czemu nie ;)

Edytowano przez DarkCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnik targał na plecach takie bloki....to chyba im Obelix pomagał..;)

Dobra załóżmy iż mieli technikę - ale po badaniach okazało się iż mają niewielkie odchylenia po takim czasie i bardzo niewiele osiadły a teraz porównaj sobie to z jakimś Sławnym (żeby nie było iż zaniedbanym) budynkiem naszych czasów - i nie wmówisz mi iż mieli farta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie moje.

Edit UP: Jasne cywilizacja istniała na dwóch kontynentach oddalonych od siebie tysiącami mil morskich. Oczywiście przebycie oceanu to była dla nich pestka. A może latali na spodkach? Pomijając już fakt, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających taką teorię.

Cóż, udowodniono (wyprawa Thora Heyerdala), Egipcjanie byli w stanie przepłynąć Ocean Atlantycki i dotrzeć do Ameryki, więc... czemu nie ;)

Małe ale. I nie będę poddawać wątpliwości tej wyprawy (co jest dla mnie nader wątpliwe) Atlantyda a Egipt to różnica jakiś 10 tysięcy lat...

Według zapisków.

Up: Wiesz, po prostu mieli bardzo dobrych architektów. Ten fakt nie oznacza od razu, że pomagali im jacyś nad-ludzie.

A co do bloków, wtaczano je po rampach.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up: Wiesz, po prostu mieli bardzo dobrych architektów. Ten fakt nie oznacza od razu, że pomagali im jacyś nad-ludzie.

A co do bloków, wtaczano je po rampach.

Jasne nasza cywilizacja która jest tyle lat starsza (a więc powinna być mądrzejsza) zaczęła budować gorsze budynki - a może mieli technologie, a my stosujemy inna? A co do tego nad-człowieka to było ironiczne ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham? Twierdzisz, że budujemy gorsze budynki niż Egipcjanie? Gwarantuje Ci, że gdyby tylko znalazł się ktoś z paroma platynowymi kartami kredytowymi to na pewno dałoby się zbudować piramidę przewyższającą te w Gizie parokrotnie pod każdym względem.

Edit: Poza tym Egipcjanie nie musieli się liczyć ze stratami wśród ludzi. Zaharowywali niewolników na śmierć.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Poza tym Egipcjanie nie musieli się liczyć ze stratami wśród ludzi. Zaharowywali niewolników na śmierć.

Nie mieli niewolników tam pracowali wolni ludzie. Wprawdzie płacono im cebulą ale jaki widać można :P Inna rzecz że faraon był bogiem i cześć ludzi pracowała z powodów religijnych.

Edytowano przez TigerHellmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, także pod presją kary śmierci, woleli zacharować się na śmierć dla faraona ( no i żeby dłużej pożyć ) niżeli sprzeciwić się bogu(faraonowi), żeby jeszcze klątwę spuścił na jego rodzinę, albo coś równie okrutnego .... Jakie to oni mieli metody nastraszania, u nas to nawet takie, by pewnie nie poskutkowały.... ^^ :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypnij groszem....Nie sugeruje że mamy gorszych architektów ale że budujemy gorsze budynki które szybciej osiadaja itp.

Tutaj jest trochę prawdy , ale trzeba zwrócić uwagę na to , iż nie można porównać piramid z np. katedrą z Notre Dam . Tam w Egipcie to słońce , słońce i trochę deszczu . We francji - słońce , deszcz , słońce , deszcz , śnieg , grad , kwaśne deszcze itd .

A co do wcześniejszczych postów - jeden mądry człowiek z telewizji powiedział , że wiara to jedno , a nauka to drugie . Nie żebym obrażał naszej wiary , ale - wierzenia podaja wizję stworzenia świata w 7 dni i historie potopu itd. a naukowcy że był wielki wybuch , ziemia ma ponad 4,5 mld lat itd. Te dwie koncepcje są sprzeczne , ale jednocześnie ważne dla nas - wiedza , lub wiara .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się łączyć ją ale ogólnie to bardziej wierze w to co głosi biblia niż ludzie - I wcale mnie te ewolucje Darwina nie przekonują bardziej wierze iż Bóg nas stworzył tak jak teraz żyjemy - wcale nie chce mi się wierzyć iż najpierw Bóg stworzył nas jako małpy i potem sami ewoluowaliśmy na homo sapiensa. Ale takie pytanie co do powstania ziemi według "wiedzy" to skąd w ogóle wziął się kosmos, i wszystko co znamy? Spoko Zaraz zaczniecie mi tłumaczyć iż zawsze tak było ale i tak mnie nie przekonacie ;)

Tutaj jest trochę prawdy , ale trzeba zwrócić uwagę na to , iż nie można porównać piramid z np. katedrą z Notre Dam . Tam w Egipcie to słońce , słońce i trochę deszczu . We francji - słońce , deszcz , słońce , deszcz , śnieg , grad , kwaśne deszcze itd .

To jak można porównać piramidy egipskie z piramidami Majów? Też są rożne warunki pogodowe ;) A raczej bardzo podobne są ;) Ogólnie to bardziej mnie zastanawia co dokładniej znajduje się w takiej piramidzie Cheopsa ;) Poza tym nasze budynki przez kilka lat potrafiły tyle osiadnąć a te piramidy tak mało. Technika zbudowania na pewno miała tutaj dużo do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak można porównać piramidy egipskie z piramidami Majów? Też są rożne warunki pogodowe ;) A raczej bardzo podobne są ;) Ogólnie to bardziej mnie zastanawia co dokładniej znajduje się w takiej piramidzie Cheopsa ;) Poza tym nasze budynki przez kilka lat potrafiły tyle osiadnąć a te piramidy tak mało. Technika zbudowania na pewno miała tutaj dużo do powiedzenia.

A ja wiem ??? Ja się na tym nie znam , ale po primo chyba nie korzystali z tego samego materiału , a po secundo egipcjanie mieli chyba więcej słoneczka , majowie wilgoci ( dżungle itp ) ???

Mogę się zgodzić z tym że ludzie dawniej stworzyli równie imponujące budowle co dziś biorąc pod uwagę sposób i narzędzia jakimi się posługiwali :P

Edytowano przez KMyL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Biblia, to nie podręcznik do historii, tylko ksiąga pełna symboli i z "podwójnym dnem". To czy stworzenie świata trwało 7 dni czy 7 milionów lat zależy od jej interpretacji. Pamiętaj, że Stary Testament został spisany parę tysięcy lat temu, a wtedy większość ludzi nie potrafiło pomnożyć 4*4, więc jak tu im można mówić o jakimś skomplikowanym procesie?Nawet duchowni wypowiadali się, że wcale nie należy dosłownie traktować tych "7 dni"

A co do Potopu, był kiedyś program (a nawet w paru niezależnych programach o tym mówili), że badania dowiodły, że takie coś było możliwe, tyle, że nie w takim kształcie jak podaje Biblia

To jak można porównać piramidy egipskie z piramidami Majów? Też są rożne warunki pogodowe wink.gif A raczej bardzo podobne są wink.gif Ogólnie to bardziej mnie zastanawia co dokładniej znajduje się w takiej piramidzie Cheopsa wink.gif Poza tym nasze budynki przez kilka lat potrafiły tyle osiadnąć a te piramidy tak mało. Technika zbudowania na pewno miała tutaj dużo do powiedzenia.

Tak wiesz na czym polegała technika budowania? Faraon rzekł "Zbudujcie mi grobowiec". I 100 tys ludzi poszło budować. Dzisiaj rząd mówi "zbudujcie nam stadion narodowy", to najpierw 2 lata przetargów i wykłócania się o kasę. Następnie jak już budowa ruszy, to praca jest po 8 godzin i to tak by nikt się nie spocił. W Egipcie, ciągnięto bloki kamienne przez cały Egipt, dzisiaj surowce pozyskuje się jak najtańszym kosztem. Dawniej Faraon mówił "Chcem mieć piramidę wysoką do nieba" i taką mu budowali. Dzisiaj projektant mówi "budynek będzie super", a tu tak nie można, bo architektura nie pasuje do okolicznej zabudowy. Piramidę budowało się i 40 lat, dzisiaj jeśli czegoś nie skończą w góra 5 to pewno zabraknie im kasy... Lud słuchał się swojego Faraona i budował piramidy w imię wyższego celu, może ze strachu przed władcą. Teraz przejdzcie się na jakiś plac budowy, a usłyszycie "pan poleje kielonka bo mi zimno te cegły układac...". No i ostatnie. W dzisiejszych czasach budynki muszą być opłacalne. Tzn koszt budowy musi się chociaż w części zwracać. Dlatego nie mamy wielkich pomników czegoś tak, a centra handlowe, biurowce i hotele. Poza gdyby dzisiaj pan prezydent postawił sobie nową chatę i kupił maybacha, to pewno pół społeczeństwa by na nim siedziało. Po prostu nie ma dziś już ludzi na tyle wpływowych i władnych by mogły powstać takie budowle jak w starożytności.

Edytowano przez kafarek15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypnij groszem....Nie sugeruje że mamy gorszych architektów ale że budujemy gorsze budynki które szybciej osiadaja itp.

Tutaj jest trochę prawdy , ale trzeba zwrócić uwagę na to , iż nie można porównać piramid z np. katedrą z Notre Dam . Tam w Egipcie to słońce , słońce i trochę deszczu . We francji - słońce , deszcz , słońce , deszcz , śnieg , grad , kwaśne deszcze itd .

A co do wcześniejszczych postów - jeden mądry człowiek z telewizji powiedział , że wiara to jedno , a nauka to drugie . Nie żebym obrażał naszej wiary , ale - wierzenia podaja wizję stworzenia świata w 7 dni i historie potopu itd. a naukowcy że był wielki wybuch , ziemia ma ponad 4,5 mld lat itd. Te dwie koncepcje są sprzeczne , ale jednocześnie ważne dla nas - wiedza , lub wiara .

Przenośnia. Biblii nie należy brać dosłownie. Zresztą kto powiedział, że było to 7 dni ludzkich? Może chodziło o boskie dni...

Edit: Kafarek byłeś parę sekund szybszy. ;)

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - przenośnia użyta po to , aby człówiek główkował - cholera o co im chodziło ??? - albo ubezpieczająca ich w momenicie niewiedzy/ niepewności .

A nie zastanawia cię to , że my tu możemu gg , a tam gdzie wyznają Islam są też święcie przekonani do swojej wiary , tam gdzie budda też , aborygeni , plemieńcy , Bóg wie kto jeszcze też wiedzą swoje i jej bronić będą . Czy oni jednak maja rację , czy może to odłam od naszego kościoła , by było im lepiej , albo zazdrościli . . . Nie wiem . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopuszczasz możliwość, że wszyscy mamy rację?

Fundamentalne "przykazania" w głównych religiach monoteistycznych są bardzo zbieżne. To, że dany kościół różni się obrządkiem nie znaczy, że jest gorszy. On jest po prostu inny. Ale w mojej opinii tak samo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - przenośnia użyta po to , aby człówiek główkował - cholera o co im chodziło ??? - albo ubezpieczająca ich w momenicie niewiedzy/ niepewności .

. .

Ty nie przesadzasz z tymi pigułkami? W czasach gdy była pisana Biblia, gdyby jej autorzy napisali językiem, który ty w naszych czasach mógł bez problemu odczytać, jako książkę naukową, to powiesili by ich za jaja za kult szatana :P Biblię zaczęto interpretować dopiero wraz z dużym rozwojem nauki, wcześniej brano ją dosłownie. Zgodziłbym się z Tobą, jeśli Biblia zostałaby napisana z 50lat temu, wtedy sam bym powiedział "co oni nam próbują wkręcić? Co ten ziomek machnął laską i nagle wody się rozeszły?" Ale w sytuacji, gdy Biblia ma ponad 2tys lat, twoją zarzuty są wręcz śmieszne

A nie zastanawia cię to , że my tu możemu gg , a tam gdzie wyznają Islam są też święcie przekonani do swojej wiary , tam gdzie budda też , aborygeni , plemieńcy , Bóg wie kto jeszcze też wiedzą swoje i jej bronić będą . Czy oni jednak maja rację , czy może to odłam od naszego kościoła , by było im lepiej , albo zazdrościli . . . Nie wiem .

Jest też inna wersja: wszyscy wierzą w tego samego boga, ale każdy inaczej okazuje tą wiare.. Może dziwne porównanie, ale każdy z nas wie jak zrobić kurczaka z grilla, ale każdy robi to inaczej, dodaje inne przyprawy itp. Bo zauwać, że gdyby od każdej wiary "odkroić" te wszytskie ozdobniki i obrzędy, to główne ich przesłanie jest takie samo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna wersja: wszyscy wierzą w tego samego boga, ale każdy inaczej okazuje tą wiare.. Może dziwne porównanie, ale każdy z nas wie jak zrobić kurczaka z grilla, ale każdy robi to inaczej, dodaje inne przyprawy itp. Bo zauwać, że gdyby od każdej wiary "odkroić" te wszytskie ozdobniki i obrzędy, to główne ich przesłanie jest takie samo..

Dokładnie to samo napisałem post wyżej. :happy:

Wracając do tematu ufo. Wiele osób sądzir, że odwiedzają oni naszą planete. Pytanie do tychże osób w jaki sposób to robią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...