Skocz do zawartości

UFO, zjawiska paranormalne, sny


Pzkw VIb

Polecane posty

Nigdy nie zdarzyło mi się spotkać,zobaczyć itp.zjawy czy ducha,więc nie wierzę,ale jestem taki że dopóki nie zobaczę to nie uwierzę heh :tongue:

Co do tematu czy wierzycie w UFO lub czy istnieje jakieś życie,to w ufo nie wierzę,ale w życie tak,gdyz kosmos to naprawdę olbrzymie cudeńko bez końca,(niema końca?a może ma?? kto wie...)napewno gdzieś w innej galaktyce istnieje jakieś życie,nie mówie tu o jakiś ufolach,ale coś w rodzaju bakteriach,lub małych organizmach,zresztą na marsie kiedyś istniało życie ale to było daawno temu,(nie ktoś nie dokańcza dawno temu w odległej galaktyce ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą,czasami się zastanawiam,ile musi być tych planet,galaktyk,gwiazd,skoro to toto niema końca..a być może na końcu są czarne dziury?zresztą piorun wie i napewno szybko się o tym nie dowiemy

Edytowano przez LukeS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę (któryś już raz), poruszać poważne kwestie naukowe w temacie do tego przeznaczonym, który stoi opustoszały. W ten sposób stawiacie niejako na równi zagadnienia dotyczące astronomii i fizyki ze zjawiskami paranormalnymi - nie żyjemy w XVIII wieku. Tamże pozwoliłem sobie odpowiedzieć.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co wyczytałem dziś ;]

Czy życie w tym kraju naprawdę stanęło już do góry nogami? A może decyzje podejmowane przez tamtejszych polityków należy pochwalać za dmuchanie na zimne. Lokalne władze jednego z miast w Indiach ustanowiły wartą 2 tysiące dolarów nagrodę za schwytanie wampira. To reakcja na skargi mieszkańców, którzy uważają, że to właśnie żywiące się krwią monstra odpowiedzialne są za pogrom zwierząt hodowlanych w ich zagrodach.

Mieszkańcy wsi znajdującej się w pobliżu miasta Dharmapuri, w stanie Tamil Nadu, nie sypiają ostatnio spokojnie. Wszystko przez bliżej nieokreśloną istotę, która nocami masakruje ich bydło. Miejscowi nie mają wątpliwości, że za kolejnymi incydentami stoją wampiry (ludzie z Dharmapuri nazywają je Ratha Kaatteri).

Dotychczas podjęto szereg działań, które miały odstraszyć intruzów - kreślono specjalne znaki na zewnątrz domów i pozostawiano komunikaty na drzwiach. Wszystko jednak na nic. Bestie jak atakowały, tak atakują - poinformował dziennik "Daily Mail".

Lokalne władze nie dowierzają wprawdzie, że za rzezie odpowiedzialne są wampiry. Według polityków takie informacje upowszechniane są przez kryminalistów, którzy swoją niecną działalność starają się zamaskować poprzez sianie paniki. Zapobiegawczo wyznaczyły jednak specjalną nagrodę dla potencjalnego pogromcy wampirów. Śmiałkowi, który schwyta bestię albo dostarczy jej zwłoki, przyznana zostanie premia stanowiąca równowartość 2 tysięcy dolarów.

"To wielka plotka. Ale skoro ludzie nam nie wierzą, postanowiliśmy rzucić wyzwanie, ustanawiając właśnie tę nagrodę" - powiedział O. Jayaraman, jeden z miejscowych polityków.

Zdaniem mieszkańców Dharmapuri, nękające ich monstrum ma postać półczłowieka - półnietoperza.

Nie raz czytałem o przypadkach "wampiryzmów". Jeśli macie Factor X to warto poczytać, są tam ciekawe historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A więc pytanie brzmi: dlaczego przy budowie Piramid i Sfinksa stawiano właśnie na trwałość? :)

Tzn., to raczej nie przypadek, że niektóre budowle przetrwały tak długo, a te co powstają dzisiaj szybko się jednak sypią... a sypią się może właśnie dlatego, że dzisiejsze budownictwo skupia się głownie na estetyce, niż na trwałości... takie szklane piramidy w Paryżu nie zostały raczej stworzone z myślą, że przetrwają tysiące lat. A więc dlaczego w Egipcie stawiono właśnie na to drugie?

Egipcjanie wierzyli że ich dusza po śmierci nigdy nie zasta spokoju, jeśli zwłoki na ziemi zostaną uszkodzone.

Dlatego, balsamowano, czy budowano owe bunkry zwane piramidami.

Jak wiadamo faraon największą szychą był, więc jego dusza była najcenniejsza i trzeba było ją chronić za wszelką cenę.

Z zwłokami chowano jedzenie, ulubione przedmioty zmarłęgo, a nawet czasami zmumifikowanego zwierzaka właściciela.

Dlatego używano najlepszych i najtrwalszych materiałów żeby dusza mogła życ?/istnieć? w zaświatach.

Edytowano przez VorixPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W gwoli ścisłości to wierzyli, że faraon jest "żywym bogiem".

W Starożytnym Egipcie życie religijne odgrywało ważną rolę, nawet w życiu przeciętnego Egipcjanina. Wierzono w życie pozagrobowe w zależności od uczynków człowieka w życiu doczesnym, które były "ważone" na Sądzie Ostatecznym, którym dowodził Ozyrys.

Dla bogów wznoszono świątynie, nad którymi pieczę stanowili kapłani.Staroegipskie świątynie były nie tylko miejscami kultu religijnego, lecz także ośrodkami wiedzy, nauki i medycyny. W świątyniach uczono się np. odczytywać zaćmienię słońca. Przez co kapłani mieli jakby przewagę nad ludem.

Wyobraźmy sobie, że lud nie chce płacić podatków. Wtedy wychodzi kapłan i mówi"zapłaćcie, albo zgaszę słońce"

oni nie płacą, aż kapłan obliczył datę i godzinę zaćmienia wychodzi, podnosi ręce do góry i jest zaćmienie slońca akurat w tym momencie i lud już jest posłuszny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

No faktycznie kapłani wykorzystywali bogów do trzepania kasiory głównie.

Również przez to że byli na ty z nimi wpływali na decyzje faraona.

Achetaton, a potem Echnaton (zmienił imię), chciał zlikwidować politeizm i wprowadzić monoteizm.Bogiem którego wywyższył by Aton, bóg żaru słonecznego.

Jego rewolucja nie trwała długo.Po śmierci kapłani wrócili do starego układu i zaczeli niszczyć jakiekolwiek wspomnienia i pamiątki związane z Echnatonem.

Jego synem był Tutenhamon (Sic!).

@Down

Heh faktycnzie babolek się wkradł.

Balszoje spasiba ;)

Edytowano przez VorixPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość LukeS

hmm faktycznie dawno tu nie zaglądałem ;)

na temat tych fotek co podałeś:pierwsze wytłumaczenie wyszło mi takie że to ślady od konia,na początku mogłby być głębsze,ale wystarczyłby deszcz i woda by trochę zamazała te ślady i mamy mini-kręgi heh :)

Ale mogę się mylić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że kręgi widoczne na tym zdjęciu bez problemu, w krótkim czasie mógł stworzyć człowiek, a przynajmniej odniosłam wrażenie, to nie jest to niczym szczególnym.

Za to jeśli zobaczę te "skomplikowane figury" utworzone w Meksyku, to tutaj już zapewne będę skłonna myśleć wręcz przeciwnie, bo jak sami piszą - "nawet zakładając, że znaki powstały przy pomocy ?sznurka i deski?, to ludzie je wykonujący musieliby to robić co najmniej przez kilka dni non-stop, a i tak nie jest pewne, czy daliby radę wykonać tak skomplikowany obraz"

Bo w sumie wiele jest tak skomplikowanych piktogramów, które aż się proszę by myśleć, że nie jest to dzieło ludzkiej ręki. Wcześniej jakoś nie słyszano o tej metodzie "sznurek i deska" - ja na przykład, dopiero teraz wszędzie, gdzie pojawia się wzmianka o kręgach natrafiam na domysły ludzkiej pracy przy tej metodzie, a więc wcześniej widocznie nie miało to miejsca... a słyszałam, że niektóry zaczęli to teraz robić w ramach hobby :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukeS
ja myślę, że kręgi widoczne na tym zdjęciu bez problemu, w krótkim czasie mógł stworzyć człowiek, a przynajmniej odniosłam wrażenie, to nie jest to niczym szczególnym.

Za to jeśli zobaczę te "skomplikowane figury" utworzone w Meksyku, to tutaj już zapewne będę skłonna myśleć wręcz przeciwnie, bo jak sami piszą - "nawet zakładając, że znaki powstały przy pomocy ?sznurka i deski?, to ludzie je wykonujący musieliby to robić co najmniej przez kilka dni non-stop, a i tak nie jest pewne, czy daliby radę wykonać tak skomplikowany obraz"

Bo w sumie wiele jest tak skomplikowanych piktogramów, które aż się proszę by myśleć, że nie jest to dzieło ludzkiej ręki. Wcześniej jakoś nie słyszano o tej metodzie "sznurek i deska" - ja na przykład, dopiero teraz wszędzie, gdzie pojawia się wzmianka o kręgach natrafiam na domysły ludzkiej pracy przy tej metodzie, a więc wcześniej widocznie nie miało to miejsca... a słyszałam, że niektóry zaczęli to teraz robić w ramach hobby :D

Albo człowiek który założył sobie sprężyny na nogach i sobie podskakiwał heh ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukeS

@UP

Wiem wiem żartownie to określiłem,ale ludzie dla sławy swoich okolic mogą robić różne rzeczy :happy:

Co do kręgów,ostatnio sprawa na temat kręgów w Wylatowie ucichła,kilka razy jadę przez ta miejscowość i jakiś tam talerzy już nie widzę,ale znak "ACHTUNG STEFA ZERO" rozbawia,chociaż to pozostało...a minęło prawie 10lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to się takich kręgów naoglądało, ileż się nasłuchało... aż głowa mała :wink: . Muszę przyznać, że nie wierzę, żeby to jakaś pozaziemska cywilizacja pozaziemska zrobiła, to niektóre wyglądają naprawdę imponująco. Czy mógłby mi ( jeśli oczywiście wie ) powiedzieć skąd się wzięła ta ''tradycja'' znaków w zbożu, bo muszę przyznać, ze trochę mnie to ciekawi :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koorchuk, nie tak ostro dobra. Widzę, żeśmy się nie zrozumieli, jeśli chodzi o to, to uważam, że istnieje tak zwane '' UFO '' bo kosmos, może nawet jest nieskończenie wielką '' krainą '' , chodzi mi tylko o to, skoro ciągle robią te kręgi, to czemu ich nikt nie widział. A w ogóle to po co oni to robią, nie mają nic lepszego do roboty? Skąd wiesz, że starożytni, je obserwowali? I właśnie mnie ciekawi. po co te znaki w zbożu są ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie miało być ostro, a raczej żartobliwie, a nie nawykłem do używania emotikonów co drugie słowo, więc rzeczywiście mogłeś mnie źle zrozumieć.

Skąd wiesz, że starożytni, je obserwowali? I właśnie mnie ciekawi. po co te znaki w zbożu są ?

Z artykułów, których chyba nie przeczytałeś, a polecam niedowiarkom to zrobić ;) (podałem linki)

Pytanie, po co? Może, żeby nam coś przekazać, albo udowodnić czyjeś istnienie?

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...