Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Syskol

Karta graficzna do starego komputera

Polecane posty

Kupiłem jakiś czas temu matce stary komputer ze szkoły. Jedyną jego wadą jest brak karty graficznej co uniemożliwia granie w gry które moja matka chce (ciężko było wytłumaczyć dlaczego one nie działają).

Uznała ostatecznie, że mam jej kupić jakąś kartę graficzną by chodziło jej Spore, Black and White2 itp ( potrzeba czegoś z pixel shader 2.0). Szukałem w necie i znalazłem coś takiego http://www.gram.pl/sklep/sprzet/komponenty...99,00_do_138,32 czyli karty w dopuszczalnym limicie cenowym. Tylko jest problem nie mam pojęcia którą kupić bo one wszystkie dla mnie egzotycznie wyglądają (gdybym miał kupić do normalnego nowego komputera, problem by nie istniał). Jakieś rady?

Parametry komputera:

Płyta główna: Asrock P4VM800

2 giga ramu

Intel Celeron 2,6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer to niezły staroć ze złączem AGP, takich nowych kart sie już właściwie nie sprzedaje, a jak już to karty-niedobitki które przeleżały w magazynie kilka wieków. Musiałbyś szukać uzywek, co i tak tanio nie wyjdzie w porównaniu do kart PCIe. Ogółem ten komp to był chybiony interes.

Tak przy okazji, to jaki masz zasilacz (marka, model, moc)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kart na złączu AGP. Na Allegro jest taka kategoria nawet.

GeForce nie bierz - są przeważnie horrendalnie przepłacona jak na takie starocie.

Najlepiej celować w coś pokroju ATI HD 3650 za około dwie stówy - wystarczy nawet do nowszych gier (na minimalnych detalach).

Osobiście jednak polecałbym ATI X1650 - do Spore i Black and White starczy a kupisz już za stówę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...