Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marczenko

Rozwiązany: Problem z prockiem

Polecane posty

Witam

Mój komp to core2duo 6420 @ 2,13GHz x2, 3GB ram 800, ASUS P5B DELUXE, NVIDIA GeForce GTX 260. Problem polega na tym że coraz częściej użycie procesora skacze bez ostrzeżenia do 100%. Przez to np odpuścić musiałem Fifę 12, szarpie w sposób uniemożliwiający granie. Co ciekawe gry takie jak Crysis 1 i warhead , Wiedźmin 2 czy Shift 2 chodzą bez problemu w najwyższych ustawieniach. Komp składali mi w sklepie, po roku zmieniłem mu chłodzenie i przy okazji stwierdziłem że miałem źle położoną pastę termiczną, przez co procek grilował mi się w 70 - 80 stopniach bez specjalnego obciążenia. Wymiana chłodzenia miała miejsce ok trzech lat temu. Od tego czasu radiatora ani wentylatora nie demontowałem, czyszczę je regularnie powietrzem w sprayu. Powiedzcie mi czy wystarczy położyć nową pastę lub kupić inny zestaw chłodzący (teraz temp wynosi ok 40 stopni pod obciążeniem) by te problemy zostały wyeliminowane? Prockowi idzie już 5 lat, mam nadzieję że to nie jest jego koniec.

Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś takie podstawowe rzeczy jak skan dobrym antywirusem i sprawdzenie czy nie ma jakis podejrzanych i zamulających procesów?

Ale skoro taki Wiedźmin 2 czy Crysis działają ok to dziwne...

Standardowe pytanie jakie najczęściej pada w tym dziale: jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dobry darmowy antyvir? Mam avasta, do tej pory uważałem go za wystarczający. Zasilacz mam 620W Chieftec. Najbardziej chodzi mi o to że mój problem pojawił się od tak. Rozegrałem w FIFE przeszło 300 spotkań online i nie było żadnych kłopotów. A teraz szarpie już na arenie i użycie skacze do 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dobry darmowy antyvir? Mam avasta, do tej pory uważałem go za

wystarczający.

Przeskanuj dodatkowo kompa, programem Malwarebytes Anti-Malware. Poza tym, zwróć uwagę na procesy/programy, które ewentualnie zamulają Ci kompa (tak, wiem, że już tu o tym pisano). Być może tym programem jest właśnie avast!.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do pomocy technicznej EA Polska (BTW numer do nich to 223970840) gdzie miła pani podała mi rozwiązanie tego problemu. Ubawicie się:) Trzeba zmienić język origina, nie fify, na angielski. Użycie procka w fifce spadło do ok 68%. Dzięki za pomoc, ale rozwiązanie jest co najmniej dziwne i nielogiczne:) Ale działa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...