Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Need for Speed

Polecane posty

Jeśli chodzi o Need For Speed'y to najbardziej lubiłem grać w NFS 2:SE

(1997) i NFS :Road Chellenge (1999) . To były gry dla fanów motoryzacji , wiele mówiły o samochodach , wnętrzach , możliwościach.

Najnowsze NFS pachną mi lekko dresiadą , chodź nadal są to jedne z lepszych wyścigów na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe prawda.

W NFS2 o każdym samochodzie mialismy garść danych, zdjecia, tabele i one same w akcji na klipach wideo (ooch dotad pamietam jak z wypiekami na twarzy i dreszczami ogladałem filmik o F50 :) ).

Teraz niestety w NFSach tego nie ma :( nie przykładaja sie tak do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobili z tego prostą zręcznościówkę, w której nie trzeba się starac. Jakiś tunin optyczny, dobra grafika. Ale gdzie grywalnośc. Pamiętam, ja i brat przy jednym kompie, mapa kindiak park. My jesteśmy policjantami, brat porche, ja BMKe. I to było coś. 100x bardziej wolę NFS 4 i porsche niż te nowe g*wno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie zapomnę o Need For Speed: High Stakes, lub bardziej znana jako "Road Challange". Dla mnie ta gra jest szczególna, może dlatego że była to jedna z pierwszych pełnych wersji gier w jakie grałem. Graficznie gra nawet dzisiaj by nie była taka straszna - ale wtedy, gdy w nią grałem była po prostu świetna(2000-2002 lub 03, potem miałem już XP), dokładne modele samochodów, piękne reflektory i światła no i GENIALNE mapki. Do tych co grali: pamiętacie mapę "Hometown" ? Albo tą w Niemczech(jeździło się po takich zieloniutkich górach, potem miasto - ostry skręt w prawo - potem koło zamku, dalej przez góry i autostradę, na końcu tunel i meta) ? Wg. mnie to były najlepsze plansze w grze :) Ale nie dla grafiki grałem w NFS 4 - w grze była POTĘŻNA grywalność, kurna jak sobie przypomnę ile ja staciłem na niej godziń, hehe :) No, ale jedną z największych zalet tej części NFS'a był klimat! Szczególnie ukazywał się on podczas pościgów i map - pamiętam taką francuską mapę, w której jak się nastawiło na jazdę w nocy - wczasie wyścigu widać było w oddali miasto, a w nim strzelające kolorowe sztuczne ognie :) Efekt był świetny. Aha, tak jak inni wspomnieli w tej części był całkiem niezły model zniszczeń, potem już po Porsche 2000 w Undergroundzie nie było żadnego modelu zniszczeń :/(może w Most Wanted, ale w niego nie grałem). Tak czy siak Need For Speed 4: High Stakes WYMIATA na zawsze :)

Aha, na forum GOLu znalazłem takie coś:

1. Zrobiłem pełną instalację gry. Płytka oryginalna, żaden pirat czy ISO bądź inne badziewia.

2. Rozpakowałem archiwum z plikami umożliwiającymi uruchomienie gry w środowisku XP.

3. Zainstalowałem plik NFSHSpatch4_44.

4. Skopiowałem pliki 3Dsetup.dll, 3DSetup.exe, 3dsetup.ini do folderu 3Dsetup.

5. 3Dsetup.exe podmieniłem z tym, który już znajdował się w folderze 3Dsetup.

6. Uruchomiłem plik d3d.reg, aby dodać odpowiedni wpis do rejestru.

7. Zmieniłem nazwę pliku dx8z.dll na d3da.dll i skopiowałem do głównego folderu z grą, po uprzednim backupie istniejącego już pliku o tej nazwie.

8. Do głównego folderu z grą skopiowałem plik NFS444_NoCD.exe i uruchomiłem. Oryginalny EXE został odpowiednio zmodyfikowany.

9. Uruchomiłem 3Dsetup, ustawiłem grafikę, rozdzielczość i uruchomiłem grę.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek komunikaty, informujące o błędach z Direct3D, wróć do punktu 7 i zamiast zmieniać nazwę pliku dx8z.dll, weź pod lupę drugi o nazwie dx7z.dll. Powinno chulać bez problemu. To rozwiązanie dorwałem na eMule. Napisz do mnie (mail pod nickiem), to podeślę Ci je.

Koleś twierdzi, że po tej operacji NFS4 działa! Zaraz chyba to spróbuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają, że Most Wanted i wcześnijsze Undergraund są do bani, w porównaniu z NFS Porsche - ja przeszedłem wszystkie gry z serii NFS, oprócz NFS 1 i 2 (wtedy byłem małym dzidziusiem :D ). I naprawdę ogólnie seriia NFS bardzo mi się podoba - yaa ta piękna grafika w NFS 3 i te barykady z kolczatkami :D. Teraz w styczniu grałem w NFS MW - przeszdłem całego i gra naprawdę dobra - dla rozluźnienia się zdecydowanie wole NFS MW niż NFS Porsche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze jest Porsche. Przede wszystkim za model zniszczeń. Już przy lekkiej stłuczce człowiek czuł, jak mu samochód inaczej jedzie (np. ściąga na jedną stronę). Szkoda, że zarzucili to w następnych wersjach. Wydaje mi się, że AI też było jakieś lepiej dobrane. W U2 fajna była możliwość jazdy po mieście, ale ta cała heca z tuningiem optycznym faktycznie była dla dresiarzy. Chociaż przednia zabawa była, gdy urządziliśmy sobie z kumplami konkurs na najbardziej wieśniacki samochód. Różowo-zielone Subaru z fioletowym spoilerem i czerwonymi felgami, to było to. W MW zmiana wyglądu auta miała inny cel i to było lepsze. Jednak zawalili jazdę po mieście. Po co jechać na miejsce startu, skoro można to zrobić z poziomu menu? Poza tym AI zawala całą przyjemność z niektórych wyścigów. W circut’ach liczy się tylko ostatnie okrążenie. Na wcześniejszych możesz jechać jak chcesz i tak ich dogonisz. Podobnie w knockout’ach, być ostatnim do końcowego okrążenia to trudna sprawa. Walka i tak rozegra się między dwoma. Następne NFS powinno mieć: model zniszczeń i AI jak w Porsche, jazdę po mieście jak w U2, policję i tuning optyczny jak w MW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepsze Nfs to Nfsu 1 i 2, a na most wanted się zawiodłem, niby można się ścigać w dzień i takie tam, ale terez z kolei gdzie podziała się noc?:P A i ta policja to nic ciekawego wg mnie. Nie rozumiem tych co twierdzą ze tuning optyczny w U2 jest dla dresiarzy. Czyli jak lubię mieć fajnie zrobiony samochód to jestem dresiarzem? A tuning w MW po prostu mnie załamał:/ W U1 i U2 mogłes osobno dobierac części, a w MW pojawiły się jakieś "pakiety" tych części, bez możliwosci dobierania ich osobno (vide zderzaki itp). A policja jest tam wprost żałosna, można ją straaasznie łatwo wykiwac , jest tylko trochę trudniej jak jest helikopter, nawet ostatnie wyzwanie w MW (to gdzie gonią cie SUV'y) przeszedłem za drugim , moze trzecim razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sprawdzałem w moje dokumenty i katalogu głównym nfsu2. I nigdzie nie ma tych save'ów które już zrobiłem... :cry:

C:Documents and SettingsuserUstawienia lokalneDane aplikacjiNFS Underground 2 Zamiast user jest nazwa pod jaką się logujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co moze byc rozwiazaniem ale niekoniecznie :) Bo jak zainstalowałes NFS:U to on chyba jeszcze nie stworzył katalogu z save'ami, jesli zalozysz nowy profil czy co tam jest , to mozliwe ze wtedy zalozy katalog "Saves" albo cos w tym stylu. Miałem tak w paru tytułach, nie wiem czy jest moze tak samo w Nfs'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NFS Most Wanted to na dniach startuje polska edycja turnieju WCG gdzie będzie owa gra ;) Zapraszam wszystkich chętnych do zmagań. Finalista jedzie na finały międzynarodowe :) Przewidujemy wiele nagród więc warto ;)

Co do savów - w 98 są one bodajrze w katalogu windowsa w "dane aplikacji"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem.

Postanowiłem przypomnieć sobie NFS: Underground 2

Podczas instalacji ( mniej, więcej w połowie ) wyskakuje błąd:

"A problem occurred when trying to transfer the file 'CARS240SXGEOMETRY.BIN' from the media.

Do you want to retry to copy the file, or cancel the installation"

Oczywiście klikam [Powtórz]. Ale w kółko to samo.

Co mogę z tym zrobić? ( Mam oryginalną wersję gry )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...