Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stefan

Playstation 3, Xbox 360, Wii

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

aras-ocb-PS3 STOI ZA X360??? Tego jeszcze nie było... Wystarczy odpalić Hypera i popatrzeć na Review Territory żeby zobaczyć jak wygląda np. Motor Storm!!!

Własnego zdania nie masz? Tak uparcie słuchasz panów z RT?

Grafika w PS3 jest o nieeeeebo lepsza niż grafa w X360.

Na razie - ściema. Gears of War masakruje WSZYSTKO, co dostępne jest na PS3, przynajmniej na razie. Poza tym jesteście zabawni - najpierw, w starciu PS3 vs. PC mówicie, że grafika jest nieważna. Potem, w starciu PS3 vs. X360 używacie jej jako kluczowego argumentu. Jaki tu sens?

Xbox w porównaniu z PS3 jest jak PSX do PS2!!!

Rofl :). Nawet za kilka lat aż takiej przewagi PS3 nie będzie miało :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym na chwile przerwac to ujadania fan-boy'ow, gdyz mam takie jedno pytanie. Otoz w tym tygodniu sie przeprowadzam i na scianie swojego pokoju mam juz ladny tv lcd 32" i chcialbym dokupic do niego jakas konsole. i po prostu jestem ciekaw co moglibyscie mi doradzic[ale tak szczerze]. Nie liczy sie cena i inne oplaty[gry,w przypadku x'a za xlive] itp... Chodzi mi po prostu o ciekawe gry i swietlana przyszlosc.

btw- i nie piszcie mi ze lepiej wziac ps3 bo ma BR, bo to zaden argument - za rok bedzie mozna go wyrzucic:) - dyski holograficzne ftw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym na chwile przerwac to ujadania fan-boy'ow, gdyz mam takie jedno pytanie. Otoz w tym tygodniu sie przeprowadzam i na scianie swojego pokoju mam juz ladny tv lcd 32" i chcialbym dokupic do niego jakas konsole. i po prostu jestem ciekaw co moglibyscie mi doradzic[ale tak szczerze]. Nie liczy sie cena i inne oplaty[gry,w przypadku x'a za xlive] itp... Chodzi mi po prostu o ciekawe gry i swietlana przyszlosc.

btw- i nie piszcie mi ze lepiej wziac ps3 bo ma BR, bo to zaden argument - za rok bedzie mozna go wyrzucic:) - dyski holograficzne ftw

Najpierw kwestja BR. Zapomnij o nowym formacie przez najblizsze kilka lat. BR zastapi miejsce DVD i to juz sie powoli dzieje. Nirmalna kolej losu. Nie mysl o dyskach holograficznych :D i innych bajerach. najwieksze wytwornie filmowe juz przestawiaja sie na BR. Zadne konkretne zmiany w komercyjnej dystrybucji i sprzedazy filmow nie nastapia przez dobre kilka nastepnych lat. Po za tym mysl O BR jako o swietnym, pojemnym formacie wplywajacym takze na jakosc gier. To wielki atut BR.

Teraz co do wyboru konsoli... podstawowe pytanie. czy miales PS2 lub Xboxa. Jesli miales ktoras z tych konsol wiesz mniejwiecej jaki "feeling" prezentuja i czego spodziewac sie po PS3 i 360. Chodzi o to ze Sony oraz M$ maja swoje studia, swoich first party developerow i to wlasnie oni twarza "exclusive titles" na swoje konsole kreujac tym samym ow "feeling" kazdego z systemow. Jesli nie miales zadnej z konsol polecam stronke www.gametrailers.com gdzie zobacz sobie poprostu zapowiedzi gier na konkretne sprzety.

Obbie konsole sa swietne ale w przypadku PS3 trzeba jeszcze kilka miesiecy poczekac na mocarne gry. narazie jest Motorstorm i niezly Resistance. 360 ma juz niezla biblioteke swietnych gier i naprawde jest w czym wybierac.

Mimo wszystko pamietaj ze PS3 dopiero sie rozkreca i ma w zanadrzu mase hitow. Po za tym pracuje nieporownywalnie ciszej. Nie dla kazdego ma to znaczenie ale np ja gdy po nocach gralem na 360 moja kobieta poprostu nie mogla spac :? W nocy, w domowym zaciszu 360 naprawde wyje i buczy cholernie glosno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsolami się nie interesuję, ale zgadzam się z przedmówcą w kwestii blue-ray.

Jest to względnie nowa technologia, na którą wydano góry pieniędzy. Żaden producent / twórca nie przejdzie na nowszą technologię, ponieważ najpierw muszą mu się zwrócić koszty rozwoju i opracowywania technologii BR. Poza tym, jak na rynek wyjdzie określona ilość towaru, sprzedawcy nie zamienią go nowszym, lepszym sprzętem, ponieważ najpierw chcą się pozbyć starego z magazynów.

Sytuacja jest w zasadzie taka sama jak z monitorami LCD. Jest technologicznie lepsza plazma, pojawiają się fantastyczne OLEDy, ale nigdzie (szczególnie plazmy, bo na wyświetlacze OLED jeszcze za wcześnie) nie znajdziesz (mam tu na myśli monitory komputerowe, wiadomo, że są telewizory plazmowe z cenami 5-cyfrowymi przed przecinkiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co do wyboru konsoli... [...]

jezeli chodzi o wczesniejsze konsole to nie mialem zadnej, ale duzo gralem na ps2. glownie to mi chodzi o gry, bo wyglad konsoli,czy wspomniane buczenie mi nie przeszkadza. a co do Resistance - gralem na x360 w GoW,a na ps3 w Resistance - gra ta niby miala byc odpowiedzia na gow, wszyscy sie zachwycali ze lepsze itp itd a dla mnie to wygladalo po prostu jak lekko dopicowany moh:aa. :? czyli nic nadzwyczajnego.

od dluzszego czasu przegladam fora poswiecone ps3 i x360 i po prostu problem w tym ze nie wiem co wybrac :]

a co do br i dyskow holo - nie ma co sie sprzeczac, czas pokaze co z tego wyjdzie, ale byc moze w tym roku ukaza sie pierwsze odtwarzacze i plyty.

a sam br - ja rozumiem ze sony wlozylo kupe kasy w ta technologie,ale zeby na chama wciskac ja w konsole? imo lepsze rozwiazanie zastosowal ms odnosnie hddvd.

btw- na necie gdzies pisalo ze pojawila sie wielka obnizka cen ps3, ktory w mm i saturnach kosztowal 1999 zl[ ofc w wersji 60gb] czy ktos moze to potwierdzic? bo bylem wczoraj w zabrzu w mm i tam dalej 2399...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie BR do konsoli bylo genialnym posunieciem. Popatrz na M$ ktory juz wyposcil zewnetrzny HDDVD... a teraz zapowiada zenetrzny BR pod koniec roku :shock: Kupujesz PS3, masz BR odrazu, masz wyjscie hdmi w konsoli i jestes w pelni gotowy do fullhd a teraz policz sobie ile placisz za to samo kupujac 360. I co? I wychodzi na to ze 360 jest drozsza! Nie mowiac o tym ze jesli chcesz hdmi musisz kupic nowy model 360 Elite ktory to lada dzien wejdzie na rynek :shock:

Sony tymczasem ryzokownie bo ryzykownie ale wypuscilo wszystko w "jednej obudowie" i chwala im za to. Nie mowiac juz o tym jaka wygode zaserwowali developerom. Taka pojemnosc plyty to dla tworcow gier nie w kij dmuchal.

Co do Resistence to pierwsze slysze jakoby miala to byc odpowiedz na Gyrosy. To jaks bzdura. przeciez to dwie zupelnie inne gry. nawet gatunkowo. Gyrosy to lekko taktyczny TPP a R to Fpp.

Co do obnizki ceny PS3 to bylo cosik w Saturnie ale to chyba byla weekendowa promocja (moge sie mylic) Oficjalnie Sony jasno mowi ze na obnizke ceny narazie nie ma co liczyc i dziwnym to nie jest. Jako ze u nas PS3 w marketach nie sprzedaje sie zbyt dobrze mysle ze tego typu promocje na wlasna reke beda stosowane dosc czesto.

Skoro grales duzo na PS2 to wiesz mniejwiecej czego sie spodziewac. Hiciorow z wewnetrznego studia Sony, takich jak np God of War 3, po za tym gier od czolowych first party developerow czyli np Insomniac i Naughty Dog. Wlasnie od tych tworcow nadchodzi nowy Ratchet and Clank oraz Uncharted. dodatkowo masa party games w stylu Sing stara no i oczywiscie MGS4! dalej mamy mase gier ktore juz wyjda na oba sprzety ale wszystko wskazuje na to ze jakosc od strony technicznej bedzie gorowala u Sony. I oczywiscie nie chodzi tu tylko o sama grafike ale i plynnosc animacji, zaawansowana fizyke czy czasy odczytu.

na dzien dzisiejszy ja inwestowalbym na twoim miejscu w PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnego zdania nie masz? Tak uparcie słuchasz panów z RT?

Buaha...

Nie zrozumiałeś mnie! Nie słuchałem ICH tylko patrzałem na TO cudo czym jest MotorStorm! Ale tych "panów" też często słucham i na postawie tego co mówią i tego co leci na ich wypaśnych monitorach ( :) ) wyrabiam własne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie to już chyba nikt nie odpowie. Co do wii mam tą kosolę i nie żałuje zakupu, graficznie przegrywa z ps3 i xbox 360 ale sposób gry jest totalnie inny i daje dużo dobrej zabawy plus jest o wiele mniejsza. Grafika jest zauważalnie lepsza niż na ps2 czy xbox ale najlepiej mieć dobrego lcd i kabel hdmi. Jeśli ktos jednak zdecyduje się mi pomóc to odsyłam do posta na poprzedniej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przepraszam że wtrącam się w dyskusję ale mam pewien problem z PS3 otóż od pewnego czasu (jakies 2 tygodnie) nie mogę połączyć konsoli z internetem. Korzystam z klucza usb thrustmaster funaccess, konsola "widzi" klucz, dobry zasięg i bez wzdlędu na to czy ręcznie czy automatycznie ustawiam opcje w tym różne numery DNS, PS3 znajduje IP ale potem wyskakuje DNS error 807010110. Byłbym wdzięczny za pomoc, dziękuje.

Problem na 90% wynika z sieciowych ustawien/zabezpieczen. Typowe dla DNS errorow. Poczytaj dokaldnie to i pokrewne watki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanko. Kupilem wlasnie xboxa 360 i podlaczylem go przez kabel Component do telewizora LCD( brak HDMI) i kiedy wlaczam Gears of War to wystepuja zabkowane krawedzie i obraz przez to mocno traci na jakosci, obojetnie w jakiej rozdzielczosci ta gre odpale. Nie wiem moze trzeba inny kabel kupic tylko nie wiem jaki i gdzie? Mial ktos moze taki problem?? z gory dzieki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanko. Kupilem wlasnie xboxa 360 i podlaczylem go przez kabel Component do telewizora LCD( brak HDMI) i kiedy wlaczam Gears of War to wystepuja zabkowane krawedzie i obraz przez to mocno traci na jakosci, obojetnie w jakiej rozdzielczosci ta gre odpale. Nie wiem moze trzeba inny kabel kupic tylko nie wiem jaki i gdzie? Mial ktos moze taki problem?? z gory dzieki za pomoc

Najwazniejsze pytanie. czy twoj LCD ma gniazdo VGA (d-sub) jak monitor?

Jesli tak to olej component ktory jest polaczeniem beznadziejnym i zapodawaj obraz przez kabel VGA najlepiej oryginalny Microsoftu do Xboxa 360. Cena ok 60 zeta. Wtedy masz sliczne HDReady z obrazem o wiele ladniejszym niz przez component.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie opowiadam sie po stronie PS3... dla mnie nie jest ważna grafika (a obie konsole mają ją porównywalną) tylko gry jakie bedą dostępne na konsole, a porównując konsole poprzedniej generacji xboxa i ps2 zdecydowanie bardziej odpowiada mi zestaw gatunkowy oferowany przez sony (jRPG... taaaaaaak ^^ Final Fantasy... od VII do hmmm... może XV?? XVI ??) a poza tym możliwośc odpalenia linuksa i porównanie wykonania... xbox pod tym względem ssie... i to mocno... niesamowicie awaryjny i głośny... a poza tym PS3 jest śliczne... a xbox mi sie nie podoba... ostatni powód to taki, że dosyć już mam polityki microsoftu na kompie, żeby męczyć sie z nimi jeszcze na konsoli... właśnie kupiłem nowego kompa, ale przed zakupem bardzo zastanawiałem się na co wydać pieniądze i pod uwage brałem ps3, macbooka i mocnego kompa... wybrałem mocnego kompa, a xboxa w ogóle nie brałem pod uwagę... nie podoba mi sie ta konsola...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 złotych?? to gdzie ty gry kupujesz?? poki co nie widziałem jeszcze tak drogich gier na ps3... za to na xboxa jak najbardziej (nowe Halo 3 w standardowej edycji kosztuje ponad 250 zeta) natomiast na ps3 gra (nie pamietam tytułu) z zestawem słuchawkowym bluetooth do komunikacj online kosztuje 230 złotych... zresztą gry na xboxa w miare popularyzacji nośnika blueray bedą tanieć... (jesli dla was tak duzym kosztem gry jest cena nosnika...) jak dla mnie to nieekonomiczną konsolą jest xbox 360, bo trzeba ją wymieniać co 3 lata (po zakonczeniu gwarancji) bo cholerstwo niesamowicie sie psuje... zresztą pisałem już wyżej, że mam dosyć polityki microsoftu, i nie bedę jej tolerował jeszcze na konsoli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nowe Halo 3 w standardowej edycji kosztuje ponad 250 zeta)
lol w empiku Lost planet jest za 270zeta i co z tego ? Co to swiat ogranicza się do jednego sklepu ? BTW ~220zł to normalna cena dobrej gry na konsole wiec nie wiem co ty sie prujesz o 250 ?_? .
bo trzeba ją wymieniać co 3 lata (po zakonczeniu gwarancji) bo cholerstwo niesamowicie sie psuje
:lol: :lol: już dawno takich głupot nie czytałem myśl co piszesz nie pisz co myślisz xD
bo konsola microsoftu jest najbardziej awaryjną konsolą jaką znam
a czu ja mówię że nie ?? w którym miejscu ?? Mi chodziło o tekst ze xboxa trzeba kupować nowego co 3 lata xD xD weź wyedytuj posta i wywal tą wypowiedź
jak dla mnie to xbox 360 jest nieekonomiczny
wole mieć nieekonomiczną konsole na którą są fajne gry niz ekonomiczną na której mam ... no prawie nic nie mam .

BTW : od kiedy o kupnie konsoli decyduje ekonomiczność ?? Ja zawsze myślałem ze to gry a nie bzdurne rachunki typu ze jak do xboxa dokupi

sz adapter wi-fi to bedzie ...... . <zal>

nie pluje sie o cene gier, tylko o zarzucanie wyzszej ceny grom na ps3, co nie jest prawdą, bo ceny są porównywalne...
prawda róznica zazwyczaj wynosi jakies 10zł xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, co pisze... i odpowiadam głupim, bezsensownym zarzutem (w którym mimo wszystko troszke racji jest, bo konsola microsoftu jest najbardziej awaryjną konsolą jaką znam) na inny bezsensowny zarzut o nieekonomicznosc ps3... jak dla mnie to xbox 360 jest nieekonomiczny...

i nie pluje sie o cene gier, tylko o zarzucanie wyzszej ceny grom na ps3, co nie jest prawdą, bo ceny są porównywalne...

weź wyedytuj posta i wywal tą wypowiedź

a co prawda w oczy kole? xD zresztą ten argument jest ironią, mającą wyolbrzymić tą wade xboxa... tak zamierzałem napisać i nic nie będę edytował (taaaak... uwielbiam robić na złość wszystkim xboxomaniakom :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ty jestes wyznawcą sony, ze tak zapytam... 300zł, znajdzie sie pare gier, no chyba, ze mówimy o piratach...

Średnio gry na PS3 są droższe od tych na x o 10%, a na komputer nawet czasami o ponad 100% i mowie tu o nowych tytułach.

ak dla mnie to nieekonomiczną konsolą jest xbox 360, bo trzeba ją wymieniać co 3 lata (po zakonczeniu gwarancji) bo cholerstwo niesamowicie sie psuje...

Pokaż mi statystyki, bo ja jeszcze ani 12 X'a zepsiutegoo nie widziałem, zaś 2 PS2 tak...

A żeby nie było, ze mam X albo lubie Microsyf to tak:

Nie mam X'a bo po co?

Nie lubie Mikrosyfu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi statystyki, bo ja jeszcze ani 12 X'a zepsiutegoo nie widziałem, zaś 2 PS2 tak...
tyle że on ma rację . XBOX 360 jest awaryjny i to bardzo . Posiedź troszkę w konsolach ;)
a co prawda w oczy kole? XD
[ciach]. Z resztą patrz post wyżej . Dyskutujemy na argumenty! - [wies.niak]

DObra idę spać dobranoc panowie .

Podsumowując owszem xbox jest awaryjny ale jak myslicie dlaczego ms wydłużył gwarę do 3 lat ???

Ceny gier ps3 sa porównywalne do tych z xboxa róznice są niewielkie no chyba ze ja jestem z innej planety .

Po 3 w sumie to i tak mnie to wszystko wali . Jest szczesliwy z moimi grami na xboxa 360 . Cholernie szczesliwy i chyba tylko o to w tym wszystkim chodzi prawda???O dobrą zabawe ;) <ziewa>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie teraz szukać, ale w internecie bez problemu mozna znaleźć informacje, ze 30% (!!!) z pierwszych serii xboxów 360 zepsuło sie... a teraz jest tylko nieznacznie lepiej... (30% to praktycznie jedna konsola na trzy... nie ma co Microsoft sie popisał... a nowa generacja tej konsoli - układy w nowym procesie technologicznym- jest zapowiadany dopiero na drugą połowe 2008)

BTW czy wy nie rozumiecie ironii, której celem jest wyolbrzymienie jakiejś wady??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100000 różnych bajerów któych użyjesz tylko raz ale bedziesz je miał . Sony się przeliczyło . Myśleli ze posiadacze ps2 rzuca sie na ps3 i zapłacą każdą cenę . Jednak nie ;) no ale ma chociaż BR . fajny bajer jak ktos lubi filmy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...