Skocz do zawartości

Playstation 3, Xbox 360, Wii


stefan

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

@alexiej

Podrzuć konkretniejsze informacje nt. tej proponowanej Ci wymiany, być może prócz nowych atrakcji okaże się ona nader dla Ciebie atrakcyjna - na pewno parę osób będzie w stanie pomóc Ci w wyborze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@ up

Wymiana z przyjacielem - on potrzebuje x360 a ja akurat zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą platformy ;) Oddaję x360 Jaspera z dyskiem 60gb plus kilka gier z Live za Ps3 z dyskiem nie 250gb a tym odrobinkę mniejszym (choć może to być 250tka) plus kilka tytułów jak Kilzone, MGS4 i LBP.

Tylko to jeszcze 100% nie jest pewne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wersja 160GB to ja bym się zamieniał choćby ze względów finansowych :> (jeśli ma do niej jeszcze jakąś gwarę bądź wiadomo że konsolka ma nie więcej niż półtora roku to sprawa jest dla mnie przesądzona). Po za tym - zawsze to nowe doświadczenie, jest sporo interesujących i na pewno godnych uwagi ekskluziwów na PS3 których nigdzie indziej nie uświadczysz, do tego nie zapowiada się by MS miał w zanadrzu jakieś nowe exy stąd w to, co z multiplatform Cię zainteresuje to ograsz na Plejstacji, przy okazji zapoznając się ze świetnymi seriami Gran Turismo, Killzone czy Uncharted.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat xbox był moją pierwszą konsolką nie będąca od Sony (zacząłem od PSX, potem ps 2 i ps2 slim + psp) więc serię Gran Turismo znam i kocham tak jak właściciel obecnej konsoli - wrzuca co 2 dni na fejsa po kilkanaście zdjęć :D

Osobiście jestem bardziej przekonany, ale tu jeszcze wypada kwestia tego, czy ta wymiana wypali - sobie życze aby sie udało, bo jednak bardzo napaliłem się właśnie na taką zmianę po tych 7 latach prawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Witam :)

Mam do was pytanie... wie ktoś może co z obecną generacją ? Do kiedy będzie wspierany Xbox 360 ?? W końcu na świecie sprzedano ponad 70 mln egzemplarzy a nie każdy od razu przesiądzie się na X0 czy PS4... Niedawno kupiłem bratu x360 a teraz on zamartwia się czy dalej będzie mógł grać w najnowsze premiery... EA potwierdziło wsparcie do 2017 ale jednak NBA Live 14 będzie tylko na nową generację ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft raczej w ciągu najbliższych lat kompletnie oleje Xboxa 360. Wystarczy spojrzeć na premierę właśnie x360 i to co się stało z Xboxem One (tym prawdziwym 1).MS wykorzystuje swoje konsole na maksa i może zapewniać złote góry ale jak już przychodzi następca to praktycznie stara/obecna generacja nie jest dla nich priorytetem (delikatnie mówiąc). Co do Sony to tu nie ma się co martwić - pokazali z PS2 ile można wspierać konsolę i jak można na tym wyjść. Wydaje mi się że PS3 może mieć troszkę krótsze życie gdyż to nie jest niestety taki killer jak PS2 sprzed paru lat.

Już teraz mamy newsy mówiące o tym , że Sony planuje wspierać PS4 przez dekadę. Microsoft skupia się od razu na next genach zaś Sony jeszcze wyda w tym roku hiciory na PS3. Czyżby pod koniec wojny Xbox360 vs. PS3 zwyciężyć rzutem na taśmę miało Sony? Kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS oficjalnie będzie wspierał X-360 jeszcze przez parę lat (chyba 3, nie pamiętam, a nie chce mi się szukać na google), ale nieoficjalnie... to już go przestał wspierać. Mam na myśli exy (ani widu, ani słychu o nowych), czy ogólny rozwój tej platformy. Niemniej, na tą konsolę wyszło od 2005 roku tyle wypasionych gier, że wciąż jest i będzie w co grać (nowe gry też się będą pojawiały, ale raczej jako porty z X-Bone oraz mniejsze produkcje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X360 dawno nie było gry, której zazdrościłbym posiadaczom tej konsoli. Mass Effect stracił ekskluzywność, a reszta gier na wyłączność to był praktycznie same sequele, które specjalnie wiele nie wnosiły. Nie widzę żadnych szans na to, żeby teraz sytuacja miała się odwrócić. Przyjdzie Xbox One, MS na nim skupi się całkowicie a posiadaczom X360 pozostanie ogranie fajnych gier, których jeszcze nie zdążyli i przesiadka na nową konsolę :) W przypadku PS3 jest znacznie lepiej moim zdaniem, chociażby na GT6 warto trzymać konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych szans na to, żeby teraz sytuacja miała się odwrócić.

Tu nie ma co się odwracać. MS już od wielu miesięcy olewa X-360, skupiając się na XBone, zajmując się co najwyżej wydawaniem gier, które są od dawna w produkcji, a są za kiepskie, jak na start nowej konsoli (vide ostatni GoW). Mnie tki stan rzeczy niespecjalnie przeszkadza. Przez najbliższe 2-3 lata będę i tak głównie kupował/wymieniał się na gry, które pojawiły się w latach 2005-2013, bo zaległości mam ogromne, mimo iż konsolę mam już 5 lat. A potem? PS 4 :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sony miło zaskakuje. WIem, że Ratchet & Clank to nie God of War, ale strasznie miłą wiadomością jest zapowiedź nowej części. Nie rzucają słów na wiatr, jeżeli chodzi o słowa o nieporzucaniu PS3.

Dobrze też, że Insomniac odpowiada za produkcję. Z początku myślałem, że z racji pracy nad exem na Xbone'a, oddadzą markę komuś innemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie, żebym jakoś specjalnie zawiedziony był zapowiedzią, ale z początku naprawdę sądziłem, że czeka nas iście wielka crossoverowa gra, która miała by masę bohaterów z różnych światów i nie była zwykłą nawalanką do czterech osób :P Szkoda, może kiedyś ktoś wpadnie na taki pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie PS+ (mam nadzieję, że dobry temat). Czy jak kupię PS+ to grę będę miał dopóki będę miał opłacony abonament, czy dopóki gra w ofercie będzie? W sierpniu szykują się fajne produkcje i chciałbym kupić sobie plusa.

Wracając do tematu. Jestem posiadaczem PS3 i X360 i bardziej jestem zadowolony z konsolki od Sony. Lubię grać w multi, dlatego wolę PS3. Oba pady mają swoje wady i zalety. Pad od PS3 ma świetne prawie wszystko. Palce z gałek się ześlizgują jak ktoś gra z 2-3h, a w dodatku jest trochę lekki. Teraz o padzie z X360. Bardzo fajny, ale jakoś triggery i krzyżyk mi nie przypadły do gustu. W padach 50:50. Exlusive dla PS3, a X360 ma kilka gier, które są na PC, a nie ma ich na PS3. W tej bitwie jak dla mnie prowadzi Play Station 3. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Edit

Mam pytanie odnośnie Slimów i Super Slimów, które są mniej wadliwe? Super Slimy jak widzę po sklepach są tańsze od tych pierwszych (sprawdzam na ceneo.pl). Konsola byłą by dość męczona przeze mnie a nie chce kupić sprzętu, który by się przegrzewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pewnie znowu odkrywam Amerykę... :) Obejrzałem w ostatnim tygodniu trochę filmików porównujących ps3 z xbox. Mi w oczy najbardziej rzucił się poziom oświetlenia - wydawałoby się karygodny w przypadku xbox 360. np. demo Mass Effect 3 lub Black Ops. W 1080p w Black ops zaglądasz do fabryki (tej zaminowanej) przez drzwi i jest jasno - wchodzisz do środka i jest noc. Stajesz pod lampą - wszystko widać. Dajesz krok do przodu - czarno. Rozjaśnianie tv nic nie dało - czarny zamienił się w siwy. W każdym razie pod 1080p. mam jeszcze rozdzielczość 1280x1024 (śmiga, nic nie rozciąga itp.). Przestawiłem i nagle zrobiło się jak na PS3 (lub PC). Jeszcze sprawdzę jak sobie radzi przy 1920. W każdym razie tam gdzie był czarny/siwy kwadrat pojawiły się nowe szczegóły i teraz jest ok. Opcje rozjaśniania w grze też się przydają - w pc nigdy nie korzystałem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czemu nie zwracacie mi uwagi jak wypisuję głupoty. :) Dziś podłączyłem zupełnie nowiutkiego x360 i wszystko w końcu wygląda jak na screenach. Ślicznie. Nie wiem. Może po prostu poprzedni sprzęt był dostrojony do tv z którym pracował. Dodatkowo zmyliły mnie podobne przypdaki i rozwiązania na innych forach, ale już jest ok. Sorry Microsoft ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Od zawsze byłem pecetowcem, o konsolach nawet nie myślałem. Ale że jestem też wielkim fanem serii Assassins Creed, zmartwiłem się że neinowsza część nie pójdzie na moim pececie. Powód? Mój komp ma 32 bity. Kupno systemu to wydatek ponad 300 zł. Więc pomyślałem, że może by tak kupić PS3? Do niektórych gier(AC, Seria Batman, wyścigi, Prince of Persia itd.) konsola byłaby idealna. Ale zakładając, że nie mógłbym grać telewizorze, czy jest wogóle jakiś sens kupować PS3 z zamiarem grania na tym samym monitorze , na którym gram na komputerze?.

P.S. Nie oczekuje tutaj odpowiedzi typu "na ps3 tylko telewizor bo tak!11!!!1!". Prosze o profesjonalne w miare odpowiedzi. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jeśli monitor obsługuje FullHD i jest większy, niż 15', to można go używać jako ekwiwalent TV. Choć i tak zachęcam do zaopatrzenia się w telewizor, jeśli jest taka możliwość.

Nie no, jeśli chodzi o telewizor to mam, a monitor chyba ma 19' albo 21' nie pamiętam. Tylko po prostu wolałbym sobie grać u siebie w pokoju. Bo niestety nie mam w swoim pokoju telewizora. No i jeszcze dochodzi kwestia tego, że np. w sobote chcę sobie na konsoli zagrać a w tym czasie ktoś ogląda telewizje no i pojawia się problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...