Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stefan

Playstation 3, Xbox 360, Wii

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

Może i tak, ale jeśli ktoś chce na już to też ten "złom" daje rade:P Co do pada z przewodem dla mnie nie jest to wada (nawet się rymuje :D). A w ogóle to w TESCO elektronika leży. Na gwiazdkę widziałem kolesia który brał PS2. To była ostatnia sztuka a karton był TAK zniszczony jakby ta konsola wyleciała z ciężarówki... A jak spytał o zniżkę albo gratisa bo karton jest tak rozwalony to baba się wydarła na niego jeszcze. TESCO to ZŁO...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz mocnego PC, gratulacje. Ale XBox to jest pozycja dla ludzi których nie stać na porządnego kompa a chcą sobie pograć w dobre gry w przystępnej cenie. Bo w końcu 550zł to nie dużo za next gena

Gdybyś zadał sobie choć minimum wysiłku i przeczytał parę postów wcześnej to byś wiedział, że nie staram się ustalić która konsola czy firam ma lepszą strategię czy sprzęt, a rozważam zakup konsoli dla siebie. Dlatego też nie interesuje mnie punkt widzenia ludzi któych nie stać na porządnego kompa.

Jeśli jesteś na tyle naiwny by wierzyć że za 550 PLN dostaniesz nextgena to również nie mój problem. Może i filozofia MS nextgen dla każdego jest atrakcyjna marketingowo ale pytanie na ile ta nextgenowość za 550 złoty starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem dokładnie wszystkich stron ale mam wrażenie że nikt nie zwrócił uwagi na 1 rzecz....Mianowicie ceny gier. Nowe tytuły zarówno na klocka jak i ps3 kosztują grubo ponad 200zł (mniej wiecej 250) te same tytuły(oczywiscie nie wszystkie wychodza albo z pewnym opoznieniem) na pieca kosztują góra 100 zł. Do czego zmierzam-jezeli w ogole kogos stac zeby kupic srednio 2 tytuły na miesiac(obojętnie na ktora konsole) a wlasciwie tylko wedy ma sens jej posiadanie,to w sumie nie powinien miec problemów zeby uzbierac na ta druga(cena ps3 to okolo1500 zł czyli 6 gier,klocek 4 gry).

Generalnie nie kumam tego całego szumu pc ver. konsola. Mam pieca, mam konsole. Jezeli tytuł jest dostepny na obie platformy(np.Airborne,Gearsy,Pro street,Lost planet)to wole pykac na kompie,bo wyglądają lepiej a gra na klaw+mysz jest o niebo wygodniejsza niz na padzie, a przede wszystkim sa tansze(lost planet pc w tej chwili 49zł,na klocka prawie 200zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo ponad 200zł (mniej wiecej 250)
Nowości owszem ale ja dzisiaj kupiłem sobie nowiuśkiego GoW'a za 25 euro . I co to że gra wyszła już jakiś czas temu nic jej nie ujmuje a i na LIVE w GoW'a nadal grają ludzie . Nie mieszkam w Polsce ale u mnie ceny gier rzadko przekraczają 55euro a kupując w tańszych sklepach można kupić na prawdę świeże gierki za 50euro , no ale jak ktoś woli kupować w Empiku gry po 260zł to jego sprawa . Jednym słowem jak się trochę poszepera to i za 200zł sobie kpisz nowość .
na pieca kosztują góra 100 zł.
Ale tylko w Polsce . Jak już pisałem miszkam za granicą i u mnie ceny gier PC/Konsole są prawie równe . CoD 4 w dniu premiery na X'a było za 55euro a na PC za 48 . Tak samo z innymi grami . Gry na PC są tańsze ale zazwyczaj raptem o 10 (góra 15euro) więc sami pomyślcie co się opyla .
o wole pykac na kompie,bo wyglądają lepiej
Akurat u ciebie ale nie zawsze gra w wersji na PC wygląda lepiej i nie każdy ma dobrego kompa .
a gra na klaw+mysz jest o niebo wygodniejsza niz na padzie,
Według ciebie może tak .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stern...z jakiej paki przywołujesz tu przykład zagranicznych cen gier? Przecież to w ogóle nie ma sensu...1.to polskie forum więc debatujemy tu nad sytuacja na naszym rynku 2.zgadzam sie ze ceny gier na pc i konsole sa podobne ALE każdy może tam chocby i na zmywaku na gre zarobic w ciagu 2godz.(chyba ze pracuje u polaczka to 4h). U nas średnio są to 1-2 dni pracy...

Zachodni rynek to dla polskiego gracza kompletna abstrakcja, tam przecietny koles nie robi wielkiego halo z tego ,ze wlasnie idzie do sklepu kupic gre na ktora zarzynał sie przez ostatni miesiac,on po prostu stwierdzi ze w ten weekend nie pojdzie do pubu albo do kina i kupi sobie gre zeby sobie popykać.I tyle. JA uogólniłem z tymi cenami(USREDNIŁEM) to naprawde nieistotne czy zapłacisz w empiku 250 czy w jakims internetowym sklepie 170,na pieca tez sa promocje i to o wiele wieksze...chodziło mi tylko o SUMY PIENIEDZY jakie sie wydaje na te gry i JAK TO SIE MA do cen konsol...

A co do ,,wyglądania lepiej" i ,,a gra na klaw+mysz jest o niebo wygodniejsza niz na padzie" to jak sam zauwazyłeś MOJA subiektywna opinia i nie widze potrzeby ,zeby o tym dyskutowac i zwracac uwage :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kare musisz na forum umiescic zdjecie na ktorym okazujesz czułość swojemu Xboxowi 360 Lol
Może być zdjęcie mojego roje...chanego pada ? W drobny mak się rozwalił . Nie radzę wam próbować przejść epilogu w CoD 4 na Veteranie bo waszego pada może spotkać to sam co mojego xD
Stern...z jakiej paki przywołujesz tu przykład zagranicznych cen gier?
Sam nie mieszkam w Polsce . Bardzo wiele ludzi "uciekło" za granicę .
Przecież to w ogóle nie ma sensu...
Ma sens bo tym postem pokazałem dlaczego PC gaming w Polsce ma się doskonale a np. Europa zachodnia gra na konsolach (oczywiście uśredniam wszędzie są PeCetowcy jednak przewaga konsol jest spora)
ALE każdy może tam chocby i na zmywaku na gre zarobic w ciagu 2godz.(chyba ze pracuje u polaczka to 4h). U nas średnio są to 1-2 dni pracy...
2 godziny ?Nie wiem gdzie na zmywaku płacą po 30euro za godzinę .Z resztą nie ważne to nie jest temat do takich dyskusji . Mocno przesadziłeś z tymi 2 godzinami i tyle .
na pieca tez sa promocje i to o wiele wieksze...chodziło mi tylko o SUMY PIENIEDZY jakie sie wydaje na te gry i JAK TO SIE MA do cen konsol...
Zakładając ,że mówimy o Polsce to suma wychodzi mniej więcej podobna. PC jest drogi ale ma tanie gry a konsola na odwrót .

Np. za 2500zł można kupić średniego PC (za 2000zł ) + 5nowiuśkich gier po 100zł sztuka .

Konsole kupujesz za 1500zł tylko że za te 5 gier płacisz 1000zł . Wychodzi na to samo . Oczywiście jest to sytuacja "sztuczna" bo zawsze można kupować na allegro itd. itp.

Jednak mniej więcej i tak wyjdzie na to samo .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stern jest taki madry [-o<

Taka prawda ze w Polsce jestesmy wiecej niz o jedna generacje konsol do tylu. Zarobki rosna i przyspieszamy ale IMO nie nadrobimy w tej generacji. Jeszcze tak ze 3 lata zeby dobic do wynikow zachodniej Europy a o gamingu takim jak w UK to nawet nie maze:/ Qrcze jakie oni maja sieci sklepow z grami i co najwazniejsze jaki w tych sklepach jest RUCH non stop :shock: Co chwila ktos wychodzi z konsola lub sterta gier. Fakt ze jada ostro na tanszych uzywkach ale za to kupuja naprawde duuuzo. Mysle ze w nastepnej generacji konsol mamy szanse ostro wypromowac gaming jesli tylko gospodarka bedzie in plus chociaz o te 7-10%

Teraz jest lipa:/ Piractwo zzera ten rynek jak cholera. Piractwu pomaga nawet sprzedaz Xboxa Arcade. Ludzie kupuja X0 bez dysku ze swiadomoscia ze se go w ogole nie dokupia bo leja na net za to konsole sobie chetnie przerobia bo i tak bez neta Microsoft ich nie zbanuje:/

Na Wii u nas pies z kulawa noga nie spojrzy:/

Dziekujemyu Lucasowi za "swietna" promocje marki N w Polsce przez cale lata :ass:

Kwitnie nam za to pecetowy rynek staroci. Nowe serie taniej kalsyki rosna jak na drozdzach i maja tysiace swoich wiernych wyznawców.

A i tak najwiecej wyznawcow beda u nas mialy zawsze torrenty. Do konca swiata i o jeden dzien dluzej :salut:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mam wyniki pewnej ankiety znajomego ze [beeep].pl . Dzięki ci Cmq ;)

0% ankietujących ma komputer z trudem radzący sobie z klasykami. To dobry znak, większość ma za sobą upgrade.

12.9% posiada komputer radzący sobie tylko z klasykami, procesor klasy Intel Pentium III, i 256MB RAM.

22.5%, czyli praktycznie czwarta część ankietujących ma sprzęt powoli starzejący się, Intel Pentium IV, 512MB RAM - odpalą jeszcze niektóre nowe gry, ale na pewno nie w najwyższej ilości detali.

38.7% ankietujących ma 1GB RAM i GF7600, czyli mogą odpalić większość nowych gier na przyzwoitych detalach.

22.5% - zaledwie - uznało że ich komputer wyciągnie większość gier na maksymalnych detalach (Core2Duo E4500, GF8600GT).

3.2% ma prawdziwie highendowy sprzęt, liczba to zdecydowanie za mała.

35.5% może pożegnać się z najnowszymi grami, zaś 64.5% gra w nówki bez problemów.

Widzicie już dlaczego u nas eXtraklasyka tak dobrze się rozwija. Przez litość nie wspomnę już o pisemkach żyjących z dodawania gier na stare kompy . :twisted: [-X

Stern jest taki madry Pray
Wiem :batman: .Jestem batmanem

No dobra ale to jest temat o konsolach . Pogadajmy o xbox'ie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wii u nas pies z kulawa noga nie spojrzy:/

>>>Nie jest tak źle :) Mnie się podoba. Jak już gdzieś pisałem Wii jest dla wszystkich a u nas konsola dla 4-5 latka za 1000 to nadal cena zaporowa a starsi w gry się nie bawią - bo to dla dzieci.

Dziekujemyu Lucasowi za "swietna" promocje marki N w Polsce przez cale lata :ass:

>>>Hmmm... a konkretnie to o co chodzi?

Kwitnie nam za to pecetowy rynek staroci. Nowe serie taniej kalsyki rosna jak na drozdzach i maja tysiace swoich wiernych wyznawców.

>>>Ale to jest dobre. Kto powiedział że musisz grać we wszytko na 3 dni po premierze? Wybieraj rodzynki, a na resztę czekaj w tanich seriach - to optymalmalna strategia. Najgorzej pierwszy okres przetrwać, a potem już leci.

A i tak najwiecej wyznawcow beda u nas mialy zawsze torrenty. Do konca swiata i o jeden dzien dluzej :salut:

>>>Nie przesadzaj - na zachodzie też ludzie ostro piracą. Nawet jeśli mniej niż u nas to nie oznacza, że jak Polacy przestaną to P2P padnie. Bardziej szkodliwe jest przeświadczanie że to niec złego - takie janosikowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wii u nas pies z kulawa noga nie spojrzy:/

>>>Nie jest tak źle :) Mnie się podoba. Jak już gdzieś pisałem Wii jest dla wszystkich a u nas konsola dla 4-5 latka za 1000 to nadal cena zaporowa a starsi w gry się nie bawią - bo to dla dzieci.

Wii to genialny sprzecik Sam jestem od jakiegos tygodnia posiadaczem i jestem zachwycony. Tyle ze nie sprzedaje sie u nas ani Wii ani DS. Najwieksze sieci handlowe traktuja konsole i gry od Nintendo jak zlo konieczne. To jest sprzet absolutnie niszowy w naszym kraju:/

Dziekujemyu Lucasowi za "swietna" promocje marki N w Polsce przez cale lata :ass:

>>>Hmmm... a konkretnie to o co chodzi?

O to jak Luckas promuje marke Nintendo w Polsce a raczej jak tego nie robi i nigdy nie robil:/ Teraz powstaje niby polski oddzial N. Zobaczymy czy cos sie ruszy.

Kwitnie nam za to pecetowy rynek staroci. Nowe serie taniej kalsyki rosna jak na drozdzach i maja tysiace swoich wiernych wyznawców.

>>>Ale to jest dobre. Kto powiedział że musisz grać we wszytko na 3 dni po premierze? Wybieraj rodzynki, a na resztę czekaj w tanich seriach - to optymalmalna strategia. Najgorzej pierwszy okres przetrwać, a potem już leci.

Dziala to w dwie strony. Powstaje duza grupa ludzi ktozy celowo olewaja nowosci i zostaja tylko przy klasyce bo jest taniej. Zaniza to sprzedaz nowosci co pozytywnego wplywu na rynek nie ma.

A i tak najwiecej wyznawcow beda u nas mialy zawsze torrenty. Do konca swiata i o jeden dzien dluzej :salut:

>>>Nie przesadzaj - na zachodzie też ludzie ostro piracą. Nawet jeśli mniej niż u nas to nie oznacza, że jak Polacy przestaną to P2P padnie. Bardziej szkodliwe jest przeświadczanie że to niec złego - takie janosikowanie.

Tak ale jestesmy w scislej czolowce piractwa na swiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzicie powoli chłopaki od tematu. Ja skomentuje jedynie rozmowę o Wii. W moim mieście w ŻADNYM( :!: ) sklepie nie można dostać Wii. Na wakacjach zwiedziłem trochę Polski i jako wierny fan Mangi szukałem takowej w Empikach. Lookałem reż na gry i konsole. W jednym ( :!: ) z 8 można było dostać Wii a w chyba 3 gry na nią. Więc jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu raczej nie kupi gierek na tę platformę. N po prostu w Polsce nie istnieje. Chciałem kupić DS-a ale gdy szukałem po mieście znalazłem z oferty N tylko gry na COLORA!! Więc Wii w Polsce to tylko dla fanów i maniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciałem kupić DS-a ale gdy szukałem po mieście znalazłem z oferty N tylko gry na COLORA!! Więc Wii w Polsce to tylko dla fanów i maniaków.
Nie wiem jak jest z Wii, ale gry na DSa spotkać łatwo, tak samo jak i te konsolki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jestesmy w scislej czolowce piractwa na swiecie.

Może to kwestia podejścia. Ostatnio przeczytałem że w stanach średnio posiadacz X0 ma 7 gier. A u nas?

Ciezko stwierdzic. Na podstawie swoich klientow moge powiedziec ze 1-2 gry ktore ma to sobie chomikuje bo dazy je sentymentem ale kolejne juz w miare mozliwosci wymienia lub odsprzedaje za inne.

Nie wiem jak jest z Wii, ale gry na DSa spotkać łatwo, tak samo jak i te konsolk

Mozna jasne ale jaki masz wybor gier:/ Lipa na maxa.

Po za tym zobacz, czy widziales u nas gdzies w prasie, TV, na bilbordach etc reklamy Wii, DSa a pare lat temu Gamecuba? Praktycznie nigdy marka Nintendo nie byla u nas promowana. No chyba ze jakies sieci handlowe robily na wlasna reke lokalne promocje konkretnej gry.

Polacy poprostu nie wiedza z czym to sie je, jaki jest to rodzaj gamingu itd.

Wydaje mi sie ze wynika to z faktu ze jestesmy jeszcze biednym spoleczenstwem ktore zazdrosci nowoczesnych gadzetow zachodowi i dlatego wlasnie dla przecietnego Kowalskiego DS to jakas popierdolkowata i droga zabaweczka a PSP to wypasiony highendowy gadget firmy Sony a przecietny Kowalski firme Sony zna bo kupil juz na raty wieze tej firmy, telewizor tej firmy etc i w ogole Sony jest wypasione a kiedys to moznabylo conajwyzej popatrzec na sprzet tej firmy w pewexie.

Oczywiscie koloryzuje lekko i naginam ale wlasnie tak to mniejwiecej IMO wyglada to u nas.

To samo z Wii. Moi klienci kupia na raty PS3 bo to "nowoczesny sprzet" ale nie kupia juz Wii bo to "droga zabawka"

Wniosek? Polaka stac na nowoczesny sprzet, kupiony na raty,ktorym pochwali sie sasiadowi ale nie stac go juz na zabawe z Wii bo uwaza ze to glupie, dziecinne, i za drogie.

Wniosek? Polacy sa nudni, zakompleksieni i nie umieja sie wyluzowac :roll:

Mowcie co chcecie ale taki obraz przecietnego Polaka naprawde nie jest daleki od prawdy.

EDIT: Gofer sorry za pomylke :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borxx, ja tego nie napisałem... To był vainqueur który z reszta robi ze mnie analfabetę i cytuje mnie perfidnie dodając głupie błędy ortograficzne =.= Wiem że w Polsce nintendo leży bo jestem fanem. Ja czasem żałuje że nie jestem Niemcem. Włącz sobie RTL 2. Tam co druga reklama to Wii i DS, a wcześniej GameCube i Advance... Polska niby środek europy a jednak wieś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czy Nintendo cosik reklamuje swoje produkty? Bo wychodząc z założenia ,że jak dobre to samo się sprzeda są w wielkim błędzie. Konsole w Polsce to właściwie nowinka techniczna więc przydała by się dobra kampania reklamowa (w Polsce widziałem tylko parę razy reklamy Xkloca i tyle ,a to chyba na tą chwilę najpopularniejszy nextgen w naszym kraju). Siedzenie na tyłku i narzekanie ,że się nie sprzedaje to dziecinada. Kumpel parę miechów temu kupił PSP i wahał się miedzy DS'em ale ma jeszcze do tego PS2 i chyba lubi tą markę. W dodatku bardzo odpowiadają mu tytuły na tą konsolkę.

Wniosek? Polacy sa nudni, zakompleksieni i nie umieja sie wyluzowac

Teza bez sensu - zabraniasz kierować się rozumem? Polacy różnią się zupełnie pod względem mentalności choćby z Japończykami. Nie jesteśmy aż tak rozrzutni. Weź pod uwagę też zarobki. Konsole są u nas nadal "ekskluzywnym" gadżetem i większość wychodzi założenia ,że jak już ma kupić porządny sprzęt to zwróci się ku Sony - marce mającej jako takie uznanie (kłania się brak promocji i reklamy ze strony Nintendo). Acha ktoś pisał ,że na zachodzie ceny gier na konsole i PC są mniej więcej podobne... Czemu na konsole w Polsce są ,co najmniej 2x droższe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ktoś pisał ,że na zachodzie ceny gier na konsole i PC są mniej więcej podobne... Czemu na konsole w Polsce są ,co najmniej 2x droższe?

Myślę że wynika to z polityki wydawniczej w naszym kraju(to moja subiektywna opinia). Ceny wydać na PC i konsole jeśli chodzi o produkcje nie różnią sie znacząco, ale powszechną platformą w Polsce jest właśnie PC. Chodzi mi o to że jeśli gry na konsole byłyby tańsze zachęcałoby to do kupna konsoli co z kolei zmniejszało by dochody z dystrybucji na PC. Nie wiem czy to o to chodzi ale jeśli popatrzeć na to co oferują oba wydania tych samych gier na obie platformy mam chyba trochę racji. W konsolówkach mamy pudełko DVD płytkę z gra i jakąś książeczkę podczas gdy w PC mamy ładne pudełko z tekturki i inne bajery w środku.

Mam też drugą teorię. Znaną w świecie biznesu zasadą jest to że im tańsze tym więcej zejdzie. A że PC jest bardzo popularne nawet sprzedając z niską marżą gry można nieźle zarobić. Przy konsolach tyle się nie sprzeda ale zysk jest potrzebny więc i cena wyższa. Jeśli ktoś ma konsolkę i potrzebuje to i tak kupi bo nie może poczekać na tańszą reedycje bo takie coś w konsolowych grach nie występuje. Oczywiście specem od marketingu nie jestem ale takie są moje domysły w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czy Nintendo cosik reklamuje swoje produkty?

W Polsce nie ma Nintendo wiec nie ma kto dbac o marketing. Otwieraja sie w Polsce wiec jest szansa.

Wniosek? Polacy sa nudni, zakompleksieni i nie umieja sie wyluzowac

Teza bez sensu - zabraniasz kierować się rozumem? Polacy różnią się zupełnie pod względem mentalności choćby z Japończykami. Nie jesteśmy aż tak rozrzutni. Weź pod uwagę też zarobki. Konsole są u nas nadal "ekskluzywnym" gadżetem i większość wychodzi założenia ,że jak już ma kupić porządny sprzęt to zwróci się ku Sony - marce mającej jako takie uznanie (kłania się brak promocji i reklamy ze strony Nintendo).

No wlasnie o to chodzi. Mozna kierowac sie rozumem jesli sie ma o czyms pojecie i sie to zna. A u nas poziom konsolowego "uswiadomienia" jest fatalny. A nintendo to juz w ogole :roll:

Acha ktoś pisał ,że na zachodzie ceny gier na konsole i PC są mniej więcej podobne... Czemu na konsole w Polsce są ,co najmniej 2x droższe?

Zobacz, podstawowe stawki cenowe gier w UK:

Konsole: 49.99, 39.99, 34.99, 29.99

W zlotowkach: 240, 192, 163, 145

Pecet: 29.99, 27.99, 24.99, 17.99

W zlotowkach: 145, 134, 120, 86

Jak widzisz ceny gier na PC tez maja odpowiednio nizsze od konsolowych ale podobnie zreszta jak u nas, za najdrozsze pecetowe gry zaplacisz czasem tyle co za konsolowe starsze, tansze tytuly.

BTW: Ceny liczylem wg. kursu 4,80 za funta :twisted:

Im bardziej funt leci tym bardziej oplaca sie imprt gier z UK :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn chce sobie kupić konsole, i na początku zastanawiał się poważnie na X360, potem zainteresowały go ceny sprzętu i gier do PS2 a na koniec kontroler z PS3(nie jest to jedyne co mu się podoba ale fakt, faktem że i z tą konsolą ma dylemat):D

za główne zalety X360 uważa:

-nowe gry

-jakość grafiki

-cena w stosunku do PS3

-wygląd:D

wady:

-cena w stosunku do PS2

-cena gier (bez stosunków;)

PS3

zalety

-kontroler

-zapowiadany Crysis:D

-blue-ray w tej cenie

wady

-właśnie cena (x klocka może mieć już na tych feriach a na PS3 musi jeszcze poczekać)

-cena gier jak w X360

PS2

zalety:

-chyba jedyna;) i największa zaleta to właśnie cena konsoli i gier na nią

wady:

-jakość grafiki...

No i jest problem bo się nie może zdecydować:/ Poza tym kuszą go niektóre "eksluziwy"( w tym fakt że np. Assassin's Creeda nie ma na PS2 itp.) Co byście poradzili?? Obecnie chyba najbliżej jest mu X360

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2 bym olal na jego miejscu. Nie ma sobie co glowy zaprzatac starociami (nawet tak wybitnymi jak sporo gier z biblioteko PS2 ) kiedy mamy tyle genialnych nowosci. Wracanie do klasyki zostawcie sobie na kiedy indziej teraz jest definitywnie moment na next gena.

Pytanie do czego tego next gena podlaczacie. LCD, plazma czy panoramiczny monitor komputerowy. Jesli to ostatnie to macie juz dodatkowy argument za Xboxem360 bo ta konsola najlepiej radzi sobie na monitorkach polaczona kabelkiem VGA.

W przypadku LCD lub plazmy to juz wiadomo. Ktorykolwiek next gen podpiety kablem hdmi. Nie ma znaczenia czy TV jest HDReady czy FullHD. 99% gier i tak smiga w 720p i tak bedzie jeszcze przez jakis czas.

Teraz gry.

PS3 ma GORSZE multiplatformery. Wiekszosc z multiplatformowych

hiciorow wyglada minimalnie slabiej na PS3 i niestety dziala zdecydowanie wolniej. Koronny przyklad to oczywiscie PES08 ktory do wypuszczenia latki byl na konsoli Sony niemal niegrywalny wlasnie ze wzgledu na dropy animiacji.

Gry exclusive. Tu juz kwestja gustu ale spojrzmy na najwazniejsze gry dla obu platform podzielone na gatunki:

RACERY

X360:

- NFS: Most wanted

- PGR3

- PGR4

- Forza II

Dwie rewelacyjne produkcje. Jedna dla fanow symulacji i zaawansowanego grzebania pod maska, druga dla tych co wola arcade.

PS3

- Motorstorm

Tyle i tylko tyle. Lubisz ekskluzywne bryczki albo lubisz bawic sie w tunning machaniczny czy wizualny. Sorry nie ma tu nic dla Ciebie. Jest za to widowiskowe i bardzo dynamiczne sciganie sie w blocie i piachu. Fajne, ladne ale cholernie krotkie i monotonne.

Co na horyzoncie? Zdecydowanie Gran Turismo dla PS3 ale to wielka niewiadoma. Fizyka kartonowych pudel, brak systemu zniszczen. Forzie moze podskoczyc raczej tylko graficznie.

Nie wiemy co z Xboxem. Moze ForzaIII? narazie cisza w temacie ale na bank cos sie kroi.

FPSy

Xbox360

-Perfect Dark Zero

-Halo3

-Bioshock

PS3

-Resistance

Podsumowujac PS3 zostala tu calkowicie zjedzona przez X0. Resistance to niezla gra ale nie ma nawet sensu porownywac jej do H3 lub Bioshocka. Konsole Sony ratuja genialne multiplatformery w postaci Orange Boxa i CoD4 ale one sa przeciez tez na Xboxie i tam dzialaja lepiej!

Na horyzonice KillZone 2 na PS3. Ma byc killer. Zobaczymy. W przypadku X0 znow cisza w temacie. Wiadomo ze bedzie kilka absolutnych musthave'ów ale jak narazie mamy brak zapowiedzi. Juz teraz widac ze Microsoft czeka raczej do E3 by tam znow zasypac nas lista hitow ktora zawladnie jesienno- zimowym szalenstwem 2008.

TPP

Xbox360

-Gears of War

PS3

- Heavenly Sword

- Ratchet

- Uncharted

Dla tych ostatnich trzech gier dokupilem PS3 do Xboxa. Trzy swietne gry i jednoczesnie najlepsze exclusivy w bibliotece PS3. wlasciwie jedyne konkretne. Co do Xboxa to mamy tylko i az Geras of War, gra broni sie sama. Killer wiadomo. Mimo wszystko jednak to PS3 zazadzilo w temacie. Zdecydowanie.

Na horyzonice natomiast kilka pewniakow na oba sprzety. PS3 dostanie MGSa. Gdybys twoj kuzyn byl fanem serii to nawet by sie nie zastanawail nad wyborem konsoli. Dla kogos kto na ta serie leje ( bluznierstwo) od poczatku, czworka napewno nie bedzie jakims wabikiem. Xbox360 dostanie wkrotce Too Human. Najdrozsza gra w historii i troche brak pewnosci czy na bank bedzie z tego taki hit. Niewatpliwie jednak zapowiada sie ciekawie. Nastepny w kolejce jest Alan Wake. Tworcy Maxa Payna smarza thriller/horror w TPP i zapowiada sie na absolutny must have. Po za tym tylko Xbox dostanie najnowszego Sama Fishera. Splinter Cell: Conviction zapowiada sie jako spora rewolucja w serii choc ma ostatnio male klopoty developersko/wydawncze i zaliczyl kolejna obsuwe. I nasteony must have na X0 czyli Ninja Gaiden 2!

W temacie TPP najwazniejsze jednak na dzis su dwa multiplatformery. Nadchodzacy lada dzien Devil May Cry 4 i gra w ktora od maja beda grali wszyscy niezaleznie od next gena ( po za Wii) czyli GTAIV:)

RPG

Xbox360

-Blue Dragon

-Eternal Sonata

-Mass Effect

PS3

nic!

tu komentarz nie potrzebny. Nie dosc ze dwa dobre jRPG to jeszcze REWELACYJNY Mass Effect od Bioware. Mozna bylo zreszta ta gre dac do Tpp. Nie dosc ze fatastyczny RPG to jeszcze walka a la Geras of War i napedzajacy to wszystko U3 engine.

Jesli chodzi o zapowiedzi to PS3 ma mocne argumenty. Najmocniejszy to Final fantasy XIII wazne jest tez ze BioWare zostalo kupione przez EA wiec jakis nowy RPG od nich pewnie bedzie tez na PS3. Trylogia! mass Effect ma jednak zostac exclusivem na Xboxa.

Nalezy tez pamietac ze zarowno Microsoft jak i Sony maja w swoich obozach najwazniejsze nazwiska swiata jRPG. Najblizsza konkretna premiera to oczywiscie Lost Oddsey od studia Mistwalker na xboxa360!

To tyle temacie najwazniejszych exclusivow w tych gatunkach Z innych gier wartych odnotowania sa np:

Xbox360: Ace Combat 6, Naruto: Rise of a Ninja, C&C: Tiberium Wars

z nadchodzacych: Halo wars, Tom Clancy's: End war, dodatek do C&C i pare innych ( tak jest wymienilem same "strategie":) )

PS3: Lair, singstar, Warhawk ( troche na sile bo to srednie gry)

z nadchodzacych: hmmm. Nie widze konkretow po za tym co wymienialem wczesniej.

Aha. Crysis na PS3 to narazie plota dodatkowo dosc kiepsko napisana i bardzo malo wiarygodna. Wiadomo ze jesli ta gra mialaby byc skonwertowana ( a byc moze bedzie bo sprzedaje sie marnie ) to raczej na oba next geny lub tylko na X0.

Zycze szybkiej decyzji

:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jestesmy w scislej czolowce piractwa na swiecie.

Może to kwestia podejścia. Ostatnio przeczytałem że w stanach średnio posiadacz X0 ma 7 gier. A u nas?

Jeeez... Aż 7 gier ma przeciętny hamburgerojad... Nie to żebym się chwalił, ale jako posiadacz kompa mam ze 350 tytułów (oryginalnych), jako posiadacz PS2 mam ponad 20, jako posiadacz PSP 6, a jako posiadacz PS3 4 + film na BR ;).

Wracając jednak do wyboru samej konsoli szczerze polecam PS3. Owszem jest najdroższe ze wszystkich konsol, ale jeśli chodzi o ceny gier różnicy i tak nie ma prawie żadnej między platformami next-gen, ma napęd Blu-Ray i jest kompatybilny z PS2 (a na to klasyków jest od groma).

Owszem jest mniej tytułów, trzeba sobie tylko zadać pytanie ile faktycznie gier jesteśmy w stanie kupić w najbliższym czasie. Jeśli będzie to 4-5 to moim zdaniem co najmniej tyle można znaleźć godnych polecenia na polskim rynku (na rynkach zagranicznych jest ich znacznie więcej).

Co do problemów z grami multiplatformowymi, grałem w Assassins Creed i problemów nie uświadczyłem, choć owszem są takie (tj zdarzają się) z tego co wiem wynika to z bardziej złożonej infrastruktury konsoli, której programiści nie zdążyli jeszcze do końca opanować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...