Skocz do zawartości

Warcraft (seria)


Gość kabura

Polecane posty

W2 jest bardzo dobrą grą choć nie jest pozbawiona wad. największymi wadami jest mała rórznorodność jednostek i słabe IA twojich jednostek które nie mogą samodzielnie znaleść drogi jeżel przeszkodą są drzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogónie spolszczenie jest dobrej jakości i można się czepiać szczegółów ale dla tych co nie znają angielskiego to jest dobra sprawa. A poza tym to i tak w polsce trudno kupić wersję angielską (nie licząc piratów). A tak Wogóle to powinni robić tylko polonizanizacje filmowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warcraft 3 to bardzo dobra strategia, ustepujaca jednak swemu, znakomitemu poprzednikowi

co do polonizacji rowniez jestem za tym, aby byly one kinowe, bo przynajmniej na pewno glosow nie spapraja ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze, już kilkanaście razy padło stwierdzenie o podobieństwie ras, może spróbujmy dla odmiany poszukać zalet albo chociaż innych wad? Tym bardziej że (moim zdaniem) owe podobieństwo ras stało się widocznym problemem dopiero po wydaniu Reign of Chaos... wcześniej nie przeszkadzało mi ani trochę.

Pisze skrótowo (przed chwilą napisałem długiego posta ale wyskoczył błąd a ja posta nie skopiowałem :():

Fabuła jest IMO ciekawa ale nie porywająca :( Żeby prześledzić cała historię od początku do końca trzeba się "uprzeć", bo przekazana jest ona w sposób raczej "suchy" :(

Dziadku Żniwiarzu, jeśli teraz też zaprzeczysz to ja Ci...;) - muzyka w Warcraft 2 :D Genialna ("genialny" to słowo często używane przy opisywaniu War'a 2 - i bardzo słusznie ;)) i niepowtarzalna. Soundtrack każdej z gier Blizzarda stoi na wysokim poziomie, niemniej uważam że War2 jest "wyjątkowym wśród tych wyjątkowych".

War2 jest ponadczasowy! Dowód? Własnie o nim rozmawiamy... A to pewnie dlatego że jest prosty :D Można go opanować w kilka godzin, resztę czasu spędza się przeprowadzając eksperymenty taktyczne ("resztę czasu" mierzy się w latach ;)). Nie istnieje bowiem "taktyka doskonała" - na każdą jest recepta... i to jest piękne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziadek Żniwiarz

Miałem kiedyś muzę z War2 w midach (na dobrej karcie brzmi piorunujaco). Często słuchałem. W pewnym stopniu przyczyniła się do ukształtowania moich gustów muzycznch (ach ta polifonia :roll: )

War2 miał bardzo prosty w obsłudze edytorek :) Robiłem fajne mapki. Niewielkie, ale bardzo ładne. IMHO czasem nawet ładniejsze niż oryginalne z kampanii :D (bo dopieszczałem każdy szczegół jak np. grudka ziemi, polanka w lesie, kałuża, błocko itd.) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziadek Żniwiarz

Ja preferuję całkowite spolszczenia. Pamiętacie reckę The Longest Journey? Ponoć polska wersja była lepsza od angielskiej :!: Czyli polonizacja - tak! Ale tylko gdy aktorzy wiedzą kogo grają i wiarygodnie wczuwają się w rolę (potrzeba do tego trochę IQ)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Uważam że W3 jest lepsze od W2 ponieważ w W2 wszystkie jednostki w jednej rasie miały swój odpowiednik w drugiej. Grafika (właściwie to tu nie ma się czego czepiać bo to stara gra). Natomiast w W3 każda z 4(a nie dwóch) ras miała swoją unikatową jednostkę, wprowadzono bohaterów i levele, dużo więcej czarów, prawie KAŻDA jednostka miała jakąś umiejętność(ghoul- pożarcie zwłok, chłop- milicja, łuczniczka elfów- dosiadanie hipogryfa itd.itp). Co prawda w W3 nie było bitew morskich czego bardzo mi brakowało(w FT troche to poprawiono), ale za to dodano wiele innych elementów których w W2 nie było, a o grafie nie wspomne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zas uwazam, ze W2 jest lepszy. Czemu? Mimo swych wad byl bardzo grywalny(moim zdaniem lepsza niz 3). Gdy zostal stworzony byl na wiele sposobow inowacyjny, a war 3 jest bardzo schematyczny i zawiera malo nowalijek. W war 3 nie ma bitw na morzu, ktore w 2 byly wspaniale. I teraz najwazniejsze:KIMAT I FABULA! Gdy gralem w w3 nie czulem klimatu tak jak w 2,a i fabula w 2 byla lepsza. Ale nie ukrywam, ze w3 bardzo mi sie podobal, ale niestety nie tak bardzo jak stara, aczkolwiek jara 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jakie cyrki były z tymi mapami do WC2, jeszcze za czasów Gamblera... Redaktorzy narzekali, że ludzie przysyłają im mapki prosto z edytora, niesprawdzone i niepoprawione :) 'W sumie jeden z tekstów brzmiał tak: Jak można w coś takiego zagrać, skoro na początku mamy za mało surowców by wybudować City Hall?' :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cuz tu nie ma duzo do gadania

W2 to klasyka ..... mozna go nie lubic ale trzeba w niego zagrac

Przeszedlem wszyskie gry z serii warcraft wraz z dodatkami i nadal uwazam ze W2 byla najlepsza

Niestety W3 to juz nie to samo (za bardzo poszli w RPG)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cuz tu nie ma duzo do gadania

A jest :) wystarczy popatrzeć na ten wątek - kilkanaście postów w ciągu dwóch dni ;)

Niestety W3 to juz nie to samo (za bardzo poszli w RPG)

A dla mnie to akurat zaleta. Teraz mniej chętnie włączam War2 głównie dlatego że nie ma bohaterów - nie ma kim zdobywać doświadczenia i nie ma żadnych przedmiotów do zbierania.

Czasu między War2 a War3 upłynęło wiele, a zmiany są chyba do niego nieproporcjonalne. Oto przykład przewagi dwójki nad trójką ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bitwymorskie były bardzo dobre, świetnie sie walczyło a najtrudniej było gdy na mapie były tolko trzy pola naftowe i dwóch przeciwników. Karzdy zajmował jedno i rozpoczynała się piękna batalia o naftę karzdy chciał to pole mieć i walki były naprawdę zarzarte. Na przedzie łodzie podwodne, potem lekkie jednostki i wielkie niszczyciele a za nimi eskadra powietrzna. To było właśnie super i tego nam tak bardzo brakuje w "trójce". A mogli by przecierz dać mozliwość budowy stoczni i gotowe! Są bitwy morskie. Tak niewiele brakowało troche inwencji i pracy. ale może będzie to w następnym dodatku albo w Warcraft 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr1025

No i to było to zawsze to jakieś dodatkowe jednostki i dodatkowa taktyka no i nie mówiąc o nowych minerałach które trza odpowiednio bornic i wydobywać zawsze to dodatkowe myślenie i rozrywka a tak po prostu war3 został ograniczony według mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu zakupilem nowy CD-Rom (DVD dla dokladnosci :)) ) i moge grac w W3. I jak wrazenia? Suuuuper. Kampani mi sie poki co nie chce przechodzi (robi to brat), a od kompa to dostaje takie baty ze hej :). Chyba jednak jeszcze troche potrenuje :).

Co do polonizacji. Ogolnie jestem za polonizacjami, ale raczej preferuje kinowe. Chociaz nie wiem, co gorsze. Kiepskie glosy czy kiepskie tlumaczenie? Glosy zawsze mozna wylaczyc... A te w War3 sa IMO bardzo dobre. Owszem, czasem sie zdarzy, ze cos powie nie tak, ale bez przesady. Oryginal tez na pewno perfekcyjny nie byl. A pare glosow, szczegolnie nieumalych, zwala z nog! Az sie chce tego sluchac!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007

Mi tam polonizacja się b. podoba. Te pieniądze, które CDP na nią wydał nie poszły w błoto. Prawie żadnych literówek, instrukcja fantastic, głosy mi tam się podobają no ale zawsze przecież można jeszcze czytać :wink: .

A dla tych co angielskiego w ogóle nie kumają to to jest po prostu rewelacja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...