Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Muszę przyznac, że na STALKERA przed premierą czekałem z zapartym tchem. I cóż, jakiś czas temu, miałem okazję przetestowac pierwszą częśc... Niestety, po jakichś trzech, czterech godzinach gry, stwierdziłem że to po prostu nie dla mnie. Klimat jest super, ta grafika, dźwięki, wreszcie lektor. Ale jakoś nie chciało mi się grac. Może to przez nie co za wysoki jak dla mnie - poziom trudnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na początku walka w Cieniu Czarnobyla jest trochę trudna, zwłaszcza z samym pistoletem. Sam kilka razy prze to grę wyłączałem, bo mi się grać odechciało ;p

Ale przekonałeś się w końcu? Bo i mnie ostatnio korci żeby spróbować jeszcze raz, ale sam nie wiem czy warto. Po za tym STALKER, z tego co zauważyłem - potrzebuje dużo uwagi, zaangażowania i czasu. Nie wiem czy jestem tyle w stanie poświecić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sam nie wiem czy warto.

Bardzo warto. Mimo że mój sprzęt (patrz profil) ledwo ciągnie STALKERa i dychra przy każdej dalszej podróży (można powiedzieć że ograniczenia techniczne nie pozwalają na granie metodą "wczytaj-zapisz-wczytaj..." ;)), właśnie lecę drugi raz. Jak już odbijesz tego stalkera z pierwszej misji, wszystko powinno iść lepiej, szczególnie jeśli rozsądnie wcześnie wyłapiesz strzelbę (obrzyna), która jest bardzo długo najlepszą odpowiedzią na zaczepki dziczy. Oczywiście, nadal czeka cię sporo chowania się za drzewami i strzelania w dal, ale już nie będzie tak wkurzająco. Jeśli nie będziesz sprintował prosto w stado dzików czy innych psów.

Muszę też nadmienić że napisałem "wkurzająco" bo uparcie wspomnianą misję biorę "na Rambo" i walczę z całym obozem bandytów w pojedynkę. Pistoletem.

Niemal bez zapasu amunicji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na początku walka w Cieniu Czarnobyla jest trochę trudna, zwłaszcza z samym pistoletem. Sam kilka razy prze to grę wyłączałem, bo mi się grać odechciało ;p

Ale przekonałeś się w końcu? Bo i mnie ostatnio korci żeby spróbować jeszcze raz, ale sam nie wiem czy warto. Po za tym STALKER, z tego co zauważyłem - potrzebuje dużo uwagi, zaangażowania i czasu. Nie wiem czy jestem tyle w stanie poświecić :P

a skąd w Zonie język angielski ? Ten rosyjski tworzy zarabisty klimat, a nasza wersja z lektorem to poprostu jak dla mnie miodzio, czułem się jak bym film oglądał ;)

Ja z początku do Cienia Czarnobyla podchodziłem z dystansem. Przyszło zamówienie z gram.pl, zainstalowałem, gram gram i myślę - K**** co ja zamówiłem ? Z początku ta gra mnie w ogóle nie wciągnęła, średnia grafika, dziwne trochę strzelanie, kilka razy ją wyłączałem bo mi było nudno, no ale raz sobie powiedziałem - Jak kupiłem to przejdę. No i się zaczęło - maraton 10h w STALKER'a, od ktorego nie mogłem mordy oderwać bo gra ma taki świetny klimat i fabułę (ah te kanały/ruiny i tylko światło z latarki :F). Jedyne co brakuje Cieniowi to możliwość "szybkiej podróży". Najbardziej chyba podobał mi się ten motyw, co było jakieś urządzenie (nie pamiętam nazwy, dawno w to grałem), był czarno - biały obraz i co chwilę się tak rozmazywał, jakieś duchy co chwile latał i do tego żołnierze, brrr przy tej misji mi ciarki przechodziły :D

Muszę sobie Czyste Niebo kupić i czekać na Zew Prypeci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, zainstalowałem tym razem Oblivion Lost (wiem, jest też LURK, ale LURK to ok 2 giga do ściągnięcia więc NA PEWNO zadusiłby mój sprzęt) i mam usilne wrażenie że grafika uległa poprawieniu, mimo że wymagania są w sumie takie same. Ale to tylko bonus bo cykl dobowy i "wysady" (blowout) robią i tak potężny klimat, ot chociażby gdy ekran zaczyna drżeć w charakterystyczny sposób, uruchamiają się syreny i wszyscy żywi wieją do piwnic i innych schronów, albo gdy kwadrans temu przekradałem się koło północy przez fabrykę na wysypisku ze zdobycznym AKSU-74 z tłumikiem, polując na bandytów przy świetle błyskawic (latarka wystawiłaby mnie niczym kaczkę na strzelnicy) - czysta poezja, panowie :D

Zresztą gdy w kordonie wyszedłem pierwszy raz w teren, a nad głową przeleciał helikopter, kosząc pieski - też było ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wszyscy poszukiwacze Zony! STALKER Complete 2009, jeden z najlepiej wyglądających - jeśli chodzi o content - wydanych do cholernie klimatycznej gry wydanej w 2009 roku. Poprawia wszystko - od tekstur przez pogodę, zachowanie AI aż do freeplay, który po skończeniu głównego wątku - postępując wedle instrukcji - pozwala na kontynuowanie zabawy w Zonie. Jak dla mnie, brzmi miodzio :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wszyscy poszukiwacze Zony! STALKER Complete 2009, jeden z najlepiej wyglądających - jeśli chodzi o content - MODÓW wydanych do cholernie klimatycznej gry wydanej w 2009 roku.

fix'd zjadłeś słowo :wink:

NT. STALKERów:

Posiadam pierwszą cześć i choć 2 razy do niej usiadłem, nie udało mi się nigdy dojść do samego końca. Zabrakło chęci lub czasu. Ostatnio szykuję się do kolejnej próby, najpierw jednak chciałbym się czegoś dowiedzieć. Słyszałem co nieco o modzie Oblivion Lost. Lepiej grać bez moda, dostając świat kompletnie stworzony przez twórców, czy z nim (grając wcześniej dotarłem całkiem daleko, aczkolwiek nie do elektrowni).

Grę skończyłem mniej więcej po zniszczeniu/wyłączeniu tego mózgozwęglacza czy jak to się tam zwało

Edytowano przez Rached
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaszedłeś tak daleko to myślę że możesz spokojnie zagrać z OL. Największe zmiany, oprócz wspomnianego cyklu pogodowego i blowoutów to sprawienie że zdrowie leczą tylko apteczki, bandaże tylko tamują krwawienie, a żywność tylko syci, ale za to jeśli nie krwawisz to powoli się regenerujesz. AI jest nieco sprytniejsze (chętnie posługują się granatami). Jest też trochę nowych starych mutantów, pojazdy (za szybko ich nie zobaczysz) łóżko polowe w plecaku do odpoczynku/leczenia (aczkolwiek zazwyczaj spanie to głupi pomysł, chyba że masz chwilę czasu do następnego wysadu czy ataku bandytów i dobrą melinę), i trochę zmian pośród rzeczy. No i freeplay po zakończeniu gry (czytaj GTA: Stalker edition). W sumie nie jest tak strasznie jak już przebrniesz przez początkowe wredne chwile z kaszlakiem, znaczy Makarovem :)

A, wszyscy handlarze naprawiają sprzęt więc możesz z radością pieścić swojego ulubionego guna. Drodzy są, ale warto - szczególnie że ubiór też się psuje.

Co to jest Blowout? Burza radiacji i energii psychicznej, która generuje nowe mutanty i artefakty oraz zmienia lokacje anomalii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej grać bez moda, dostając świat kompletnie stworzony przez twórców, czy z nim (grając wcześniej dotarłem całkiem daleko, aczkolwiek nie do elektrowni).

Ja powiem tak, Cień Czarnobyla przeszedłem dwukrotnie. Pewnego razu usłyszałem o super, świetnym modzie Oblivion Lost, który to podobno bardzo zmienia świat gry, poprawia grafikę itd. Ogólnie ohy i ahy, więc i ja postanowiłem zainstalować u siebie to cudo... I co? Grałem niecałą godzinę (bardziej zmuszając się do gry, aniżeli grając z własnej woli) i wyrzuciłem toto... Jak dla mnie za dużo bugów (np. z pojazdów odpadały drzwi o_O, i to nie w wersjach początkowych moda, tylko już tych nowszych). Bardzo mocno się zawiodłem, mod strasznie niedopracowany (wtedy była to chyba wersja 2.0, nie wiem jaka jest teraz), ogólnie dno. Teraz ściągnąłem mod Stalker Complete 2009, dziś go odpalę, jutro pewnie napiszę czy się rzeczywiście opłaca ściągać (550mb). Oblivion Losta nie polecam, no chyba, że już działa bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion Losta nie polecam, no chyba, że już działa bezproblemowo.

Ostatnia wersja to 2.2 i jedyny błąd na jaki natrafiłem (myślę jednak że to feature) to to że bardzo często postać gracza umiera w trakcie dłuższego odpoczynku. Ale to akurat mogę zwalić na próby spania np. w Fabryce podczas inwazji bandytów albo na świeżym powietrzu na moment przed Wysadem. Jak już się wyłapie dobre miejscówki, problem znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem uruchomić mody i wtedy gra się posypała.Trzeba było robić reinstalkę co trochę trwało na moim komputerze.Choć opłaciło się znowu w to zagrać.Teraz poszukam lepszych modów, które nie psują gry.Wtedy stracę zaufanie do modów.:)

Edytowano przez mikista10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz liczyć, że pograsz w święta. Na GOLU jest napisane, że polska premiera w grudniu, a amerykanie dostaną ją dopiero w marcu haha :)

EDIT: Premiera Zewu Prypeci już 27 listopada. Fajny jest konkurs, tyle że jeszcze nie skończyłem osiemnastki.

Ktoś ma może pojęcie jak działałby mi Zew Prypeci?:

Windows XP Home service pack 3

2 GB Ram

Ge Force 8600 GTS

AMD Athlon 64x x2 4800+

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Edytowano przez Spilner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kurcze jakby było świetnie gdyby ta gra miała tryb co-op. Miałem zamiar ją już wczoraj kupić ale zniechęciło mnie trochę to

że miałbym zwiedzać takie mroczne i ponure okolice samemu. W jedynce właśnie to mi się nie podobało, że chodząc po tych wszystkich opuszczonych budynkach czułem się dosyć samotnie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. tytuł nie dla normalnych ludzi (chodzi o pisownię) niezwykle klimatyczna i grywalna gra. Po pierwsze: zauważyłem że klimatyczność gry rośnie wraz z jej zabugowaniem.

Po drugie: Jak najbardziej przydałaby się możliwość posiadania własnego oddziału, rozgrywka zyskałaby na taktyczności, a wojny frakcji byłyby bardziej... jak to ująć... realne. Nie byłoby potrzeby pilnowania wszystkich śrot ze swojej frakcji i ich posterunku, a od tego można dostać nerwicy. :rozpacz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części gry S.T.A.L.K.E.R są bardzo klimatyczne i grywalne. Świat jest bardzo żywy, wszędzie można natknąć się na bandytów, grupy mutantów biegających w kółko :laugh: , samotnych stalkerów oraz zabójcze anomalie. W grze bardzo podobają mi się pioruny(uwielbiam burze) i niebo(szkoda, że nieruchome). W pierwszej części jak dla mnie za mało laboratoriów, a w nich za mało ciekawych mutantów :tongue:. Polecam tą grę każdemu!! Nie mogę się doczekać kiedy dostanę w swoje ręce Zew Prypeci :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...