Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Ja tam się nie martwię wymaganiami, niepokoi mnie tylko to, że odpalić nowego Stalkera na maxymalnych ustawieniach będzie można podobno tylko na Viscie w DX-10...

A po ostanim filmiku prezentującym możliwości graficzne tejże gry było by mi bardzo szkoda rezygnować z tych wszystkich efektów deszczu, dumu, światła... itd. tym bardziej że mój komp by to spokojnie łyknął.

A Visty nie mam najmniejszego zamiaru instalować.

To nawet Crysis Warhead się z takiego rozwiązania wycofał.

Nie mniej jednak, jak dla mnie - najbardziej oczekiwana gra roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na DX10 jeszcze poczekam. Co chwila pojawia się nowa karta graficzna, która w zasadzie deklasuje tą poprzednią. I bardzo dobrze.. do czasu jak się wszystko uspokoi to może potanieją i wszyscy będą zadowoleni :)

Zresztą co tam grafika, STALKER obroni się swoim arcy-interesującym klimatem - więc granie w DX9 nie powinno sprawiać jakiegoś szczególnego bólu. Fakt miłoby było zobaczyć te wszystkie wodotryski, ale żeby od razu instalować Vistę i pakować jakieś 1,5 tys zł w nowe podzespoły to raczej niee...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy ból jest wtedy, gdy ma się sprzęt teoretycznie potrafiący pociągnąć wszystkie bajerki związane z dx10, ale nie chce się użerać z nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem visty. Niby miło byłoby zobaczyć te wszystkie wodotryski i cuda na kiju, ale jestem pewien, że na dx9c gra nie będzie wyglądała wcale źle, a stalker i tak broni się niesamowitym klimatem. Sam wymaganiami za bardzo się nie martwię, bo niedawno zrobiłem delikatny upgrade, choć i na poprzednim konfigu bez problemu bym pograł. Wielkie oczy robiłem tylko na ilość zajmowanego miejsca na dysku, ale do tego powinienem się juz przyzwyczaić, bo to nie pierwszy tytuł zajmujący 10gb(lub więcej).

Co do dx10. Coraz bardziej widać, że jest to tylko i wyłącznie wielka ściema Microsoftu i takie same efekty można osiągnąć za pomocą dx9c - vide Crysis: Warhead, który to ma wyglądać lepiej niż poprzednik i przy tym mieć znacząco niższe wymagania sprzętowe. Troche denerwujące, że MS proboje nakręcać sobie sprzedaż crapowatej Visty za pomocą graczy. Nie byłoby tak źle, gdyby gigant przynajmniej wywiązywał się ze swoich obietnic promowania PC jako platformy do gier, ale to oczywiście nigdy się nie stanie, bo na pierwszym miejscu postawiony jest x360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego kompa ( tylko że mam semprona 3000 +) i gra działa w miarę dobrze na średnio-wysokich detalach

Oczywiscie ze pojdzie, ja na swojej konfiguracji: 1,8 c2d, 1 Gb ram i geforce 7100 gs, wyciagalem high detale przy rozdzialce 800x600. Pamietaj tylko aby zawsze sciagac najnowsze sterowniki do karty, bardzo duzo pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nowego Stalkera zostało mniej niż 2 miesiące,zatem ja już zbieram kasę.

Cieszta się ludziska...bowiem na oficjalnej stronie Stalkera będzie można ściągnąć program,który umożliwi nam zrobić własną broń.

Co prawda to są tylko plotki wyniesione z Forum o STalkerze,ale sam pomysł jest fantastyczny....

I jeszcze jedno małe pytanko - Czy wiadomo będzie czy Clear sky będzie po Polsku w takiej samej lokalizacji jak poprzedni, czy też będzie zwykłe tłumaczenie?

Co do Dirext 10 i Stalkera... Cóż...zawsze można zainstalować vistę tylko dla Stalkera...bo to tylko parę dodatkowych gigabajtów, a jeśli gra będzie wyglądać olśniewająco,to czemu nie.

Zresztą prędzej czy później wyjdzie jakiś mod, który minimalnie przybliży Stalkera z dix9 do stalkera z direm 10...

Może nie bedzie to jakas wybitna roznica,ale jak sie nie ma co sie lubi... i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dirext 10 i Stalkera... Cóż...zawsze można zainstalować vistę tylko dla Stalkera...bo to tylko parę dodatkowych gigabajtów, a jeśli gra będzie wyglądać olśniewająco,to czemu nie.
Gdyby Vista była za free, to ok ale Vistę trzeba kupić. A to już nie widzi mi się ani trochę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Vista była za free, to ok ale Vistę trzeba kupić. A to już nie widzi mi się ani trochę.

No tak...ale takie rozwiązanie było dla ludzi,którzy mają i vistę ,i xp-ka...a dla tych,którzy mają tylko Xp,to muszą poczekać na patcha jakiegoś. :)

Z innej mańki. Na Allegro można już kupić (trzeba poczekać do sierpnia) Nowego Stalkera. :).

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro można już kupić (trzeba poczekać do sierpnia) Nowego Stalkera.
Nieźle to zabrzmiało. "Możesz iść pograć w piłkę, ale zaczekaj do wakacji" :P to po prostu pre-order jest, na gram.pl również mają. A mi tam Stalker jakoś nie przypadł do gustu. Świat cholernie klimatyczny, szczególnie powywracane pojazdy z czasów komunistycznych, do których mam sentyment. Ale gra sama w sobie, chyba pójdzie na sprzedaż...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...ale takie rozwiązanie było dla ludzi,którzy mają i vistę ,i xp-ka...a dla tych,którzy mają tylko Xp,to muszą poczekać na patcha jakiegoś. :)

Z innej mańki. Na Allegro można już kupić (trzeba poczekać do sierpnia) Nowego Stalkera. :).

A tam olać jakieś patche i mody. Przecież to STALKER, a nie żaden Crysis. Jeżeli będzie wyglądać identycznie jak część pierwsza to bardzo dobrze. Przynajmniej nie będzie stresu, że będzie kiepsko działac na moim sprzęcie.

Bo co jak co, ale w tej gierce przodem idzie klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nie było, zawsze dyszkę taniej... kto wie może się skuszę? A nie wiadomo, czy to tylko w pre orderze? Bo szczerze mówiąc nie wiem, czy kupię prolog w ciemno. A na EK również to obowiązuje? Bo na gram.pl w karcie produktów nie ma żadnych informacji, no chyba że taka opcja wyskakuje przy składaniu zamówienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nareszcie przeszedłem Stalkera. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie był to pierwszy raz z "prawdziwym" zakończeniem. Wrażenie niezapomniane, na oglądanie elektrowni z tak bliska czekałem od pierwszych minut gry. Cień Czarnobyla dostaje ode mnie następny plus za fabułę, chociaż zostawiła mnie z wieloma wątpliwościami. Mam nadzieje, że chociaż parę z nich rozwieje dodatek. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę (w sumie głupio, że grę mam od tak dawna, a dopiero teraz tak mnie oczarowała, że chce się na jej temat wypowiedzieć) to trochę inaczej wyobrażałem sobie eksploracje Zony. Kto normalny zapuszczałby się na tak niebezpieczne tereny w pojedynkę. Nasz dzielny Naznaczony musi ma wskaźniki odpowiadające za głód, napromieniowanie, zmęczenie, udźwig, a jest w stanie wybić większość znakomicie wyszkolonych wojsk rzuconych do Zony w pojedynkę. Marzy mi się wypad po artefakty z paroma kumplami, który w nocy kończyłby się ogniskiem, gitarą i wódką. Razem z tą zmiana musiałaby się pojawić inna, mianowicie poprawa AI, które czasami bywa naprawdę beznadziejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową edycję premierową może być ciężko dorwać, wszak gra już jakiś czas w Platynie leży. Mi się udało zrobić to na początku czerwca na gram.pl ale chyba kupiłem ostatnią sztukę, ponieważ teraz nie ma już premierówki na liście towarów. A szukałem w wieeelu sklepach, zarówno netowych jak i tradycyjnych. Dodam, że na gram.pl towar raz miał status "Nakład wyczerpany" a raz "Ostatnia sztuka". Natomiast pani konsultantka, gdy dzwoniłem jakoś tak w maju mówiła, że premierówki nie ma. No, ale jak wspomniałem grę już usunęli z listy, więc teraz nie ma żadnego statusu.

Uogólniając, możesz szukać ale szanse sa znikome. Poza tym, edycja z Platyny nie jest zla, a mapa tez specjalnie pomocna nie jest. Natomiast naklejka to już syf. Choć z drugiej strony rozumiem Cię, sam w końcu walczyłem o pierwsze wydanie ;)

Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wg mnie jest niesamowita, szczególnie klimat powala - zagrajcie w nocy w bunkrach X-16 czy X-18, brakuje Ci amunicji, z ciemności dobiegają skrzypienie drzwi, kroki, głuche uderzenia, skowyty potworów, a Twoja latarka ma zasięg tylko kilku metrów. Niesamowite uczucie strachu, a to rzadkośc w grach - a jak juz potwór Ciebie zaatakuje, to aż Ci sie ciarki robią na plecach, nie raz przy tej grze podskoczyłem z soczystym przeklęśtwem :P

Jak ktoś nie grał, to powinien ta gre sobie jak najszybciej załatwić, i przejsć ją przed Clear Sky, bo pewnie fabuła będzie powiązana, to nie dość, że nie bedzie się orientował w nowej grze, to i ominie go klasyk, który za ileś tam lat każdy bedzie wspominał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że Clear Sky ma być prequelem (dla nieznających angielskiego tłumaczę - gra dzieje się PRZED wydarzeniami znanymi z bazowego Stalkera), jakoś nie sądzę, by ktoś specjalnie tracił, jeżeli nie zapozna się najpierw z fabułą podstawki.

A mnie tam kusi, by spróbować znowu się zabrać do Stalkera, tylko z nieco bardziej rozległymi modami. Może rzucę okiem na to Oblivion Lost...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was próbował się dzisiaj dostać na stronę zamówień na gram.pl? Zamówiłem EK Clear Sky i mam wybrać rozmiar koszulki na stronie zamówień, ale od rana próbuje się dostać i ciągle gram pisze, że jest jakiś błąd i mam spróbować za kilka minut, ale to nic nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...