Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

no to jest strzelanka z elementami rpg czy odwrotnie bo jak słysze że fajna strzelanka to mnie coś trafia, z drugiej strony usłyszałem że Stalker to świetne rpg , a co do role playingow jakie ich są rodzaje mógłby ktoś wypisać bo mam zawsze z tym problem , a kumple w klasie zawracają mi... głowę (takie lenie nawet sami nie wejdą i nie popytają, poszukają , niedorajdy :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest strzelanka z elementami rpg czy odwrotnie bo jak słysze że fajna strzelanka to mnie coś trafia, z drugiej strony usłyszałem że Stalker to świetne rpg , a co do role playingow jakie ich są rodzaje mógłby ktoś wypisać bo mam zawsze z tym problem , a kumple w klasie zawracają mi... głowę (takie lenie nawet sami nie wejdą i nie popytają, poszukają , niedorajdy :twisted: )

Według mnie Stalker jest przede wszystkim grą akcji z dużą domieszkom RPG. Elementy sprawnie się równoważą i tworzą zgraną całość którą można przyporządkować zarówno do FPS jak i RPG. Co do twojego pytania to nie rozumiem o co chodzi. O to że są odłamy gier fabularnych jak cRPG, MMORPG i ewentualnie Hack&Shlash?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z grafiką zainstalowałem ją włanczam nową grę wychodze z tego domu i zonk :shock:

Niebo jest u mnie całe jaskrawo-żółte . . . co mam zrobic żeby się "naprawiło" na normalne ?

Tak to juz jest. Przeciez ZONA jest skazona i stad te kolory ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam... kto sie lekko zawiudł ręka do góry... fajnie że chodzi się po strefie, a nawet można wejść do reaktora nr.4, ale obiecywali torcik, a wyszedł placek, do tego trochę niedopieczony... za dużo ludzi tam chodzi, i zbyt często napadają gracza bandyci niż zmutasione mutanty chcące zmutasić twuj muzg, zbyt mało "wolnego" chodzenia po lasach... Spodziewaliśmy się istnego Obliviona osadzonego w chernobylu... przynajmniej zauważyli błędy podczas betatestów, i zamiast prawdziwej pomyłki, dali kilka lat puzniej całkiem dobrego FPS'a, oczywiście jak ktoś lubi niekończącą się akcję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z grafiką zainstalowałem ją włanczam nową grę wychodze z tego domu i zonk :shock:

Niebo jest u mnie całe jaskrawo-żółte . . . co mam zrobic żeby się "naprawiło" na normalne ?

Musisz zainstalować nowe stery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z grafiką zainstalowałem ją włanczam nową grę wychodze z tego domu i zonk :shock:

Niebo jest u mnie całe jaskrawo-żółte . . . co mam zrobic żeby się "naprawiło" na normalne ?

Mam to samo, wystarczy cierpliwie poczekac z minute(?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam prośbę (może gdzieś sie pojawiła taka ale jej nie znalazłem).

Padł mi Windows i straciłem save do s.t.a.l.k.e.r.a :(:(:(:(

Moja prośba odnosi sie do tego czy ktoś nie mógłby zamieścić gdzieś save'a.

(Chodzi mi o moment tam gdzie idziemy już do X19 [mózgozwęglacz] jesteśmy po 2 snach i spotkaniu z doktorem i mamy kombinezon naukowca [ten zielony] albo lepszy)

Moja prośba jest może (albo i na pewno wygórowana) ale chodzi mi cos w okolicach tego, ponieważ nie chce mi sie robić wszystkiego od nowa (żadna przyjemność odkrywać coś co się widziało i dokładnie pamięta).

Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam takiego sejwa niestety

No ale z innej beczki. Niedawno skończyłem właśnie stalkera razem z yy.. 3 zakończeniami możliwymi do obejrzenia po jednorazowym przejściu gry i muszę powiedzieć, że gra była interesująca i cieszy mnie wieść, że nadchodzą jej kontynuacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moim zdaniem STALKER ma wszystko co potrzeba, i rozległy świat, interaktywnych NPC którzy chodzą sobie swobodnie po lokacji, siedzą i rozmawiają przy ognisku, dość naturalne reakcje oraz zachowania głównego bohatera (nie tylko jego), dobrą grafikę i jeszcze lepszą muzykę, bardzo dobry i nastrajający klimat, niezłą fabułę- kto grał to wie. Ale dla mnie w przypadku stalkera to jakoś za mało, nie żebym był wybredny, ale grze po prostu czegoś brakuje, czegoś nadającego poślizgu i wkręcającego do końca. Ciężko mi to "coś" jednoznacznie nazwać ale gra nie działa na mnie powiedzmy tak jak Half Life2 czy Dark Messiah, że włączam grę o 12 w niedziele i wyłączam o 21. Gra jest dobra, nawet bardzo, występuje w niej wiele ciekawych motywów składających się na niemal doskonałą grę, ale jednak brakuje jej czegoś co pozkładałoby te wszystkie elementy do kupy i zespoiło je na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez co najmniej 1,5 GB RAM nawet nie ma co STALKERA instalować. Grafika jest dość płynna, nawet na starszych kartach, ale co z tego jak co chwila coś się doczytuje psując płynność...

ja mam 896 ram'u i grało mi się całkiem przyjemnie. Było kilka wolniejszych momentów ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo (pewnie już się przyzwyczaiłem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez co najmniej 1,5 GB RAM nawet nie ma co STALKERA instalować. Grafika jest dość płynna, nawet na starszych kartach, ale co z tego jak co chwila coś się doczytuje psując płynność...

ja mam 896 ram'u i grało mi się całkiem przyjemnie. Było kilka wolniejszych momentów ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo (pewnie już się przyzwyczaiłem)

Ale to też nie ideał, jesli chodzi o granie na przykład na 512MB to porażka, niemal co parę sekund coś się wczytuje. Dziwne, gra działa nieźle na starszych kartach graficznych a pamięci żre tyle, że ... szkoda gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez co najmniej 1,5 GB RAM nawet nie ma co STALKERA instalować. Grafika jest dość płynna, nawet na starszych kartach, ale co z tego jak co chwila coś się doczytuje psując płynność...

ja mam 896 ram'u i grało mi się całkiem przyjemnie. Było kilka wolniejszych momentów ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo (pewnie już się przyzwyczaiłem)

Ale to też nie ideał, jesli chodzi o granie na przykład na 512MB to porażka, niemal co parę sekund coś się wczytuje. Dziwne, gra działa nieźle na starszych kartach graficznych a pamięci żre tyle, że ... szkoda gadać.

Człowieku, co ty gadasz :x :evil: , ja gram na 512 ram'u i nie narzekam :wink: , wiadomo, co jakiś czas przytnie (na chwilkę) żeby dane doczytać, ale to wszystko :wink: . Gra poza przycinkami na doładowanie chodzi z ok. 30-50fps średnio :!: , a czasami potrafi znacznie podskoczyć (jak patrzysz na ziemię etc) gram na średnich ustawieniach i nie narzekam :wink: . Co prawda gram ze statycznym oświetleniem i dlatego tak płynnie chodzi :D . Co do kart graficznych: może i na - w miarę - starych kartach chodzi ładnie ale do maks ustawień trzeba prawdziwego potwora :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, na obejrzenie pozostałych filmów do różnych zakończeń życzeń u monolitu (oprócz przechodzenia kolejny raz gry)?

Tutaj możesz wszystkie obejrzeć:

True Ending - I made it http://youtube.com/watch?v=Sgkub-ugZZg

True Ending - C-Consciousness http://youtube.com/watch?v=8DBhbbr1C6k

False Ending - Money http://youtube.com/watch?v=wDbzAqiFWGQ

False Ending - Corrupted Humanity http://youtube.com/watch?v=Rotp8mA1g08

False Ending - Blind http://www.youtube.com/watch?v=PNcFbzEY8Ck

False Ending - Ruler http://www.youtube.com/watch?v=1m_gsfB_ZIw

False Ending - Immortality

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 512 ramu i jakoś nie moge narzekać,tzn. Gram i nie klne pod nosem co 15 sekund więc jest okey :P.

Co do Polonizacji S.T.A.L.K.E.R.A-jest conajmniej dobra.

Tylko troche głupio brzmi "Naznaczony" lepiej by było gdyby można było sobie własne imię wybrać. "Radioaktywny N.I.C.E.K" - Brzmi Dumnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie większość zainteresowanych osób wie, ogłoszono prace nad prequelem S.T.A.L.K.E.R.-a. Clear Sky ma trafić do sklepów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Patrząc na fakt ile czasu czekaliśmy na Cień Czarnobyla i na to, że studio GSC Game World jak na razie nie znalazło wydawcy to data premiery wydaje się być nierealna. Mimo, że twórcy maja nieco ułatwione zadanie, gdyż połowa terenu ma być znana z pierwowzoru.

Gameplay pokazany na E3: http://www.gametrailers.com/player/21988.html

Zobaczymy jak potoczą się losy Clear Sky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 512 ramu i jakoś nie moge narzekać,tzn. Gram i nie klne pod nosem co 15 sekund więc jest okey :P.

Co do Polonizacji S.T.A.L.K.E.R.A-jest conajmniej dobra.

Tylko troche głupio brzmi "Naznaczony" lepiej by było gdyby można było sobie własne imię wybrać. "Radioaktywny N.I.C.E.K" - Brzmi Dumnie :)

Hehe... A moze czlowiek z blizna? Bo i odpowiednik jest w Angielskim (Scarface) :P Na moim kompie smiga na srednio-wysokich na pelnym oswietleniu w 800x600 w okolicach 40 FPS i niezdarzylo mi sie jeszcze zeby cokolwiek zwolnilo lub sie zacielo:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwiatpiłem jak odpaliłem już właściwą gierkę i sam wstęp kiedy ten zabunkrowany kolo mi cos tłumaczy był nie do przyjęcia – stop klatka. Na szczęście zmieniłem trochę niektóre detale jedne zmieniejszyłem, niektóre zostawiłem, inne nawet podwyższyłem. I gra śmiga mi w 1024/768 na średnich i wyższych ustawieniach – na 45 klatek (czasami spada na 25). Pobawcie się w ustawieniach – leczy to jak aspiryna z bólu głowy. Sprzęt to średnie stany wyższe. 1GB ram, GF6800, Intel 3,2GHz – Gra wygląda pięknie, nie mam na co nażekać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...