Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Niestety nie :( Zapytaj sie na jakimś forum fanowskim....ale szczerze mówiąc dzisiaj zaczałem 2 raz przechodzić Stalkera tym razem na Oblivion Lost 2.2....i jestem mile zaskoczony.... pomijając piękną grafike, motion-blur, blowouty, i efekty pogodowe, sama rozgrywka jest bardzo fajna. Teraz żeby zabić zwykłego bandyte nie trzeba pakować w niego całego magazynku....a z max 2-3 naboje (mniej wiecej), Bronie zadają większe obrażenia... i jednocześnie ty jako gracz otrzymujesz bardzo duże obrażenia(czasami nawet head-shoty !!) (a po apteczke wcale nie łatwo(jedzenie i opatrunki nie regeneruja HP, mozna to zrobic jedynie poprzez sen albo apteczki)). Zmian w fabule jeszcze nie dostrzegłem (Jestem przed X18, zabiłem Dzika)... więc pod tym wzgledem moda nie oceniam, ale takto jest elegancko. Później jeszcze przetestuje Priboy Story i zobaczymy który lepszy :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie ty jako gracz otrzymujesz bardzo duże obrażenia(czasami nawet head-shoty !!) (a po apteczke wcale nie łatwo(jedzenie i opatrunki nie regeneruja HP, mozna to zrobic jedynie poprzez sen albo apteczki))

No właśnie to mi się podobało w tym modzie, że jest duża doza realizmu. Lubię w grach takie rzeczy.

Teraz żeby zabić zwykłego bandyte nie trzeba pakować w niego całego magazynku....a z max 2-3 naboje (mniej wiecej)

Hmm może dlatego właśnie używałem snajperek podczas gdy inni tak chwalą karabiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualności ze sceny modderskiej.

- Ekipa dez0wave pracuje pełna parą nad modem "Lost Alpha". Będzie to przeniesienie "Shadow of Chernobyl" w klimaty i lokacje znane z wersji beta - głównie tej oficjalnie opublikowanej przez GSC o numerze 1935. Oprócz starszych (i lepszych IMHO) wersji znanych już lokacji jak Kordon, Wysypisko czy Elektrownia - będziemy mogli pochodzić po Martwym Mieście, Bagnach (ale innych niz te z Czystego Nieba), Generatorach czy Darkscape. Zmieni się tez troszkę fabuła i dojdzie mnóstwo "ficzerów" na przykład maksymalnie rozbudowany PDA za pomoca którego będzie można np. pogadać z innymi stalketrami, bądź..... pograć w tetrisa. Jeśli wierzyć screenom i zapowiedziom - na wakacje 2010 zapowiada się najlepszy na swiecie mod do STALKERa.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=53...4&start=312

- Rosjanie pracują nad kolejnym patchem do mega-moda "Narodnaja Soljanka", który wciąż nie grzeszy stabilnością. "Soljanka" to największy obecnie mod do STALKERa - zawiera lokacje z "Cienia Czarnobyla", "Czystego Nieba" i jedną z bety 1935 i jedną całkiem nową powiązane nowymi wątkami fabularnymi. Mod jest w języku rosyjskim (jak ktoś sie nie uczył rosyjskiego to raczej nie pogra) ale przygotowywana jest polska wersja.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=5531

- Od niedawna gram w świetny mod "Zew Monolitu" produkcji ekipy AMK. W modzie tym podobnie jak w Priboiu mamy zupełnie nową linię fabularną - gramy jako członek "Monolitu" (przynajmniej na początku.... ;) - zaczynamy grę w Elektrowni). Mod przebija fabułą nawet "Cień Czarnobyla" - mnóstwo zwrotów akcji, bardzo ciekwaych zadań i nowych bohaterów. Niestey podobnie jak "Soljanka" mod jest w języku rosyjskim.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=6514

- Z modów "pogodowych" - wyszedł świetny "White Mod"do "Zewu Prypeci", który zmienia nam krajobraz na zimowy, łącznie z pogodą. Wygląda to naprawdę niesamowicie. Mod ma tez kilka wad - między innnymi dodano nowe super wytrzymałe mutanty, zmieniono troche HUD i dano na starcie niezniszczalny karabin. Na kilka z tych spraw pomaga mój patch, zamieszczony na forum stalker.pl.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=77&t=7373

- Częśc z nas pamięta i ceni sobie świetny mod "AMK". Nie od dziś było wiadomo, że ekipa AMk pracuje nad kolejna werjsą moda "AMK 2.0" przeznaczoną dla "Zewu Prypeci". Niestety, prace nad mode zostały zawieszone a to co zostało i nadaje się do grania mozna ściągnąc stąd: http://narod.ru/disk/18326410000/amk_cop_dev.7z.html. Uwaga, może powodować błędy i inne "krzaki" w grze.

Zauważmy, że mimo wydania trzeciej już odsłony STALKERa modding wciąż jest nastawiony na pierwszę jego część "Cień Czarnobyla".

Zmian w fabule jeszcze nie dostrzegłem (Jestem przed X18, zabiłem Dzika)... więc pod tym wzgledem moda nie oceniam, ale takto jest elegancko. Później jeszcze przetestuje Priboy Story i zobaczymy który lepszy :))

Zmiany w fabule OL 2.2 w stosunku do gry podstawowej są ale niewielkie. Główna to chyba "free-play" po zakończeniu głownego "questa". Priboi Story to zupełnie inna fabuła - i co tu gadać - o wiele trudniejsza gra, PDA już nas nie prowadzi "za rączkę" po wykonywanych zadaniach, czaami trzeba się nieźle naszukać a nieraz się utknie. Nie idzie grac bez poradnika ze strony dez0wave http://priboi-story.extra.hu/

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Helmutt za te newsy. Człowiek nie interesuje się aż tak światem STALKERa a widać że tam cały czas coś się dzieje. Szkoda że wiele modów się gryzie ze sobą.

Jesli chodzi o mody duże, "globalne" - to po prostu nie wolno używać dwóch "na kupę".

W przypadku mniejszych modów - to już są trzy mozliwości - nie gryzą się, gryzą się ale można je połączyć albo gryzą się tak, że nie da się ich połączyć.

Na przykład bardzo łatwo połączyc mod na spanie, naprawę ekwipunku i przystepowanie do frakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś przyjemność zagrać w Czyste Niebo... i śmiem stwierdzić że jest SUPER...moze na początku to zdobywanie punktów(lokacji) dla danej frakcji było dla mnie zbyt chaotyczne, to sama rozgrywka i grafika są na wysokim poziomie... chociaż chwilami poziom trudności jest za bardzo zawyżony, np jak wychodziłem z Bagien do Kordonu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś przyjemność zagrać w Czyste Niebo... i śmiem stwierdzić że jest SUPER...

Akurat jak dla mnie "Czyste Niebo" to zmarnowany potencjał, krok w tył w stosunku do "Cienia Czarnobyla". Dlaczego?

- od wejścia do Limańska absolutna liniowość, litości, to nie jest "Call of Duty".

- mnóstwo bugów - w zasadzie normalnie grac da się od któregoś patcha (nie pamiętam, chyba od 1.5.04)

- ostatnia lokacja (elektrownia jądrowa) w zasadzie tylko do pooglądania (pochodzić się nie da)

- jedno zakończenie

- brak wielu fajnych lokacji z "SoC" - gdzie jest Bar, Rostok, Prypeć....?

- stosunkowo krótka

- zbyt wielki "tłok" w Zonie

- wojny frakcji

- co z tego, że są trzy nowe lokacje, jak nie wykorzystano ich potencjału (Limańsk to w zasadzie droga "po ścieżce", szpital to bezsensowna "sieczka", Czerwony Las to w zasadzie krótka wizyta jedynie Bagna dają radę).

Moim zdaniem dopiero "Zew Prypeci" uratował serię, gra jest naprawdę świetna i to nie tylko dlatego, że są całkiem nowe lokacje. Podobają mi się świetne zadania poboczne - z których niemal każde można ukończyć na co najmniej dwa sposoby, bohaterowie niezależni, z których każdy ma swoja osobowośc i daje się lubić (albo nie), podoba mi się w końcu "wyciszenie" Zony - w "Czystym Niebie" ciągle słyszało się walkę, ciągle ktoś do kogoś strzelał - w "Zewie" mamy w końcu atmosferę wymarłej strefy. I tak trzymać.

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten ostatni wymieniony punkt właśnie dziwił podczas grania nawet w Cień Grzyba. Wymarła strefa, a ludzi się roi jakby to był jakiś Falloutowy schron. Koty można spotkać prawie wszędzie, a ludzi jest zdecydowanie zbyt dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem swoja kopie gry. Mam pytanie do bardziej obeznanych graczy tej produkcji - ktory patch powinienem zainstalowa? Mam obecnie problemy z netem i trzeba jakos ograniczyc sciaganie zeby nie sciagac (w miare mozliwosci) kazdego patcha.

No i jeszcze dodatkowo - jakie mody doradzacie sciagnac juz teraz do pierwszego kontaktu z gra? Oczywiscie cos co poprawi grafike, ale sa moze jakies dodatki poglebiajace rozgrywke? Nie chce oczywiscie modow, ktore calkowicie zmieniaja fabule, bo nie znam tej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179, minimum patch do Cienia Czarnobyla, aby zainstalować jakikolwiek mod, to 1.0005. Czy jest on najlepszy? Nie wiem, ale mi się na nim grało najlepiej, gra chodzi płynnie, nie mam żadnych zastrzeżeń, błędów itd, więc polecam ten patch, być może ktoś się wypowie jeszcze. A co do modów, to polecam Stalker Complete 2009, najlepszy mod poprawiający grafikę, do tego kompletnie nie wpływa na fabułę i tylko lekko na rozgrywkę (dodaje kilka elementów), więc jeśli chcesz poznać historię Naznaczonego, w odświeżonej szacie graficznej polecam właśnie ten mod, do ściągnięcia stąd: http://www.moddb.com/mods/stalker-complete...te-2009-release Tam też masz spolszczenie oraz małą galerię i filmik, krótki opis moda. Polecam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spolszczenie zadziala z angielska kopia gry? Podobno Pllska wersja przypadla do gustu bardzo wielu gracom, a musze przyznac, ze sluchanie zamiast czytania (znam angielski bardzo dobrze, ale mimowolnie czytam dla pewnosci) jest bardziej relaskujace.

EDIT: Cholera. Jak sciagnalem juz patcha to sie nagle okazalo, ze mam wersje US. Zielonego pojecia nie mam po co ten caly podzial na wersje z roznych kontynentow.:/

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poltorej godziny i bede mial modzika.:D Bez niego nie chcialo mi sie gry wlaczac (zeby potem nie widziec co sie zmienilo na gorsze i sie nie rozczarowac:D), ale zostalem do tego zmuszony przez kolejne zamkniecie serwerow EA. BC2 nie chodzi wiec czas na Stalkera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obeznanych graczy tej produkcji - ktory patch powinienem zainstalowa? Mam obecnie problemy z netem i trzeba jakos ograniczyc sciaganie zeby nie sciagac (w miare mozliwosci) kazdego patcha.

minimum patch do Cienia Czarnobyla, aby zainstalować jakikolwiek mod, to 1.0005. Czy jest on najlepszy?

Najnowszy do Cień Czarnobyla to patch 1.0006, jednak on naprawia wyłacznie błędy multiplayera, tak więc równie dobrze możesz grać na 1.0005 - w single player nie będzie różnic.

Tak przy okazji, najnowszy patch do Czyste Niebo to Patch 1.5.10, zaś do Zew Pyrpeci na chwilę obecną Patch 1.6.02

No i jeszcze dodatkowo - jakie mody doradzacie sciagnac juz teraz do pierwszego kontaktu z gra? Oczywiscie cos co poprawi grafike, ale sa moze jakies dodatki poglebiajace rozgrywke? Nie chce oczywiscie modow, ktore calkowicie zmieniaja fabule, bo nie znam tej.

Stalker Complete 2009 - najnowsza wersja 1.4.3

L.U.R.K. - najnowsza wersja 1.05 (+ patch 1.0552)

Ja jednak polecałbym mod Stalker Complete 2009 - cechuje się stabilniejszą pracą, oraz ogólnie dobrym podejściem autora do sprawy - widać włożony trud w dopracowanie detali. SC2009 nie modyfikuje w ogóle fabuły, jedynie nieco gameplay (dźwięki, tekstury, hud itp), przez co gra się nieco inaczej... chociaż nie dokońca wszystki dźwięki mi odpowiadają, a to może za sprawą sentymentu do tych z ogrinału. Przedewszystkm zajmuje zdecydowanie mniej niż L.U.R.K. - tylko 660 mb.

L.U.R.K. - w znacznym stopniu modyfikuje gameplay dodając i zmieniając całą masę rzeczy, ładnie z efektami i teksturami - jednak to swoje waży - 1,8 GB do pobrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogralem troszke wczoraj i bardzo mi sie podobalo. Gralem od razu na modzie SC2009, ale widzialem jak gra wygladala przed nim i poprawa w grafice jest bardzo widoczna. Spodziewalem sie tylko czegos lepszego i taka dosc spontaniczna roznica (ale zauwazalna) jakby mnie zawiodla. W sumie to tylko mod wiec nie moze naprawde znaczaco polepszyc tego co juz bylo. Wydaje mi sie tylko, ze wszystko jest utrzymane w ciemniejszej tonacji. Nieszczegolnie mi to odpowiada, bo wolalem szarego (nie ciemno-szarego) Stalkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogralem juz troszke dluzej w gre i jest wiecej niz dobrze. Szkoda tylko, ze jest sie takim one man army. Gra ma dosc realistyczna konwencje i polaczenie jej z wybijaniem kilku zolniezy w pojedynke raczej do mnie nie przemawia. Oczywiscie nie chcialbym zbyt wielkiej wspolpracy miedzy Stalkerami, bo klimat dla mnie wtej grze jest tez produkowany przez samotne wyprawy, ale gram na Veteranie i jakos tak dziwnie caly czas wszystkich rozwalam. Nie chodzi mi tutaj o poziom trudnosci sam w sobie, ale o fakt, ze jako samotny Stalker scieramy sie z kilkoma bandytami i bez wiekszych problemow wychodzimy ze starcia calo. Bede sie musial do tego przyzwyczaic.:D

@up - wyglada ciekawie i na pewno sie tym modem zainteresuje po przejsciu fabuly, ale to jeszcze potrwa.:D Wydaje mi sie, ze warto sciagac (jesli moja opinia ma jakies znaczenie^^) jesli mod zbyt wiele nie wazy. Jesli wazy naprawde sporo to daj sobie spokoj. Chyba, ze nie masz innych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako weteran polecam patch 1.0004.

Dlaczego? Dlatego, że późniejsze patche nic w zasadzie nie poprawiają jesli chodzi o grę single - no i sprawa podstawowa - na 1.0004 działa przeważająca większośc modów, więc jesli chcecie bawić się w grę na modach - patch 1.0004 jest jedynym możliwym rozwiązaniem.

Co do modów - polecam mod AMK - ogólne urealnienie gry, NPC potrafią w tym modzie naprawdę wiele rzeczy (lużywanie apteczek, ograbianie zwłok, omijanie anomalii eyc.), poza tym mamy nowe anomalie, nowe mutanty, kilka nowych broni - a wszystko zadziwiająco stabilne i bez błędów.

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Zew Prypeci i muszę powiedzieć że nie rozumiem czemu tak wiele osób kręci nosem na tą część. Świetny klimat który potęguje muzyka, fajne zadania, dobry motyw z czujnikowy i świetny z upgradowaniem broni i pancerza. Na prawdę bardzo mi się podobało i po skończeniu chciałbym jeszcze!

Oczywiście mam kilka zastrzeżeń. Pierwsze to słabe mutanty. Może dlatego że Czarnobyla przechodziłem z Oblivion Lostem i tam faktycznie bloodsuckery były twarde ale tutaj to naprawdę szybko padały. Druga sprawa to za mało zadań w Prypeci. Ledwo co wszedłem, zadomowiłem się a tu już koniec gry. A ja myślałem że będę się specjalnie na prypeć oszczędzałem amunicję dla najlepszych broni (Vintorez, Avalanche).

Najgorszą wadą ZP są skrypty. Oczywiście nie o to chodzi że są ale że są dziurawe. Np przy akcjach grupowych nie raz towarzysze pchają się w sam środek ognia, nie patrząc że wchodzą mi pod lufę. Nie osłaniają mnie w ogóle gdy naparzam się w otwartej walce w budynku a oni przykucnięci skradają się w moją stronę. Najgorszy bug przytrafił mi się w stacji Yanov. Otóż podczas zadania z zakładnikiem po zapłaceniu haraczu postanowiłem nie płacić bandziorom za bezproblemowe wyjście z obozu. Zaczęła się jatka i za pierwszym razem zakładnik zginął. Jednak za którymś po prostu zaczął uciekać i ja za nim. Żeby nie ryzykować ponowną jego śmiercią szybko z nim zagadałem i wróciliśmy do Yanov. Jednak dużo questów później wróciłem z Prypeci żeby sprzedać rzeczy, oddać klucze i odwiedzić anomalie bo pojawiły się artefakty. W Yanow oprócz stalkerów i reszty siedzieli też bandyci z obozu z zakładnikiem. Oczywiście wrogo nastawieni. Jak tylko wchodziłem na stację i oni mnie zobaczyli to wszyscy automatycznie robili się na czerwono a, wyjścia były zablokowane i słychać było komunikat że Yanov zaatakowali bandyci choć nawet nie było strzelaniny. Oczywiście to martwy punkt bo nawet Pilot był na czerwono. Wczytałem więc sejwa przed wejściem na stację, odwiedziłem anomalię, wytłukłem obóz tych bandziorów i wróciłem czekając aż ci w Yanovie wyjdą. Dopiero około 16:00 zaczeła się emisja i gdzieś się zmyli.

Druga sprawa to same Emisje. Owszem fajne są ale gra powinna je blokować w czasie zadań. Przez nie ominąłem 2 zadania bo czekając aż sobie przejdą już zadania same się rozwiązały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, napisałem na forum STALKERa to mi ktoś odpisał że trzeba czekać na wyjście tych bandziorów ze stacji i ich wyeliminować oraz wyciąć cały obóz żeby to się nie powtórzyło. Może jak zgłoszę ten bug (a raczej lukę) to coś z tym zrobią w następnych patchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znać poprzednie części bo przy intrze jest odwołanie do niej i później w samej Prypeci jest pewien fajny motyw. Jeżeli nie skończyłeś Czarnobyla to być może nie będzie on aż tak fajny. Ale ogólnie to bez kompleksów możesz się zabrać za ZP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...