Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Cardi -> Moje niedopatrzenie powinienem był napisać Nowy ŚGK, bo tak się teraz nazywa :wink: Chłopaki <jak Pieńkowski napisał we wstępniaku> "zrobili sobie wakacje" :wink: Ładne określenie na zerwanie długoletniej współpracy z Egmontem i gorączkowe szukanie wydawcy.

Ja nazwałbym to raczej defibrylacją połączoną z metodą usta-usta :wink:

Ale cieszę się, ze ten obecnie najstarszy magazyn o grach na rynku wrócił i to w lepszej IMHO formie. Zawsze ceniłem ich za dokładne i rzeczowe <ale nie psujace zabawy> poradniki. Do dziś pamietam poradnik do pierwszego UFO, który w 95 ciągnął się przez 3 kolejne numery! W każdym po 4 strony:)

A jak to wygląda teraz? LEPIEJ! Nie bawią się w cover CD i chwała im za to. Już z tych z CDA nie mam gdzie upchnąć :wink: Pozostały moje ulubione działy

<"Miedzy namigraczami", "Grao story", "Tawerna", "Kantyna">. Zniknął tylko "Świat według ManJaka", bo niestety ManJak opuścił grono redakcyjne :( <lubiłem jego cięte felietony>

Największym novum jest "Hyde Park" na żółtych stronach. Coś na kształt "TeTe" w ś.p. Gamblerze. Upchnięto tam wszystkie kąciki tematyczne, zarówno te stare jak i zupełnie nowe. I tak mamy stare dobre: "Tawernę" dla RPGowców, "Kantynę" dla strategów i militarystów, "Frakcję 3D" dla FPPowców i "Retro" dla "staruszków". Ale poza tym doszły: "Klub miłośników gier sportowych", "Klub miłośników horrorów", "Wirtualny kokpit" <dla oblatywaczy>, "Klub gier kosmicznych", "Klub gier starwarsowych"<YESSSAAA :!: :D/ > >, "Freeware", "Mody" i "Gry, które zmieniły świat" <w tym numerze znowu UFO :D >

Dorzucmy do tego jeszcze listy, i "Wasze strony" ze swobodną twórczością czytelników i macie całokształt "Hyde Parku". Aha jeszcze ankieta :wink: Mnie pomysł podoba się BARDZO!

132 strony na dobrej jakości papierze za 7,95 to nie jest jakiś niesamowity wydatek.

No a w numerze poza tym "Raport specjalny" poświecony "Władcy Pierścieni" i i aktualnościom z nim związanym, "Gołym okiem", czyli dwie strony nafaszerowane zdjęciami półnagich <lub nagich> bohaterek gier <coś ostatnio sporo erotyki w tych pismach :wink: >, w dziale "Publicystyka" artykuł "Po końcu świata" opisujący różne sposoby przedstawiania rzeczywistosci postapokaliptycznej w grach. No i oczywiście profesjonalne poradniki do "Lionheart", "Etherlords 2" i "Freedom Fighters"

Jeśli o mnie chodzi TAK TRZYMAĆ CHŁOPAKI :!: :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przepraszam za dubla, ale jeszcze kilka refleksji:

Volt -> oczywiście Śledziu jest klasą samą w sobie. Od jakiegoś czasu na łamach ŚGK rysuje Maciej Janicki. Nie jest najgorzej, choć wolę jego komiksy o Redzie, które pojawiały się na łamach pisma do tej pory. Obecnie wprowadza młokosa o xywie Pixel. Typowy maniak gier, temat troszkę wyeksploatowany, ale może udowodni, że jeszcze coś z tematu da się wycisnąć. Na razie nie mam zdania

Strange -> Nie przesadzajmy. Nie robimy tu przecież topica poświeconego ŚGK. I skoro mogliśmy rozmawiać o nowych numerach "Nowej Fantastyki" czy "Fantasy", chyba nic się nie stanie jeśli wspomnę o reaktywacji ŚGK. Jeśli moderom tak badzo to przeszkadza prosze o przeniesienie tych postów do "Forum książki". Tam jak pisze Cardi tolerowane jest wszystko co z papieru :wink:

Ostatnia rzecz:

Ewenementem na skalę ogólnopismową jest "Grao Story". To cykl krótkich opowiadanek o zakonie mnichów zajmujących sie grami. Niemal każda powiastka zawiera jakiś morał, autor podchodzi do gier i tego, co znimi związane z pewnym filozoficznym zacięciem. Bardzo je lubię i nawet jeśli nie lubicie ŚGK pójdźcie do Empiku i poświęćcie chwilkę na przeczytanie tych 3 kolumn.

Mam nadzieję, że pan arcin Przybyłek nie pogniewa się jeśli zacytuję jedną z jego prac z najnowszego numeru pisma:

" Po twarzy Dżoj-sti Balda błąkał się blady uśmiech.

- Z czego tak się cieszysz? - spytał Mish-kha Conq.

- Ściągnąłem w nocy patcha do "MS Combat Flight Simulator 3". Swoją drogą koszmarnie długa nazwa.

- No i jak?

- Wreszcie kokpity - Dżoj-sti kręcił głową na wspomnienie - zaczęły wyglądać po ludzku, poprawili ramy owiewek, zwłaszcza tę koszmarną w nowym mustangu, można obejrzeć intro. No, jest po prostu lepiej.

- Duża łata?

- Cztery mega

Graodan Conq zaciął usta

- I wydali grę bez tej marnej łaty? Przecież skoro poprawili niedociągnięcia, musieli o nich wiedzieć, gdy decydowali się na emisję?

- Pewnie im się spieszyło... A z drugiej strony, jak niewiele trzeba, by uszczęśliwić gracza...

Mish-kha Conq zmarszczył brwi.

- Jak to?

- Wystarczy sprzedać mu niewykończoną grę, a potem dodać gratisowego patcha. Będzie skakał z radości. I to nie dlatego, że gra jest lepsza, ale...

- Że wreszcie jest normalna?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś się moście Wolvie rozpisał... I co mi zostaje, hmm? 8) Jako, że Wolv już napisał wszystko, co było do napisanie mi zostaje tylko przekazać swoją opinię. Poza tym przeglądełm ŚGK na razie tylko w Empiku ( ech ten studencki brak kasy ), a to za dużo nie jest. Na pewno jest lepiej niż za Egmontu. Ekipa niemal cała została, więc tragicznie nie będzie :wink: Życzę im powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚGK - Egmont zrezygnował z wydawanie, ale znaleźli nowego wydawcę i wrócili na rynek. I dobrze, bo to bydgoskie czasopismo :!: Żeby jeszcze Śledziu wrócił :roll:

Bez Śledzia to już nie to samo:P Ogólnie jakie wrażenia?

Bardzo pozytywne :D Chyba znalazłem drugie pismo, bo zawsze kupowałem dwa i dopiero ostatnimi czasy zapanowała jakaś taka posucha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naah, tyle tu pozytywnych opinii, że sam zacznę chyba kupować NŚGK^^ A co do Śledzia - lepiej, żeby się w Produkcie produkował, aniżeli tam :P Poza tym Osiedle Swoboda już się zbliża :twisted:

coś ostatnio sporo erotyki w tych pismach
Bo sprzedaż spada, a nie ma to jak żerować na najniższych ludzkich instynkach (i kto to mówi :D )

Mnisi wymiatają - od razu skojarzyli mi się z Mnichami Luzu Pratchetta^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Polecam Diablo II. Swietna gra. :wink:

A to to ja wiem. Przeszedłem do połowy poziomu Hell, więc troche popykałem. Co nie zmienia faktu, że zbyt rozbudowana ona nie jest. No i nie jest to MMORPG... Mi bardziej chodzi o coś w stylu Ultimy Online.

Ja się nieco z choinki zerwałem, ale co tam :D . Wracam do tematu z poprzedniej strony.

Z tego co słyszalłem, Ultima jest darmowa, to czemu w nią by sobie nie pograć?? W sumie na początku trzeba wyfdać te 150 zł., ale opłaca się :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Strange, jest polski serwer Dream Masters, który umożliwia darmowe granie w UO.

Cytaty:

z regulaminu - "Serwer jest darmowy, ale gra została napisana przez fachowców z Originu, którzy w ten sposób, dając nam wspaniałą rozrywkę, zarabiają na życie. Włożyli oni wiele swego czasu i wysiłku w stworzenie Ultimy Online i dlatego nie będziemy ich okradać! Każdy gracz jest zobowiązany do grania jedynie przy użyciu oryginalnej kopii gry. Jeżeli u któregoś gracza zostanie wykryta piracka wersja gry, jego konto zostanie zawieszone, a IP zbanowane do momentu zakupienia oryginalnej kopii."

Z FAQ - "Co to jest Dream Masters ?

Jest to darmowy shard gry o tytule Ultima Online. To najbardziej znany przedstawiciel gatunku mmorpg. UO to niezwykle wciagajaca gra, szczegolnie spodoba sie tym ktorzy lubia interakcje z otoczeniem.

"

tu macie linka: http://www.ultima.superokna.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Wars KotOR jest niezłą gierą i wprowadza coś nowego do serii STAR WARS. Napewno sięgną po niego jak i wielbiciele gatunku jak i ludzie ktÓrym STAR WARS się nie podoba! NA PEWNO zmienią zdanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Star Wars KotOR jest niezłą gierą i wprowadza coś nowego do serii STAR WARS. Napewno sięgną po niego jak i wielbiciele gatunku jak i ludzie ktÓrym STAR WARS się nie podoba! NA PEWNO zmienią zdanie!

Tjaaa... szkoda, że jeszcze nie walnoles tego jakąś mega tczionką... piszmy postty wyjęte z kontekstu! takie najlepsze! :D

Ja wiem od kumpla, że Ultima jest darmowa - i wierzcie mi, też się mocno zdziwiłem :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wszyscy kochają Fallouta :D . Ten Klimat to jest coś niesamowietego. Po prostu nie pozaostaje nic tylko wpaść w tą gre i grać prze 6 lat :D A z innych to NWN i ew. Icewind Dale ale jedynka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że dla tej gry ludzie kupowali (i kupują) Xboxy...

już niedługo Volt już niedługo heheh

Jas już odliczam godziny do wersji PC, a ta ma być podobno lepsza o bardziej dporacowana :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jas już odliczam godziny do wersji PC, a ta ma być podobno lepsza o bardziej dporacowana :D

Oby nie było tak ja z Halo, niby poprawiona i ulepszona wersja, ale po dwóch latach to już nie to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jas już odliczam godziny do wersji PC, a ta ma być podobno lepsza o bardziej dporacowana :D

Oby nie było tak ja z Halo, niby poprawiona i ulepszona wersja, ale po dwóch latach to już nie to samo...

I tak będzie wymiatać^^ Od dwóch lat jestem na odwyku od tej gry i znowu się zacznie :D Ja chcę dołożyć tym wrednym kosmitom co nasz precelek najechali, o! :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
A co sądzicie o Divine Divinity? Moim zdaniem jedna z najbardziej interaktywnych gier w historii! Ma piękną grafikę i niesamowicie wciąga!

TAk, a saper i tak wymiata :D . Ta wciągająca grafika, muzyka, fabuła :D I jak wciąga! <_>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Divine Divinity? Moim zdaniem jedna z najbardziej interaktywnych gier w historii! Ma piękną grafikę i niesamowicie wciąga!
Kiedyś nawet błem zainteresowany tą gierką, ale jakoś rozeszło się po kościach. Ale naprawdę ma dobrą grafikę? Jak patrzyłem na screeny w recenzji z CDA, to grafika wydawała mi się najsłabszą częśćią gry. Popraw mnie, jeżeli się mylę, a najlepiej daj linka do jakiejś stronki ze snapshotami^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafa powalająca raczej nie była z tego co widziałem. Sam chciałem w nią pograć głównie dlatego, że taaaaka duża :twisted: Może jak ją gdzieś złapię to pogram. Zapowiada się całkiem smakowicie... A grafa w sumie nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wszyscy kochają Fallouta :D . Ten Klimat to jest coś niesamowietego. Po prostu nie pozaostaje nic tylko wpaść w tą gre i grać prze 6 lat :D A z innych to NWN i ew. Icewind Dale ale jedynka

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Fallout wciągnął mnie na bardzo długo. Była jeszcze jedna taka gra- Baldur' s Gate się nazywała. Jest super!!! A teraz dla mnie nadszedł czas ULTIMY ONLINE!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...