Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Ok, dzieki ze chcecie pomoc 8) ale potrzebuje RPGa ktory przeszedl by przez ostre sito selekcji. Oto warunki

:arrow: MUSI dziac sie w sredniowieczu (i zadnych mieszanin z cyberpunkiem ni niczym innym mi tu)

:arrow: Badzo chetnie zeby byl do sciagniecia za darmo w Sieci

:arrow: nie moze miec planszowych bitew, maja sie one rogryac slownie

:arrow: nie bedzie ymagac zbyt wiele rzutow koscmi

:arrow: bardzo mile widziany rozbudowany system walki na miecze :P

:arrow: nie moze byc 'kolejnym RPGiem' tylko miec w sobie cos wyjatkowego, nowatorskiego

Wiem wiem... ciezko bedzie... ale dla cjhcacego nic trudnego. przejrzalem dzisiatki darmowych systemow w Sieci, ale jak dotad zaden nie odpowiadal wymaganiom...

Hmm no nie wiem, rzeczywiście jeśli masz aż takie wysokie wymagania, to najlepiej byłoby, gdybyś sam taki system wymyślił (i zobaczył wtedy, że to wcale nie łatwo :twisted: ).

Ale np. ja ostatnio znalazłem :arrow: coś ciekawego, :arrow: w swiecie fantasy (czyli, jak by nie było - w średniowieczu), :arrow: darmowy, :arrow: nastawiony głównie na storytelling (czyli mało kostek). Niestety, ale z rozbudowanym systemem walki na miecze to może gorzej (ale w końcu trochę wysiłku z Twojej strony i gotowe! 8) ). Co do nowatorstwa, to musiałbyś sam ocenić (ale skoro wspominałeś, o ile pamietam, że z "papierowymi" RPG nie miałeś za dużo do czynienia, to nie sądzę, że potrafiłbyś dobrze ocenić jego wtórność czy też rewolucyjność, więc to wymaganie możesz trochę złagodzić).

System jest dość dokładnie opisany, a autor zapowiada naprawdę dużo dodatków (więc może system walki na miecze też się zdarzy?). Ja szczerze mówiąc byłem pod dużym wrażeniem (zwłaszcza że wszystko to robota jednego gościa!). Zdopingowało mnie to do popracowania nad swoim, który przytłoczył mnie swoim ogromem świata, i dał wiarę że jednak samemu też można napisać te ponad 100 stron (i to w bardzo ładniej formie napisane!).

Wiem, że niektórzy może stwierdzą, że nieco przesadzam z pochwałami, ale rzecz naprawdę wygląda zachęcająco (no i ten kop który mi dała!).

the_Stranger - zainteresowany ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dodam też, że ten sam gościu zrobił (a raczej jest w trakcie) też system dziejący się w przyszłości (takie cyberpunkowe klimaty), oparty na podobnej mechanice. Adresy (do obu systemów) już wkrótce.

(ja to nie wiem, ile gościu powinien mi zapłacić za taką reklamę, ale cóż, może mam w tym jakiś interes do niego :twisted: ?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMORPG... przyszlosc ? :) hmm no to taki poscik reklamujacy (juz to robilem ale cotam :P ) MMORPG :) pewnie czesc z was niewie co to mimo ze ma internet... wiec wytlumacze troszke na przykladzie najlepszego jak dla mnie (choc starego juz bardzo :) ) mmorpga a mianowicie Ultimy Online... w grze chodzi o to ze masz se ludka :) i... zyjesz w swiecie gry.... mozesz robic co tylko dusza zapragnie, niema ograniczen :) mozesz zostac zarowno bardem kowalem rybakiem jak i magiem :) no ale najwieksza przyjemnosc daje mozliwosc interakcji z innymi graczami... na serwerach Osi gra po pare tysiecy osob naraz! swiat tetni wlasnym zyciem... a my mozemy stac sie czescia tego swiata. Mozliwosc budowy domkow pozwala nam rowniez na zmiane wygladu otoczenia... pozatym po czasie gdy juz zostajemy "weteranami" milo jest uslyszec : O to On ten potezny wojownik :) czy cos w tym stylu...

Gry tego typu wciagaja neisamowicie a po pewnym czasie zaczynamy naprawde utorzsamiac sie z nasza postacia... niestety za taka przyjemnosc trzeba placic... bo gry mmorpg to nie produkty jak to wielu uwaza... to sa uslugi... w wiekszosci gier abonament miesieczny wynosi okolo 40 zl... no ale niemartwcie sie sa 10 darmowych gierek :) niebede sie rozpisywal i pisal wiecej glupot... wszystkich zainteresowanych zapraszam na pierwszy, najwiekszy i najlepszy w polsce (i na swiecie :P )serwis o grach mmorpg - www.mmogspot.com wszystkie pytania jakie macie mozecie pisac na tamtejszy forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
MMORPG... przyszlosc ? :) hmm no to taki poscik reklamujacy (juz to robilem ale cotam :P ) MMORPG :) pewnie czesc z was niewie co to mimo ze ma internet...

Wątpię, żeby ktokolwiek odwiedzający ten dział nie wiedział co to jest MMORPG. Co do Ultimy - faktycznie, jest fajna, ale jest PŁATNA. Pod tym względem dużo lepsza jest Tibia, bo jest bezpłatna i prawie niczym nie różni się od Ultimy. Jedyne co bardzo w tej gierce boli to to, że po 14.00 nie ma co wchodzić, bo lag jest bardzo duży, a po 20.00 nie dostaniesz się już wogule. Szczegóły - www.tibia.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger
(...) the_Stranger- zainteresowany?

:shock: Jeszcze sie pytasz? :shock:

* J * A * S * N * E * ! * ! * ! * Dawaj link, natychmiast! Niech rzpocznie sie tortura graczy :twisted:

PS. Ksiadz, mam nadzieje ze lubisz story telling :wink: sadzac po zamilowaniu do diablo to na pewno :twisted: teraz juz wiecie o co mi chodzilo z tortura :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
PS. Ksiadz, mam nadzieje ze lubisz story telling :wink: sadzac po zamilowaniu do diablo to na pewno :twisted: teraz juz wiecie o co mi chodzilo z tortura :twisted:

hehe, wypchaj się ze swoją torturą, jeśli będziemy grać, to na moim systemie autorskim! (którego już notabene kończę). I to JA będę Cię nim torturował! BUHAHAHAHAHA!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wypchaj się ze swoją torturą, jeśli będziemy grać, to na moim systemie autorskim! (którego już notabene kończę). I to JA będę Cię nim torturował! BUHAHAHAHAHA!!!

A można prosić o jakieś szczegóły? Pochwal się gawiedzi, klecho z piekła rodem :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wypchaj się ze swoją torturą, jeśli będziemy grać, to na moim systemie autorskim! (którego już notabene kończę). I to JA będę Cię nim torturował! BUHAHAHAHAHA!!!

A można prosić o jakieś szczegóły? Pochwal się gawiedzi, klecho z piekła rodem :twisted:

Taaak Demoniczny Mnichu!!! Podaj gawiedzi więcej szczegółów tych tortur! Gawiedź pragnie KRWI!!! Chleba i igrzysk!!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

BUHAHAHAHAHA!!! Obedrę go ze skóry, ukrzyżuje i jak będzie tak sobie wisiał podpiekę go, aby jego mięso lepiej smakowało! gdy już będzie gotów, będe obdzierał go z mięśni po włosku, kosztował na jego oczach, po czym w ostatniej fazie jego życia urwę mu łeb, wyrwę serce i zjem tak, aby widział ten obrządek na własne, dogasające oczy podczas tych 4 sekund, w jakich których żyć może bez głowy.! Potem ugotuję jego mózg na patelni i zjem popijając jego krwią!!!! HAHAHAHAHA!!!

Tak na serio to mój system jest już opracowany w mojej głowie, teraz tylko wystarczy przelać go na kartki :).Obecnie stanąłem na opracowywaniu karty postaci, ale myślę, że za miesiąc uda mi się skończyć. Szczegółów podać wam nie mogę, bo jeszcze "spapugujecie" (po przedszkolańsku :) ) i mi się nie uda. Wydaję mi się jednak, że system walk jeszcze nigdzie nie został wykorzystany. ale to się okaże po wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze, zostawić was na 3 dni i już z kółka RPG zrobiło się forum sZatanistyczne :twisted:

Co się tu dzieje? Co takiego, to nie pokój 999? Jak, to jest 666, ale się plakietka przekręciła? Okej... Ale dlaczego wszyscy są na czarno i jeszcze te świece? Stypa? Jasne...

hehe, wypchaj się ze swoją torturą, jeśli będziemy grać, to na moim systemie autorskim! (którego już notabene kończę). I to JA będę Cię nim torturował! BUHAHAHAHAHA!!!
To znaczy, że granie w niego będzie torturą? :twisted: :twisted:
(...)Cardinal
To jakaś żaluzja? :twisted:
Kuurcze niech no ktos rzuci ciekawy temat taaakkkk mi sie chce podyskutowac (i nabic pare postow przy okazji ) Zawsze Cardinal byl w tym dobry.. gdzie on sie podziewa?
Ja żyjęęęę... No to możemy się spodziewać kambeku toposów arkadyjskich... tfu, co ja piszę. Murder, Death, Kill and Rape.

JHMN - Jeorge (W. Bush) Harass Minor Nations, hehehe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się uśmiałem jak przeczytałem rozwinięcia mojego nicka. Wolv chciał podpowiedź - pierwszy człon to po angielsku pewne zwierze pustynne z dodaną literką h w środku, trzeci to chyba imię tytułowego bohatera jednej z książek Salvatore'a, a czwarty to nick redaktora Strefy 51 z Action Maga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jothaemen - cóż to może być...

Zwierzę pustynne na J - Jaguar? Nie... O tej godzinie nic nie wymyślę.

Bohater Boba - ciekawe który? Ja znam tylko Drizzta, Elbrayana Wyndona oraz Luthiena Bedwyra - więcej książk RAS-a nie czytałem... I raczej nie przeczytam.

Strefa 51 - nawet nie pytam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, świetną zabawę widzę macie 8)

moją ksywkę nie jest trudno przekręcić (wiadomo, ten 'sir' :P ), ale całej histori tejże nazwy pewnie nigdy nie poznacie... w każdym bądź razie tytułu szlacheckiego nie zdobywa się łatwo ^_^

aczkolwiek oczywiście zapraszam do przerabiania mojego nicka :twisted:

hmm, co do JHMN, to naprawdę nie mam pojęcia o jakiego bohatera ci chodzi... cadderly, drizzt, elbryan, więcej grzechów nie pamiętam ;)

ps:

jedno pytanko: a co to wszystko ma, do jasnej cholery, wspólnego z rpg?! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Qbuś

Trafiłeś, że Nazcain. Co do sensu to go rzeczywiście nie ma, nie staraj się myśleć logicznie. O bohaterze Salvatore'a nic już chyba nie wymyślicie - Mortalis. Spróbujcie ze zwierzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Lukas --> Jak tak się prosisz towalnę jedno... Sir Pluck(ed)Ass :wink:

JHMN -->No to żeś nam sprezenotwał ciekawą zgwozdkę. Ale połowę już mamy 8) Ale ten zwierz...Aaa... Jak mogłem na to nie wpaść... Jackal ( choć on nie tak do końca pustynny jeśli o niego chodzi ), czyli pewnie będziej JackHal. Nie myślę logicznie, ale myślę, że wtedy będzie:

:arrow: JackHalMortalisNazcain

Tyle powiem: :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem:

the_Stranger - oto to co obiecywałem:

http://kenshiro.webpark.pl - fantasy

i

www.deadlock.w.pl - cyberpunk.

Niestety, ale gdy dziś wszedłem na tą pierwszą stronę, to okazało się, że system fantasy NIE JEST już darmowy :cry: :cry: :cry: (w sumie to się nie dziwię - tyle roboty za darmo to byłoby aż nieuczciwie).

Ale ten drugi JESZCZE jest. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to musi się pospieszyć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...