Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

tjaaa, to była jedyna słuszna decyzja :D

a co do systemów, to zauważyłem ostatnio, że w moim licum największą popularnością cieszy się.... warhammer! Dopiero na drugim miejscu są dedeki a na trzecim shadowrun (kocham ten system, więc to się akurat chwali :twisted: )

smutne jest natomiast to, że żadko kto słyszał o neuroshimie... a szkoda, bo jest naprawdę świetna, a stworzona przecież przez polaków! ech, cudze chwalicie, swojego.... macie? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Czy Commandos 3 to gra RPG? :D

A tak w ogóle, to Shadowrun jest cudownym systemem - pomieszanie Cyberpunku 2020 z D&D. Po prostu rewelacja... Czy nikt nie marzył, by zagrać krasnoludem hackerem, strzelając z kuszy na plazmę? Albo elfa czarodzieja, któremu w tkaniu magii pomagają mechaniczne wszczepy? Polecam serdecznie, bo warto ten system znać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Ok, dzieki ze chcecie pomoc 8) ale potrzebuje RPGa ktory przeszedl by przez ostre sito selekcji. Oto warunki

:arrow: MUSI dziac sie w sredniowieczu (i zadnych mieszanin z cyberpunkiem ni niczym innym mi tu)

:arrow: Badzo chetnie zeby byl do sciagniecia za darmo w Sieci

:arrow: nie moze miec planszowych bitew, maja sie one rogryac slownie

:arrow: nie bedzie ymagac zbyt wiele rzutow koscmi

:arrow: bardzo mile widziany rozbudowany system walki na miecze :P

:arrow: nie moze byc 'kolejnym RPGiem' tylko miec w sobie cos wyjatkowego, nowatorskiego

Wiem wiem... ciezko bedzie... ale dla cjhcacego nic trudnego. przejrzalem dzisiatki darmowych systemow w Sieci, ale jak dotad zaden nie odpowiadal wymaganiom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Commandos 3 to gra RPG? :D

Może i nie, ale Majcok 12 to Majcok 12 - musi się wypowiedzieć gdzie się da :wink: Swoją drogą, Shadowrun jest bardzo ciekawy, ale ja i tak wolę D&D. Nie wiem dlaczego, ale zawsze bardziej pociągały mnie smoki (ops sorki Smoki) i walki na miecze, niż plazma, implanty itd. Co nie zmienia faktu, że szukam chetnych do pogrania w jakiś papierowy RPG. Najlepiej takich z Koszalina, bądz uczących się w Koszalinie. Najmilej widziany właśnie D&D lub inny średniowieczny system z obecnością magii (koniecznie musi być magia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja też za bardzo nie wiem co ma Commandos 3 do RPG, ale się nie wychylałem ;) cóż, trzeba powiedzieć majcokowi, że ilość (postów) nie zawsze idzie w parze z jakością....

a shadowrun właśnie dzięki tym paradoksom jest świetny :D można stworzyć takie postacie, że.... cóż, dość powiedzieć, że czasem dość dziwne twory wychodzą ^^.

a co do twojego problemu the_Stranger, to masz człowieku niezłe wymagania.... nie jestem pewien czy jest jakiś system, który spełni je wszystkie.. no ale może gdy wszyscy poszukamy, to coś się znajdzie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

UPDATE

:arrow: M U S I byc darmowy :lol: (zapomnialem ze Lodzi RPGa raczej sie nie kupi a poza tym oszczedzam na Academy :wink: )

Skoro juz wszyscy zeszli a temat commandosow... :wink: byly pogloski ze do trzeciej czesci zostana wprowadzone elementy aRPG, ale ostatecznie pomysl zginakl w metnuych odemetach (sam nie wiem czego). No i usuneli szpiega!! Zdrajcy! Heretycy! Swinie! Imperialsistyczne pety! Zabije ich z mojego kalasznikowa!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardi - w Shadowrunie implanty akurat przeszkadzają w rzucaniu czarów, bo zmniejszają Essencję ; ) - optymalny mag/szaman w Shadowrunie nie powinien miec mniej niż 5,0 (a najlepiej żeby w ogóle "na czysto" biegał i się wspomagał jedynie przedmiotami magicznymi/talizmanami)

Marbec - w Koszalinie jest pewna stała ekipa, która grywa w DnD. Problem w tym, że ja jestem z wawy i przebywam tam jedynie w ferie/wakacje, więc sesje są raczej rzadkie (ale kiedy już sie odbywają, to na całego - po 10h / dziennie : )) ). Ogólnie ta ekipa zna się już o 8 lat, a aktualna kampania trwa już trzeci rok (właśnie dobili do 20 lvlu, następne przygody będą już rozgrywane w Union). Odezwij sie do mnie na gg to Ci powiem kiedy, co, jak i z kim, ew. dam ci namiary na drugiego koszalińskiego MG (ale on niestety prowadzi bardzo... hm, nierówno. Ogólnie przez X lat gry może ze dwa razy zdarzyło mu się poprowadzić przygodę dla tych samych postaci.. praktycznie każda przygoda się zaczyna na 3 albo 5 lvlu, trwa pol dnia a potem nastepna ;/) - nie zebym to swinke komus podstawial, ale taka prawda ;X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEhe ludize ja się od Wizardry 8 poprostu uzależniłem mogę nawalać w niego godzinami, jestem gdzieś w połwoe gry i już zaplanowałem sobie jakimi dwoma innymi drużynami go przjdę (tak to gra dla maniackoof)..

A teraz pytanie do Sreńdzera ! Ty jako zapalony (ja płonę aaa) falloutomaniack rozwiejesz wszystkie wątpliwości dawnych sporów a mianowicie odpowiedz co jest najlepszą, najfajnieszą zbroją POWER ARMOR czy ADVANCED POWER ARMOR (a'la pedalski żuczek:P)

Hmm ciekawi mine jedno ? czy jest jakiś kopnkurs na ostrzerzenia bo mam ich chyba najwięcej na forum :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawi mine jedno ? czy jest jakiś kopnkurs na ostrzerzenia bo mam ich chyba najwięcej na forum :D
Hm...w takim razie któryś z modków albo adminów jest twoim "promotorem":P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger
A teraz pytanie do Sreńdzera ! Ty jako zapalony (ja płonę aaa) falloutomaniack rozwiejesz wszystkie wątpliwości dawnych sporów a mianowicie odpowiedz co jest najlepszą, najfajnieszą zbroją POWER ARMOR czy ADVANCED POWER ARMOR (a'la pedalski żuczek:P)

A wiec tak! Wszyscy wiemy ze APA ma lepsze statystyki (co dpoiero MKII ho ho ), jednak HPA jest leszpy pod wieloma innymi wzgledami! Po pierwsze- szpan. Ta maska APA wyglada na gumowa, tutaj masz helm ze stali! Poza tym, Power Armor bardzo ujedrnia i uwypukla twoj tylek, wiec kazdy moze go sobie popodziwiac. No i przede wszystkim- zwykly PA byl PIERWSZY, i nalezy mu sie za to szacunek!!!

PS. Czy to pytanie bylo na serio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

:twisted: Wy sie tu kłóćcie, ja i tak wiem swoje - The Elders Scrools III: Morrowind i tak wymiata! Poznajcie moc cRPG-a wszechczasów! (pełna nazwa TESIII:M była zabiegiem celowym. A po co - domyśl się sam, Sherlocku <cytat z książeczki do Postala 2 opisującą broń "krowi łeb">) :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do Sreńdzera ! Ty jako zapalony (ja płonę aaa) falloutomaniack rozwiejesz wszystkie wątpliwości dawnych sporów a mianowicie odpowiedz co jest najlepszą, najfajnieszą zbroją POWER ARMOR czy ADVANCED POWER ARMOR (a'la pedalski żuczek:P)

A wiec tak! Wszyscy wiemy ze APA ma lepsze statystyki (co dpoiero MKII ho ho ), jednak HPA jest leszpy pod wieloma innymi wzgledami! Po pierwsze- szpan. Ta maska APA wyglada na gumowa, tutaj masz helm ze stali! Poza tym, Power Armor bardzo ujedrnia i uwypukla twoj tylek, wiec kazdy moze go sobie popodziwiac. No i przede wszystkim- zwykly PA byl PIERWSZY, i nalezy mu sie za to szacunek!!!

PS. Czy to pytanie bylo na serio?

TAK TE PYTANIE BYŁO NA SERIO ! i dzięi niemu uwypukliłem że wszyscy kochamy zwykły sary i niewyróżniający się niedoceniany POWER ARMOR ! a APA jest tylko dla szpanerów z (kompleksami) :D ..... Widze obcy ze równy z ciebie mutant :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

widzę, że tematy do rozmów się skończyły (przynajmniej tak mi się wydaje) więc tym samym chciałbym wykorzystać ten moment i wypowiedzieć wojnę GothicowiII! Nie to że tej gry nie lubię czy czuję do niej antypatię, ale... no właśnie, ale. :arrow: Tak więc oficjalnie:

:!:Gothic II:!: ze stajni Piranha Bytes vs. :!:The Elder Scrolls III: Morrowind:!: ze stajni Bethesda Softworks !!!

Proszę się wypowiadać, chociaż oczywiście jeśli temat Wam nie leży nie musicie go załapać. Obydwie te gry są bardzo porównywalne, więc nie przypadkowo akurat one mają ze sobą się "zetrzeć". Zapraszam do bitwy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była prowokacja :?: Ach cóż za nikczemność tak znęcać się na Gothiciem :twisted: Szkoda, że w niego nie grałem i nie mogę dołączyć się do znęcania. Grałem za to w Morrowinda i jestem w nim zakochany. Bez wzajemności niestety, chlip chlip :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex

gothic = mniejszy, brzydszy, słabszy Morrowind :twisted: i po pojedynku 8) gothic poległ w 1 rundzie i z odgryzionym uchem wymknął się do szatni, uciekając przed rozjuszonym tłumem wielbicieli Morrowinda :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi sesjami na forum narobiłem sobie smaka na "prawdziwe" RPG. Sesje studneckie - to będzie to
To będzie tylko przykrywka do imprezowania - atakuje cię przeciwnik ze sfermentowaną kiścią winogron w butelce! Co robisz? - Wypijam! :twisted:
Ok, dzieki ze chcecie pomoc ale potrzebuje RPGa ktory przeszedl by przez ostre sito selekcji. Oto warunki

[...]

A może stworzysz własny? Wygląda, że szybciej i łatwiej pójdzie niż znalezienie takiego, który by to spełniał... :roll:

Co do bitwy GothicII a Morrowind - w drugiego nie grałem, ale oba G przeszedłem po dwa razy - są po prostu świetne. Po pierwsze - brudny, prawdziwy śwait - gdy w świecie gry pada deszcz, a ty brodzisz w błocie, czujesz się, jakby to się działo naprawdę. Po drugie - świetny system walki - można wykonywać miłe kombosy, parady i kombinacje. Spox. Kolejne - wolność w świecie - robisz co chcesz, kiedy chcesz, rozmawiasz z kim chcesz, dołączasz do konkretnego obozu itd. - nikt cię nie ogranicza, ale trzeba pamiętać, że ma się wpływ na cały świat. Prócz tego świat jest całkiem spory i bardzo ciekawy - nie ma bezkresnych przestrzeni ciągnących się nie wiadomo po co - wszędzie coś ciekawego.

Nie mówię, że Goth jest lepszy od Morrowa, ale faktem jest, że dostarczył mi mnóstwa zabawy i z przyjemnością wróciłbym do niego po raz kolejny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Gothic2 vs Morrowind...

Ksiadz o co ci chodzi???? Przeciez ty jestes fanem (a w drgim przypdaku nawet fantaykiem) obu gier. Co tu jest do porownywania? Gothici i Morrowind to upelnie inne danie, kompletnie odmienny klimat. To tak jak porownywac Fallout do Planescape: Torment. Albo warzywa do owocow. Powiem tyle- w Morolasie caly czas czulem ze caly ten swiat jest piekny- ale statyczny, az potrafilem nazwac poszczegolne obiekty. Wszystkie przez nieco skopana interakcje ze swiatem i dostep do edytora. W Gothicu klimat.... taaaa.... po prostu boski, rewelacyjny i wogole. Zadna gra tak bardzo nie pozwolila mi sie wczuc w sredniowieczny swiat. W G2 nie gralem, a to z racji tego ze moj komp go nie uniesie.

A teraz do Cardiologa. Owszem moge sobie stworzyc.... ale nie moge z jkilku powodow.

:arrow: Jestem ewidentnym leniem i nie chce mi sie

:arrow: Nie mam czasu (no bo to jest czasochlonne jak diabli!)

:arrow: Nie mam za bardzo pomyslu

:arrow: Niewiele w zyciu systemow widzialem i nie mam sie na czym wzorowac

A teraz pytanko do wszystkich ktorzy stworzyli wlasny sytem RPG. Jakie to jest uczucie prowadzic sesje (jako MG, a jak) na wlasnych zasadach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wolno ci przekręcać mojej ksywki w ten sposób. Do tego prawo ma tylko Fąflakoid, z którym toczyłem wojny nickowe, kiedy ty jeszcze nie słyszałeś o istnieniu forum CDA. Wierz mi, twoją ksywkę też da się przekręcić na ciekawe sposoby...

A co do reszty - ale net przeszukiwać ci się chce i masz czas? A to, że niewiele systemów widziałeś - tym lepiej, przynajmniej będzie oryginalny, a błędy wyjdą w praniu.

A sesje na własnych zasadach to katorga - gracza co i rusz narzekają, że coś jest bez sensu i jesteś stronniczy, poza tym oni nie rozumieją o co w tym chodzi i nie mają szans, takie tam... Jest spoko, nic tak nie cieszy jak zabójstwo wrednej postaci gracza przez atak zmutowanych skunksów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Czyzbym wyczuwal nutke agrsji? :wink: Spokojnie, nie wiedzialem ze nie lubisz takich zabiegow. I wiesz co- ja tam lubie przekrecac ksywki na rozne sposoby. Takie mini-hobby. Najwazniejsze jest, aby przekrecona wersje NIE zawierala zadnych 'bzydkih słuf'. Swoja droga, bardzo chetnie uslyszalbym rozne wersje mojego nicku. Serio mowie. Napisz je, tylko zeby nie zawieraly bluznierstw.

Co do mojego systemiku. Po pierwsze, systemu nie tworzy sie w ciagu dwoch tygodni. A tyle mi mniej wiecej trzeba czasu by przeszukac wiekszosc Sieci w poszukiwaniu w/w obiektu. Po drugie,wpadlem na nawet plepszy pomysl. Znalazlem pewien systemik... wystarczy go nieco pozmieniac i gotowe :twisted: i nie wspominac mi o prawach autorskich :twisted:

PS. Teraz kolejne pytanko, gdyz system jest juz znaleziony, teraz wystarczy wprowadzic pare "drobnych" :twisted: poprawek. Zna ktosik jakis programik specjalnie przystosowany do prowadzenia sesji? Wiem wiem- gadu gadu. Tyle ze gg mi nie dziala. Tak samo jak wiele innych komunikatorow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, bardzo chetnie uslyszalbym rozne wersje mojego nicku. Serio mowie. Napisz je, tylko zeby nie zawieraly bluznierstw.

Strange czy to tango dla dwojga, czy też mogę się przyłączyć? Z radością potrenuję szare komórki. Zapraszam też do przekrętów n.t. Wolva:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...