Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

jeszcze lepiej jest kupic uzywane, kosztuja o polowe mniej i (czasami sa w dobrym stanie), a o ********** cichosza bo moderatorzy nie spia nigdy (a jesli nawet to z otwartymi oczami i przed komputerem :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jaki jest waszym zdaniem najlepszy BN? Jak dla mnie Minsc i Boo sa przed konkurencja o pare lat swietlnych do przodu.

Ja najbardziej lubię Edwina i te jego gadki. Mój standardowy team to Ja (czarodziej), Keldorn, Yoshimo (później Imoen), Visconia, Edwin i Korgan. Najlepsze są te awanturki w drużynie. I ciągle muszę patrzeć na reputację żeby nie wzrosła powyżej 17.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja (woj/kapłan)

2.Nalia

3.Minsc i Boo

4.Korgan

5.Anomen

6.Cernd

Tym składem grało sie nadzwyczaj przyjemnie, edwina pamiętam jedynie z pierwszej czesci, ale od kuzyna słyszałem ze ma najlepsze gadki ze wszystkich. Ty zabiłeś cz sprzymierzyłeś sie z Drizztem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala
A czemu D&D? To jest bardzo standardowy RPG. Lepiej może zainwestować w podręcznik do jakiegoś innego świata?

Np. w Warhammera (chciaż nie jest już w sprzedaży ale może na jakiejś Internetowej aukcji znajdziesz) albo coś bardziej "patriotycznego":) typu Wiedżmin.

W nowym CDA jest spis najpopularniejszych RPG polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z nim walczyć przy pierwszym spotkaniu ale mi się od druzyny poodłączali (nie pamietam dokładnie kto), więc sprzymierzyłem się z nim. I zatłukłem u Bohdi. Nawet nie wiesz jak się wkur**** jak mi ten mag na zewnątrz zabrał jego przedmioty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BGII czegoś mi zabrakło. Grało się całkiem przyjemnie, ale czegoś nie było. Jest oczywiście bardzo subietkywne odczucie, więc rozumiem tych, którym bardziej pasuje właśnie ta część.

Jak już kupię to nówki. Wiem, że nie będzie to stracona kasa - w końcu to towar wybitnie wielokrotnego użytku. Potrzebna będzie tylko odpowiednie ekipa. Co Wy na to poznaniacy? :wink: Ja lubię te klimaty, ale jeśli miałbym wskazywać na coś innego to chyba byłyby to Dzikie Pola. Nie grałem jeszcze, może jest ktoś kto próbował :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podręcznik do D&D jest najlepszym wyborem jeśłi to jest pirwszy zakup RPG. Po prsotu klasyka i podstawa. Przy tworzeniu witryn internetowych też nie zaczyna się od php tylko od czystego html, więc spokojnie. Mnie natomiast urzekł świat Shadowrun, czyli magia+technika z 22 wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś! Dzikie pola to system najlepszy po D&D najbardziej za******* system walki jaki w życiu widziałem, r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-y podręcznik (polecam rozdział o diabłach polskich), jak się go gdzies znajdzie( a jest to ciężkie) kupować w ciemno ,ubawiłem się przy nim setnie

[ale z tego laurka wyszła :wink: ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś! Dzikie pola to system najlepszy po D&D najbardziej za******* system walki jaki w życiu widziałem, r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-y podręcznik (polecam rozdział o diabłach polskich), jak się go gdzies znajdzie( a jest to ciężkie) kupować w ciemno ,ubawiłem się przy nim setnie

[ale z tego laurka wyszła :wink: ]

Ja widziałem jakiś czas temu poręcznik do Dzikich Pól w Empiku w Koszalinie i (chyba nie jestem pewien) właśnie w Poznaniu, więc chyba nie powinno być problemu. Poza tym na pewno można go zamowić w internecie może nawet na www.merlin.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyszedłą czas że Nadszedł PAn_FEanor :twisted: z ogniem w oczach i chęcią spopielenia niewiernych atomowym ogniem ! Ten kto nie trawi falluta albo ma problemy żołądkowe albo nie grał dostatecznie długo weń więć marsz grać w niego raz jeszcze !

Przecież Special to najlepszyu system tworzenia postaci jaki ujżał blask słońca ! A BG co ? nic ! tylko złodziej sobie cośtam rozdziela i ewentualnie gwiazdki w bronie upych :P Gwiadzki heheh :o .

A co do D&D jestem szcześliwym posiadaczem podręcznika greazca a tylko nadejdzie wrzesień zakupimy ze znajomymi podręcznik dla MG :D no bo potworki i tak sami sobie stworzymy ( widzielibyście panikę graczy kiedy w starej kopalni spotkali szpona śmierci ^.^ ubaw po pacy, pożycili złoto i w nogi ^-^ ^-^ ^-^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jakiś czas temu poręcznik do Dzikich Pól w Empiku w Koszalinie i (chyba nie jestem pewien) właśnie w Poznaniu, więc chyba nie powinno być problemu. Poza tym na pewno można go zamowić w internecie może nawet na www.merlin.pl

No, popatrz! Jak byłem ostatnio w empiku (właśnie w Poznaniu) nie mogłem go znaleźć. W internecie również go zakupić nie mogłem bo dopiero od paru dni mam neta (stałe łącze piekna rzecz).

P.S Nie jestem pewien czy sie komuś znowu nie narazę ale co tam... nie uważacie że SP w NWN był beznadziejny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię, gdy Feo zmienia się w anioła zagłady, więc powiem: seria Baldurs Gate bardziej mi się spodobała od Falloutów :twisted: Te gry można porównywać, bo miały takiego samego developera.

no bo potworki i tak sami sobie stworzymy ( widzielibyście panikę graczy kiedy w starej kopalni spotkali szpona śmierci ^.^
Skoro wszystko jest dozwolone, to ja na takiego wyjąłbym zamrażacza z DN3D ew. Microwave Gun z SoF i po sprawie... Fresh DeathClaw Meat... Yummy^^ Na sesjach wszystko dozwolone..
nie uważacie że SP w NWN był beznadziejny?
Od takich pytań jest dział komentarze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę byście polecili do kupna: Fallout Tactics, Planescape Torment czy NWN + SoU ?
Z tych trzech EWIDENTNIE tą środkową - jedna z najlepszych gier w dziejach, na dodatek teraz wraz z bonusami dostępna jest za śmieszne pieniądze (kiedyś to musiałem na nią oszczędzać, że ho ho...- ale ani przez sekunde nie żałowałem zakupu!)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę byście polecili do kupna: Fallout Tactics, Planescape Torment czy NWN + SoU ?

Ja przychylam się do wcześniejszego głosu. Zdecydowanie Planescape Torment. Klimat, klimat i dialogi :!: Ale tak w ogóle to Morrowind :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Planescape:Torment. Gram dopiero od wczoraj, a już wciągnęła mnie po czubek ostatniego nastroszonego włosa. Ta gra wymiata. Najlepszy jest moment jak główny bohater bróbuje poderwać zombice. Wypas. Dzięki Cardinal za polecenie. A co do Falloutów, to i ja się wypowiem. Tych gier nie można porównywać, bo są zupełnie inne. Mają inny system tworzenia i rozwoju postaci, inną walkę, inny świat. Porównywac można np.: Baldury i Icewindy. Mnie osobiscie bardziej podoba się seria Baldur's Gate. Wolę gry w których stawia się na fabułę, niż na walkę. No i wolę gry które rozgrywają się w świecie magii i smoków, więc wolę Baldury od Falloutów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala
Jaką grę byście polecili do kupna: Fallout Tactics, Planescape Torment czy NWN + SoU ?

Zależy na co kładziesz nacisk na singiel czy na multi jeśli singiel to Planescape ew. nie wymieniony Morrowind(choć system może ci sie nie podobać, statystyki same rosną) a jeśli multi to śmiało NWN + Sou, FT stracił klimat z falout 1&2 poza tym misje są skopane zbyt podobne do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala
I przyszedłą czas że Nadszedł PAn_FEanor :twisted: z ogniem w oczach i chęcią spopielenia niewiernych atomowym ogniem ! Ten kto nie trawi falluta albo ma problemy żołądkowe albo nie grał dostatecznie długo weń więć marsz grać w niego raz jeszcze !

Przecież Special to najlepszyu system tworzenia postaci jaki ujżał blask słońca ! A BG co ? nic ! tylko złodziej sobie cośtam rozdziela i ewentualnie gwiazdki w bronie upych :P Gwiadzki heheh :o .

Zgadzam się z przedmówcą Fallout robi się ciekawy dopiero póżniej (że co, że niby niechce się grać tak długo to idżcie se leniuchować gdzie indziej) bo na samym początku gdy miałem F2 z CDA to mi się nawet nie chciało przejść świątyni :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Planescape:Torment. Gram dopiero od wczoraj, a już wciągnęła mnie po czubek ostatniego nastroszonego włosa. Ta gra wymiata. Najlepszy jest moment jak główny bohater bróbuje poderwać zombice. Wypas. Dzięki Cardinal za polecenie. A co do Falloutów, to i ja się wypowiem. Tych gier nie można porównywać, bo są zupełnie inne. Mają inny system tworzenia i rozwoju postaci, inną walkę, inny świat. Porównywac można np.: Baldury i Icewindy. Mnie osobiscie bardziej podoba się seria Baldur's Gate. Wolę gry w których stawia się na fabułę, niż na walkę. No i wolę gry które rozgrywają się w świecie magii i smoków, więc wolę Baldury od Falloutów.
No, cieszę się, że udało mi się Ciebie przekonać, Marbec. Torment jest tego wart. Niccera także przekonuję do Planescape, bo to niewiarygodna gra, na temat której jeszcze NIE SŁYSZAŁEM złej opinii. Fallout TActics to pomyje po dwóch prawdziwych Falloutach, coś takiego, czym byłby Full Throttle 2 wobec pierwowzoru. A NWN... tylko, jeżeli ważna jest dla ciebie gra sieciowa. Inaczej tego nie widzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cieszę się, że udało mi się Ciebie przekonać, Marbec. Torment jest tego wart. Niccera także przekonuję do Planescape, bo to niewiarygodna gra, na temat której jeszcze NIE SŁYSZAŁEM złej opinii. Fallout TActics to pomyje po dwóch prawdziwych Falloutach, coś takiego, czym byłby Full Throttle 2 wobec pierwowzoru. A NWN... tylko, jeżeli ważna jest dla ciebie gra sieciowa. Inaczej tego nie widzę.

Gra sieciowa jest dla mnie ważna tylko nie wiem czy mój komp pociagnie NWN :? Muszę się poważnie zastanowić nad wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cieszę się, że udało mi się Ciebie przekonać, Marbec. Torment jest tego wart. Niccera także przekonuję do Planescape, bo to niewiarygodna gra, na temat której jeszcze NIE SŁYSZAŁEM złej opinii. Fallout TActics to pomyje po dwóch prawdziwych Falloutach, coś takiego, czym byłby Full Throttle 2 wobec pierwowzoru. A NWN... tylko, jeżeli ważna jest dla ciebie gra sieciowa. Inaczej tego nie widzę.

Gra sieciowa jest dla mnie ważna tylko nie wiem czy mój komp pociagnie NWN :? Muszę się poważnie zastanowić nad wyborem.

Pociągnięcie NWN jest kłopotem. Gra wygląda znakomicie na max. detali, ale to wymaga świetnego sprzętu. Znowu na niskich detalach grafika robi się smutna i przykra, żeby to tak obrazowo określić. Natomiast Torment pójdzie na wszystkim. Gorszym problemem są w NWN przeraźliwe lagi i kłopoty (ba! u mnie to po prostu niemożliwe) z połączeniem się z zagranicznymi serwerami. A na polskich sytuacje pingu rzędu 500-2000 to norma. Może wkrótce coś się zmieni, bo maja uruchomić 40mb polski serwer, ale nie chwalmy dnia... Wybór faktycznie ciężki, bo w Planescape nikt nie słyszał o multiplayerze. Znowu jednak sama rozgrywka daje zabawy na co najmniej 100h grania (za pierwszym razem ze wszystkimi questami). It's your call.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jli o nwn chodzi to gra mi się nawet podoba, ale juz bardziej wole zapomniane krainy odem z BG :-]... Chociaż nwn też mnie wciągneło :) Jedyny poważny bug to te saey... ile one ważą... ;-/. Mam w maire słabego kompa i ta gra mi strasznie wolno chodzi... nwn mam na myśli ALe jednak Falla nic nie przebije :-] Nawet czary rodem z BG i wolny nwn. ;)

BTW to 1000 post w tym topicu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...