Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

:oops: :oops: Z góry przepraszam za mojego poprzedniego posta gdyż jak mi to wyjaśnił obrazowo pan Marbec na tym forum za odmienną opinie obowiazuje kara smierci. Uwielbiam Baldursy i jego pochodne to chyba nie jest karalne? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

po Kolei:

1. Klimat

2. wielowątkowa fabuła,

3. alternatywne rozwiazywanie problemów,

4. nielinowość,

5. klimat postnuklearny

6. system walki

7 Żarty twórców.

8. Dialogi,

9. ALL!!

A niech nie zmienia, ludze jek by to ująć dyplomatycznie z mongolizmem żyją wśrud nas, nie należy ich bardziej krzywdzić niz zrobiłą to natura...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: :oops: Z góry przepraszam za mojego poprzedniego posta gdyż jak mi to wyjaśnił obrazowo pan Marbec na tym forum za odmienną opinie obowiazuje kara smierci. Uwielbiam Baldursy i jego pochodne to chyba nie jest karalne? :wink:

Nie stwierdzam, że odmienne poglądy to zła rzecz (wręcz przeciwnie cenię sobie oryginalność i odmienność), tylko ostrzegam cię przed tym, że niektórzy mogą cię za nazywanie Falloutów słabymi grami autentycznie zabić. Jeżeli cię uraziłem to sorki :oops:

Ps. Też uwielbiam Baldursy i ich pochodne. Jak dla mnie są lepsze nawet od Falloutów ale :-$ bo i mnie zabiją :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zabijam za wyrażanie opini na temat Falla, niezależnie jaka by ona było, zabijam natomiast za bluzgi pod jej adresem. Opinie ok moge poznać, ale od komentaża czagoś co uważam za słabe się powstrzymuje, pewnie dlatego zże nie chce wdawać się w zbędnom polemike z jej wyznawcami, tego też oczekuje on innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi absolutnie nie chodziło o bluzganie na Fallouta! Może faktycznie wyraziłem sie troche za ostro urazając przy tym fanów tej gry. Chodziło mi jedynie o opinie innych na temat tej gry, jak ją widzą i dlaczego sie im podoba (argumenty pewnie maja lepsze ode mnie). Wszystkich których uraziłem przepraszam :oops: :oops: :oops: .

P.S Który Baldurs byl wg. was lepszy?(w tym temacie jestem przynajmniej mocny, i nie wzbudzam niepotrzebnych kontrowersji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Który Baldurs byl wg. was lepszy?(w tym temacie jestem przynajmniej mocny, i nie wzbudzam niepotrzebnych kontrowersji)

Zależy w jakiej kwestii. Pod względem rozbudowania zdecydowanie dwójeczka. W jedynce bardziej podobały mi się bardziej: wygląd postaci i przedmiatów oraz to że mapa świata była pełna różnych lokacji, a nie jak w dwójce gdzie znajduje się kilka lokacji na mapie. No i w dwójce efekty graficzne towarzyszące rzucaniu czarów są o wiele lepsze. Jak dla mnie dwójka jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej kwestii. Pod względem rozbudowania zdecydowanie dwójeczka. W jedynce bardziej podobały mi się bardziej: wygląd postaci i przedmiatów oraz to że mapa świata była pełna różnych lokacji, a nie jak w dwójce gdzie znajduje się kilka lokacji na mapie. No i w dwójce efekty graficzne towarzyszące rzucaniu czarów są o wiele lepsze. Jak dla mnie dwójka jest lepsza.

W dwójce brakowało mi tych niezmierzonych przestrzeni leśnych do zwiedzeniea, z drugiej strony bardziej podobała mi się fabuła (pościgi to jest to, uwielbiam je papierowym D&D), efekty czarów faktycznie były świetne, (nie wiem czemu je tak zbiedzili w Icewind Dale II), mimo wszystko uwazam ze jedynka była lepsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...te Fallouty, powiem szczerze - nigdy nie przepadałem za tą serią, po prostu te "klimaty" mnie nie wciągają, ta magia gdzieś ulatuje - chociaż wiem, że miliony go uwielbiają...próbowałem się wiele razy przekonać do tej gry, ale jednak to nie jest gra dla mnie... pomimo tego że jestem maniakiem wszelakich cRPG, czasem wezmę udział w jakiejś sesji, albo pójdę na konwent.... Dlatego też raczej oczekuję kolejnej gry w systemie D&D aniżeli Fallout 3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z obecnych grał/gra w D&D :?:

Chodzi ci o papierowe Dungeons&Dragons? Ja chetnie zagrałbym jakąś sesję, ale u mnie w miasteczku mało kto wie co to jest RPG. Ale jest nadzieja bo teraz idę do szkoły do większego miasta(Koszalin), więc może tam kogoś znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o papierowe Dungeons&Dragons. Ja chetnie zagrałbym jakąś sesję, ale u mnie w miasteczku mało kto wie co to jest RPG. Ale jest nadzieja bo teraz idę do szkoły do większego miasta(Koszalin), więc może tam kogoś znajdę.

U mnie w szkole jak jeden koleś kupił podręcznki, rzucio sie na niego ze 30 osób z zapytaniem kiedy je komuś udostępni, więc nie bój nic w mieście chętnych powinno być aż nadto :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala

Moim zdaniem nie można porównywać BG i Fallouty poniewarz:mają inny system RPG (chyba bo niegrałem) , inny system walk (tego jestem pewny), inne klimaty (chociaż znajdą sie tacy którzy zaprzeczą) i to wszystko.

PS. To jak porównywać Unreal torneament i Cuonter Strike (chociaż może nie dosłownie) niby to samo ale cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala

Czy mi się zdaje czy zamarł temat o SW KOTOR bo gdy zobaczyłem trailer ww. gry (na cover cd w wrześniu) to mi szczena opadła (dosłownie)

a gdy pojawił sie Yoda ze swoim złorzeczeniem to mi gały wyszły, czytałem (chyba w CDA) że akcja KOTOR rozgrywana jest 3000lat przed wydarzeniami w "fantom menejs" (czy jakoś tak bo SW tego nie mozna nazwać) a przecież Yoda ma (lub miał jak kto chce) ok 500lat! Nie wiem czy coś mi sie popierdasiło czy nie ale proszę bez bluzg na temat moich wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master_of_gorzala

Czy mi się zdaje czy zamarł temat o SW KOTOR bo gdy zobaczyłem trailer ww. gry (na cover cd w wrześniu) to mi szczena opadła (dosłownie)

a gdy pojawił sie Yoda ze swoim złorzeczeniem to mi gały wyszły, czytałem (chyba w CDA) że akcja KOTOR rozgrywana jest 3000lat przed wydarzeniami w "fantom menejs" (czy jakoś tak bo SW tego nie mozna nazwać) a przecież Yoda ma (lub miał jak kto chce) ok 500lat! Nie wiem czy coś mi sie popierdasiło czy nie ale proszę bez bluzg na temat mojej inteligencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje czy zamarł temat o SW KOTOR bo gdy zobaczyłem trailer ww. gry (na cover cd w wrześniu) to mi szczena opadła (dosłownie)

a gdy pojawił sie Yoda ze swoim złorzeczeniem to mi gały wyszły, czytałem (chyba w CDA) że akcja KOTOR rozgrywana jest 3000lat przed wydarzeniami w "fantom menejs" (czy jakoś tak bo SW tego nie mozna nazwać) a przecież Yoda ma (lub miał jak kto chce) ok 500lat! Nie wiem czy coś mi sie popierdasiło czy nie ale proszę bez bluzg na temat mojej inteligencji.

Tego bym sie po Lucas Arts nie spodziewał! Jak oglądałem trailer to nie zwróciłem na to uwagi a teraz... oj, źle sie dzieje w państwie duńskim!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje czy zamarł temat o SW KOTOR bo gdy zobaczyłem trailer ww. gry (na cover cd w wrześniu) to mi szczena opadła (dosłownie)

a gdy pojawił sie Yoda ze swoim złorzeczeniem to mi gały wyszły, czytałem (chyba w CDA) że akcja KOTOR rozgrywana jest 3000lat przed wydarzeniami w "fantom menejs" (czy jakoś tak bo SW tego nie mozna nazwać) a przecież Yoda ma (lub miał jak kto chce) ok 500lat! Nie wiem czy coś mi sie popierdasiło czy nie ale proszę bez bluzg na temat mojej inteligencji.

To może nie był Yoda, tylko ktoś z jego rasy. Yoda żył 900 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się rozbrykali przez ten dzień :wink: Fallouta też nie "czuję", ale za wieloma namowami Feanora będę musiał jeszcze raz spróbować. Lubię S-F, więc postapokaliptyczne klimaty nie są mi obce ( swoją drogą polecam "Przypowieść o siewcy" Octavi E. Butler ). Ale idźmy dalej...

Z Baldurów chyba bardziej pasuje mi jedynka... Jakoś mi fabuła bardziej pasuje. A przy tym grafika już nie jest ważna. Może to też, że to moje pieniądze poszły na oryginałek :roll:

I jeszcze D&D. Jeszcze nie grałem, ale jak będę już mieszkał w Poznaniu ( studia ) to może kupimy z kumplami podręczniki. Jeden za 69zł, więc nie jest zbyt wesoło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Baldurów chyba bardziej pasuje mi jedynka... Jakoś mi fabuła bardziej pasuje. A przy tym grafika już nie jest ważna.

W pełni popieram. Według mnie jedynka miała lepszą fabułę. Niestety w dwójce postawili w większym stopniu na walkę, choć BG2 także jest świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze D&D. Jeszcze nie grałem, ale jak będę już mieszkał w Poznaniu ( studia ) to może kupimy z kumplami podręczniki. Jeden za 69zł, więc nie jest zbyt wesoło...
Nie zapominaj, że jest to rzecz wielokrotnego użytku. Za to masz dwie książki, które przeczytasz i odstawisz na półkę, a potem może sobie o nich przypomnisz za rok... podczas odkurzania :wink: Nie jest to aż tak zły interes, na jaki wygląda. Zawsze też można zrobić sobie (cisza! nie popieram piractwa!)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Baldurów chyba bardziej pasuje mi jedynka... Jakoś mi fabuła bardziej pasuje. A przy tym grafika już nie jest ważna.

W pełni popieram. Według mnie jedynka miała lepszą fabułę. Niestety w dwójce postawili w większym stopniu na walkę, choć BG2 także jest świetny.

Mnie bardziej podoba się fabuła z dwójki. Ten pościg i zwroty akcji. W jedynce fabuła mnie trochę przynudzała, ale nie było tak źle. No i możemy odwiedzić LEGENDARNY podmrok i walczyć ramię w ramię z Drizztem i jego kompanią, a nawet go zabić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...