Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Bez pośpiechu, poczekajmy aż zainteresowani się wypowiedzą. Black weź no na tapetę Feanora, wyślij do niego maila czy jest zainteresowany. Tak czy inaczej Qn (jak go znam) nie przejrzy poczty przed poniedziałkiem, więc wysyłanie maila już teraz nic nie zmieni. Mam nadzieję, że Qbuś pokaże się jeszcze dziś na forum. Podobnie JHMN i tahion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzenie selekcji nie jest problemem. Prawdziwy kłopot nastąpi już po rozpoczęciu sesji - z tymi co chcą dołączyć i tymi, co chcą odejść.

Nie można się dołączać, a odchodzący stają się NPC sterowanymi przez MG.

Haslo swoja droga... to bardzo dobry pomysl... tylko, ze kto by je "rozdawal" ludziom?

MG może ustalać je zawsze tuż przed sesją i słać e-mail'em do graczy.

I jeszcze jedno: jak pisałem byłem mistrzem w kilku systemach, ale teraz posiadam tylko podręcznik do Zew Cthulhu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się uda, w końcu mail mój pomysł (nie zapominajcie o tym :wink: ). Podaj najpierw treść mail'a na forum do zatwierdzenia dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To alpha listu (ver 0.99.01 :) )

Postanowiłem na dzień dzisiejszy rozbić go na części, by był bardziej przejrzysty. Gdy już dojdziemy do porozumienia w sprawie treści sklecę wszystko w całość.

Podstawa:

Witam!

W imieniu swoim oraz następujących osób z forum CDA

- Qbuś

- JHMN

- tlatla

- Pan_Feanor

- Smutny Wędrowiec

- Black_Death

- tahion

proszę o założenie nowego tematu z hasłem pt. "Sesja RPG," gdzie będzie można rozgrywać własne przygody roleplaying.

Wszystko jest już gotowe, jednak potrzebujemy oddzielnego tematu, by nie przeszkadzać innym w dyskusjach. Hasło byłoby wskazane, by nie wpuszczać niezainteresowanych osób, które mogłyby niszczyć spójność rozgrywki.

Z poważaniem

Cardinal

Wątpię czy to wystarczy na Qnika, więc można dodać parę argumentów

Argumenty:

Dlaczego akurat na forum CDA, a nie na innym bardziej związanym z grami RPG lub ircu?

Powodów jest kilka.

- Oprócz odpowiedniego tematu, wszystko jest już gotowe (polecam spojrzeć do dyskusji pt. "Dla miłośników RPG."

- Tylko na tym forum spotykamy się wszyscy razem i już nieco znamy. Logowanie i taka inicjatywa na innych forach odłożyłaby początek przedsięwzięcia o kolejne dni.

- Skoro są już tematy niezwiązane specjalnie z grami (Metal, Matrix Reloaded, RadioQuatro), jeden dodatkowy nie wprowadzi zamieszania.

- Na ircu lub czacie wszyscy musielibyśmy spotykać się o konkretnych godzinach, a zebranie wszystkich chętnych naraz jest nierealne.

- W CDA jest kącik Tawerna RPG, więc teoretycznie pochwalacie tą dziedzinę rozrywki. Jeżeli dział zachęcający ludzi do grania w RPG znajduje się w piśmie, to równie dobrze może się znaleźć na forum.

Oprócz tego jeszcze małe wyjaśnienie co do hasła/opa

Hasło:

Hasło jest koniecznie, by powstrzymywać innych od dołączania się w połowie rozgrywki. Po każdej skończonej sesji przeprowadzony zostanie nabór do kolejnej, więc każdy będzie miał szansę wziąć udział. Jeżeli założenie tematu z hasłem jest niemożliwe, to proszę o przyznanie mi tymczasowego statusu moderatora. Obiecuję używać tych uprawnień tylko w tym jednym konkretnym temacie, by usuwać posty od osób nie biorących udziału w rozgrywce.

I linijka mnie formalna

Od siebie:

Od siebie - na razie chętnych jest akuratnie, ale kiedy tylko temat zostanie założony - głowę daję - że znajdzie się setka chętnych do wzięcia udziału w rozgrywce. To tylko zachęci ludzi do korzystania z forum, a o to chyba przede wszystkim chodzi.

Na tę godzinę (1.11, noc :twisted: ) nic lepszego nie wymyślę. Zmiany i dodatkowe fragmenty - pisać jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam" zamień na "Szanowna Redakcjo!". Co do moderatora to lepiej by było stworzyć nowy profil, który byłby używany przez nas wszystkich. Kolejnemu moderatorowi poprzednik przekazywałby hasło, a ten by je zmieniał i tak w kółko. Wtedy uniknęlibyśmy probemów związanych z wyjazdami i brakiem czasu niektórych osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Widzę, że robota idzie pełną parą. Nie mam zastrzeżeń do żadnych propozycji, wręcz bardzo mi się to podoba, ale... Jestem proponowany do fukcji drugiego MG? Tak? Czy raczej pilnującego porządku? Bo na MG się mało nadaję, bo nigdy nie byłem :oops: A druga opcję mogę przemyśleć. :) Poza tym dzięki za taki zaszczyt :oops: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Wg. mnie Mistrzami Gry powinni byc najlepsi, a pilnujacymi porzadku - najstarsi. Mysle, ze byloby to sprawiedliwe. Poza tym pilnowanie porzadku nie wydaje mi sie fascynujacym zajeciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Mistrzami Gry powinni byc najlepsi, a pilnujacymi porzadku - najstarsi. Mysle, ze byloby to sprawiedliwe. Poza tym pilnowanie porzadku nie wydaje mi sie fascynujacym zajeciem.

Fascynujące czy nie, ale ktoś to będzie musiał robić. Ale trzeba poczekać, co powie reszta towarzystwa 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam" zamień na "Szanowna Redakcjo!

Raczej nie, bo maila wysyłam do Qnika na jego osobistego maila, a nie do redakcji CDA. Ewentualnie mogłoby być drogi koniku, or something.

Widzę, że mamy kłopot z MG. Qbuś się wycofał, a Feanor jeszcze nie odpowiedział (mam wrażenie, że gdzieś wybył. Jeśli to prawda, to niedobrze :? ) Kto jeszcze chciałby prowadzić?

Co do moderatora to lepiej by było stworzyć nowy profil, który byłby używany przez nas wszystkich. Kolejnemu moderatorowi poprzednik przekazywałby hasło, a ten by je zmieniał i tak w kółko. Wtedy uniknęlibyśmy probemów związanych z wyjazdami i brakiem czasu niektórych osób.

Trochę to zbyt zagmatwane, a poza tym nagle okazałoby się, że mamy kilkunastu dodatkowych moderatorów. To u Qnika nie przejdzie. Jeśli już to zgodzi się na konkretne osoby.

Ojjj, Czarnos czarno to widzę. Trochę za późno dałeś znać. Zobaczymy co wyniknie. Jeżeli ktoś odejdzie, to masz miejsce zapewnione, ale jeżeli nie, to mam złe przeczucia co do ciebie. :( Ale może cię gdzieś wciśniemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że każdy z nas powinien pilnowac po kolei, to będzie jeszcze bardziej sprawiedliwe. Po jakims czasie (od razu lepiej nie próbowac) być może pilnowanie nie będzie potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.

Niestety nie dostalem nic o niego...cos mam zle przeczucia ze ona na jakies wakacje wybyl...sie nie dzieje dobze...ale badzmy dobrej mysli...moze go tylko jeden dzien nie ma...jak cos dostane to natychmiast sie odezwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mozemy liczic tylko na jednego MG...

Priomo: Nie wiadomo czy bedzie chcial tylu graczy... i jak wtedy powiedziec komus "Nie grasz!"? ;)

Secundo: Nie wiadomo czy bedzie chcial prowadzic wogole ;)

Tercio ;): Bedzie chyba wtedy prowadzil raczej tylko fantasy... dla mnie to nei problem (nawet lepiej), ale nie kazdy to lubi... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.
Ale nie mozemy liczic tylko na jednego MG...

Priomo: Nie wiadomo czy bedzie chcial tylu graczy... i jak wtedy powiedziec komus "Nie grasz!"? ;)

Jak bedzie potrzeba mniej graczy to ja moge odejsc...

Secundo: Nie wiadomo czy bedzie chcial prowadzic wogole ;)

Tercio ;): Bedzie chyba wtedy prowadzil raczej tylko fantasy... dla mnie to nei problem (nawet lepiej), ale nie kazdy to lubi... :D

Fantasy jest najlepsze...wg. mnie ofkoz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już będziemy mieli zgodę na sesję to najlepiej będzie zrobić jedną beta-sesję. Tak żeby przetestować jak to będzie szło, poza tym według mnie najlepiej będzie wybrać system, w którym dany MG będzie najlepszy. Last but not least, pilnowanie na zmiany to najlepsze rozwiązanie IMHO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już będziemy mieli zgodę na sesję to najlepiej będzie zrobić jedną beta-sesję. Tak żeby przetestować jak to będzie szło, poza tym według mnie najlepiej będzie wybrać system, w którym dany MG będzie najlepszy. Last but not least, pilnowanie na zmiany to najlepsze rozwiązanie IMHO.

Sesja próbna to dobry pomysł. Zróbmy dwie. Na drugiej pozwólmy wszystkim graczom świrować i wtedy zobaczymy, na co kogo stać i którzy się nadają na pilnujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Panowie... i Panie... a raczej Panie i Panowie :D nei chce mi się czytać całego tego forum, więc... streście w kilku punktach o co walczycie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[']Panowie... i Panie... a raczej Panie i Panowie :D nei chce mi się czytać całego tego forum, więc... streście w kilku punktach o co walczycie :D

O założenie nowego wątku do grania w RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...