Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli uda się ustawiś hasło to wszystko będzie w porządku. Możemy zrobić ankietę, jakie kto lubi systemy, i będziemy po kolei grać od najpopularniejszego do najmniej popularnego, aby nikt nie był pokrzywdzony. W takim wypadku trzeba jednak ustalić liczbę obowiązkowych sesji. Jakiś spam i od razu wyjazd z tematu. Mistrzowie zgłoszą się sami i niech powiedzą, w jakim systemie mają doświadczenie. Jak ktos idzie w ciągu sesji to staje sie NPC i prowadzi go mistrz. Mistrz wybiera także ile osób ma grać i podaje nicki graczy według własnego uznania (jednak ilość gier, w których uczestniczy każda osoba w 1 miesiącu powinna być podobna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustalic kto bedzie gral bo w takiej sesji tez nie moze brać udział zbyt dużo osób

Im więcej tym lepiej :twisted: Tylko muszą to byc z góry ustalone osoby, ktorym można zaufać 8) Nie mam zielonego pojęcia jak przeprowadzić selekcję.

Teraz widze jaki by powstal chaos gdyby watek zostal zalozony... Najpierw trzeba ustalic jednego straznika (wsrod nas), ktory by mial nad nami wladze... pozniej musilibysmy przedstawic go ludziom zajmujacym sie forum (tak zeby wiedzieli, ze jego slowo sie liczy a nie kogos innego). Wtedy on bedzie pilnowal porzadku... bo inaczej bedzie tam taki burdel, ze strach sie bac...

Radziłbym raczej wybrać więcej niż jedną osobę - coś koło trzech. Z prostego powodu - dla jednej osoby może być za trudne wszystko kontrolować. Poza tym mamy wakacje i wyjazdy się zdarzają, a nie będziemy wtedy przerywać sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

A widziales keidys taka sesje na forum ?? na ircu ??? w tym nie moze brac niewiadomo ile osob chociaz napewno wiecej moze byc na forum niz na ircowej sesji, z którą nei ma problemu jeżeli znajdzie sie kilka bardzo chętnych osób do sesji na ircu to mogę sklecic jakąś historie i poprowadzić a co do forumowej to rzeczywisciem usi byc kilka osób najlepiej 3, które siądą i będą razem wymyślać historie itp itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re up...

No to sesnsowne jest... ja chcialbym grac... moj glos oddaje na fantasy (bez wzgledu jakie ;)

Nie wie czym poprzec swoja kandydature na gracza... napisze wiec tak...

Gralem (i czasami nadal grywam) w Warhammera... troszke zasmakowalem Earthdawna... "Miszczowalem" ze dwa razy w warhammerze...

Gralem w PBEM'a (jak ktos sie interesuje to wie co to...) niestety przygoda zakonczyla sie... czekam teraz na wznowienie... Pogrywam troszke w RZYM (taka gra na forum)... Gralem w Red Dragona... Czesto gram w Arkadie (MUD)...

Przeszedlem Baldurki (I i II), Tormenta i Icewinda (tylko jedynke)...

Prowadze (jak Miszcz) gre na pewnym forum...

To chyba wszystko... jak bedzie jakis MG zajmujacy sie fantasy to moze mnie przyjmie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziales keidys taka sesje na forum ?? na ircu ??? w tym nie moze brac niewiadomo ile osob chociaz napewno wiecej moze byc na forum niz na ircowej sesji, z którą nei ma problemu jeżeli znajdzie sie kilka bardzo chętnych osób do sesji na ircu to mogę sklecic jakąś historie i poprowadzić a co do forumowej to rzeczywisciem usi byc kilka osób najlepiej 3, które siądą i będą razem wymyślać historie itp itd

A widziałem, a nawet na kilku forach. Brało tyle osób ile chciało i wyglądało to całkiem nieźle. Ale co do kilku osób prowadzących i wymyślających story to się zgadzam, bo przy większej ilości ludzi wysztko zależy od dobrego prowadzenia. Poza tym każdy grać powinien dodawać cośod sibie do historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziales keidys taka sesje na forum ?? na ircu ??? w tym nie moze brac niewiadomo ile osob chociaz napewno wiecej moze byc na forum niz na ircowej sesji, z którą nei ma problemu jeżeli znajdzie sie kilka bardzo chętnych osób do sesji na ircu to mogę sklecic jakąś historie i poprowadzić a co do forumowej to rzeczywisciem usi byc kilka osób najlepiej 3, które siądą i będą razem wymyślać historie itp itd

Mi nie tyle chodzilo zeby straznicy byli MG, ale zeby byli od pilnowania porzadku... MG byliby swoja droga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRPG to jednak co innego i chyba doświadczenie w grze w nie nie jest równoznaczne z doświadczeniem z gry w "papierowe" RPG. Ja od siebie dodam, że mistrzem byłem w Warhammere, Oku Yrrhedesa i Zew Cthulhu, ale to już jakiś czas temu. A jako gracz chętnie zagram we wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla

Jeśli chodzi o mnie, to przeważnie ja prowadziłem sesje. Z większym, lub mniejszym powodzenie, ale robie to już na poważnie od ponad 3 lat. Przede wszystkim znam się na Warhamerze, ale przecierz zawsze możemy opracować system autorski. Jako gracz zagram w cokolwiek, byle udało nam się stworzyć sesje on-line!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem takim dziwakiem - grałem po trochę we wszystko (D&D, Warhammer, Fading Suns<świetny system, można zrobić dowolną grę!>, Deadlands, Wiedźmina, KC i ED), ale do niczego nie mam sprzętu - a z głowy wszystkich statystyk, odpowiednich tabelek i reguł sobie nie przypomnę, więc to może byćmały problem. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

Sam jednak proponowałbym rozegranie przygody w świecie D&D, chyba przez większość ludzi najbardziej znany system.

Im więcej tym lepiej Tylko muszą to byc z góry ustalone osoby, ktorym można zaufać Nie mam zielonego pojęcia jak przeprowadzić selekcję.
Przeprowadzenie selekcji nie jest problemem. Prawdziwy kłopot nastąpi już po rozpoczęciu sesji - z tymi co chcą dołączyć i tymi, co chcą odejść.
Mi nie tyle chodzilo zeby straznicy byli MG, ale zeby byli od pilnowania porzadku...

No właśnie, jak sobie wyobrażasz to 'utrzymywanie porządku?' Dla mnie coś kiepsko, bo chyba nie da się przyznać komuś moderki tylko dla jednego tematu. Ja ciągle optuje za grą na hsło, w ten sposób pozbylibyśmy się wszystkich, którzy nie wyrazili chęci udziału i pragną tylko popsuć grę. Ale jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re up...

Haslo swoja droga... to bardzo dobry pomysl... tylko, ze kto by je "rozdawal" ludziom? ;) Potrzebny wlasnie taki "straznik"... A i tak jak bedzie haslo to moze sie zrobic burdel... i nie chodzi mi o to, ze ten straznik ma opa, ale o to, ze umawiamy sie z moderami z tego forum, ze on jest naszym przedstawicielem... i jak on im powie, zeby komus utrudnic dostep do tego watku (mimo, ze ma haslo) to oni tak zrobia... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może być. Jak wszyscy wyrażą gotowość, to poślę maila do Smugga albo Qnia z prośbą o założenie tematu z hasłem. Ale zanim to - musimy wybrać MG i system. Od razu mówię, że się na MG zupełnie, ale to zupełnie nie nadaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.

A ja chcialem sie spytac czy kompletne Laiki w D&D (np.ja)beda mogle brac udzial...oczywiscie z wczesniejszymi instrukcjami....poradami itp.itd.??...ja z D&D mialem do czynienia tylko w Baldurach...jak tak to z checia bym zagral...bardzo lubie fantasy...ale w takie gry nie mialem przyjemnosci grac...tak jak wspominalem mialem do czynienia dylko i wylacznie z Baldurami 1 i 2 i pierwsza czescia Icewind Dale...prosze o odpowiedz :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla

Stary, na razie wybieramy MG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kiedy zaczniemy zapisy na sesje to powiemy. Najpierw coś zorganizujmy, później dobierzmy chętnych. A zagra sporo osób, przeczytaj poprzednie posty!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy Black. Z całą pewnością wejdziesz, jeżeli okaże się, że brakuje nam graczy. Sądzę, że max. to 6-7 graczy + MG

Zróbmy listę, kto na razie jest

- Qbuś

- tlatla

- Smutny Wędrowiec

- tahion

- JHMN

- Pan_Feanor

- black_death

- Ja

To daje 7 + MG. Więcej raczej nie wejdzie, chyba że będziemy mieli dwóch MG.

Jak kogoś pominąłem albo wpisałem ponadprogramowo, to sorry. Wszystko do naprawienia. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wskazywać łokciem, ale ja wrzuciłbym jako pierwszego MG Feanora, bo chyba ma z nas największe doświadczenie w prowadzeniu drużyny. A że ma jestem pewien, bo widziałem, co się naprodukował w Tawernie. Gorzej, żeby się mu chciało :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...