Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

Gość tlatla
Czy ktoś z was próbował zrobić własną grę RPG? Ja kiedyś zacząłem, ale nie skończyłem.

Ja stworzyłem i była extra, ale nigdy jej nie poprowadziłem. Nosiła tytuł "The Swords of Praga", działa się w dzisiejszej Warszawie. Niestety tytuł podchwycili koledzy i wkrótce "okazało się", że kogoś zplagiatowałem. Fajnie co? Nie ma to jak dać się przekrzyczeć przez tłumy..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla
Jedno jest pewne - systemow RPG jest o wiele za duzo, a 3/4 z nich sa beznadziejne. Wielosc gier fabularnych nie pozwala na wybicie sie ze swoim systemem, wiec zmuszeni jestesmy grac w niego samotnie badz w gronie najblizszych.

Jest oczywiscie kilka ciekawych RPG'ow, np: D&D, Warhammer, Zew Cthulhu (autorstwa P. H. Lovercrafta), Krysztaly Czasu (made in Poland) oraz Oko Yrrhedesa (IMHO sredniej klasy, autorstwa Andrzeja S. :D).

Napewno pominalem kilka swietnych systemow, ale ktoz jest w stanie poznac je wszystkie. Jestem jednak wdzieczny za to, iz udalo mi sie wylowic te kilka perelek.

Owszem, masz rację. Ale jest coś co daje przewagę Naszych, autorskich systemów. Co? Są one intuicyjne, ani nie za proste, ani nie za akomplikowane. Jeśli zaś chodzi o znane systemy, to właśnie takim w sam raz będzie chyba Warhammer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no - widzę, że mamy całkiem utalentowany, a przynajmniej zapalony zespół ludzi na forum 8) Musielibyśmy sobie "posesyjkować" :D Trzeba tylko namówić szanownych moderatorów albo znaleźć inną stronkę. Kto ma najlepsze chody? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na jakimś czacie? Sesja on-line, to dobry pomysł!

Na czacie raczej ciężko - za dużo zachody żeby wszystkich ściągnąć, nie wszyscy mają stałkę lub kasę na tepse. Lepiej chyba na jakimś forum, ale to wiąże się ze sporym opóźnieniem. Chyba, że zbierze się większa ekipa na konkretny czas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabialiśmy w tym temacie, ale redakcja tego chyba nie przeczytała. Może napiszemy jakieś oficjalne podanie? :wink: Albo chociaż maila z podpisami "chcących" nowego tematu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabialiśmy w tym temacie, ale redakcja tego chyba nie przeczytała. Może napiszemy jakieś oficjalne podanie? :wink: Albo chociaż maila z podpisami "chcących" nowego tematu?

Ja jestem za, a nawet za :) Kto jeszcze chętny :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla
Już to przerabialiśmy w tym temacie, ale redakcja tego chyba nie przeczytała. Może napiszemy jakieś oficjalne podanie? :wink: Albo chociaż maila z podpisami "chcących" nowego tematu?

Ja jestem za, a nawet za :) Kto jeszcze chętny :?:

JA!! JA!!!!!!! Tylko zanim podacie termion i wszystko zorganizujemy, to uzgodnijmy ten termi wspólnie, bo mamy wakacje i szukują się wyjazdy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA, to znaczy tlatla (chyba widać :?: :!: ). Zaklepcie mi miejsce, 15.08. wracam z Londynu, więc parę asesji będę musiał odpuścić

Sesje przegapisz, jeśli redakcja się zgodzi na utworzenie tego tematu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla
Re up...

Snacho... ale jak bedzie duzo chetnych to nie poradzi sobie MG...

Poza tym mozna by ustalic w co zagramy... fantasy, cyberpunk czy co? ;)

To jest wazne bo jak zagramy w fantasy to ci od innych zrezygnuja i nie bedzie problemu z miejscami... ;D

cóż, raz może być Cyberpunk, raz Vampir, raz fantasy. Może stworzylibyśmy kilka grupek po 10 osób, które grałyby we własnym gronie? Byłoby łatwiej z terminami i obsługą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się porywać z motyką na księżyc. Jeżeli uda się zrobić choć jedną sesję, to będzie można myśleć co dalej. Oczywiście 'count me in' ale widzę kilka problemów do przezwyciężenia.

1. Patronat CDA? Założenie tematu to nie problem. Może się udać, obawiam się natomiast, że gdy tylko się pojawi, mnóstwo ludzi zechce wziąć udział i wszystko się zwali... Jestem ciekaw, czy można zrobić temat z hasłem :?:

2. System. Kłopot w tym co kto lubi. Fantasy? Proszę bardzo, ale czy Warhammer, D&D, może Shadowrun, Wampir, KC czy Wiedźmin? Tu jest pewien problem. Niektórym temat może zupełnie nie podejść. Dlatego trzeba koniecznie ustalić w co konkretnie będziemy grać.

3. Czas. Nie można przeprowadzić sesji tak jak my tu sobie gadamy na forum - osoba wchodzi i zostawia komentarz kiedy jej się podoba. Ustalenie odpowiadającej wszystkim godziny może okazać się :!: niewyobrażalnie :!: trudne - wiem z doświadczenia.

4. 'Miszcz' Kto będzie przewodził całęmu przedsięwzięciu, jeżeli już do czegoś dojdziemy? Kto ma doświadczenie w prowadzeniu drużyn - i co ważniejsze, czy akurat w obranym przez nas systemie.

Musi także dostać trochę czasu na obmyślenie przygody, tego się nie robi od ręki, tym bardziej, że gotowej raczej nie weźmie bo Portala i MiM'a (RIP) czytają chyba wszyscy fani RPG...

5. Hack & slash. Nie każdy ma przed sobą zestaw tabelek i kartę postaci, dlatego też najpewniej przygoda będzie prowadzona bez statystyk. To jeszcze większe wyzwanie dla Mistrza, a poza tym poważnie ogranicza możliwości walki. Sama przygoda też powinna być składna, żeby ludzie nie zaczęli się nudzić.

6. Dostępność. Trudno ocenić, ale przykro byłoby, gdyby ktoś 'z powodów od siebie niezależnych' zrezygnował z udziału w środku sesji. Trzeba konkretnie dowiedzieć się, kiedy i ile ma się wolnego czasu.

Te pytania trzeba było zadać, mimo iż teraz cała historia nie wygląda tak zachęcająco. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Jeśłi coś tu się uda, to uderzę do mugga albo Konia z prośbąi zapytaniem, ale najpierw musimy się pozbyć ww. problemów.

Oby wszystko wypaliło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

Ja zapraszam chetnych do udziału w sesji RPG na ircu

zasady D&D termin do ustalenia na raz w sesji moze brać udzial kilka osób(do 4 ale najlepiej 3) walki w systemie turowym

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sesją na forum może być problem, ale wszystko jest do obgadania. Nie wiem jak jest z hasłami, ale takie rozwiązanie całkiem mi się podoba. Systemy można obierać systemem rotacyjnym, a jak komuś dany by się nie podobał to może jedną kolejkę opuścić. A MG wybierze kolektyw 8)

A poza sesjami "forumowymi" można od czasu do czasu zorganizować coś na IRC'u albo jakimś czacie. Tylko wtedy trzeba się zgrać z terminami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

No tak ale z tym ustaleniem terminów sesji to myślę, że nie będzie wiekszego problemu bo w sesji na ircu nie może na raz dużo ludiz uczestniczyć. Wiem to bo brałem udział w takich :) i mogę nawet wymyślić jakąś historię jeżeli bezie trzeba mogę poprowadzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oops, ktoś wymówił słowo, którego nie lubię: IRC. Nie wiem czemu, ale już dwa razy go sobie zakładałem i nijak nie chciał działać. ](*,) Nie ma co mnie tu uczyć - dokumentację mógłbym cytować na wyrywki, podobnie jak niektóre odpowiedzi na pytanie "Jak to się je?" Cóż, najwyraźniej mój komp nie chciał się dogadać... :evil: Ale teraz mam nowy, wraz z nowym OeSem, więc może się udać. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Fantasy D&D (chyba najbardziej znane) choćby i zalboorof i innych cerepegie......

Sesje nawet wychodzą na forum(sam jedną prowadzę na własnym forum[kaszana bo teraz są przenosiny... i oboawiamy się czy postof nie kaśnie])

Niewidze problemu, gracze okreslają kim (jka klasa i razsa kcom grać a miszcz żuca kośćmi.... i podaje inf tylko graczowi......)

Zawsze jak tkoś odpada to (ginie albo zostaje spertryfikowany ^_^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze jaki by powstal chaos gdyby watek zostal zalozony... Najpierw trzeba ustalic jednego straznika (wsrod nas), ktory by mial nad nami wladze... pozniej musilibysmy przedstawic go ludziom zajmujacym sie forum (tak zeby wiedzieli, ze jego slowo sie liczy a nie kogos innego). Wtedy on bedzie pilnowal porzadku... bo inaczej bedzie tam taki burdel, ze strach sie bac... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...