Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

na właśnie, ciekawe jak ten wiedźmin crpg będzie wyglądał (i kiedy go wydadzą?)

co do FR, to najpierw był to świat dla rpg (choć dopiero później dodano do niego zasady dnd), później pisano książki, a później powstały gry crpg o niego oparte :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne zastrzeżenia co do Tawerny RPg na plytach z cda.

Otóż jestem miłośnikiem fantasy, RPG-ów i cRPg-ów i fajnie by było gdyby w tej tawernie znalazło się więcej artykułów na temat gier rpg

co sądzicie ?

Ja też tak uwarzam, stare wydania trpg były świetne, ale teraz jakoś zawsze jest mało tekstów i nie są zbyt wyszukane... cóz, stary layout też mi się znacznie bardziej podobał. Nie znaczy to że wszystkie zmiany poczynione przez ten zin wyszły na niekorzyść, ale niestety to już nie ta sama trpg co kiedyś :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla
na właśnie, ciekawe jak ten wiedźmin crpg będzie wyglądał (i kiedy go wydadzą?)

co do FR, to najpierw był to świat dla rpg (choć dopiero później dodano do niego zasady dnd), później pisano książki, a później powstały gry crpg o niego oparte :wink:

to idz na strone CDPROJEKT-RED STUDIO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie i teraz sam na nie odpowiem 8) Na Wiedźmina też czekam i modlę się by nie był na podobnym poziomie co film :?

A tak poza tym to oczywiście Pratchett - tak dla zasady, bo nie wyobrażam sobie gry RPG z Discworld. A tak poza tym to Wędrowycz :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to oczywiście Pratchett - tak dla zasady, bo nie wyobrażam sobie gry RPG z Discworld.

Nie wyobrażasz sobie? A ja tak - to było by coś!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodówkę to łatwo byłoyby zrobić na podstawie Pratchett'a, bo książki to już gotowy scenariusz. Ale RPG? Jeśli ktoś chciałby się za to zabrać to musiałby mieć łeb jak sklep. A pewnie i tak wyszłaby bardziej przygodówka niż RPG 8) Ale w sumie nowa przygodówka z Discworld'u nie jest taką złą koncepcją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował zrobić własną grę RPG? Ja kiedyś zacząłem, ale nie skończyłem.

RPG? Wyższa szkoła jazdy :) Szczytam moich możliwości było stworzenie tekstowej przydówki w Basic'u. Ale miałem wtedy 12 lat 8) i potem już się za coś takiego nie brałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował zrobić własną grę RPG? Ja kiedyś zacząłem, ale nie skończyłem.

RPG? Wyższa szkoła jazdy :) Szczytam moich możliwości było stworzenie tekstowej przydówki w Basic'u. Ale miałem wtedy 12 lat 8) i potem już się za coś takiego nie brałem.

Chodziło mi o "papierowe" RPG, a nie o CRPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez probowalem zrobic gre rgp... ale doszedlem do wniosku, ze jedna osoba to za malo by zrobic dobra gre... musi byc pare osob tworzacych by swiat nie byl jednolity i wedlug mysli jednej osoby ;)

Dlaczego sądzisz, że gra stworzona przez 1 osobę jest zła? Unika się wtedy sprzeczek ekipy, a i w grze jest raczej mniej sprzeczności dotyczących świata przedstawionego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował zrobić własną grę RPG? Ja kiedyś zacząłem, ale nie skończyłem.

hmm, ja kiedyś stworzyłem własny świat i system (oparty na prostych porównaniach rzutów kośćmi), ale to było daaaawno :wink: świat może nie był zbyt rozległy, ale za to z wieloma frakcjami i mocno zagmatwanymi powiązaniami między nimi

jeśli mam podać jakiś przykład, to była w nim pewna organizacja mnichów, broniąca całego obwodu (jednego z 15), jednak była dość łasa na towary materialne, które egzekwowała dość mało finezyjnie :D tyle że mieli poparcie głowy zakonu dominującej religi i nikt im nie podskoczył.... przynajmniej do czasu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się papram toroxhę w Tawernie RPG....... przekaże im głos ludu :wink:

JA też robiłem system... (jakież to infantyle) "Krainy Moroweho Wichru" miałem mechanikę opis raz i przedmiotoof. mapke... w subie coś około 100str.......... ale znudziło mi się : P (rzuty były oparte na k6 ^_^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Ja tam wymyśliłem tylko trochę usprawnień do Warhammera, w którego gram z kolegami. MG przyją część z nich, a kilka nawet bez własnych usprawnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.
A gdyby taki Toment miał kontynuację i to w pełnym 3D!Ii jeszcze oferował 500 godzin zabawy, to by było super co nie?:-))

Hmm...no ja nie wiem...zalezy o jakie 3D ci chodzi :D...jak o cos takiego jak w Newerwinter Nights to...nie podoba mi sie to...ale jak w Morrowindzie to owszem...ale podejzewam ze i tak bylby popsuty klimat...ja osobiscie wole stare dobre RPG z rzutem izometrycznym bez zadnych superextraczad[beeep]ioza fajerwerkow graficznych...zeby tylko byla dobra fabyula i taka grywalnosc...tak jak to bylo w Tormencie, Baldurkach i Falloutach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że gra stworzona przez 1 osobę jest zła? Unika się wtedy sprzeczek ekipy, a i w grze jest raczej mniej sprzeczności dotyczących świata przedstawionego.

Nie powiedzialem, ze taka gra jest zla... tylko, ze to za duzo pracy dla jednej osoby... no chyba, ze ktos poswieci na to spory kawalek zycia ;)

Sprzecznosci mozna tez pominac dobierajac odpowiednia ekipe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby taki Toment miał kontynuację i to w pełnym 3D!Ii jeszcze oferował 500 godzin zabawy, to by było super co nie?:-))

Hmm...no ja nie wiem...zalezy o jakie 3D ci chodzi :D...jak o cos takiego jak w Newerwinter Nights to...nie podoba mi sie to...ale jak w Morrowindzie to owszem...ale podejzewam ze i tak bylby popsuty klimat...ja osobiscie wole stare dobre RPG z rzutem izometrycznym bez zadnych superextraczad[beeep]ioza fajerwerkow graficznych...zeby tylko byla dobra fabyula i taka grywalnosc...tak jak to bylo w Tormencie, Baldurkach i Falloutach...

Fallout 3 będzie w 3D i w rzucie izometrycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że gra stworzona przez 1 osobę jest zła? Unika się wtedy sprzeczek ekipy, a i w grze jest raczej mniej sprzeczności dotyczących świata przedstawionego.

Nie powiedzialem, ze taka gra jest zla... tylko, ze to za duzo pracy dla jednej osoby... no chyba, ze ktos poswieci na to spory kawalek zycia ;)

Sprzecznosci mozna tez pominac dobierajac odpowiednia ekipe...

Masz rację - tylko ekipa musi być naprawdę dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Jedno jest pewne - systemow RPG jest o wiele za duzo, a 3/4 z nich sa beznadziejne. Wielosc gier fabularnych nie pozwala na wybicie sie ze swoim systemem, wiec zmuszeni jestesmy grac w niego samotnie badz w gronie najblizszych.

Jest oczywiscie kilka ciekawych RPG'ow, np: D&D, Warhammer, Zew Cthulhu (autorstwa P. H. Lovercrafta), Krysztaly Czasu (made in Poland) oraz Oko Yrrhedesa (IMHO sredniej klasy, autorstwa Andrzeja S. :D).

Napewno pominalem kilka swietnych systemow, ale ktoz jest w stanie poznac je wszystkie. Jestem jednak wdzieczny za to, iz udalo mi sie wylowic te kilka perelek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - systemow RPG jest o wiele za duzo, a 3/4 z nich sa beznadziejne. Wielosc gier fabularnych nie pozwala na wybicie sie ze swoim systemem, wiec zmuszeni jestesmy grac w niego samotnie badz w gronie najblizszych.

Jest oczywiscie kilka ciekawych RPG'ow, np: D&D, Warhammer, Zew Cthulhu (autorstwa P. H. Lovercrafta), Krysztaly Czasu (made in Poland) oraz Oko Yrrhedesa (IMHO sredniej klasy, autorstwa Andrzeja S. :D).

Napewno pominalem kilka swietnych systemow, ale ktoz jest w stanie poznac je wszystkie. Jestem jednak wdzieczny za to, iz udalo mi sie wylowic te kilka perelek.

Zgodzę się z tobą, ale nie do końca. Kryształy Czasu mi sie nie podobały, a Zew Cthulhu nie jest autorstwa Howarda Philipa (nie P. H.) Lovecrafta, tylko oparty na jego opowiadaniach. A czy słyszałeś o Fallout PnP? Gdyby go trochę dopracować byłby chyba najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie:

- Poszukuję streszczenia Władcy Pierścieni. Bardzo pilne. Proszę o pomoc.

Odpowiedź:

- Pewien młody hobbit dowiaduje się, że w celu ocalenia świata musi wrzucić pewien pierścień do pewnej dziury. Dziura jest cholernie daleko, więc idzie do niej przez trzy tomy, ale w końcu mu się to udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...