Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Wbrew pozorom sona jest chyba najtrudniejszym supportem zaraz po alistarze (i na równi z janną). A to dzięki jej pasywowi, który aby wykożystywać umiejętnie to trzeba nastackować i udeżyć odpowiednią osobę odpowiednio naładowanym charmem. Że o celowaniu ultem nie wspomnę. Zła sona przegrywa gry, gdy na wyższym ELO nie potrafi wykożystywać, tego co daje pasyw. Samo naciskanie guzików jest głupie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nowe skiny będą dostępne przez cały rok:

http://na.leagueoflegends.com/board/showth...34#post19544134

Support nie musi być medykiem, z AD carry może iść Leona, Blitz, GP, Yorick, Nunu a także wiele innych postaci, i wszystko to widzieliśmy na turniejach. Wymaga to jednak koordynacji z całą drużyną albo chociaż z partnerem z linii, o co na solo Q jednak ciężko.

Granie maszynką do leczenia jest prostsze, pewniejsze, pozwala siedzieć na linii dłużej, zabezpieczać AD który nie wiadomo czy jest wystarczająco dobry i nie skoczy z 1/3 życia vs 2. Nie mając healera AD powinien zabrać potionki zamiast Dorana na start (teoretycznie runy z lifesteal + Doran, ale by nadrobić straty w życiu należałoby pchać linię), grać ostrożnie, ale o tym też trzeba pomyśleć. Nie wiem, czy AD pomyśli o tym, czy posłucha jeśli się mu o tym powie.

Jeśli na coś support powinien przeznaczyć nadmiar kasy to raczej na aury/przeżywalność/eliksiry niż kupienie sobie Rabbadona, bo po prostu ten item będzie mniej skuteczny (brak innych źródeł AP, brak penetracji, zazwyczaj słabe przeliczniki na leczeniu).

Medycy będą często pickowani ponieważ są nieźli, mają swoje aury i/lub CC, nie oznacza to jednak "jedynej i słusznej" opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie- Ja wczoraj gralem talonem, a taric caly czas last hittowal i w ogole nie odpowiadal na jakiekolwiek proby kontaktu. W miedzy czasie, przeciwny Ezreal spokojnie nabijal creepsy, bo Nida nie zabierala mu farmy. Wynik meczu latwy do przewidzenia---> na midzie i topie byl remis, ale Ez mial bardzo duzo farmy i robil ogromna roznice....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150 - ja doradzam, zebys samemu wyprobwal Nunu. Jest tani, a dla nie bardzo przypadl do gustu, jako support. Dobry w harrasowaniu, ma sustain, a do tego sporego buffa dla AD carry. Podczas krotkiej gry nim (ostatnio w ogole nie gram supportami, bo na normalach sa srednio oplacalne) zauwazylem tez, ze jego poke, buff i ulti sa niedoceniana pomoca w gankach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepła penta Talonem, którym nie grałem parę miesięcy Klik!. Game przegrany ze względu na Shena DPSa bez żadnego survi i Rammusa AP...

@Support

Nunu tylko dla Vayne IMO. Ten buff pozwoli jej na szybsze wbijanie True dmg, Nunu może kite'ować przeciwnika przy pomocy Q, podleczyć się dzięki Consume'owi, a w razie ganku ze swojej/przeciwnej strony odpalić R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się buff nunu i wprowadzenie nowej "umiejki"

[sleep Ability] Sleep is a possibility but that mechanic tend to require exceptionally long durations to feel meaningful and the exploit case and frustration levels for CCs over 3 seconds in duration makes them incredibly risky abilities to use. That style of "Statis" mechanic is used a lot in MMO PvP and it feels truly awful on the receiving end I would be very wary about it. That said this mechanic could work if implemented very carefully, but the mechanic by default has me a bit worried. - FeralPony

[Nunu] Nunu is getting an attack speed buff next patch to bring him more in line with other junglers. This should help his jungle speed out a bit as well as his early game blue dependency in jungle due to his passive triggering more often. Due to the multiplicative nature of Bloodboil's attack speed bonus this increased base attack speed boost is multiplied by BB and is a further small boost to his power. This small change has a large number of subtle effects on Nunu which should help him out a bit. - FeralPony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie wiem w jakim celu wrzuciłeś ten opis nowej umiejki, skoro to już było znane rok temu, albo nawet wcześniej. Takie coś jednak zawiera wiele prawdy. Podobny do tego [sleep] jest ukryty pasyw Twitcha, czyli global taunt(dla niewtajemniczonych - jak tylko wyjdzie z niewidki, od razu cały focus przerzuca się na niego). Sory stary, nie zabłysnąłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł.

Budujemy twicha na tanka. Wbijamy w stilsza. Wychodzimy. Tauntujemy. Wygrany TF xD. I gdzie jest wasz Galio, huh? A i GPnkowa pomarańczka się na nic nie zda. BTW to mam już 8win streaka. A przy okazji była penta. Cuś za dobrze mi idze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie w sygnaturze nowy konkurs, tym razem do wygrania Riot Sivir Pax Skin

Jestem pod wrażeniem nowych skinów, zmienione dźwięki, animacje, normalnie jak legendary. Ale to cała akcja RIOTu od czasu wycofania recolorów. Nie ma się co oszukiwać, że nowe skiny sa o wiele bardziej szczegółowe i dopracowane. Aby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł spotlight Jaxa i... muszę przyznać, że 'na papierze' wygląda to świetnie. Chociaż widziałem już masę narzekań na zmianę pasywa. A mi akurat to się podoba - pamiętam (albo może mi się wydaje?), że ktoś z Riotu już kiedyś powiedział, że nie podobają im się pasywy, które dają darmowe staty w rodzaju hp właśnie. Tym bardziej, że ten Jaxa naprawdę dobrze się skalował. Ktoś pomyślał i dał coś równie przydatnego, miejmy nadzieję, że i cyferki są nie najgorsze.

Q - pozostało jakie było

W - jak wyżej

E - tu jest bardzo długi cooldown, ale za to widać znaczące efekty, kiedy goni kilku przeciwników a tu tylko *dodge* *dodge* *dodge*

R - ulti nie dość, że wciąż ma dmg, tak jeszcze dorzucono aktyw w stylu tego Vayne i dostajemy darmowe AD i AP na czas działania. I znów - wszystko zależy od cyferek.

Ogólnie przeróbka jak najbardziej na plus, kiedy patrzy się na spotlight. Pozostaje czekać na wypróbowanie tego w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murmakun:

To nie jest miejsca na takie pytania. Ślij je na PW do Kasahary, a nie zamieszczaj pytania na forum.

@Skiny:

Cieszy mnie, że skiny zmieniające postać "trochę" bardziej, niż tylko kolor ubrania, nie kosztują jak pierwsze Legendary, prawie po 2k RP. Ogólnie - pomysły na skiny są co raz lepsze (Cho'Gath :D), a cenową zbytnio nie rosną.

@Spotlight:

Jednym słowme... Phreak. I tyle mam do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fel - Q i W wyglądają tak samo, ale zmieniły się podobno przy nich cyferki - zobaczymy jak bardzo. Poza tym były także zmiany w base statsach - zobaczymy na ile. Phreak mówił choćby o zwiększonym hp/lvl by nieco zmniejszyć ból po zmianie pasywa.

@UP - Przyszły wtorek, wraz z Sejuani, o której nic nie wiadomo poza fragmentami z lore :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu ludzie podjarali głupimi skórkami. Szkoda na to pieniędzy. Znaczy można kupić, ale raczej jako podziękowanie dla Riota za dobrą grę niż dla skórek samych w sobie.

Odkryłem największą słabość LOL: community. Jak widzę kolejne "report! noob!" (pewnie w szkole jest albo był codzienny srogi łomot za frajerzenie), "lucker!!!!!" jak się ich zabije czy inne "OMFG NOOB!!! KS!!!" to mnie coś trafia. Nie chodzi o to jak grają. Czasem lepiej czasem gorzej. Chodzi o zachowanie. Gry można się nauczyć, ale jak się ma mózg wielkości szczurzego to już nic nie pomoże z wyjątkiem perm bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co tu niby Riotowi dziękować? Przecież to właśnie z tych skinów i nowych postaci żyją, więc nie rozumiem założenia, że kupowanie jest głupie. Poza tym jest sporo naprawdę dobrych wizualnie, często lepszych niż podstawowy model postaci.

A Twoje odkrycie normalnie na Nobla zasługuje, pogratulować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mamy już pierwsze przecieki co do nowego czempiona. Sejuani - http://i.gbc.tw/gb_img/5/001/979/1979315.jpg

Art z jakiejś azjatyckiej strony o LoLu. Jeżeli okaże się to prawdą to może w końcu będziemy mieli dostępnego prawdziwego "jeźdźca"(Nunu i Willumpa nie liczę :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A Rumble? :wink:. No dobra, w sumie sprawa podobna jak u Nunu.

Ale champion dziwny, wyczuwam kolejnego bruisera. Na tym obrazku wygląda nieco jak Leona na dziku... Lepiej by dali jakiegos ciekawego supporta (najlepszej takiego mrocznego, bo przecież w LoLu nie ma jeszcze żadnego mrocznego supporta :ohmy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto mamy już skille. Nie będę wklejał tutaj takiej kupy tekstu. Myślę, że sam link wystarczy.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1699753

Jak się można spodziewać po lodowym czempionie - posiada slowa. O ile pasywny jest dosyć słaby, tak Permafrost i jego 70% to chyba jeden z największych w grze. Myślę, że to raczej czempion na bliski zasięg(nie jestem pewien, które przeliczniki są na AP, a które na AD) i będzie całkiem przyzwoity w inicjacji. R na początek i Q żeby szybko dostać się do wrogów. Do tego E dla dodatkowego dmgu dla wszystkich, których trafiliśmy z ulti. Jak już będziemy w środku walki odpalamy W i dalej już jedziemy autoatakami. Wygląda na całkiem sensowną kompozycję skilli. Myślę jednak, że Cooldowny są zdecydowanie za długie. Jeśli już będzie dało się junglować to raczej z W. Wgl to będzie to zadawało dmg od maksymalnego HP wroga czy Sejuani? Mając na uwadze, że to tank(czy też raczej bruiser) obstawiałbym to drugie. Przeliczniki też raczej nie są takie wspaniałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę ciekawie, będzie na pewno świetnym junglerem (dobre ganki ze slowem nawet bez red buffa). Cooldowny są wysokie, fakt, więc aż prosi się o CDR. Jeśli Northern Winds zadaje % od healtha JEJ, a nie jej wroga, to już mam na nią build: Warmog, Frozen Mallet, Rylai, Atma's Impaler, Frozen Heart (kolejność przypadkowa). No i ten klimat Północy, aż Skyrim nachodzi na myśl :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Victor jakoś mnie nie przekonał do siebie i cieszę się, że go nie nabyłem to nowa championka już tak. Mam upodobanie do tanky postaci i wstępnie mi przypasowała. A jak nie to za uzbierane 9000 IP kupię sobie Leonę lub Galio.

Swoją drogą deathray trochę przekombinowany i chyba zabugowany u tego Victora. Z ulepszeń ten pod Power Transfer wydaje mi się lepszy. Samym skillem łatwiej tym trafić i ma niż cd niż death ray. Koncepcja postaci była ciekawa, ale w praktyce trochę średnio użyteczny jest.

Co do odświeżonego Jaxa, to może w końcu przekonam się do tej postaci. Na dominionie swego czasu masakrycznie irytujący, ale bez run pod dodge średnio mi się nim grało. Wiadomo na spotlight wygląda OP jak każda postać, ale w praktyce różowo często tak nie jest.

Co do nowych skinów, fajne na artach w grze póki co widziałem tylko jednego Wu. Ciekawy nie powiem, ale sam raczej nie zakupię żadnego z tych nowych. Zawiodłem trochę się na Grimreaperze Karthusie. Na arcie miodzio, w grze nie robi już takiego wrażenia. I ta animacja z kosą jakaś taka średnia. Za to Bandit Sivir w grze już całkiem fajna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...