Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Na początek polecam coś "twardszego" co nie ginie od ugryzienia komara :) Z postaci za 450 IP myślę, że można polecić Nunu i Poppy w tej kategorii. Jeśli jednak chcesz postać ściągającą przeciwnika na kombo, ale za to nie taką twardą to Annie powinna spełnić swoją rolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortgar

A czy ja powiedziałem, że to nie są AP Cary? Taka jest prawda, że ich rola zmniejsza się wraz z każdą minutą.

Oczywiście...

Kassadin odgrywa większa role mając 50 ap w early niż z 700 AP w late?

Przecież to jest oczywiste,jak mogłem być taki głupi,że myślałem,że to w late Casterzy sieją postrach swoim nukem.

Ale dzięki tobie zrozumiałem,że w late rolą AP Carry jest RZUCANIE CC,kogo to obchodzi,że prawie każdy AP carry ma ~1 nie najlepszej jakości CC...

___

Imo najlepszą postacią na początek jest zdecydowanie nasus.Nim nauczysz się last hitować,nie pada po pierwszym focusie,dobry dmg z Q,ogólnie fajna i nie trudno postać.

@latas

Co do mid,to moge się zgodzić,lecz z tym,że early jest domeną casterów to nie,przed wybudowaniem rabadona ( mid/late ) nie mają porządnej dawki AP.Ja tam wole w early sobie pofarmić.Może ty też powiesz,że Caster jest do rzucania CC,Albo,że nuke za 1500 w late jest słaby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie będzie najlepsza z tego powodu, że ma całkiem przyzwoity damage i - co ważniejsze - nauczy last-hitowania. Bardzo szybko będziesz musiał się nauczyć korzystać z Q tak, aby nie tracić many. Wg mnie wszystkie tutoriale zbyt mało mówią o szybkim zdobywaniu golda. Powinno być tam takie dodatkowe zadanie/ćwiczenie, że idą na siebie fale minionów(złożone tak standardowo z 3 melee i 3 casterów) i z tej fali masz ubić przynajmniej 4-5. Jak ci się nie uda - ćwiczysz do skutku bo w przeciwnym razie gra nie przejdzie dalej.

@Mortgar

Late game to domena AD carry. Casterzy największy postrach sieją w early/mid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To było by całkiem dobre. Później dodać kolejne wyzwania aż człowiek opanuje podstawy i zaawansowane metody farmienia/gankowania itd. Na dobrą sprawę to dla różnych typów/ról w drużynie można było by wymyślić jakieś zadania do wykonania w ramach samouczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi, jesteście bardzo mili. :cat2:

Do nauki grania dobry jest tryb "Razem przeciw SI"? Nie chciałbym swoją grą denerwować mojego teamu w grach rankingowych.

Jest ktoś chętny jutro pograć? Tak, wiem, jutro Sylwester. Ale może ktoś siedzi w domu, tak jak np. ja. :P

EDIT - Komputer mi padł w trakcie wybierania bohatera przed rozgrywką, a wiem, że tutaj wyjście z serwera jest karalne. Co mi grozi? :(

EDIT 2 - Czym się różni "ślepy los" od "wybór draftowy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki grania dobry jest tryb "Razem przeciw SI"? Nie chciałbym swoją grą denerwować mojego teamu w grach rankingowych.

Do zapoznania sie z gra dobrze jest pograc na botach. Zreszta, sa one bardzo latwe i szybko przeniesiesz sie na PvP. Na grach rankowych bedziesz mogl zagrac dopiero po osiagnieciu 30lvl, a do tego czasu... najlepiej o nich nie myslec.;)

Komputer mi padł w trakcie wybierania bohatera przed rozgrywką, a wiem, że tutaj wyjście z serwera jest karalne. Co mi grozi?

Z tego co wiem, nie ma systemu automatycznego karania osob, ktore sie rozlaczyly z gra. Problemem moga byc gracze, ktorzy zaraportuja Ciebie w takiej sytacji, ale na tym poziomie wielu graczy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ze graczy mozna raportowac. Najprawdopodbniej absolutnie nic Ci nie grozi za tego disconnecta. Poza tym liczba 'dopuszczalnych' disconnectow jest podobno dosc wysoka i nie ma mozliwosci, zeby ktos, kto przypadkowo traci polaczenie (lub wylacza mu sie komputer/LoL etc) zostal za to ukarany. System sciga glownie tych, ktorzy robia to intencjonalnie.

Czym się różni "ślepy los" od "wybór draftowy"?

Slepy los - wybierasz razem z teamem championow, ale nie wiesz, kogo wybiera Twoj przeciwnik. Draft pick - widzisz, co wybiera Twoj przeciwnik, wszyscy wybieraja w z gory ustalonej kolejnosci. Dodatkowo draft pick pozwala na banowanie 6 (po 3 na team) championow, ktorych nie chcesz miec w grze np. wielu uwaza Morgane za zbyt silna, wiec ja banuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kupić ostateczną postać na rankedy ale nie mogę się zdecydować, i nie powiem wam kim lubię grać bo umiem grać każdą postacią ;)

Ale zastanawiam się nad czterema bohaterami (ile kosztują nie gra roli)

Malzahar,nidale,lux,Gangplank ;)

proszę o szybką odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT - Komputer mi padł w trakcie wybierania bohatera przed rozgrywką, a wiem, że tutaj wyjście z serwera jest karalne. Co mi grozi? :(

Nic nie grozi. To nie ma wpływu na grę. Dopiero jakbyś wyszedł po rozpoczęciu meczu to by mogli cię zaraportować. A tak to po prostu wybierze im nowych przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TazZar

Mecze rankingowe i tak dostępne są dopiero od 30 poziomu konta. Osobiście polecam Ci, żebyś grał 1-2 mecze przeciw SI - tak żeby się zapoznać z mechaniką i skillami danego czempiona, a potem już normale. Nauczą Cię znacznie więcej, a za bycie niedoświadczonym w grze jeszcze nikt nie umarł(co najwyżej dowiesz się, że twoja mama jest strasznie rozpustna, ale takimi ludźmi nie warto się przejmować).

Za wyjście w trakcie wybierania czempiona nie ma właściwie żadnej kary. Po prostu przez kilka minut nie będziesz mógł wejść do kolejki. Za wychodzenie w trakcie meczu możesz dostać raporty, ale nawet bez nich jeżeli masz dużą liczbę wyjść możesz dostać najpierw upomnienie, a potem np. 1-dniowego bana.

Ślepy los - czempioni są wybierani jednocześnie, nie widzisz kogo wybrała przeciwna drużyna.

Draft - najpierw następuje faza banów, w której wybieranych jest 6 czempionów(każda drużyna wybiera 3), którzy nie mogą być wybrani w tym meczu przez żadną ze stron. Po tym etapie wybieracie czempionów, ale na przemian drużynami, w kolejności w jakiej jesteście wymienieni na liście graczy. Przykładowo: najpierw wybiera gracz z drużyny niebieskiej, który jest na górze listy, potem dwoje z drużyny fioletowych(też od góry), dwóch z niebieskiej itd.

Co jeszcze bym polecił? Jeśli nie masz przesadnych problemów z językiem angielskim to radziłbym się na niego przesiąść. A jeśli nie to chociaż nauczyć się angielskich nazw przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kupić ostateczną postać na rankedy ale nie mogę się zdecydować, i nie powiem wam kim lubię grać bo umiem grać każdą postacią ;)

Ale zastanawiam się nad czterema bohaterami (ile kosztują nie gra roli)

Malzahar,nidale,lux,Gangplank ;)

proszę o szybką odpowiedź ;)

Nie ma czegoś takiego jak ostateczna postać na rankedy.

Pickuj to co potrzebuje team,skoro umiesz grać każdą postacią.

Z tych 4 ja bym wybrał gangplanka.Fajna jungla,global ulti,fun build pod CrytPlanka daje mnóstwo zabawy ( szczególnie gdy squish pada na Parrleya )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nidalee robiona na atmoga to postrach ;p Ostatnio miałem taką na rankedzie i całkiem ładnie jej szło. Wydaje mi sie być lepsza od tej robionej na AP (ale ja tam nie wiem która lepsza, bo Nidalee grałem tylko 2-3 razy), Malzahar ma fajny AoE silence na bodajże 2,2s i plamke zadające %max hp przeciwnika. Lux ma fajny cd na ult. Co do GP to imho Tankplank>critplank. Więcej wytrzyma a i dmg ma przyzwoity no i prosta farma z Q, gdzie za zabicie dostajemy bonusowy gold.

Teraz mam pytanko do was takie: jakie runki polecacie dla Kennena? Mam quinty na ms i ich nie wyrzucę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tez macie problemy z dzialaniem game client? Na dolnym pasku caly czas wyswietla 'logging onto chat please wait' (cczy jakos tak), i nie pokazuje tego co ja napisalem w lobby. Balem sie zaczynac jakiejkolwiek gry, bo jezeli to nie dziala, to inne feature'y tez moga sprawiac problemy...

Wie ktos o co chodzi?

EDIT:

I ponawiam pytanie, ktory z aktualnie przecenionych championow bedzie dawac najwieksza przewage? Jakie picki na mid sa waszym zdaniem lepsze od Swaina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kupić ostateczną postać na rankedy ale nie mogę się zdecydować, i nie powiem wam kim lubię grać bo umiem grać każdą postacią ;)

Ale zastanawiam się nad czterema bohaterami (ile kosztują nie gra roli)

Malzahar,nidale,lux,Gangplank ;)

proszę o szybką odpowiedź ;)

Z tej czworki najlepiej wygladaja GP i Nida. Sam nimi nie gralem, wiec wiecej o nich nie napisze.

Malzahar natomiast wydaje mi sie srednim pickiem. Na pewno nie jest slaby, ale ja sam mam Xeratha i Annie i w moim odczuciu po prostu od nich odstaje. Nie ma silnego AoE combo, a jego stun to tylko i wylacznie ulti, ktorego w team fightach zazwyczaj nie uzyjemy. Annie i Xerath to postacie, ktore swietnie carruja, szczegolnie po zdobyciu kilku killi. To wlasnie tych casterow bym Tobie polecal. Xerath swietnie dziala przy pasywnym teamie. Twoi kumple nie musza na chama pushowac, zeby zadawac damage - xerath zrobi to z bezpiecznej odleglosci. Annie zas jest bardzo dobra do robienia 'wjazdu' w przeciwnika. Walisz stuna miskiem, potem plomien, a kumple zrobia reszte. Przy takich postaciach Malzahar zdaje sie byc mniej przydatny. Moim zdaniem jego jedyna mocna strona to spamowanie Q (zakladajac, ze mamy jakis cooldown reduction), bo kazdy trafiony przeciwnik bedzie silenced, co znacznie utrudnia team fighty. Jesli walniesz tym w jakiegos castera to zapewniasz teamowi chwile wiekszej swobody. Na wyzszym poziomie rozgrywek problemem moze byc wlasnie trafienie tym skillem.

Lux to dla mnie ciekawostka. Widzialem slabe, a takze widzialem takie, ktore carruja cala gre. Czy jest dobra - nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie raz trzeba do nawet trzech dni, ale to są bardzo rzadkie przypadki. Występuje także takie coś, że po przywróceniu PZ, nie mamy pełnej kwoty, to wtedy należy kupić najtańszą runę w sklepię i PZ się odnajdą. Tak słyszałem o takich błędach. Ale to oczywiście mówię o zwrocie PZ za bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaiwan - moze cos takiego:

Atma, Frozen Mallet, Hexdrinker/Wit's End, buty. Jak juz pisalem, nie gralem GP, wiec nie wiem, czy taki build jest efektywny. Ogolnie zas wydaje mi sie, ze nawet z nastawieniem na DPS powinno sie budowac GP uwzgledniajac resisty i health, bo to melee, a w team fightach powinien przezyc jak najdluzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brand solo top...

Nie ma nic złego w tym, że Brand idzie na top, jeśli w ten sposób top albo mid (jeśli tam poszedł ktoś z topa albo AD carry) jest mocno skontrowany. Ta cała "meta" to nie jest wyrocznia - po prostu na solo Q bezpieczniej jest grać według powszechnego schematu, bo nie zna się swoich towarzyszy. Nie wiadomo czy będą współpracować by wykorzystać potencjał niestandardowej drużyny (np. idea efektywnego split push), czy zaczną flame/feed/afk bo ktoś robi coś niestandardowego.

Porady w związku z tym na "elo hell"? Nauka counter-picków a także oferowanie czy proszenie o zmianę linii jeśli komuś idzie źle. Lepsze to niż dalszy snowball nakarmionego przeciwnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem forum i wpadłem na pomysł :D Wiecznie są poważne tematy, więc stworzyłem sobie ankietę. Ktoś pisał o najgorszej animacji a ja mam tutaj coś takiego -> bad boy ]:-> Zapraszam do głosowania ;)

Opłacalny jest zestaw seale na +0,5% hp BEZ kupowania quint na % hp? Ciężko byłoby mi się rozstać z ms, bo się zbyt bardzo do nich już przyzwyczaiłem...

@up

Z tym, że ze zmianą lini jest zazwyczaj tak: omfg! stfu noob! u fed XYZ and want change? l2p. a potem /all plz report KLM. Tylko raz było bez problemu, ze ktoś się zamienił, bo miał świadomość, że 1/0 w 5 minucie z 15 cs to jeszcze nie taki straszny feed...

EDIT.

@latas

Dzięki wielkie za odpowiedź, tak mi się właśnie wydawało, ze bez quintek to jest trochę lipa... wymyślę coś innego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dalszych grach Viktorem utwierdzam się w przekonaniu, że to jednak nie to. Wszystkie poprzednie zarzuty zostają utrzymane. Nawet kiedy wygrywam, nie czuć 'tego czegoś'. Zwykle nafeedowanym casterem z większością buildu człowiek czuje MOC, wpadasz i lejesz squisha/niszczysz AoE. Tutaj tego nie ma, głównie przez dość duży cooldown na E, niski zasięg Q i brak natychmiastowego stuna, na którym rzeczywiście można polegać. Do tego ciągle niesamowicie denerwuje mnie ten item w plecaku. Zwykle zaczynam z butami + 3 potami, wracając kupuję sobie jakiegoś Dorana, wardy, poty, może Catalysta, zależy od gry. A tutaj? Jeden slot na pasyw, drugi to buty, trzeci + czwarty to dajmy na to elementy Catalysta, piąty Doran. I co teraz? Zostaje jeden marny slot i cholera wie, czy przyda się ward czy lepiej wziąć potki... Strasznie denerwujące, szczególnie w przypadku, kiedy buduję np. 3 Dorany (czasem trzeba) i nagle slota brakuje dużo, dużo szybciej. Viktor ma potencjał, podobnie jak mieli go inni UP championi, jednak tak jak oni potrzebuje delikatnych zmian i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalny jest zestaw seale na +0,5% hp BEZ kupowania quint na % hp? Ciężko byłoby mi się rozstać z ms, bo się zbyt bardzo do nich już przyzwyczaiłem...

Moim zdaniem, opierając się o kilka tematów gdzie były analizy, %hp są nieopłacalne jeśli chodzi o wydatek IP. Na postaciach na których budujesz bardzo dużo hp pod koniec gry będzie się opłacało względem run hp/level, ale ile jest takich postaci i jak często dochodzi się do tego punktu gry, i jak wiele ta różnica zmieni w tym momencie?

@Viktor: gdyby to E miało niski cooldown i niski koszt many, od biedy dałoby się tym harassować na midzie. Byłoby nawet przyjemnie trafiać tym i zadawać solidne obrażenia (przyjemność z gry), na dodatek obszarówka do koszenia minionów. Zanim nie mamy E na maksimum możemy podać rękę LeBlanc w farmieniu.

Viktor będzie sobie radził na topie nawet nieźle (Q by faktycznie uchronić się przed obrażeniami postaci atakujacej z bliska, E do wypędzania z krzaków), ale są przecież lepsze picki na tą pozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...