Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Ja widzę Irelię jako counter pick (na linię albo drużynę - przeciw masowemu CC), bo sama sobą cudów nie zrobi.

Irelia jest bardzo dobra w farmieniu i z Q nawet pod wieżą nie powinno być problemów z nabijaniem minionów. Dzięki temu może szybciej zbudować swoje itemy, szybko popchać po udanym ganku junglera, zwiększając jeszcze swoją przewagę. To w zasadzie strategia Irelii, którą weźmiemy jako counter pick przeciwko trudnemu przeciwnikowi.

Gramy defensywnie (masteries X/21/X), farmimy, nie narażając się uzyskujemy przewagę nad oponentem. Zwykle tacy, co na początku gry będą mocni, będą potrzebowali killi by zostać w grze, a my im ich nie damy.

Siła Irelii będzie z przewagi w poziomach i złocie, oraz w teamfightach z podwójnego gap-closera i długiego stuna, co oczywiście stosujemy ofensywnie i defensywnie. Jak na tanky dps przystało, poleci na carry przeciwnika, nie zrobią na niej wrażenia żadne CC, zabije albo zmusi do ucieczki, a potem poradzi sobie z resztą ;)

Osobiście szedłbym od razu w Trinity albo wcześniej budował Philo, jeśli linia by tego wymagała (inne rozwiązania jak Doran's Shield, Wriggle's Lantern nie są złe, ale moim zdaniem nie ma co spowalniać Trinity). Kolejne itemy, to zaleta Irelii, to defensywa dopasowana do przeciwnika. Nie ma nic obowiązkowego. Irelia ucieszy się i z życia, armoru i magic resista, szybkości ataku, lifesteala... np. Force of Nature, Guardian Angel, Wit's End, Banshee's Veil, Frozen Heart, Thornmail, Warmog/Mallet + Atma, Infinity Edge, Stark's Fervor, Bloodthirster, Infinity Edge, Shurelia's Reveire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kocham free week Irelii. Dzisiaj juz dwa razy spotkalem Irelie budowana w sposob identyczny do ranged carry.:D Jedyny problem jest taki, ze kiedy cos takiego pojawia sie w moim teamie, to trzeba nanczyc, jak dziecko, zeby nie feedowalo. Jednak to nie jest duzy problem, bo przy odrobinie pomocy nie bedzie (zbyt czesto) ginac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, niestety, nie mialem okazji niczego takiego zobaczyc, ani przetestowac. Pomysl moze nie byc zly, ale wydaje mi sie, ze moze rodzic flame war lub queue dodge. W chwili obecnej junglerzy czesto sa obwiniani za wszelkie porazki teamu (a to kto sobie nie radzi na lane, a to podczas ganku nie pomogl exhoustem, zamiast zwardowac lane panna czeka, az zrobi to ktos inny, a wszystko to wina junglera...), wiec dolewanie oliwy do ognia moze byc bardzo zlym pomyslem. Oczywiscie, na wyzszym poziomie rozgrywki - ja mam kontakt tylko z ELo hell i normalami - na pewno wyglada to inaczej, ale zdziwilbym sie, gdyby Twoja druzyna reagowala na informacje o jungli Fizzem entuzjastycznie. Nie dlatego, ze to zly pomysl, a przez niecodziennosc takiego rozwiazania. A przeciez wiadomo, ze gra sie tylko tak, jak na turniejach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sporo junglowałem Fizzem i ogólnie można tym robić las w dość przyzwoitym czasie i na dość przyzwoitych hp (z hard pullem blue na start), ale szału jakiegoś nie ma - nie ma nawet startu do Szako, Lee. IMO lepiej picknąć coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jak jest z Fizzem w jungli, nie wiem.Ale przed nerfem po zagraniu kilku meczy na linii, sam się skusiłem polesić.Jak wyszło ? Idealnie, przed 6lvl'em z gankami jest co prawda ciężej - ale jeżeli przeciwnik nie myśli i za bardzo popchnie linie, kill jest pewny.Sam korzystałem pewnie z kiepskich runek, przez co jeżeli nie dostałem dobrego leasha na blue było po prostu ciężko zgankować przed pierwszym powrotem do bazy, może też przez to że nie grałem nim specjalnie długo, ale to swoją drogą.

Co do Irelii - Ja ją buduje w ten sposób:

1.Buty + 3potki (Kończę je w Mercurki)

2.Heart of gold i Sheen lub Philosphere Stone

3. Trinity Force

4.I tutaj zależnie, albo kończę Shurelya's Reverie, albo Randuin's Omen.

5.Guardian Angel

6.W zależności od przeciwnego teamu - Albo coś pod m.resa, albo Sunfire Cape.

Sam po kilku grach wiedząc tylko że Trinity na Irelii to must have po kolei sprawdzałem itemy i taki zestaw idealnie się spisuje w moim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wygralem swoja pierwsza gre Trundlem. Mam go wlasciwie od tygodnia, zagralem z 10 meczy i wygralem tylko jeden...:( Juz wiem, dlaczego to jest przeklety troll - jak go wybierzesz, to grasz z debilami. Tylko raz zdarzyla mi sie slaba gra trundlem, zazwyczaj carruje gre, jak tylko moge. Dzisiaj rano mialem staty 9/0/3 w mid gamie, feedera Yi i Tristane Ap w teamie przeciwnym, a i tak przegralem. Bo mielismy Amumu junglera, ktory nie gankowal, nie uzywal ulti (najwyzej kiedy wrogowie nas juz wykanczali lub uciekali...), a do tego feedowal bardziej niz 5 Masterow podobnych do tego z przeciwnego teamu. Do tego dwoch ad carry na bota, co skutkowalo Ezrealem bez pieniedzy na sensowny build. Na tym championie rzeczywiscie ciazy jakas klatwa.

Co zabawne - druga dzisiejsza gre jakims cudem wygralem. I to w sytuacji, w ktorej ja sam lamilem, jak nikt inny w teamie. Chociaz w sumie to nie jest takie dziwne, bo przeciwny team a feedowal Annie i Koganawet bez mojej pomocy. Pozniej poszlo juz z gorki.

Swoja droga mam pytanie odnosnie jungli. Po zdobyciu Reda i Blue mam troche pusta jungle... Jesli nie mam okazji do ganku, to powinienem biegac wilki->wraithy->male golemy? A moze zgankowac przeciwnego junglera? Zawsze bardzo latwo mi sie jungluje na pierwszych 3-4 levelach, ale jak zniknal duze campy, to moj level spada wzgledem innych graczy.:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO błędem TWOIM jest zbieranie killi trollem - powinieneś starać się je oddawać ludziom, którzy ich potrzebują. Troll i bez nafeedowania się miażdzy w TFach i te kille naprawdę lepiej oddać swojej Cait, czy Brandowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalma - ja kille zdobywam glownie na swoim lane (zazwyczaj ide trundlem na solo top, bo sredni ze mnie jungler), wiec nikomu ich nie zabieram.;) Jesli juz gram junglerem to kille zazwyczaj zdobywa AD/AP carry ze wzgledu na range. Ten jeden raz mialem az tyle killi, bo glownie konczy sie to wlasnie na asystach (za postawienie pilaru, uzycie ulti na tanku, zeby latwiej go rozwalic bylo etc). Gorzej, ze wciaz spotykam sie z AD carry, ktorzy nie pchaja zadnej linii. Mozemy zdobyc cholernego Ace (co zreszta stalo sie dwa razy podczas dzisiejszej przegranej gry...), ale sam turretow nie rozwale, a carry zazwyczaj biegnie wtedy zabijac miniony/ubic smoka/blaga o pomoc stojac przy baronie i tracac czas. Niby baron pomaga, ale gdybysmy go zignorowali i naprawde wykorzystali choc jeden z tych Ace'ow to gre wygralibysmy w mgnieniu oka.:/

EDIT: Baron bylby zas uzyteczny, gdyby po jego zdobyciu choc troche pushowac. Nasz Ezreal po zdobyciu barona postanowil wykorzystac jego buffa w sciaganiu zaglady na maniony.O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Fizzie w jungli, no i o Fizzie w ogóle? Chciałbym go sobie kupić, bo jest dość specyficznym melee AP dps-em, no i chciałbym sobie nim junglować, a widziałem kilku Fizzów w krzakach.

Nie ma dużego wyboru wśród AP junglerów, więc jeśli w teamie brakuje tego typu postaci... kto wie? Z CC u niego marnie, ale nadrabia to świetną mobilnością. Z red bufffem i pomocą kogoś innego z CC powinien sobie radzić. W sumie takie przeciwieństwo junglowania Cho'Gathem - CC ma, ale mobilności zero.

Tak czy siak- powinien być lepszym wyborem na jungle niż Warwick :wink:.

BTW- jaki build teraz brać na Sivir? Trinity będzie dobrym wyborem ze względu na jej nowe W(dodatkowy burst, większa mobilność i szybsze niszczenie wież)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizz: na linii dobry, na jungle nie wiem. Teoretycznie ma bardzo dobre możliwości gankowania (2x gap closer, slow, na 6 slow + knockup). Szybkość chyba taka sobie, sustain tylko z potek. Haczyk jest taki, że jeśli chcesz iść w jungle i wciąż go robić pod AP, to będzie się nieco gryzło. Najbardziej efektywna jungle będzie z zestawem pod AD (Armor Penetration itd.). Wówczas nie mamy runek z Magic Penetration, AP (Fizz ma świetne przeliczniki).

Można i Fizza zrobić całkiem pod AD, ale są lepsi w tym fachu. Na przejściu z jungle do AP Fizz będzie nieco stratny (w normalu to nie będzie miało żadnego znaczenia ;) ). Nie będzie to ogromna różnica, ale zawsze.

Nie wiem, hybryda? Podwójna penetracja na Marki i Quinty, Armor na Seale, AP/level na Glyph. Czysto teoretyzuję tutaj.

Ogólnie jungle Fizz jest w porządku, jakby go nie budować. Cudów jednak nie będzie.

Trudnle: małe campy respawnują się co minutę, można łatwo sobie nabić, dodatkowo w późniejszym etapie gry możesz spytać czy ktoś nie chce wrócić się do bazy i weźmiesz xp z tej linii. Nie wiem jaką robisz ścieżkę, bo jedne są lepsze na farmienie a inne lepsze do gankowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Viktor już zawitał do ligi na dobre. Grał ktoś ? Warty kupienia ? Bo kusi, kusi, ale zastanawiam się czy jest przydatny dla drużyny i czy wpasuje się w mete ( chyba tylko mid dla niego. Wątpię, żeby na solo się sprawdził ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitał,zawitał.

Widziałem na streamie jak grał nim Elementz.Imo fajny,ale póki co nie skuszę się na zakup.

A i teraz dominiona gra nim saintvicious z CLG ( stream : http://www.own3d.tv/clgame#/live/38728 ) polecam oglądnąć jak ktoś ciekawy Viktora ;p

@down

Ja dostałem,kumple dostali.To dziwne jeśli rzeczywiście nie miałeś bana przez ost. 2 miesiące.W tej sytuacji najlepiej napisz do supportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was również nie dostał 450RP? Nigdy nie miałem bana, więc za bardzo nie wiem o co chodzi. Jakieś 3tyg. temu przeniosłem sie na WEST tylko.

Warunkiem otrzymania 450 RP jest nie dostanie bana w ostatnich 2ch miesiącach oraz level konta przynajmniej 6. Może nie spełniasz tego drugiego warunku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz doRiot Games, skoro wysylali te punkty falami (ja dostalem swoje 2 dni temu, a caly zabieg zakonczyl sie dopiero wczoraj) to latwo mogli kogos pominac.

Zauwazyliscie, ze udostepnili skin dla Caitlyn? Wreszcie nie jest exclusivem dla NA, ale biorac pod uwage, iz niedawno kupilem jednego skina (resistance cait), a nie ma przeceny, raczej sie nie skusze ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłania zgłoszeń do Riotu to zaskoczyła mnie ich odpowiedź na zgłoszenie postaci do sprzedarzy.

cytuję" WAŻNE! By kwalifikować się do zwrotu, zakup musiał zostać dokonany w przeciągu MAKSYMALNIE 30 dni wstecz, od wysłania zgłoszenia. Starsze zakupy nie będą zwracane."

Ja takiej rzeczy nie rozumiem. Przecież zazwyczaj odwrotnie jest, że po jakimś czasie się postać nudzi, a nie kupi się nią dopiero nauczy się nią grać i już mija termin sprzedaży.

osobiście niezbyt mi się to podoba, ale mam nadzieję, że mi RP i IP zwrócą ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot postaci, przynajmniej z założenia, nie służy do tego, aby sprzedawać postacie, które nam się znudziły, tylko te, które po naszym kupieniu okazały się nie tak ciekawe, jak myśleliśmy/zostały w następnym patchu tak znerfione, że nie dajemy sobie nimi rady/zmieniliśmy zdanie ("A może raczej powinienem oszczędzać na nowe runy?" "A może lepszy byłby dla mnie inny champion?").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infiniti

Ja już kilka razy zwracałem postacie/runy/skiny,chociaż jest to "one time exception".Lecz muszę Cię zmartwić jak oddawałem w wakacje to spokojnie zwróciłem stuff nabyty dużo ponad miesiąc.Niestety,gdy próbowałem w ostatnim czasie zwrócić pewnych czampów ,to nie przyjeli,gdyż byli zakupieni nieco ponad 30 dni.Potem znowu,strasznie się tego czepiają i jeszcze musi być dokładna data zakupów.

Więc szczerze wątpie,żeby zwrócili Ci stuff z ponad 30 dni,ale gl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosilem o zwrot RP za Malzahara, ktorego kupilem tydzien temu. Jeszcze nic nie dostalem, ale jestem dobrej mysli. Ogolnie z tego zakupu nie jestem zadowolony, bo postac wydala mi sie strasznie nudna, a do tego slabsza od Xeratha.

Swoje darmowe 450Rp rowniez dostalem jakies 2 dni temu. Na forum eu west widzialem kilka tematow odnosnie bycia pominietym, wiec Riot zapomnial o calkiem sporej grupie graczy (co zreszta mozna latwo wyjasnic jakas slaboscia systemu) i wydaje mi sie, ze nie bedzie trudno dostac od nich ta 'kase', jesli tylko sprobujemy sie z nimi skontaktowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak kontrolować ulti Viktora?Totalnie nie umiem raz mi si udało jak rzuciłem,że latało nad 1 playerem a teraz klapa..prawie bym miał 2-3 kill ulti lata nad nimi ale nagle hen za plecy mi leci -_- mógł byś ktoś mnie nauczyc tzn mam kliknąc r i 2 raz r by cie do celu przyczepic czy jak xD.

PS: Tak samo laser..dlaczego nie mógł by być celownik jak ulti lux....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...