Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Widze, że nie było tam tego napisanego więc "ss" jest to skrót od "miss" niektórzy szpanerzy (jak np. ja) używają skrótu "mia" czyli miss in action.

Skrót MIA obowiązuje na US, u nas cały czas jest SS lub po prostu MISS. Używanie MIA na EU mija się z celem, ponieważ wielu graczy po prostu nie wie o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie było tam tego napisanego więc "ss" jest to skrót od "miss" niektórzy szpanerzy (jak np. ja) używają skrótu "mia" czyli miss in action.

Missing in action, to be more accurate :)

Jak już Wardi zauważył, obowiązuje ono głównie na US, bo jest wespół z KIA (i pewnie wieloma innymi) używany w ichniej armii.

Kolejna gra Rammusem i kolejny fail... Niby super ganker, niby wysokie resisty, a wystarczy ze na lane'e na mnie dadza focusa i kaput. Dodatkowo w teamfightach tez gine pierwszy, bo wszyscy na mnie sie focusuja i zwyczajnie gine. W ostatniej grze mialem 1/5/10 i przegralismy, co jak uwazam, bylo moja wina, bo nie potrafilem utrzymac sie przy zyciu w teamfightach :(.

Z Rammusem jest nadal taki problem, że jeżeli będziesz nim miał słabe early, to twoja użyteczność bardzo spadnie i odbicie się od tego 'dna' będzie ciężkie.

Z gankami nadal mam problemy, podobnie z utrzymaniem sustaina w dzungli (swietny pomysl z tym wzrostem sili monsterow w miare uplywu czasu, nie ma co ;/), a co za tym idzie, czesto wracam do bazy, zeby odnowic hp. Jego W wydaje sie dawac ogromna przewage, ale nawet z wysokim lvl i zwyklymi armor/mr gine podczas jego uzywania...

Kupuj Wriggle's Lantern. Dobry pod każdym względem.

Na jakim levelu moge bezpiecznie robic tower dive'a?

Zależy ile masz hp, jak długo ten dive ma trwać itd.

Generalnie jak masz full hp i gotowe do użycia W to możesz sobie pozwolić na dive na każdym lvlu. Haczyk w tym, że im większy poziom, tym dłużej będziesz mógł ciosy przyjmować. Imo przeważnie nie opłaca się dawać bić dłużej niż jakoś do połowy hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót MIA obowiązuje na US, u nas cały czas jest SS lub po prostu MISS. Używanie MIA na EU mija się z celem, ponieważ wielu graczy po prostu nie wie o co chodzi.

Dokładnie. Z kolei gdy zagrałem kiedyś na koncie kolegi na EU i ludzie pisali SS to nie wiedziałem o co chodzi. SS na US nikt nie pisze.

Ciekawe kiedy będzie patch na US. Jutro? Patch preview jeszcze nie było, ale w końcu święta... Może jutro będzie zarówno patch preview, jak i nieco później- patch z Viktorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan

Tak, ale teraz chyba opracowali sobie metodę wysyłania patcha w kawałkach, tak żeby im mniej zostało na sam "deadline".

W zeszłym tygodniu patcher ściągnął sporo danych, Viktor już jest w liście championów w pvp.net wraz ze swoimi skinami i skillami. Z tego co ktoś wyciagnął, w plikach gry są też nowe skiny i itemy. Jutro może nie być, ale w środę/czwartek? Bardzo możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego nie potrafi gankować. I survi praktycznie nie ma, co drugi mob w jungli go zabija. No i kompletna nieprzydatność dla teamu. Nie wspominając o tym, że najlepszy jest na midzie.

Uśmiałem się czytając tą 'rewelację' o Rammusie.

Mogę wam zajunglować nawet Soraką czy Karmą. Tylko po co? Rammusa ustawiłbym "na budzie" i niech broni. Jeśli miałbym do wybory jungloa z WW albo Shaco to bym wybrał ich. Choć ta kulka jest fajna przy wypadaniu z krzaków w połączeniu ze wzmocnieniem pancerza i prowokacją. Albo olałbym jungle i grał 2-1-2.

@up

ww to jeden z gorszych junglerów...

A co z nim nie tak? Ma wbudowany life steal i fajne ulti przystosowane do wyskakiwania z krzaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z nim nie tak? Ma wbudowany life steal i fajne ulti przystosowane do wyskakiwania z krzaków.

Właśnie dzięki temu lifestealowi jest najłatwiejszym junglerem.Fajny pasyw,ale nie najlepszy.Jego ulti to jedyna możliwość skutecznego ganku,lecz DOPIERO OD POZIOMU 6,gdy taki xin czy shaco może gankować już na 2 lvlu bardzo skutecznie.A taki warwick,to na 2 lvlu ma słabe ganki,z powodu braku CC z umiejętności ( nie licząc ulti,i red buffa ),więc jego ganki nie będą mocne.Chyba,że na lane mamy ogarniętego partnera z Hard CC ( np.Blitzcrank ).Tak czy siak,tego 6 poziomu nie wbijamy w 2 minucie,tylko później,gdzie porzadny team ma zwardowana mape,a każdy prawie ma buty,więc ganki są naprawdę cieżkie.A i jego jungla ogólnie do najszybszych nie należy.

Warwick to najgorszy jungler z junglerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://na.leagueoflegends.com/board/showth...82#post18997982

Viktor jakoś w tym tygodniu będzie najwyraźniej ^ Nie wiadomo jednak czy sam, czy z balance notesami, ale stawiałbym na to pierwsze - wcale się zresztą nie dziwię (święta, każdy chce zrobić sobie wolne), a sam balans stoi na akceptowalnym poziomie, byśmy się jakoś obyli bez nerfów/buffów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co jest z tobą nie tak.

Anyway, mam 1485 RP. Kennen czy Fizz? Zależy mi na mobilności głównie i zabawie. Fizzem grałem i strasznie mi się spodobał, Kennena natomiast nigdy nie testowałem, mimo, że wszystkie głosy mówią, że chomik > ryba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

376 wygranych. 30 poziom mam od dawna.

Nie wierze, ze przy takim doswiadczeniu jeszcze sie nie zorientowales, ze jungla na pewnym poziomie jest po prostu koniecznoscia i nie mozna jej 'olac'.

Teoretycznie WW może i nie jest najlepszym junglerem, ale ja nim z powodzeniem chodzę na jungle.

Sa tez ludzie, ktorzy jakos jungluja Twitchem, a nawet Evelynn widzialem. Czy to znaczy, ze sa one dobrymi junglerami? Jak sam napisales - mozesz junglowac rowniez Soraka lub Karthusem. Tylko po co? Zastanawia mnie tez, po co junglowac takim WW, kiedy jest masa lepszych do tego pickow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie WW może i nie jest najlepszym junglerem, ale ja nim z powodzeniem chodzę na jungle.

Sa tez ludzie, ktorzy jakos jungluja Twitchem, a nawet Evelynn widzialem. Czy to znaczy, ze sa one dobrymi junglerami? Jak sam napisales - mozesz junglowac rowniez Soraka lub Karthusem. Tylko po co? Zastanawia mnie tez, po co junglowac takim WW, kiedy jest masa lepszych do tego pickow.

W chwilii gdy zrobiłem też jungle Kennenem stwierdziłem że teraz nie ma absolutnie żadnej postaci która z odpowiednimi runami nie dałaby sobie rady z potworami w jungli.

WW w jungli ma taki sam sens jak np. Soraka. Też da radę, ale po co?

Jest tyle skutecznych junglerów że o WW można w tej kwestii spokojnie zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj junglowalem WW, ale nie tyle z wyboru, co koniecznosci- nikt inny nie umial junglowac (elo hell...), wiec uznalismy, ze zamiast na top, ide do dzungli, a oni beda grali defensywnie do mojego 6lvl. Na koniec lane phase ja mialem 1 gank (jak juz mialem ulti), a przeciwny udyr mial 4 (z czego 3 na midzie, ale karth uzyl ulti i zdobyl double killa +800 golda za zlamanie killing spree vayne i veigara wiec sie odkul ^^). ]

Ostatecznie gre i tak wygralismy, bo caly team wiedzial co robic i wspolpracowal. Przy okazji doszedlem do wniosku, ze Veigar jest faktycznie up, skoro gracz robil co mogl (pozycjonowanie mial swietne), mial 14lvl, a my na 10lvl nie mielismy problemu z focusowaniem i zabijaniem go w wiekszosci teamfightow to cos jest nie tak. Ale to nie jest Tristana, ktora we wczesniejszej grze uciekala za kazdym razem ^^.

EDIT:

Ok, nazbieralem troche IP i teraz zastanawiam sie, jakie runki kuoic dla Caitlyn. Aktualnie mam +20 armor penetration, a glyphy i seale flat mana reg (pozostalosc z innych championow). Oplaca sie kupic troche AD? Analizujac bonus, jaki daja, po kilku levelach staje sie on malo znaczacy, a idac full ArPen bede zadawac wiekszy damage przez cala gre... co o tym sadzicie? Budowac hybryde ArPen/AD czy cos innego? Co wstawic w zolte i niebieskie (attack speed?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jak nie masz czym junglować, to logiczne, że nie będziesz junglować...

Jasne, że można grać bez junglera, ale z junglerem łatwiej wygrać(pomoc dla każdej lini). WW nie jest dobrym junglerem, bo:

1-nie ma ganków przed 6lvlem chyba, że weźmiemy exhaust

2-wolna jungla

3-wcale nie jest najbezpieczniejsza. Bezpieczniejszą ma np. Fiddle

A ja wreszcie skompletowałem quinty na MS. Z masterkami i butami lvl2 mam 415MS na SIngedzie. O GP z boostem nawet nie wspominam(combo E+ghostblade+ghost jest epickie, ale bardziej do trolowania B)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179

Ostatnio sam miałem problem z doborem run na AD Carry.

Po przejrzeniu kilku forów o tematyce LoLa,zdecydowałem się i kupiłem owe runy.

-Marki Arm.Pen 6x

-Marki AD flat 3x

-Seale Armor flat 9x

-Glyphy M.res/lvl 9x

-Quinty AD flat 3x

Gra mi się na nich świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179

Warto,szczególnie te 24 m.resa w late game się przyda,a 13 armoru w early obniży w pewnym stopniu harras enemy ad carry ( jeśli gramy bot, ad carry + support vs ad carry + support ).

@c00rtka

Imo m.regen na Carry jest bezsensowny,harrasujesz aa i czasem jakimś skillem,farmisz aa.Grasz rozważnie=nie spamujesz skillami na prawo i lewo=nie tracisz many w 2s = nie potrzebujesz run na m.regen.Takie jest moje zdanie,ale pewnie też ich nie używam dlatego,że nie mam dodatkowych stron z runami ( nie potrzebuje póki co ),a tych run używam także idąc w jungle,a tam m.regen z pewnością się nie przyda.

@down

Runki na hp niepotrzebne,nie jest to duża ilośc,a na lini masz supporta. AD flat/arm pene dużo bardziej opłacalne.

Tworzenie osobnych run na każdego Carry jest beznadziejnym pomysłem.Jedyny specyficzny ad carry to Kog,imo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie widze powodu, zeby na AD carry inwestowac w mana regen. Do tej pory tylko na Urgocie mialem problemy z mana, a to dlatego, ze jego skille tworza swego rodzaju 'kombo' (E->Q->Q), ktore jest manozerne (natomiast rozwiazalem ten problem kupujac manamune.

Dla mnie na AD carry nie ma zadnej filozofii, jesli chodzi o runki:

3x Flat HP Quinty (razem z Doran's Blade daja sporo zyc na poczatek)

czerwone na Armor pene

Zolte na Armora

Niebieskie na Magic resista (per level)

Wydaje mi sie, ze to najbardziej uniwersalny zestaw. Nie usmiecha mi sie natomiast tworzenie strony run na kazdego innego carry osobno, wiec sam uzywalby tylko i wylacznie tego (na AD carry, oczywiscie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spytam o Irelię, bo jest teraz free, a w mieście słychać, że jest świetna na solotop - czyli coś co lubie.

I teraz moje pytania:

- Czemu jest taka mocna ? Jakos w jej skillach nie widzę nic, co budzi trwogę.

Pasyw - super, krótsze stuny etc. FTW

Q - dore do farmienia fali creepów/gonienia

W - lifesteal fajna sprawa. True dmg OP OP OP. Chociaż tak dużo go znowu nie ma...

E - stun OP OP OP. No i slow, też miło.

R - dobre do koszenia creepów, lekkiego harassu, w TF zada lekki dmg i ładnie podleczy

I w zasadzie nie wiem skąd czerapć moc... z AA ?

/ nie mówie, że jej skille są złe, bo zagrałem nią pare razy i szło mi wcale nie najgorzej, ale poprostu nie widzę skąd sie bierze dmg ^^ /

I jeszcze takie zagadnienie:

Jak nią grać ? W linii agresywanie, czy spokojnie skupić się na lasthitowaniu ?

I jaki build polecacie ?

Ja rushuje trinity, a potem albo warmog+atma, albo wits end + coś jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...