Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Vladem można ownić, ale na obecną chwilę nie ma to sensu. Wielu casterów robi więcej niż on przy mniejszym wysiłku i feedzie. Odchodząc od tego tematu, nowy patch zapowiada się ciekawie. Zimowa mapka (<3), powrót mojego kochanego masterka Strength of Spirit i obniżenie kosztów many Veiga, choć gdy usłyszałem o reworku miałem nadzieję na zmianę passywa.

Powoli wybijam się z tego piekiełka (~1300) z pomocą Matt3rsa (aka Koksiarza). Aż trudno uwierzyć jak pięknie LB kara na tym poziomie. Wystarczą 2 fragi na midzie przed 10 min i u wrogów już spada morale ( "Feeder x/y, report ty" ) co znacząco zwiększa szanse na wygraną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Czy to takie trudne do zrozumienia, ze każda postacią mozna ownic?

Bo mozna. SAD BUT TRUE

Możesz mi wyjaśnić gdzie Vlad ma przewagę nad Fiddlem?

Ja gram ponad rok. Zacząłem w wakacje 2010. Tez pamiętam jak się grało. A nie, wcale nią pamietam, bo jak zczynalem, to uwaga ZACZYNAŁEM i na moim poziomie nikt tej gry nie ogarnial. Jeżeli ty zaczales grę rok temu i miałeś 30 lvl w tym samym czasie to gratuluje. WYDAJE mi się, ze nawet dzisiejsze Crit Happens mogło by wygrać z Solomidem sprzed roku. Bo wtedy ogólny poziom gry był niższy. Ale zawsze dobrze jest ponarzekac "jak było za moich czasów"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie trudne do zrozumienia że Vladem można ownić?

Bo można. SAD BUT TRUE.

O, i ten post powinien zakonczyć tą bezsensowną dyskusję. Vlad może nie nadaję się na porządne turnieje, ale na poziomie na jakim znajduje się większość forumowiczów, jest to mocna postać (jak zresztą każda), o ile potrafi się nim grać. Na normalach i low/mid elo ważniejsze są umiejętności gracza niż picki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Przed patchem zmieniającym jungle dużo się mówiło o tym, że wiele postaci, którymi się nie dało junglowac teraz będzie w stanie to robic. Czy jest nowy dobry jungler? I jeszcze się zapytam jakie jest wasze top3 junglerów ?

Od patcha z junglą nie widziałem ani jednego nowego junglera ( Tylko Talon, ale nim dało się jeszcze przed patchem, ).

A co do mojego TOP3:

1. Shaco

2. Lee Sin

3. Udyr/Nocturne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi - Nowy Skin Leblanc wydaje sie naprawde swietny. Teraz zbieram na Xeratha, wiec nie chce mi sie jej kupowac, ale cos mi mowi, ze na swieta zafunduje ja sobie dla samego skina.:D

Odnosnie zmian w patchu - na patch preview tak, za przeproszeniem, pierdzielili o tej zmienia range Twisted Fate. Wielu mowilo, ze bedzie OP. I co? I kupa. Zmiana range o... 15 (slownie: pietnascie). Nie wiem, czy to smieszne, czy smutne. Tym bardziej, ze po jakichkolwiek zmianach pojawia sie cala zgraja ludzi 'testujacych' poprawione champy. Boje sie, ze skonczy sie to Twisted Fate, jako AD carry, ktorego gracz zupelnie nie ogarnia (tak zreszta jest czesto juz teraz).

Odnosnie dyskusji nt Vlada - moim zdaniem to po prostu slaby pick. To, ze slabym pickiem da sie cos ugrac nie zmieni tego, ze przy spotkaniu dwoch rownorzednych teamow, grajacy Vladem stawia swoich kolegow w gorszej sytacji niz, gdyby wybral innego AP Castera. A juz sugerowanie, ze warto go wybrac zamiast np. Xeratha (w kontekscie uzytecznosci, nie grywalnosci) zdaje sie byc po prostu bledne. Jest powod, dla ktorego najbardziej doswiadczeni gracze uwazaja Xeratha za mocny pick, a Vlada niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Przed patchem zmieniającym jungle dużo się mówiło o tym, że wiele postaci, którymi się nie dało junglowac teraz będzie w stanie to robic.

IMO dopiero teraz po wprowadzeniu nowych run może się to zmienić.

Ale już teraz czytałem, że np. Stonewall (chyba najbardziej znany jungler) całkiem nieźle ceni sobie np. Pantheona w jungli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Vladzie wrzucę pełną wypowiedź w piatek, bo nie chcę kontynuować rozmowy i wrzucać kilku argumentów w 15 postach ;p Wrzucę jeden a porządny ;p

Co do zmiany o 15 jednostek aa TF to teraz będzie miał taki sam range jak Graves, Kayle (ze skilla), LB, Nidalee (ludzka forma), Orianna, Veigar. Więc można sobie porównać. Czasem to właśnie 0,1 cm dzieli Cię od życia lub śmierci (np. zasięg jakiegoś AoE). Szału może nie ma, ale jednak już last hit będzie łatwiejszy (poza zasięgiem niektórych umiejętności). No to by było chyba na tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150 - nie przecze, ze to buff. Ogolnia kazda zmiana na lepsze, to zmiana na plus. Moim zdaniem problem polega na tym, ze TF mimo wszystko sporo jeszcze brakuje do bycia naprawde solidnym punktem teamu. O ile te ulamki centymetrow czesto decyduja o zyciu, to przeklada sie to glownie na dosc rzadkie sytuacje, a ogolny power champa pozostaje raczej nie zmieniony. Dla przyklady Gold Cardowanie z takim zasiegiem zmienia tyle co nic. W sytacji 1vs1 i tak Gold Card da stuna, wiec to, czy podejdziesz na 525/510 robi minimalna roznice. W teamfight zas 15 range raczej nie zacheca do wychodzenia i Gold Cardowania, bo zginiesz rownie szybko, co wczesniej. Wczesniej chcialem buffa TF i teraz wciaz na niego czekam, chociaz ze zmian, oczywiscie, ciesze sie. Jest tez mozliwosc, ze calkowicie sie myle, a kto wymysli builda robiacego z nowego-starego TF cos bardzo silnego, ale troche watpie.

Mam pytanie odnosnie 'swiat' z LoL. Spodziewam sie roznych promocji i special offers itp. Czy ktos z wiekszym doswiadczeniem moze mi powiedziec, na podstawie tego, co widzial np. rok temu, czego mozna sie spodziewac? Jak juz wczesniej pisalem chce kupic Xeratha. Wlasnie doszedlem do wniosku, ze z moja regularnoscia rozgrywania meczy zajmie mi z pol roku zebranie tych 6.3k, wiec lepiej, zebym kupil postac za pieniadze niz zmuszal sie do grania champami, ktore mi sie znudzily. Nie chce tylko, zeby sie okazalo, ze kupuje teraz Xeratha, a za tydzien lub dwa Riot robi promocje na champy. Drugie pytanie z tym zwiazane - czy w takiej sytacji moge liczyc na zwrot jakiejs ilosci RP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kehen - do czasu patchu IMO najlepszym wyborem bylo AP. Testowalem TF przez jakis miesiac i robilem to z buildami na AD, AP, hybryde i Crit Chance. Moim zdaniem full AP build to jedyna droga. Zmiany w patchu zdaja sie tego nie zmieniac. Buff range w jakims stopniu, oczywiscie, pomaga, ale dodanie 15 range to chyba niezbyt duzy argument na przejscie na AD.

Ogolnie polecam ten temat:

http://forum.lol.garena.com/showthread.php...ld-be-played-AP

Autor przytacza niezle argumenty i zdaje sie wszystko wyjasniac. Przy okazji omawia kilka aspektow gry, ktore poprawily moje osiagi z TF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak najbardziej AD :) AP w sumie teraz się nie opłaca robić TF, tym bardziej że teraz zwiększyli jego rage to mało kto będzie grać AP, większy zasięg + AD = OP TF, teraz kiedy na większy dystans możemy atakować i mamy dobry build, z którego wynika dużo dmg to spokojnie położymy przeciwnika czasem nawet bez dużej straty HP ( wliczam tutaj LifeSteal:), podchodzi do nas champ stun i ciśniemy ile wlezie, dotychczas mało grałem TF ale wypróbowałem zarówno AD jak i AP z czego AD wziął górę, widoczna różnica dmg, więcej killi, łatwiejszy do ogarnięcia ( bo po co utrudniać sobie życie?), AP w sumie nie był najgorszy, jakiś dmg zrobił, kille też były, i nie grało się najgorzej aczkolwiek zdecydowanie faworyzuję AD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara, zauważyłem na twoim blogu, że rozegrałeś kilka gier Vayne i zastanawia mnie twój build. Osobiście, gdy ja nią gram to po 2x Doranach i Berkach od razu rushuje Infinity Edge, a w twoim przypadku widziałem, że nawet mając PD, Bloodthristera i Trinity brakowało tego przedmiotu. Mógłbyś mi wyjaśnij, czym się kierujesz ? ^^

Jeszcze mi powiedz jak możesz czym otwierać twoje nagrania z gier, bo mają dziwne rozszerzenie .LRF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie Zeal + BT zapewnia, że po TF/w jego trakcie mogę się uleczyć i nie istnieje ryzyko, że będę biegał po mapie z 100 HP, co zapewnia większą przeżywalność na AD carry stosuję taką zasadę:

B.Dobrze idzie - 1-2xDoran + Zeal + BT

Średnio idzie - 3-4xDoran + Zeal + BT

Źle idzie - +3-4xDoran + IE

Ogólnie IE również składam jednak jako 4,5 item, a GA jako ostatni.

Powtórki otwierasz programem LoLReplay

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję na AD carry rushowac IE + PD standardowo zaczynając od BFa i kończąc IE a potem dopiero zeal. Bloodhirster + PD składamy gdy we wrogim teamie jest na przykład rammus albo inny ktoś kto poskładał Thornmail, ponieważ thornmail zadaje magiczny dmg, który dodatkowo redukuje nasz magic res więc life steal leczy go właściwie w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help? Jakiego rodzaju pomocy oczekujesz? Napisz czym grasz, na jakich liniach, ile postaci typu AD carry ogarniasz, mid AP carry, solotop powiedzmy bruiser, jakich junglerów, ilu supportów. Jak Ci idą last hity, ile ich robisz w 15 minucie (poza supp i junglerem -100 liczba optymalna).

Pamiętaj, team Cię nie wycarruje, nawet jeśli wygrasz linię to nie wystarczy. Musisz mieć na tyle sprawną orientację na mapie i positioning w teamfightach, aby zawsze wychodzić z nich wygranym :P

Nie cytuje się w całości posta tuż nad swoim. - Bethezer

@Whoops, chciałem zacytować tylko drugą część posta do której się odnoszę, ale omyłkowo zacytowałem cały :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie-chat w champ select jest wpisywany do raportu,raportować można też tam? Takie bluzgi jakie tam można usłyszeć przechodzą nawet wyobraźnie.Dodatkowo opcja reportu za głupotę np.jungler nie bierze smite itp. Przydało by się coś takiego?

Edit:To co sie dzieje teraz na normalach mnie przerasta.Teamy bez jungli,baz cv ale za to z healem i clarity :(

Mam wrażenie,że gram z 20-25 lvlami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byli normalni ludzie,ale teraz trafiają się,że tak powiem "anomalie" Wcześniej ludzie grali według mety i w ogóle,ale teraz trafiam na same 15-25.Przed chwilą grałem normala Nasusem vs2 na topie.Zfarmiłem się,lecz 2 naszych gości nagle wyszło.Przeciwnicy to warzywa,więc miałem golda no dobre itemy,lecz 3vs5 nie da się wygrać.2 razy zrobiłem ace,jednak na końcu wyszedł jeszcze jeden gracz,bo woła go mama na obiad.I tak oto przegrałem 2vs5 ze statami 26/4/8.Przed chwilą miałem też Nunu,który powiedział,że smite jest useless bo on ma to samo pod Q :/

Nie wymagam od nikogo,żeby grał jak HSGG,lecz znajomość mety to chyba podstawa.

Edit: 3vs5 nie da się wygrać,w takim sensie,że gdy jedna/dwie osoby ogarnią to nic nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym - jungler czy cv nie zapewnią ci zwycięstwa, w przeciwieństwie do ogranego teamu. To są po prostu utarte sposoby gry. Ja bym raczej narzekał, że ten czy tamten "niestandardowy" skład nie radzi sobie z wybranymi postaciami, niż że nie wybrali junglera. Ktoś mógłby wziąć, ale nie radzić sobie z gankami. Solo mogło by mieć problemy. I tak dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...