Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Zacząłem zbierać trochę kruszca na Ranged AD Carry i padło na wybór: Cait albo Graves. Który z nich będzie lepszy? Cait ma świetny zasięg, aczkolwiek Graves ma świetnego bursta i jest bardziej przydatny w TFach. Jakbyście trochę pomogli w wyborze byłoby miło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Pomoc dla Guardsman Boba!

http://kasaharalol.blogspot.com/2011/12/po...dsman-boba.html

Jak informują źródła Guardsman Bob ma problemy finansowe. Każdy gracz League of Legends zna stream tego gracza (dla tych co go jednak nie znają link po prawej stronie), który jest znany z bardzo sympatycznego sposobu bycia, ambitnego podkładu muzycznego oraz ciekawych komentarz podczas swojej gry, co owocuje licznymi poradami dla fanów.

Jak go możesz wspomóc? Nic prostszego, w wolej chwili kliknij w reklamy na jego oficjalnej stronie http://www.guardsmanbob.com (by reklamy były widoczne trzeba wyłączyć w przeglądarce opcje typu "AdBlock") i oczywiście oglądać jego stream.

Źródło - http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/co..._guardsman_bob/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie rozumiem, jak Garen może być lepszy od soraka na linnie. Jak Garen miałby zagrozić tradycyjnemu set-upowi support + carry? Jakby to technicznie miało wyglądać?

Na podobnej zasadzie co Blitz + carry, tylko gorzej by się to sprawowało.

Masterki 0/21/9 i runki typowe na tanka: arm pen, flat arm, magic resist per lvl, zmieszane z flat mr. Quinty 2 razy Arm pen i 1 Movement Speed. Od wczoraj bardzo polubiłem tego champa.

Jarvan na jungli zawsze był i nadal jest viable, tylko ludzie jakoś nie chcą tego zauważyć.

Próbowałeś grać 9/21/0 albo 21/9/0?

Po zmianie pasywa Jarvan jest jak najbardziej grywalny, postaram się nim zagrać w projekcie jedną z gier.

Nie rozumiem jak nerf pasywa miałby dodatnio wpłynąć na jego przydatność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do starych wyjadaczy od Akali: czy po nerfie Gunblade opłaca się składać ten item? Ostatnio miałem chęć pograć assasinem (do tej pory grałem przede wszystkim bruiserami) i wybrałem Akali własnie. Póki co składam raczej Sheen->Rylai->Rabaddon

btw, przy smartcastach na Q i R gra nią to prawdziwa przyjemność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowy Rytm (Bierna)

Obrażenia zmienione z magicznych na fizyczne.

Obrażenia zmienione na 6/8/10% (na poziomach 1/7/13) z 8% obecnego poziomu zdrowia celu.

To jest nerf, zmienienie dmg z magical na psychical i zbuffowanie go w late game? ^_^ Niezły masz ogar.

zmiana typu obrażeń na magiczne:

- homogenizacja typów obrażeń jest przeważnie nerfem (nawet częściowa), bo do skontrowania wystarczy stackowanie samego armoru/magic resist.

- specyfika itemów (łatwiej jest nastackować armor niż magic resist) sprawia, że przy 'warunkach standardowych' (przeciwny AP nie lata z 5/0) przeważnie będziesz mieć więcej tegoż armoru niż m.res, co znowu przekłada się na mniejsze obrażenia.

Radośnie pominąłeś też zmniejszenie obrażeń o 2% w early. Co jak co, ale akurat w wybiórczym czytaniu jesteś dobry.

Bilans wychodzi imo jednak na minus. Poza tym nie jest to nadal ogromna zmiana, która miałaby zmienić Jarvana z bezużytecznego na dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na powaznie piszesz czy jaja sobie robisz? Właśnie doszedłeś do wniosku ze np takie q i r caitlyn byly magic dmg, albo skile sina czy renektona. Brawo.

Żeby nie być gołosłownym zaraz udowodnię Ci że się mylisz

(in progres za 10 min będą wyliczenia poniżej)

SJ (stary Jarvan)

NJ (nowy Jarvan)

Przeciwnicy

Ashe (low hp/armor)

Lee Sin (hard hp/hard armor)

Kalkulacja dla 1 lv

Tu podziału na przeciwników nie będę robił ponieważ wszyscy będą mieli podobne hp i armor mres (od 30 do 35)

SJ - 8 % magical dmg z 550 to = 44 dmg redukowane przez 30 mresistance czyli 23 % (bo mamy 0 mpene) = 37 dmg

NJ - 6 % psychical dmg z 550 to = 33 dmg redukowane przez 30 armor totalnie zredukowane przez 31 armor pene z run/masteries = 33 dmg

Kalkulacja dla 7 lv

Ashe ma 1200 hp (buty +1 oraz x3 doran) i 45 armor i 40 mresistance

SJ - 8 magical z 1200 to = 96 dmg redukowane przez 40 mresit czyli 29 % = 68 dmg

NJ - 8 psychical z 1200 to = 96 dmg redukowane przez 45-31 = 14 - 10 % = 13 armor czyli 11 % = 85 dmg

Lee Sin ma 1400 hp (buty + gigant belt) i 52 armor i 50 mresist

SJ - 8 % mdmg z 1400 to = 112 dmg redukowane przez 50 mresist czyli 33 % = 75 dmg

NJ - 8 % psychicdmg z 1400 to 112 redukowane przez 52-31 - 10 % = 19 czyli 16 % = 94 dmg)

Kalkulacja dla 13 lv

Ashe ma 1700 hp (x3 doran) i 66 armora i 48 mres

SJ - 8 % mdg z 1700 to = 136 redukowane przez 48 resist czyli 31 % = 94 dmg

NJ - 10 % psych z 1700 to = 170 redukowane przez 66 -31 - 10 % = 32 czyli 24 % = 130 dmg

Lee Sin ma 3000 hp i 120 armor i 130 mres (warmog + negatron + chain + mercury)

SJ - 8 % mdmg z 3000 to = 240 dmg redukowane przez 130 mres czyli 57 % = 105 dmg

NJ - 10 % psych z 300 to = 300 dmg redukowane przez 120 amora - 31 - 10 % = 80 czyli czyli 44 % = 168dmg

Dodaj do tego wszystkiego Q Jarvana (10 % - 26 % redukcji), które się teraz stackuje z pasywem i zapewnia jeszcze większe różnice w dmg od early po late. Zaoszczędziłem sobie tych wyliczeń Q Jarvana oraz możliwości złożenia brutalizera/yomumu/last wispera (co często się robi na bruiserze) by bardziej Cię nie pogrążąć. Jedyny nerf to około 4 dmg mniej z pasywa na 1 lv lub około 3 dmg mniej po nałożeniu Q, reszta to buff. A teraz ładnie mnie przeproś i przyznaj się do błędu :*, leżysz i nie możesz powiedzieć, że się mylę ja, a nie Ty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane :laugh:

Uzbierałem sobie IP na Tier 3 postać, ogólnie lubię pogrywać offtankami jak Yorick, czy Lee Sin i myślałem właśnie, czy nie zakupić Skarnera albo Shyvanę. Skarner po buffie jest generalnie mocny pod wieloma względami, a Shyvana ma bdb. early + jej AoE dmg i nie najgorszy mechanizm do ucieczek. A może zainwestować kasę w coś innego, np. w ad carry? Gravesem grało mi się bardzo przyjemnie aż do czasu podwójnego nerfa, po którym imo zszedł na ten sam tier co Ashe, chyba najrozsądniejszym kupnem byłaby Caitlyn, aczkolwiek myślę też nad Xinem. Any advice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj mialem 'wybitna inaczej' Akali. W 56 minucie biegala po jungli (kiedy przeciwnik rozwalal nam inhibitor). Nie stawiala sie na team fighty i ogolnie nie pomagala tylko ginela, kiedy tylko ktos ja zaatakowal. A jak napisalem, zeby zamiast biec po Dragona rozwalila wrogi inhibitor (ktoremu do padniecia brakowalo dwoch lub trzech hitow) to odpisala, ze ona musi zbierac kase na builda. Wspominalem juz, ze byla 56 minuta? Nawet, jesli nie mialaby full builda, to chyba nie powinna miec problemow ze zlozeniem czegos odpowiednio silnego, prawda? Nie pojmuje tego, co niektorzy wyczyniaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłeś do wniosku ze np takie q i r caitlyn byly magic dmg, albo skile sina czy renektona.

Do czego doszedłem? Serio, czytaj posty przed wysłaniem, żebym nie musiał się przez 10 minut zastanawiać 'co autor miał na myśli'.

Twierdzisz, że postaci z hybrydowym dmg (fiz/mag) nie są trudniejsze do kontrowania przez resisty od postaci pure AD/AP? Że Kog'mawa nie jest trudniej 'zamknąć' resistami niż np. Caitlyn?

Dodaj do tego wszystkiego Q Jarvana (10 % - 26 % redukcji), które się teraz stackuje z pasywem i zapewnia jeszcze większe różnice w dmg od early po late. Zaoszczędziłem sobie tych wyliczeń Q Jarvana oraz możliwości złożenia brutalizera/yomumu/last wispera (co często się robi na bruiserze) by bardziej Cię nie pogrążąć. Jedyny nerf to około 4 dmg mniej z pasywa na 1 lv lub około 3 dmg mniej po nałożeniu Q, reszta to buff.

Na jungle Jarvanie nie używa się run full armor penetration, tylko zbliżonych do

, które dają nie 31 ArPen a 10. Penetrują one armor creepów do 0 (albo prawie do 0), dając jednocześnie sporego boosta do AD.

Jeżeli chodzi ci o lane Jarvana to taki build miałby sens... w przeciwieństwie do lane Jarvana.

Anyway porobiłem własne testy; pozmieniałem parę założeń i dodałem junglera z Wriggle's i powiem, że wynik nie jest już tak różowy (maksymalna różnica wynosiła 21, przy 3200 hp, ale przeważnie oscylowała koło 4 na każdym przedziale lvlowym).

LVL1
stats Ashe (+Doran) (+flat armor/m.res. per lvl) - ~550hp ~30/30 ~23% resist
stats Lee (+Doran) (+flat armor/m.res. per lvl) - ~550hp ~30/30 ~23% resist
stats JLee (+cloth armor) (+flat armor/m.res. per lvl) - ~450hp 50/30 33% (26% po redukcji)/23% resist

550hp *8% = 44 - magic
550hp *6% = 33 - physical
450hp *6% = 27 - j.phys.

Ashe/Lee
34 magic dmg done
28 physical dmg done
JLee
20 physical dmg done
21 magical dmg done


LVL 7 (~3k golda)
Stats Ashe - 52/41 34% (28% po redukcji)/29% 1200hp
Stats Lee - 58/49 37% (30% po red.)/33% 1500hp
Stats JLee - 86/72 46% (40% po red.)/42% 1000hp


96 dmg (Ashe) -> 69/68 dmg done (phys/magic)
120 dmg (Lee) -> 84/80 dmg done (p/m)
80 dmg (JLee) -> 48/46 dmg done (p/m)

LVL 13 (~6k golda)

stats Ashe - 72/50 42%(36% p.r.)/33% ~1700hp
stats Lee - 127/90 56%(51% p.r.)/47% ~3200hp
stats JLee - 110/88 52%(47% p.r.)/47% ~3000hp

170/136 dmg (Ashe) -> 108/91 dmg done (p/m)
320/256 dmg (Lee) -> 156/135 dmg done (p/m)
300/240 dmg (JLee) -> 159/127 dmg done (p/m)

LVL 18 (~10k golda)
stats Ashe - 157/94 61%(57% p.r.)/48% ~2000hp
stats Lee - 146/104 59%(55% p.r.)/51% ~3700hp
stats JLee - 174/102 64%(60% p.r.)/50% ~3650hp

200/160 dmg (Ashe) -> 86/83 dmg done (p/m)
370/296 dmg (Lee) -> 166/145 dmg done (p/m)
365/292 dmg (JLee) -> 146/146 dmg done (p/m)






Lee lvl1
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...000&level=1
Ashe lvl1
http://leaguecraft.com/builder/Ashe/?items...000&level=1
JLee lvl1
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...000&level=1


Lee lvl7
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...000&level=7
Ashe lvl7
http://leaguecraft.com/builder/Ashe/?items...000&level=7
JLee lvl7
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...000&level=7

Lee lvl13
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...00&level=13
Ashe lvl13
http://leaguecraft.com/builder/Ashe/?items...00&level=13
JLee lvl13
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...00&level=13

Ashe lvl18
http://leaguecraft.com/builder/Ashe/?items...00&level=18
Lee lvl18
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...00&level=18
JLee lvl18
http://leaguecraft.com/builder/Lee%20Sin/?...00&level=18
~~~ Na Ashe powinno być IE zamiast BT, ale nie chciało mi się już tego zmieniać.

Moim gwoździem do trumny jest Q, o którym zapomniałem. Bez niego trudniej byłoby to stwierdzić, bo zależałoby to głównie od buildu przeciwnika, który różni się u każdego championa i w każdej grze.

Ale tak, jednak buff. Niewielki, ale zawsze.

A teraz ładnie mnie przeproś i przyznaj się do błędu :*, leżysz i nie możesz powiedzieć, że się mylę ja, a nie Ty

Spuść z tonu. Nie mam zamiaru dyskutować z paniczem, który bezpodstawnie uważa się za naznaczonego przez Morello. Jeszcze przeprosin ode mnie wymaga, jakbym przez inne zdanie (inna sprawa, że błędne) na matkę mu nawrzucał! Really?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/267/aniviaw.png/ tak się carruje gry +sztanskie elo^=^.Cassio dobrze mnie z harassowała po czym spróbowała fb ale się przeliczyła i frag dla mnie do tego użyła flasha do ucieczki, co znowu wykorzystał rammus. Reszta to roaming i easy win:).

No ładne statsy, nie powiem. Dobra passa w early często owocuje taką dominacją w późniejszej fazie gry (eureka XD) .

Po licznych grach ''na bani'', trundlowaniu, dałem spokój z normalami i zabrałem się za rankdy (soloQ)- oszałamiające jak niski poziom gry się tu zdarza (unranked)... 4 ap? czemu nie! wardy??? ??? ????!

itd

Całe szczęście, bywają sprytne chłopy jak np Nocturne:

3tbVl.jpg

ustawił gre, pomagał w blue, gankował, bronił kiedy b - ideał. Dzięki temu zeszmaciłem kaktusa na midzie moim pijaczyną...

Build: dorian -> buty i HPpot -> qss -> buty mpene, hex revolver dobrą kontrą na Karthusa - przynajmniej w tym wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że postaci z hybrydowym dmg (fiz/mag) nie są trudniejsze do kontrowania przez resisty od postaci pure AD/AP

Nie są, ad dmg w przypadku Akali/Fizza to i znikomy procent.

Po prostu nie lubię jak jakieś nadęte bobki się kłócą nie mając racji i nie będąc w temcie takie moje viva la hate dla ignorantów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mielibyście chęć, to mógłbym gdzieś (hm.. może blog Kasahary, za jego pozwoleniem oczywiście) swoje powtórki z rankedów.

Obecnie mam ~ 1450 elo. Najniższe jakie miałem - 1000. Można wyjść? Można. To tylko kwestia czasu i nauczenia się pewnych zasad :

1. You'll win game, if you won't flame - zapamiętajcie sobie to na zawsze.

2. Gramy tym czym musimy, a nie tym co lubimy.

Wystarczy brać rankedy na luzie, a wszystko dobrze nam pójdzie :trollface: .

PS. Chociaż na elo 1400 zdarzają się troll picki typu Yoric Support. Ale najważniejsze, że i tak wygraliśmy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mogę się przekonać do rankedów. Nie mam pojęcia czemu. Może po prostu uważam, że będzie leciał na mnie ostry flejm za nie ogar.

Zacząłem zbierać trochę kruszca na Ranged AD Carry i padło na wybór: Cait albo Graves. Który z nich będzie lepszy? Cait ma świetny zasięg, aczkolwiek Graves ma świetnego bursta i jest bardziej przydatny w TFach. Jakbyście trochę pomogli w wyborze byłoby miło :)

Odświeżam prośbę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Graves jest postacia ciekawsza. Poza tym Caitlyn jest u mnie w prawie co drugiej grze, wiec nie chcialbym byc jedna z nich...:P Wiem, ze to losowe, ale free weeki z Caitlyn sa tez dosc czeste, co wkurzaloby, gdybm mial tego champa. Wszyscy ludzie w lobby rzucaja sie na nia, jak policja na paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się właśnie patch preview.Ogólnie lekko nerfią Trynde,buffują TF'a i zmieniają masteries Perseverance na Strenght of Spirit.I teraz najważniejsze-nowe runki! Wreszcie będą runki na lifesteal i spellvamp.Jestem ciekawy jakie wartości będą dawały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, przerażają mnie Polacy. 'Nie kupie warduw, bo nie umiesz grac patafianie!' Przecież... to jest... nie do opisania. Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby nie tracili na tym wszyscy z teamu, łącznie ze złośliwcem. Aż mi się szkoda kraju i ludzi za niego walczących zrobiło...

Jakie są skuteczne kontry na Singeda? Nienawidzę go od pierwszego wejrzenia - 3,7k hp, tona armora i mresa, trucizna, ulti, inicjacja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przede wszyskim to cc'ować go do bólu i trzymać go na dystans. No i przede wszystkim, nie latać za nim jak głupi, gdy ma odpalonego Poison Traila. Najlepiej nie pozwolić mu farmić w early. Z champów to imo Vayne będzie dobrą contrą na niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam grac ad carry wybieram cos z trojki trist/corki/ashe. Trist jest teraz op, jest nie do zabicia na lane ma duza farme z powodu wybuchajacych mobow , wrazie czego chopka do ucieczki no i ulti ktore nie raz pomaga ci uciec /uratowac sie itd. Corki ma podobnie farma nie jest nim najtrudniejsza, ma on skill do ucieczki tak jak trist ( tyle ze Trist po zabiciu sie odradza , fajne sa akcje w stylu skeczemy pod turreta-hit,dwa - zabijamy - odskakujemy w bezpieczne miejsce), ma q dzialajace jak ulti kogmawa tylko o krotszym zasiegu, ale najwazniejsze w moim przypadku jest jego ulti. Jego zasieg jest genialny. Pozwala ci to atakowanie wroga pod wieza nie narazajac sie na jej nuki, w razie odwrotu last hitowanie minionow , a podczas tf posiadanie odpowiedniego dystansu lub dodatkowy dmg do podstawowego autoataku. Ashe zna kazdy. Imo graves jest teraz silny ale nie przekonalem sie do niego. Juz wole Vaine . Do KogMawa tez sie nie przekonalem i zapewne nie przekonam bo nie mam ochoty nim grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...