Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Pogralem sobie dzisiaj Udyrem i jestem zadowolony. Nie ma jakiejs euforii, ale jako poczatkujacy jungler (na 19lvl dodajmy) osnioslem dzisiaj sukces na PvP. Co prawda ganki nie konczyly sie moimi killami (najczesciej last hitowal ktos z mojego teamu), ale mowi sie trudno. Na tym poziomie gry ludzie nie zastanawiaja sie, komu dac last hita tylko ****** ile sie da, kiedy sie da. Wlasciwie to byla moja jedyna slaba strona - wkladalem energie w jungle i ganki, a nie moglem na tym za duzo zarobic.

W przeciwnej jungli byl... Yi. Nie jest to raczej typowy jungler (chociaz wiem, ze sie nim da to robic), a gankow nie mial w ogole. Ogolnie dla swojego teamu nie pomogl w prawie zaden sposob. Majac takiego junglera w przeciwnym teamie spokojnie robilem swoje.;) Ciekawi mnie, jak dotkna mnie zmiany z patcha. Pojawi sie pewnie wysyp junglerow, a to na normalach ok. 20lvl oznacza kompletny chaos i klotnie o to, czy brac junglera, kogo, kto robi to dobrze itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ogolnie yi nie jest zly w dzungli, robi ja dosyc szybko ( uzaleznione jest to oczywiscie od Q, ale tez nie zupelnie) ma niezla sile tylko jest papierkowy. Gralem kilka razy vs yi ktory byl nafeedowany jak glupi ( okolo 10-20:0 w 10-20 min) i w zasadzie nie stanowil problemow w tfach. Gralem tez yi nie jednokrotnie i co moge powiedziec to to ze jest szybki i gra nim jest baaardzo dynamiczna. Zachowuje sie jak by mial jakas nadpobudliwosc i wam tez sie to udzieli. Nadaje sie glownie do pushowania wiezyczek, ulti pozwala mu sie bezpiecznie wycofac. W early game bardzo silny, pozniej to cos traci. Na ap skolei jest dobry, ale tez nie dokonca. Fajny dmg z q , ale jednak moim zdaniem cos mu brakuje. Cooldown imo wysoki i nie koniecznie bym chcial nim grac w ten sposob ( Reginald i Hotshot na midzie czesto nim grali bo jest OP ) ja nie probowalem.

Ja sie zaczalem bawic Zileanem na AP carry, z supportem dodatkowym na bocie jest to calkiem fajna mieszanka. Na midzie poki co gralem vs veigarowi i kenenowi. Ten pierwszy jak mnie nie zestunowal nawet nie mogl podejsc ( pozniej zciagnal mnie na combo dwa razy ale juz bylo to nie istotne), a kenen mial przewage ale stracil ja dosyc szybko bo jak wiadomo najlepiej zyskac przewage na midzie zyskujac asysty/kille na bocie ;x Ulti Zileana jest genialne i nie raz uratuje ad carry od zgonu co niejednokrotnie przechyla szale zwyciestwa i... dmg... bombka ktora wybucha po 4 sek. Smieszne troche , ale z combo bomba , cooldown , bomba- dmg jest kosmiczne i zmusza nasz cel do powrotu w tfach w tyl , albo ranimy wszystkich, albo deorganizujemy szyki i dajemy naszej druzynce sie bawic. Poki co wynik 3 gry na rankedach - 3 wygrane wszystkie przed czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem shaco jest b. fajny.

Tylko nie ogarniam buildu AP, szczególnie na domininion. Na razie testowałem ten ze spotlighta.

Macie jakiś inny ap? i jakies rady dla ap shaco? skill order itemy itp

Z góry wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nixe

Shaco pod ap jest useless tak na prawdę, chyba że baaardzo dobrze go ogarniasz. Na twoim miejscu pograłbym więcej ad, ogarnął klona i przede wszystkim (na shaco ap nemezis przeciwników) jack in box. Potem już z górki :P Ale podstawą jest trinita chyba, tak czy siak.

Shaco tak dużo nie grałem więc tego ostatniego nie bierz za bardzo do serca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka :

- Co myślicie o renektonie, katarinie, nidalee, vladzie, vayne i talonie?

- Jaki champ jest dobry na wyjście z ELO HELL? (w miare łatwy do grania i niezależny od teamu)

Z góry dziękuję za odpowiedź

Katarina to syf, Renek, Nidalee i Vlad to średniaki, ale nadal są dobrzy, a Vayne i Talon są mocni i są w stanie wycarrować grę. Jeśli chodzi o championów, ktorymi wygrasz ranki (a nie wyjdziesz z ELO hell, bo takie coś nie istnieje), to generalnie musisz obserwować metę gry i grać championami, którzy są najbardziej niedorzecznie OP. Jeżeli będziesz grał dużo rankedów postacią, którą ogarniasz i która jest mocna, a nadal będziesz tkwił na, powiedzmy, 900 ELO, to znaczy że na taki rating zasługujesz, nie oszukujmy się. ELO hell nie istnieje. Po zagraniu ~100 rankedów każdy powinien wyjść na swój poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adicho86

imo rene i nida sa mocni tylko trzeba mieć skilla. i wyczucie. logiczne ze ap nidą nie wbijasz w srodek tf tylko czekasz na odpowiedni moment. ad nida offtankowa no to można zaszaleć, tylko to dużo kosztuje.

Rene odp build, mega ogarnianie to i 1v3 można wygrać. (ja vs shyv fidl i chyba cho)

kata is so... do kitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi

Renek to średniak? Ogarnięty może świetnie wyfarmić się na solo top i wycarować grę.

@Adicho86

Pamiętaj, że bohater to jedno, a umiejętności i kultura osobista to drugie. I generalnie lepiej wymiataj useless pickami (na niskim elo i tak nie są kontrowane) niż feeduj przeciwnika postaciami z Tier 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katariną jak sie uda ja nafeedowac mozna czynic cuda. Wyfeedowanie nie jest trudne bo na LOW ELO malo kto wie ze podczas ulti trzeba wrzucic stuna ( niedawno sie dowiedzialem ze ulti amumu nie przerywa). Katarina jest jak kazda inna postac, ma silne i slabe strony. Jak nia ogarniesz bedziesz dobry i spokojnie wyjdziesz z elo hell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt źle przeczytałem... Ale w takim razie to bardziej nerf niż buff. Przynajmniej moim zdaniem ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

No nie wiem. Już widzę, że Tanky DPS Sivir build, który namiesza - procowanie Triforce na przeciwniku co 2 sekundy? To będzie zabawne. Na dodatek pozwoli na lepszy harass, skoro resetuje animację. Na dodatek aplikuje swój własny bazowy dmg -> więcej harassu.

A na Renektona jeszcze nikt nie znalazł sposobu, by skalował się dobrze w late :/

@Katarina - po co wybierać sytuacyjnie silną postać, jeśli można brać postać silną w każdym aspekcie? I która ma, bo ja wiem, CC?

@UP - wystarczyło przeczytać opis ulti Amumu - snare!=stun

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adicho86

Dobre picki na wybicie się z ELO hell to takei którymi mozna ciągnąć grę i najlepiej, żeby były uniwersalne.

Ja polecam Skarnera, albo Udyra, bo sam się na nich z ELO hell wybiłem i teraz biję jakieś sensowne ELO.

@Kaiwan

Udyr jest świetną postacią, sam nim bardzo duzo gram ostatnio. Przed nerfem na żółwika (szkoda ;/) był bardzo OP, teraz jest tylko OP. Ale to chyba starczy.

Jeden z najsilniejszych top laneró - mana ani hp mu się nie kończą na żółwiu + duże dmg, jeden z lepszych dżunglerów - najszybsza dżungla w grze, całkiem neizłe ganki na niedźwiedźu. No a w late kosi w teamfightach bo wszystkich stunuje.

To myślę włąśnie o Udyrze. Tyle razy juz nim pociągnąłem grę jak był zwalony team, że nic dodać nic ująć - świetny pick jak się go ogarnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Talonie? Najbardziej lubię grać Assasinami właśnie, a ten wydaje się chyba kwintesencją tego słowa. Tyle, że czytam, że słaby ostatnio.

No i mam jeszcze chrapkę na Heimera, również wszędzie czytam ze słaby, ale jak czasem trafię na niego to przeważnie jest ogarnięty i warduje, smokuje, zabiera miliony dmga rakietami, slowuje i niewiada sam co ejscze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wut? Ja rozumiem, że może kiedy idziesz do jungli to czujesz się pro, ale nie przesadzajmy. Było już wspominane, że jungla w LoLu ma kilka standardowych ścieżek, gdzie dylemat przy połowie sprowadza się do 'Pierwsze zabić wilki, małe golemy czy wraithy?'. Koniec filozofii.

A ile tych chcesz mieć tych ścieżek przy 5ciu campach z creepami? 20?

3 podstawowe (Blue/golemy/wilki) + bonusowo red (Shaco) to i tak nieźle. Biorąc pod uwagę podkradanie obozów przeciwnikowi na 1szym poziomie jest lepiej niż nieźle.

Jedynym ciekawym aspektem są ganki, które w tej chwili wyglądają tak, że dokładnie można przewidzieć, kiedy który lane będzie gankowany, jeśli tylko wiemy, gdzie jungler zaczął. Na 2 lvlu skutecznie gankować może jedynie kilku wybrańców, większość robi to po wizycie na redzie, która jest albo przy pierwszej przebieżce po jungli albo po kupnie butów. I tyle.

Ciekawe. Można by było przewidzieć, gdyby po starcie nie miałby innej alternatywy niż gank. Bez używania CV możesz co najwyżej mniej więcej przewidzieć czas, po którym jungler zacznie gankować po wyczyszczeniu swojej połowy. Możesz oczywiście brać pod uwagę, że zaraz wyskoczy ci Lee na 2 lvl, ale pewności nie będziesz miał raczej nigdy (chyba, że pushujesz).

Całkiem sporo junglerów może gankować na 3cim lvlu bez drugiego buffa (domyślnie red). Amumu, Rammus, Fiddle, Trundle, Udyr. Dodaj do tego tych, którzy mogą to robić wcześniej (Maokai, Jarvan, Gankplank, Lee, Nocturne, Nunu, Riven, Xin) i wychodzi na to, że 'na 4tym i basta' nie bardzo ma przełożenie na rzeczywistość.

Inną sprawą jest counterjungling, jednak do tego nadaje się również tylko kilku champów (Lee, Nunu, Shaco, Trundle, o kimś zapomniałem?).

Rammus, Yi, Shyvanna, Riven, Twitch. Skarner jak już wejdzie ci do jungli to samemu też go raczej z niej nie wyrzucisz.

Co do nowej jungle... Ludzie nie lubią dużych zmian, nie lubią też tego, czego nie znają. Pewnie stąd się ten cały płacz bierze. Nie po raz pierwszy zresztą.

@UP

Talon jest cały czas silny, a Heim dobry jest tylko na Dominionie jako defender.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Udyr-no to w końcu Tiger, czy Phnx? Do jungli rozumiem, że phoenix, a na linie? Elfhelm mówił, że phoenix, na co kilka osób powiedziało, że lepszy jest tiger, ktośtam stwierdził, że phoenix lepszy, ale pushuje więc on idzie w Tigera. Teraz nie widze, żadnych zwolenników Tigera, a na solomidzie nie ma żadnych zwolenników phoenixa.. No kurde zdecydujcie się!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z tym Udyrem. Do jungli IMO feniks. Bezpieczniejszy, szybszy, nie traci chyba nic z jakości ganków. Na solo linię tygrys. Nie pushujesz, masz lepszy dmg na jeden cel.

I teraz uwaga! Jak dla mnie to tygrys i feniks mają ze sobą synergię. Q daje AS, z którym feniks się skaluje lepiej niż z AP, a R daje dodatkowe AD oraz dmg co 3 hit. Wszyscy natomiast toczą jakieś beznadziejne boje. W late game bierzesz 5 punktów w tygrysa i 3 w feniksa lub po 4 punkty w oba. Wszystkie dyskusje jakie na ten temat widziałem traktowały tą sprawę jakby to było albo albo. Jednocześnie panowie, jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o rozdawaniu skilli na solo lane czy na jungle? Bo po Twoich wyborach wygląda mi to na solo lane, a ja jednak wolę i grywam nim jako jungler.

Osobiście preferuję dosyć szybko maksować E. Jako, że build mam dosyć tankowaty(Randuin, Banshee/Force of Nature, a dopiero potem np. Trinity) twierdzę, że to reszta teamu powinna zadawać jakiś większy dmg, a moja rola to inicjacja, przyjęcie wszystkiego na siebie i żółwia oraz gonienie przeciwników niedźwiedziem i ich stunowanie.

Idąc na solo w R dałbym punkcik ok. 12 poziomu mimo wszystko. Do tego czasu 5 punktów w żółwia, 2-3 punkty w niedźwiedzia, 4-5 punktów w tygrysa.

Edit: Feniks słabo skaluje się z AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

1.Zazwyczaj latarnię(przed nerfem żółwia zostawiałem Razory, ale od niedawna wolę jednak kupić wcześniej Wriggla), Randuina, Banshee/FoN, Trinity, Bloodrazory. Z butów Merce.

2. Czemu na 5 lvl? Ja standardowo gankuję na lvl 4, ale Udyr jest na tyle elastyczny, że można sobie pozwolić jeszcze wcześniej. Pamiętaj, że im wcześniejszy jest gank tym większa szansa na to, że się powiedzie.

Ja staram się zgankować wszędzie tam gdzie widzę okazję na killa/zużycie flasha przez przeciwnika lub widzę że sojusznik potrzebuje pomocy. Jeśli o gank ciężko to próbuję counter-jungli. Po gankach zazwyczaj idę oczyścić trochę junglę, wracam do bazy po latarnię/buty +2. Robię znowu blue/lizarda i znowu staram się gankować.

Uważam, że mniej więcej tak powinna wyglądać Twoja gra aż do momentu gdy skończy się tzw. laning phase. Potem bierzesz udział w TFach, pushujesz tam gdzie widzisz lukę w obronie itp. Pamiętaj też żeby nakłaniać drużynę do robienia smoka i jeżeli wiesz, że komuś przyda się bardziej to oddawaj im blue/reda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:Ma ktoś ostatnio lagi w lolu?Bo właśnie dzięki nim przegrałem Rankeda.Btw wszyscy się skarżyli na lagi więc..

@UP

Racja,czasem trzeba gankować nawet na 2 lvlu jak widzisz solo lanera pod twoją wieżyczką z low hp.W zasadzie powinno to działać także w drugą stronę - jeśli widzimy że nie zabijemy przeciwnika/zostawimy z low hp należy poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ostatnio poświęciłem League of legends sporo czasu i to nie dlatego że nie mam w co grać, jeśli jeszcze tego nie powiedziałem to jest to świetna gra która nieraz wymaga cierpliwości i zachowania spokoju gdy natrafimy na wyjątkowo upierdliwą

drużynę, ale jeśli taka się zdarzy to my jako według nas samych ci najwybitniejsi z drużyny powinniśmy przejąć inicjatywę i niszczyć wieżę jedna po drugiej(najlepiej z ukrycia i szybko, wtedy mamy element zaskoczenia, wyskakujesz z krzaków niszczysz wieżę, szybko klikasz "recall" i wszyscy się dziwią gdzie wsiąkła ich wieża)

Dodatkowo warto także zaopatrzyć się w skype, bardzo przydatny jak gramy z kumplami(nie polecam więcej niż 3 osoby podłączone do jednego kanału) sam używam więc się trochę znam...

Ostatnio napadł mnie taki dziwaczny pomysł rodem z piekła lub coś pomiędzy ziemią a trawą ;P

Wykorzystać Branda pod budowę AD (tak wiem wszyscy płaczą ze śmiechu) ale nie było tak źle nawet zabiłem 12 bohaterów

(nie, nie grałem z nobami na pierwszym levelu) ale końcówkę i tak przegraliśmy (chyba przez zemnie ale no cóż zawszę można eksperymentować.

Mam kilka pytań oto one:

1.Da się Udyrem grać rankedy żeby mieć staty +30? (asysty+Kill-Death)

2.Ile można pociągnąć najwięcej AD w master Yi?

3.Kto jest najlepszy na rankedy?

Co lepsze Udyr czy Akali ?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich....i moderatorów.(jeśli są jakieś błędy to proszę o uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...