Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Teraz Szako robi smoka na pierwszym lvlu. Nie wiem czy topowcy będą to wykorzystywać, ale dla mnie ten 1k golda w pierwszej minucie może znacznie ułatwić grę, a wiele z czasu czyszczenia jungli pewnie nie traci.

Co do Orianny - no gram sobie nią, co śmieszniejsze, kupiłem ją w niedzielę. Chyba najbardziej ciekawy heros z jakim miałem do czynienia. Bardzo oryginalny AP i chyba trochę niedoceniany. Po pierwsze - tony dmgu. Jak przystało na castera - combo ma całkiem niezłe, ale jej siła polega na tym, że jej cd są tak niskie, że podczas lejnowania / tfów (gdzie pokazuje prawdziwą moc) można za'q'ować ludzi na śmierć. Dosłownie.

Prócz dmgu ma totalną mobilność, chyba największą jaką widziałem na casterze-nie-supporcie (oczywiście można ją robić na supporta, ale to trochę marnowanie potencjału postaci, tym bardziej, że na stanowisko pomocnika są lepsze picki). Tarcza, slow, speed i przede wszystkim ulti, które wygrywa teamfighty. No i farmer z niej nieziemski, harras totalny, ogólnie bardzo mocny pick, trochę lekceważony przez nerfy jakie ją spotkały i trudność w ogarnięciu.

Właśnie to jest chyba największy problem - trzeba przyzwyczaić się do całkowicie innego stylu gry, czego jeszcze oczywiście do końca nie opanowałem. Chyba najważniejsze jest ogarnięcie, że wszystkie twoje skille nie lecą od ciebie, lecz od kulki, która nie jest zbyt szybka. Nie raz łapałem się na tym, że miałem praktycznie free-fraga, spamuje q, po czym orientuje się, że kulke zostawiłem za sobą i nie mam ani jak dobić, ani zeslowować.

No i problemy z maną, ale tutaj runy + masterki + odpowiednie itemy + buff robią swoje i nie jest tragicznie. Polecam ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latas, ja jungluje Riven i Jarvanem

Jeśli chodzi o tego drugiego, to czyści szybko (coś w czasie Xina), ganki wspaniałe (moim zdaniem najlepsze w grze, zarówno przed jak i po 6 lvl), tylko ma dwa duże wady:

1) zależność od blue buffa praktycznie przez całe mid game. Bez niego Jarvan tak szybko wypluwa się z many, że przy ważnym momencie okazuje się, że nie możemy dokończyć zaczętego combo. Jak dla mnie to jest główna rzecz, którą Riot musi u niego poprawić. W końcu chciało by się casterowi dać blue buffa trochę wcześniej, niż w 30 minucie.

2) przewidywalna, a co za tym idzie łatwa do skontrowania trasa, coś jak z Amumu - musi zacząć od blue, jungle nim za każdym razem wygląda tak samo.

Co do Riven, to jest to inna bajka. Po pierwsze: nie wiem, ile wynosi cała jej trasa, gdyż zwyczajnie nie interesuje nas blue buff, zaczynamy od wilków. Czyści szybko dzięki skillom i pasywowi (po każdym użyciu skila jej aa ma zwiększony AD, a że można nimi spamować...), szybko można leciec na gank z zapasem hp potek w plecaku. Dzięki temu ja zwykle już ok 5 minuty daję blue AP carry, a nie muszę wspominać, jaką daje mu to przewagę na midzie. W zasadzie można mu go dać od razu, tylko dobrze mieć wsparcie teamu, żeby nie stracił za dużo cs.

Riven w jungli to przeciwieństwo Jarvana - jest mega moblina. Startuje gdzie chce, robi co chce, może spokojnie zapuszczać się do wrogiej jungli, co nam tylko wyobraźnia podpowie. Jeśli chodzi o gankiu, to są jak najbardziej w porządku - w zasadzie dwa dashe (ale krótkie), stun (ale też krótki) i aoe knock back. W liscie stonewalla własnie jest na szczycie Tier 2, ale wydaje mi się, że Riven powoli zaczyna być coraz bardziej doceniana, zarówno w jungli jak i solo top, co widać na streamach.

Co do Orianny, to jest to moja "dawna miłość". Potem przyszły nerfy oraz mój odpoczynek od LoLa, wczoraj zagrałem sobie nią pierwszy raz od paru miesięcy i znów jestem zachwycony. Mimo, że mecz przegrany, to ok. 20 minuty miałem 6/2/2. Bardoz małe CD na skille, dobry burst, aoe slow, speed, tarcza i niesamowite ulti. Gdyby miała pasyw Morgany, to musieli by ją niemal usunąć z gry jak Eve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym graczem LoL-a i zastanawiam się nad odblokowanie Olafa albo Riven. Która z tych postaci jest ciekawsza i jakie są preferowane itemy dla nich? Lepiej itemy dobrać pod największy DPS, zrobić z nich hybrydę czy też żaden z tych pomysłów nie jest dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: co sądzicie o Fizzie? Zniknął z gier dość szybko, chociaż jeszcze gdzieniegdzie go widać. Natomiast mi podpasował na tyle, że rozegrałem nim naprawdę sporo meczy i w większości nie miałem problemów z pokonaniem przeciwnika. Z jednej strony Fizz jest bardzo silny, ma naprawdę sporo dmg, jednak... Czy jest OP? IMO nie, wystarczy wysłać przeciw niemu porządnego AD carry/silnego early champa i naprawdę ma spory problem, kiedy nie ma dostępu do minionów. Jest też bardzo squishy, co prawda Trickster potrafi uratować zadek nie raz i nie dwa, jednak w teamfighcie czy nawet w czasie pościgu często to nie wystarcza. Więc? OP czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca OP, ale ma bardzo dużo zalet. Dzisiaj miałem przyjemność trafić takiego w rankedowej grze, który koło 20 minuty miał 10/0 na wspaniałym solo top Veigarze. Jednakże jako, że miałem dobry support na bocie i się wyfarmiłem odpowiednio, a połączenie Gatling Gun+Exhaust sprawiało, że Fizz był i squishy, i nie zadawał prawie dmg (co przy jego kosmicznych ratiosach było dość istotne ;) )

Osobiście tylko jedno wypadałoby zmienić - unikanie ulti jest be, really. Ten koncept nie sprwadzał się przy Vladzie (endless QQ), a teraz się powtarza. O dziwo jednak nikt specjalnie nie narzeka może właśnie dlatego, że Fizzów aż tyle nie lata dookoła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wyfarmił się na Veigarze. Jak napisałem nie wysyła się go na takich champów, on potrzebuje solidnej kontry, wtedy staje się praktycznie bezużyteczny. Takiego Veigara, Branda, Gragasa czy innego Zileana zjadam na midzie bez żadnych problemów. Wystarczy wybrać odpowiedni moment do ataku i pamiętać, że E kończy, a nie zaczyna combo. Natomiast gra przeciw Tristanie czy Malphowi to był horror i naprawdę niewiele mogłem zrobić. No, ale mało rzeczy w LoLu daje taką radochę jak Trickster. Wydaje mi się, że powodem, dla którego mało osób na ten skill narzeka jest to, że trwa jedynie pół sekundy i trzeba używać go z rozwagą. To nie plama Vlada, w którą wchodziło się na 3 godziny, olewając wszystko co działo się dokoła. Poza tym Fizz nie ma żadnego sustainu. Spellvamp działa na nim tragicznie, jedyne wyjście to poty + ew. Catalyst. Liczę na to, że jednak nerfów nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś robić junglę jakimś rzadziej spotykanym do tego czempionem i wyszedł z tego z pozytywnym skutkiem?

tak, ja szczurem :) ta postać jest op w jungli a ganki są tak niemożliwe do przewidzenia że masakra :D (mówimy tutaj o normalu, na rankedach jeszcze tego nie próbowałem) żeby zkontrować szczura w early trzeba po 2 "pinki" (jeden od strony rzeki a drugi w krzakach) na każdej linii czyli masakryczna strata golda ^^ najlepszy wynik jaki udało mi się osiągnąć na jungle twitch na obecnych masterkach to 16/1 zaraz po ich wprowadzeniu, dzisiaj grałem nim 3 razy, pierwszy mecz i surrender w 20 gdzie miałem 9/0/1, drugi 9/4/12 a trzeci był grany z trolem który stwierdził że "LOL OMG ocb TWITCH WITH SMITELOL TARD NOOB REPORT" po czym picknął sivir ze smitem i miałem po junglowane ;]

ps. tak wiem szczur jest papierowy i nigdy prze nigdy nie wychodzimy przed initiate naszego "wspólnika" inaczej skutkuje to bardzo szybkim powrotem na resp :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akali jest mocna do dzisiaj. Nerf na nia podzialal ale rebuild masterkow nerf zniwelowala. Co za tym idzie postac jest nadal mocna ale jest do skontrowania. Jak ? Otóż prosta sprawa przyklad z dzisiaj.

Druzyna moja : ww solo top , graves + katarine ( LOL ) bot , mid Karthus, ja Shaco dzungla. VS solo top Akali , mid cos , bot ashe, soraka/albo janna, dzungla Olaf. Zaczalem normalnie, zgankowalem Olafa w dzungli ( +1) zrobilem ich golemy, pobieglem na Topa zgankowac akali. Podejscie pierwsze akali w swoja plame co daje jej niewidzialnosc, poczekalem , zuzyla flasha uciekla. Wrocilem do bazy kupilem oracla , wrocilem na Akali +1. Wbilem madredke , wrocilem do Akali +1 , wbilem buty wrocilem do Akali +1. Oracle > Akali. Nie wiem , nie ogarniam tego szkoda mi ludzi ktorzy placza ze akali jest op , jak szkoda im 400g na oracla ktory pozwala ja z latwoscia zabic. Akali wtedy nie ma czasu na ponowne uzycie skilla , nie chowa sie, nie ma gdzie , musi walczyc, a my wtedy ja bijemy niemiłosiernie, Akali nie zrobi niec bo ona = skille+ male survi. Ma doskoki , jest bardzo silna ale jak jest nafeedowana. Najlatwiej nie pozwolic jej sie feedowac poprzez czeste gankowanie przez dzunglera linni z nia. I tyle. Jesli grasz z goścmi ktorzy nie ogarniaja to bierz ja smialo. Jest ona fajna postacia , silna , ale ona , tak samo nasus, lee, shaco, gp, trynda, fiedle, singed i x ( wstaw sobie postac jaka uwielbiasz , kochasz, lubisz , myslisz ze jest op) da sie skontrowac. Dziwne? Nie :)

Pamietajcie , żadna postac nie jest OP jesli nie ma duzo killi . Sa postacie silniejsze i slabsze to prawda, ale to w glownej mierze zalezy od skilla kto i jak ja wykorzysta. Należy obrac taktyke najlepsza dla siebie I dla druzyny , wtedy zwyciestwo przyjedzie latwo.

Btw. Ja osobiscie grajac Akali jej totalnie nie ogarnialem i wydawala mi sie strasznie slaba :P No ale w dzungli sie urodzilem i w dzungli zgine ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zależność od blue buffa praktycznie przez całe mid game. Bez niego Jarvan tak szybko wypluwa się z many, że przy ważnym momencie okazuje się, że nie możemy dokończyć zaczętego combo. Jak dla mnie to jest główna rzecz, którą Riot musi u niego poprawić. W końcu chciało by się casterowi dać blue buffa trochę wcześniej, niż w 30 minucie.

What.

Problemów z maną po pierwszym golemie nie mam żadnych, a po zakupie Madredów wszystko idzie gładko jak po maśle, dzięki dodatkowemu AS z E (szybciej = więcej proców). Radziłbym lepiej konserwować manę, ew. używać glyphów na mana regen.

2) przewidywalna, a co za tym idzie łatwa do skontrowania trasa, coś jak z Amumu - musi zacząć od blue, jungle nim za każdym razem wygląda tak samo.

To jest raczej wynikiem pierwszego punktu. Jarvan może właściwie zacząć z każdego miejsca jungle i być mniej więcej równie skuteczny, do tego przez wbudowaną tankowatość z E nie jest tak ograniczony jeżeli chodzi o item build.

Jeżeli chodzi o wady to raczej brak sustainu (do zakupienia Wriggle's) i na siłę nie najszybsza prędkość czyszczenia (chociaż nie jest ona znowu aż tak wolna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Akali podzielam zdanie Eoven'a. Nie wiem jak jest teraz z nowymi masterkami (przyznam się szczerze,że przestałem grać w LoL'a bo ludzie zaczęli mnie irytować 0-12 Xin, który krzyczy że team usless i feeduje). Zacznę grać jak wprowadzą po skończonych meczach przycisk 'PUNISH!!!!!" co by skutkowało ucięciem palcy i eksplozją komputera u takiego delikwenta... Sfeedować przeciwnego Xin'a a potem płakać, zę to team noobki i usless... płakać się chce na tą grę. Oddam się grom typu Skyrim (zaskoczenie, bo ta seria mnie nigdy nie ekscytowała ;p). Pozdrawiam wszystkich, którzy mają wystarczająco cierpliwości do tej gry... Nie umiałem grać, wpoadłem w bagno i nie mam siły z niego wychodzić ??a ???.... Może wrócę po lisicy... Do zobaczenia wszystkim za X lat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mwahaha "Wróce po lisicy..."

A riot na złość zrobi ja za xxx lat.

W sumie zapowiadając lisice, pracowali już nad smokiem niedźwiedziem fizzem. super, czyli robią 4 czapmów naraz.

Ta gra jest fajna. Szczególnie renektonem który mieli naraz, solo: nafeedowaną shyv fidla cho.

A satysfakcja z czytania "rene is so OP" "you noob" "fag!" "coward"

Coward najbardziej mnie zdziwił, chyba musze solo pentakilla zrobic skoro 1v3 to coward.

I win na domnionie 2:0

Dla takich chwil warto grać.

A ZRESZTĄ: gdybyście WSZYSCY ciągle wygrywali to czy czasem by się ta gra nie znudziła wam?

Chyba w tym jej urok ze po 10 porażkach, pokazujesz jednak ze jesteś kox i w pięknym stylu wygrywasz.

Btw: nowych masteries nie ogarniam w ogóle daje byle co i patrze na efekty. ;) thx riot za to urozmaicenie.

@Elfhelm

Cóż za piękny tut do Cass, ta muzyczka,głos. No zacząłem żałować refunda jej. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym coraz częściej czytam że Fizz jest za silny. Ktoś mi to wyjaśni, bo dawno nie grałem...? Ostatnio rozmawiałem z kuzynem i też mi o tym opowiadał. Ja na razie z graniem czekam na lisiego bohatera :D

Nie, nie jest zbyt mocny. Po prostu, jak to często bywa, najwięcej płaczą Ci którzy nie umieją grać.

Pasywnie ma mocną truciznę która bije po 8%maxHP/3s. Poza tym, druga Poppy - joke hero, tylko nie aż tak mocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladem przypomina ww , skille sa zlepkiem skilli innych postaci, nic nadzwyczajnego , pewnie poczatkowe ratiosy zrobia go troche silniejszego , albo slabszegp , patch to poprawi i bedzie to samo co z fizzem , niliczni beda nim grac. To wsumie dobrze gry sie nie nudza. Fajne jest to ze odkad Shaco na ap przestalbyc dobry ludzie juz go nie biora bo jest "useles" ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciekawych zmian:

Pomijając rework Sivir (Triforce Sivir anyone?), to mamy nowe, łatwiejsze junglowanie, nerf hp potów i nerf red buffa na melee. Ten ostatni powinien ograniczyć skuteczność ganków, przeciw czemu nie mam zbyt wiele przeciw - jungler z twardym CC i tak wykona swoje zadanie, jednakże będziemy mogli pozwolić sobie na odrobinę więcej ryzyka.

Nowe jungle jednak... Biedny stonewall ;) Na dokładniejsze numery poczekajmy - z opisu wynika jednak, że praktycznie każdy będzie mógł teraz pozwolić sobie na jungle - wybór dla junglera gank/farmienie, jeśli Twoja drużyna pushuje jak głupia powinien być bardzo miły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteście trochę zażenowani shaco ;d właśnie chciałem się o niego zapytać. chodzi mi o runy dla shaco, chcę żeby te jego "stwory" zadawały duże obrażenia, oraz żeby shaco zadawał duże obrażenia (melee), oczywiście jeśli to się pokrywa ze sobą. proszę o nie pisanie "mobafire" lub "youtube", gdzie wejdę runy są inne i już sam nie wiem... z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema lolki :P Ostatnio kupiłem sobie Kennena, na pierwszych kilka walk sprawdza się świetnie, bardzo proste kombo z stunem i rewelacyjne ulty, no świetne ale czegoś mi brakuje, jak by za mały był ten dmg. Na początek jeśli ktoś doświadczony gra Kennenem to o jakieś rady bym poprosił i jeśli można linka do masteries, z runami sobie poradziłem aczkolwiek z masterkami gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ja bym dał masteries dla Kennena:

Ofensywniej:

http://www.mobafire.com/league-of-legends/...0-0-0-0&v=2

Defensywniej, by znieść harass przy lane typu vs Kassadin/Panth

http://www.mobafire.com/league-of-legends/...0-0-0-0&v=2

Imo utility nie jest worth it teraz dla postaci bez many.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volibear patch bedzie smutny. Na youtube juz wrzucili. Oslabia dzungle zeby nooby na nizszych lvlach mogly dzunglowac, oslabia reda , moga jeszcze oslabic wszystko. Jaka radosc z grania shaco jak nie ma szansy zlapania kogos z low hp w dzungli , jaka radosc z gankowania z redem? Nie moja wina ze nie da sie na nizszych levelach i ze nie kazdy moze dzunglowac. Chyba od tego dzungla byla zeby dawala exp normalnie , i zwalniala miejsce na solo. Ale nieee... żalosne prosze panstwa zalosne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rework sivir to jakas porażka :D ściągneli jej rykoszet bo jej się mana kończyła ? - HAHAHAHAHA sivirce nigdy się mana nie kończy nawet z włączonym cały czas rykoszetem, to nie możliwe :O po tym patchu będzie z niej większe [beeep] niż jest teraz

tak z ciekawosci gracie moze "ad carry" na dominionie? napisalem w "" poniewaz obadalem fajny patent na rangedow na dominionie, taka np vayne build jaki zrobilem przed momentem to : divine 2x pd kilof i life steal i ogolnie masakra to byla xD 2,4 as i nic nie bylo w stanie uciec z tego co widzialen to jeszcze ashe/vayne sie nadaje najlepiej reszta ad carry juz gorzej...

@up

imgra starsza to riot bedzie ulatwial gre dla noobow, zobacz rankedy 25lvl moze juz wbic a za pol roku bedzie 20...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, mam czas do patcha, zagram 2-3 mecze - jeżeli ta cała nowa jungla z buffami w każdym miejscu nie będzie dawała jakiejkolwiek przyjemności z grania (Nerf reda - gorsze ganki, ganki które przy ogarniętych ludziach którzy nie puszują linii, a tylko last hitują gdzieś na środku mapy były już trudne w niektórych przypadkach, zwłaszcza jak flash był up. - Co z kolei powoduje że jungla będzie teraz polegała na "Farm, farm, farm, shitstomp at lvl 18 when enemy is 15.") to z LoL'a odpadam.Nic mi nie sprawia takiej 'radochy' jak jungle, no nic...Może będę trollował jungle annie :-).

Rework sivir ? Ja się pytam gdzie jest rework Jax'a, który jednak na dodge'u polegała, a którego nie ma byc w następnym patchu.

Tak czy siak, mam nadzieję że Riot widzi jak community ten patch się nie podoba.Wystarczy poczytac forum (Z westa/easta/NA, wszędzie narzekają ;)) i spojrzec na dislajki pod filmikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...