Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Nie wiem, czym jest to spowodowane, ale gram dzisiaj z samymi noobami. W wiekszosci nawet sie nie dochodzimy do late game'a, bo poddaja sie w 20 minucie (nie bez powodu, juz wtedy wiadomo, ze przegraja). Mialem dzisiaj juz 4 takie gry. A szkoda, bo nie dostaje za nie, ani IP, ani XP. Radochy z pokonania kogos, kto wbiega w ciebie Vayne na 6lvl tez nie ma....

Swoja droga fajnie, ze Taric jest na free weeku. Przetestuje go sobie. Ostatnio namnozylo sie AD champow i czesto wybierajac Urgota modle sie tylko, zeby wrogi team byl zupelnie glupi i nie kupowal armora + bucikow ninja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To ja zadam wam takie pytanko. Kupiłem sobie Olafa (miałem straaaaaaszny dylemat Gragas vs Olaf- wygrał Olaf) no i chodzić nim na solo top czy do buszu? Całkiem przyjemnie się nim gra, zwłaszcza na wcześniejszych poziomach kiedy to E zjada 1/4 albo i więcej hp przeciwnika :D Fajna maszynka do zabijania, jestem ciekaw czy czeka go jeszcze jakiś buff czy to już koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twoich prefernecji. Ja osobiście bawię się na lanie gdyż po prostu jestem kiepskim junglerem. Olaf jest postacią swego rodzaju uniwersalną. Postaraj się pograć na oba sposoby i zobacz co brdziej ci się podoba. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania chętnie porozmawiam. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo na top lepiej - brak twardego CC osłabia ganki... A ze swoim ulti praktycznie nikt Cię nie dorwie przy próbie gankowania, zwłaszcza teraz skoro możesz przerywać CC. Olaf potrzebuje farmy na late game, by mieć właściwie power porównywalny z Trynda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam przerwę od LoLa(Skyrim!), od patcha dopiero dzisiaj obczaiłem nowe masteries. Nawet ciekawe, jest pewien powiew świeżości, trzeba trochę pokombinować. No i nowe opcje w Summoner's spells, nie tylko jeśli chodzi o dwa nowe spelle, ale też o odświeżenie starych. Już widzę że warto zastanowić się nad częstszym wybieraniem Cleanse i braniem Surge zamiast exhausta/ignite na niektórych championach(ot taki Kennen, który nie tylko potrzebuje AP, ale też większy AS nie będzie zmarnowany dzięki jego W).

Fizza nie miałem niestety okazji zobaczyć w grze. Po spotlighcie wydaje mi się bardzo ciekawy.

Ale czy jest skuteczny i warty tych 6300? Jak sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny dylemat (ostatni o Renektonie wywołał spore poruszenie, a ja zacząłem kupywać atmę). Otóż zagrałem dziś ciekawy, ponad godzinny mecz. team: top-trynda&blitz vs. Ashe&Cho mid- Kog(ja) vs. Khartus bot-xin&amumu vs. xin&katarina

Dylemat polega na...roli champów z as w drużynie. Kog,trynda i xin - każdy z 2.xx as. U nich wyłącznie Ashe 1.8. I chodzi o to, czy Trynda jest złym czampem? Na dobrą sprawę turrety dosłownie połykał. Tanków każdy z naszej trójki mógł zjeść na śniadanie. I co teamowi po nukerze Khartusie, skoro bez stuna przeżyje 2-4 sekundy? Ja rozumiem, że w TFie będzie PRO, ale co z tego skoro Ulti Amumu + koga zabija Khartusa i Ashe na raz? Sam z Tryndą ubiłem Barona - crity robią swoje. I tylko nie wiem czy team bez postaci z olbrzymim as ma jeszcze rację bytu...Aha! Ich team był ogarnięty, Cho z Khartusem genialnie współpracowali, również Ashe z Xinem potrafili pocisnąć. I tylko kata latała niemalże bez killi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Set-up i rozłożenie linii jakie napisałeś wskazują, że masz poniżej 20 lv lub -50 więcej przegranych lub wygranych, tam picki nie mają znaczenia, nic nie ma znaczenia. Ludzie nie potrafią grać/dopiero poznają grę. Na tej podstawie nie stwierdzisz co jest dobre a co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham blitzcranka:D śmieszny champ i przyjemnie się nim gra:) Problem mam tylko z buildem dla niego. Wiadomo, manamune jako jeden z pierwszych itemów, ale później nie wiem czy go bardziej pod tanka robić czy próbować iść w AP. A może hybryda? co byście polecili? zaznaczam tylko że gram for fun, rankedy to nie dla mnie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Set-up i rozłożenie linii jakie napisałeś wskazują, że masz poniżej 20 lv lub -50 więcej przegranych lub wygranych, tam picki nie mają znaczenia, nic nie ma znaczenia. Ludzie nie potrafią grać/dopiero poznają grę. Na tej podstawie nie stwierdzisz co jest dobre a co nie.

30 lvl, 209 W - 206 L, dwa wygrane rankedy - jeden przegrany. I chyba nie zrozumiałeś mojego postu. Napisałem, że to ciekawe, iż 3 postacie z dużym as w teamie przy ulti amumu kończą TF'a z team statami 5-0. Ponadto nasz blitz w chatroomie miał pickniętego Tarica, ale na sekundę przed zmienił go na robota. I grałem z dwoma kumplami na 30 lvlu i jednym na 26. Blitz miał chyba jakoś powyżej 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię robić Blitzcranka jako AP castera z dużym CDR : ) Buty Sorcercki z rushem do Frozen Hearta, po drodze robiąc Tears of Goddes. Potem Rabbadon, Abyssel a z Tears of Goddes robimy Archangel Staffa. 6 przedmiot dowolny, zwiększający survi lub AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uniwersalne runy pod tanka? Zwykle tankuję mumią i Singedem, ale wiadomo, że jutro może mi się spodobać Jarvan czy inny Chogath, także miło byłoby, aby ktoś podał w miarę sensowne i uniwersalne runki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne runy pod wszystko prawie: m.pen/armor pen (Jarvan) marki, flat armor seale, scaling/flat magic resistance glyphy i co istotne dla np takiego singeda - ms quinty. Ten sam set można na offtankach używać z powodzeniem.

Co prawda jeśli bardziej wnikać, to dałoby się zrobić dla każdej z tych postaci charakterystyczny zestaw run, ale jak bieda w departamencie IP, to dadzą radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy z wygasającą sesją w LoLu? Ja już od ponad tygodnia się z tym męczę, wcześniej mnie często wywalało od razu po meczu i nie mogłem statystyk zobaczyć (co było do przebolenia), a teraz zaczęło się to pojawiać w queue, dzięki czemu już trochę ELO za dogde straciłem. Wie ktoś o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten nowy Surge? Bo komp w naprawie i muszę pisać z ps3... Sprawdza się na casterach? Nowe Summoner Spelle zmieniły znacząco metę gry, czy nadal najlepsze jest combo Flash + Ignite na casterach? Chodzi mi tu głównie o to, czy Surge sprawdzi się na Cassio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cassi prawdopodobnie może się sprawdzić.

Surge na 18+deathcap+5% ap amp z masteries - 116 AP. Musisz uzyskać ok. 3.7 AP ratio ze spelli wycastowanych w 12 sekund by dorównać dmg z ignite. A z Q+E Cass nie powinno to być trudne ;)

Jedyna wada - 40 sekund dłuższe cd na Surge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- omg. Nie lubię Vlada, ale gdyby taka muzyka leciała podczas grania nim to poleciałbym kupić RP i wydał natychmiast na niego i na tego skina. Sam w sobie może nie jest jakiś wyjątkowy, ale animacje to prima sort. Nie wiem czy bardziej to zasługa tego, że nad legendarnymi skinami Riot pracuje dłużej czy też tego, że powiększyła im się załoga i mają teraz znacznie lepszych grafików.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cassi prawdopodobnie może się sprawdzić.

Surge na 18+deathcap+5% ap amp z masteries - 116 AP. Musisz uzyskać ok. 3.7 AP ratio ze spelli wycastowanych w 12 sekund by dorównać dmg z ignite. A z Q+E Cass nie powinno to być trudne ;)

Jedyna wada - 40 sekund dłuższe cd na Surge.

Wszystko ładnie pięknie, ale jeśli się nie mylę to ignite zadaje true dmg, więc aby porównać surge z ignite trzeba wziąć jeszcze pod uwagę mres przeciwnika. Więc imho ignite nadal jest najlepszą opcją dla castera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masteries to jest cudo. spelle no takie średnie, początkowy bum jak na te na domininie szybko minie.

A shyvana jest super do grania. Tylko czemu wszyscy są takimi fanatykami demacii. DemaciaDemaciaDemaciaDemaciaDemaciaDemacia!!!!! no a może by tak kogoś złego do szpiku kości?

Mam pytanie odnośnie mlg. czemu tylko 4 teamy? ja chce zobaczyć coś innego niż w kółko te same drużyny. Wiem ze finały ale czemu innych meczy nie pokazą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, ale jeśli się nie mylę to ignite zadaje true dmg, więc aby porównać surge z ignite trzeba wziąć jeszcze pod uwagę mres przeciwnika. Więc imho ignite nadal jest najlepszą opcją dla castera.

To prawda, ignite zadaje true, ale... Cass w perfekcyjnej sytuacji (ale 0% cdr) zmieści w 12 sekund 3 Q (2.7) 1 W (0.15-1.15), 20~E (11) i jedno R (0.6), co daje sumarycznie w najlepszym wypadku jakieś 15~ AP ratio. Czyli ze 116 AP robimy 1789 dmg. Teraz dać adekwatną redukcję i porównać.

@UP bo kwalifikacje już były? I tylko te drużyny się dostały. Co poradzić, że najlepsi/cziterzy (Dignitas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba doroslem ( oczywiscie w lolu) do grania... Juz mi wszystko jedno kogo mam brac czy solo top/tanka/offtanka/mid ap ( nie lubie tego strasznie ale coz), dzungle/bota/supporta ( na low elo ... jest to najgorsze zajecie bo jest sie zdanym na innych ludzi ktorzy sa czesto... jakby to okreslic ładnie... debilami? ) . Ogarnalem sobie kilka postaci Nasus/Sion(ap/ad)/Shaco/Tristana/Soraka/WW ( od poczatku gry w lola moj main to juz gdzies jakis 2 rok sie zbliza)/Ashe itd... tylko dlaczego trafiam na leaverow,afkerow, trolli, feederow i inne glupie stwory. Ja rozumie ze sa sytuacje kiedy sie nie da nie zginac. Wiem tez ze staty dodatnie nie sa najwazniejsze ( chociazby przyklad z przed chwili 3:5:11 yi, tyle ze dzunglowalem i pushowalem - jakies 5 wiez i na koniec zaliczylem prawie 300 ck), ale ludzie nie rozumieje ze zgon oddala ich od zwyciestwa. Ja wiem ze to tylko gra. Ja sam trolluje, robie sobie smieszne buildy ktore dzialaj, albo ze znajomymi pickujemy 5x smite. Ale kurde dlaczego na rankedzie co druga gra trafiam na kogos kto ma staty x/10+/xx moze byc dobrym killerem, moze byc swietnym graczem ap , tankiem, ale kurde po co gina? jeszcze zeby to bylo posiwecenie ok. Ale "moze sie uda , moze nie aaaa! "leci sam na kilku" jest bez sensu. Juz od pierwszych dni uczono mnie " nie gon ludzi z low hp", " jak nie jestes supportem ksuj miniony", "nie daj sie zabic" , "uwazaj na ganki", " nie badz zbyt pewny siebie". To sie nie zmienia. System reportowania nie dziala. Moze działa, ale zle. Co z tego ze wszyscy reportna, jak to musi isc do tribunala a po kilku dniach rozpatrzaja. Zalosne. No ale nic. Nadal bede gral w lola bo to cholerny nałog i nadal bede sie irytowal na ludzi. Każda gra jest inna bo z każda postacia kolejna liczba kombinacji na mecz sie zmienia. Malo tego każda postac ma tyle kombinacji do grania ze sie mozna posikac myslac co by tu wymyslec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ignite zadaje true, ale... Cass w perfekcyjnej sytuacji (ale 0% cdr) zmieści w 12 sekund 3 Q (2.7) 1 W (0.15-1.15), 20~E (11) i jedno R (0.6), co daje sumarycznie w najlepszym wypadku jakieś 15~ AP ratio. Czyli ze 116 AP robimy 1789 dmg. Teraz dać adekwatną redukcję i porównać.

Mało. Brałeś pod uwagę tylko ap ratio, a jest przecież jeszcze base dmg.

Wczoraj u kuzyna pograłem Cass z Surge (z 2 mecze) i wypada dość słabo w porównaniu do tego, co ona robiła z Ignite. Po włączeniu Surge jedyna zmiana jaką zauważyłem to to, że champion był większy :D Imo za krótko trwa i za duży cd, jak na taki nieodczuwalny buff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z Surge są świetne efekty być może nie zauważyłeś tego u Cass ale np. u Branda widać wyraźnie ( nie tylko rozmiary...) ale i siłę, z użyciem tego czaru spokojnie rozkładałem na swoje combo, aczkolwiek nie wiem jak przy innych champach to działa ponieważ w głównej mierze gram Brandem to u niego sprawdza się wyśmienicie :) Wracając jeszcze do ignite, generalnie to to samo i nie widzę różnicy czy my zabijemy wroga swoimi skillami czy może czarem praktycznie Surge=Ignite :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...