Skocz do zawartości

Orcs Must Die! (seria)


Bethezer

Polecane posty

Barykada jest dobra do blokowania portali, zawsze trochę spowolni zanim dobiegnę, ale ostatnio strasznie polubiłem łuczników, tanie, dobre, ładny DMG, postawię 4 i dają ładnie radę jako aktywny support, także przypiekacze to dobra pułapka, za to ta sufitowa jest tragiczna, jeden ładunek i co to da jak leci horda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do RIP1988:

Lubisz Dragon Age: Origins? Tak? Ja też :) .

Lubisz serię Total War? Tak? Ja również :) .

Lubisz The Elder Scrolls V: Skyrim? Tak? Ja uwielbiam ;)

Chyba mamy podobne gusta i jeżeli Orcs Must Die! jest w moim typie, to myślę, że w Twoim także będzie.

Jest jeszcze takie wyjście, ze można poczekać do wielkiej wyprzedaży świątecznej na Steam, ale myślę, że z ceną już raczej niżej nie zjadą.

Jak chcesz mieć bohatera "overpowered", to możesz zakupić DLC o nazwie Artifacts Of Power (promocyjna cena wynosi ?0.62). Wampiryczna rękawica w nim zawarta oraz zestaw alchemika dają nieźle popalić orkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu za 2.74 wraz z AoP (dodatek nie pamiętam za ile) a dziś dokupiłem Zagubione Przygody (?).

Lubię ogólnie gry typu tower defense więc czekałem tylko na promocję tego tytułu i wcale nie żałuję.

Mój ulubiony zestaw to Kusza/Rękawica/Alchemik/Kolce/Smoła/Ściana strzał/Przypiekacz/Paladyn (wszystko z upgrade`em).

Resztę dobieram sobie w zależności od wrogów (łucznicy na te latające, i zadziwiająco skuteczna Siarka na te małe szybko biegające).

Jestem już na 1/3 na średnim poziomie i tu już się zaczynają problemy żeby za pierwszym razem mieć 5 czach.

Nawet nie chcę myśleć co będzie na Koszmarze ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP:

IMO tak. Ew. będziesz sobie dawkował ilości, bo to też działa. A gra? Zasady - proste, bo to tower defense. Grywalność - wielka, jeśli lubisz znęcać się nad hordami orków. xD IMO warto, bo taniej nie będzie, a to gra trochę jak Magicka - warto, chociaż właśnie wtedy, kiedy gra jest tania. Bo to nie Skyrim, choć radość da.

Coś email z hasłem długo idzie... ech. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sobie Orki z dodatkiem AoP <3 miałem to zrobić podczas poprzedniej wyprzedaży ale coś mnie powstrzymało. Wydaje mi się albo steam ma jakieś problemy (jak zawsze^^) najpierw nie mogło zrealizować zapłaty a przy ściąganiu i zassaniu 70% zaczęło ściągać od nowa;<.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu1978

Ależ wręcz przeciwnie, mam rację, przecież napisałem "próbują" :D. Ale tak już poważnie, ja nie używam barykad by całkowicie tarasować przejście do szczeliny, a po to, by stworzyć "wąskie gardło", wydłużyć trasę wiodącą do szczeliny lub ograniczyć ilość dróg wiodących do celu (to np. zrobiłem na ostatnim poziomie z pierwszego aktu - z jednej strony barykady, z drugiej - łucznicy na "balkonie" wspomagani przez naścienne wyrzutnie strzał i o obronie tamtej strony mogłem zapomnieć, jedyna interwencja była konieczna tylko w przypadku pojawienia się ogra).

Bethezer

Mi też mail długo szedł, bez obaw, na pewno dojdzie w końcu.

RIP1988

Też się tego obawiałem, ale przegrane prawie 7 godzin coś znaczy :). Jak masz wątpliwości, to zagraj w demo, ale ono oferuje niewielki % zawartości pełnej wersji, więc możesz odnieść mylne wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iii tam...:) W żadne demo nie będę grał, bo już wczoraj wieczorkiem skusiłem się na to po tych wszystkich zachętach ze wszech stron i faktycznie gra bardzo mi się podoba mimo, że tak naprawdę mam za sobą dopiero kilka poziomów na magu bitewnym. Ale już sam fakt, że chciało mi się 2 z nich powtarzać z lepszym sprzętem (na razie pułapki nałogowo wspieram wybuchowymi baryłkami :) ) tylko po to, by zgarnąć 5 czach mówi sam za siebie :) Odblokowywane przeszkadzajki (ja mam już np. baryłki, barykady, pas wiatru (czy jakoś tak) i łucznika) fajnie urozmaicają grę i pozwalają różnie do wyzwania podejść.

Tylko palec wskazujący trochę boli...:P:D

Za te 12zł (kasę do portfela steam wpłacałem jeszcze po kursie niższym niż 4zł) na pewno warto się pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem (dzięki Waszym opiniom), i jestem oczarowany! Jak już pisałem w temacie o promocjach - czysty fun! Tylko to tak strasznie wciąga...

Póki co grałem jakieś dwie godziny, także mam dopiero kilka leveli zaliczonych, ale jakby ktoś chciał porównać sobie staty, to mój nick na steam: Ku(L)ik

Swoją drogą, mam pytanie - czy orkowie umieją korzystać z portali? Jeszcze nie miałem okazji tego doświadczyć (jak jest portal za blisko to walę barykadę), choć wydaje mi się to logiczne - natomiast wczoraj miałem taką sytuację, że orkowie ominęli odsłonięty portal i stąd moje wątpliwości.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafią. Też przy pierwszym poziomie z portalem ustawiłem dwie barykady, co by mieli dłuższą drogę, ale później przy kolejnym przejściu (dla pięciu czach) okazało się, że przeciwnicy z portali nie korzystają. Istnieją one tylko po to, żeby można było się szybko przemieszczać pomiędzy wrotami. ja mam już prawie 3 godziny i powiem, że w tak bezinteresownie rozrywkową produkcję dawno nie grałem :) jest na czym marnować czas :)

A moje steam ID takie samo, jak nick tutaj. Fajny ficzer to porównywanie statów znajomych z poziomu gry. Nawet mimo tego, że nawet mając bodaj tylko czterech grających znajomych, najczęściej plasuję się gdzieś w okolicach 3-4-tej pozycji, choć mam też jeden pięcioczachowy poziom załatwiony w niecałe 9 minut, przy ogólnej średniej wszystkich graczy wynoszącej minut 17 :D Tak mi ładnie pułapki zagrały :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick na Steam: Commissar Bethezer. Powinno znaleźć. (mam w razie czego też na profilu swoim tutaj, więc...)

A co do orków - zanim "wypuścimy" hordę gra sama pokazuje możliwe ścieżki hordy. Wystarczy chwilę poczekać i zobaczymy "świetliki", które kierują się w stronę wyłomu. Niestety, ale gra nie informuje, które wrota zostaną sforsowane jako pierwsze.

Przy okazji trafiłem na YT na ciekawy sposób na zdobycie aczika za nieużywanie pułapek. Trzeba... stworzyć ścianę łuczników za mostem w Chockpoint i wybrać sobie Tkaczkę Żywiołów, a wyposażyć w czar ognia, wiatru i (ew.) miecz. The funny thing is, że zaliczyło mi wtedy także aczik za wykorzystywanie jednego rodzaju pułapki na mapie... 0 pułapek to też pułapka, it seems. :trollface:

Swoją drogą... RIP, czy ta mapa to był Twin Hall? Jeśli tak, to gdzie sprawdzałeś czas innych?

Zrobiłem ten poziom w 8:25...

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą... RIP, czy ta mapa to był Twin Hall? Jeśli tak, to gdzie sprawdzałeś czas innych?

Zrobiłem ten poziom w 8:25...

:P

Nie sprawdzałem Waszych czasów, tylko jeśli po misji klikniesz "statystyki", czy coś w ten deseń, masz ogólne podsumowanie z wyszczególnieniem zdobytych punktów, liczby zabójstw z kuszy i pułapek, a także średni czas gry wszystkich graczy na świecie i za pobicie go też zarabia się czachę. Nie siedzię akurat przy właściwym kompie, ale była to chyba ta mapa, gdzie wrogowie wylatują z dwóch bram po dwóch stronach przepaści, bodaj pierwsza, gdzie ma się do dyspozycji pułapkę sprężynującą i na wczoraj miałem tam najwyższy rezultat spośród wszystkich znajomych. Jak to poprawiłeś, to się zemszczę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo jak skąd? :D Dla mnie określenie "średni czas" to średni czas :) Aż muszę sobie poobserwować, czy to się rusza, czy zawsze pokazuje taką samą wartość.

choć w sumie to faktycznie podejrzanie wysoka wartość...

a jeśli zobaczę dziś u Ciebie coś powyżej 62k, to i tak Cię załatwię :trollface:

mało prawdopodobne, zważywszy na to, jak nokautowany jestem na każdej innej planszy

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, które to to ten Steam ID, tak więc po prostu dam linka do swojego profilu (klik). A tu statystyki na stronie RE, jakby ktoś chciał się "pozachwycać" ;).

A limity czasowe są wg mnie dość dziwne - na jednym poziomie był 17 minut, uwinąłem się w niecałe dziesięć. Na innym był 7 i tam zmieściłem się z bardzo małym zapasem (kilka sekund). Jakoś ta część gry nie została chyba dokładnie sprawdzona, inna sprawa, że ja czasami "chadzam swoimi ścieżkami" i nie zawsze trzymam się utartych schematów :).

Zauważył ktoś, że pojawiło się nowe osiągnięcie - "Pójdźmy wszyscy korytarzem" (jest widoczne tylko tu, na samym końcu listy)? Ciekawe, co trzeba zrobić, by je odblokować (mojemu bratu od razu nazwa osiągnięcia skojarzyła się z "Pójdźmy wszyscy do stajenki" :D), opisu jak na razie brak, a angielska nazwa ("Deck the Halls") też niewiele mówi (może poza tym, że może chodzić o poziom Twin Halls a grafika sugeruje, że może to być związane też z wyrzutniami strzał).

EDIT "Deck the Halls" to tytuł kolędy... Co niewiele wyjaśnia, może poza tym, że mój brat miał dobre skojarzenie ;).

EDIT2 Cosik znalazłem

Complete the Hallway using only the Arrow Wall trap, weapons, and spells.
Źródło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acziki z Summer Camp można było, chyba, zdobyć po zabawie, tylko że wtedy nic to nie dawało. (swoją drogą... łącznie 4 acziki ze świata Warham40k.. :trollface:)

Moje osiągi.

Hmm... w sumie, zastanawiam się, czy to nie jest też ninja achievement. Czasami zdarzało się, że Steam czegoś nie pokazywał, lecz dało się go zdobyć i w ten sposób odblokować. We shall see...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba na odwrót, bo go się nie da zdobyć :). Chyba, że ktoś się pomylił i nie chodzi o Hallway a faktycznie Twin Halls :).

PS Prosiłbym o to, żeby, jak już ktoś dodaje mnie do znajomych na Steam, to niech skrobnie skąd się znamy, bo niektóre nicki nic mi nie mówią :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ogrywam się w Orcs must die od jakiegoś miesiąca. Zrobiłem już praktycznie wszyskie achevementy, zostało mi tylko połączenie z Robot enter i tu pojawia się problem. Chyba robię coś źle, zacząłem od rejestracji na stronie Robot E. ale do tej pory nie dostałem maila aktywującego konto i nie wiem co zrobić, możecie mi powiedzieć jak Wy łączyliście konto??

Jesli wiecie coś o tym nowym achevemencie to też dajcie znać :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz konto na Tlenie (*@o2.pl), to może być problem z dostarczeniem tego e-maila. Ja tak miałem i założyłem sobie nowe konto na gmail'u. E-mail z linkiem aktywacyjnym przyszedł, konto założone i połączone ze steam'owym, osiągniecie zdobyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma konto na onecie i t chyba jest źródło problemu, zarejestrowałem się na gmailu i poszło, tylko że teraz rejestracja ze steamem wymaga wpisania kodu któy wysyłają na onet,więc jeszcze tylko to muszę przeskoczyć i mam grę na 100% :wink:

EDIT: dobra poszło, gra zakończona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i aczik od paru dni stał się wykonalny (aż miło popatrzeć, jak rośnie % - najpierw 0,5 teraz już 1,3 :)), więc chyba nie jest jednak związany z żadną akcją, ot, okolicznościowe osiągnięcie z okazji zbliżających się świąt :) (choć oczywiście mogę się mylić).

Ogólnie to powiem, że poziom trudności rośnie dość nierównomiernie, najpierw takie niełatwe poziomy, jak Komnata Chaosu czy Arena, a pomiędzy nimi dość prosty Chokepoint (akurat wyleciała mi polska nazwa tego poziomu) czy później nawet jeszcze łatwiejszy Balkon :D. A Wieża to już w ogóle jest zakręcona, tylu ogrów naraz nigdy wcześniej nie widziałem :D.

Oczywiście cały czas mam na myśli osiągnięcie 5 czaszek, poziom, na którym uzyskałem mniej, uważam za niezaliczony :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...