Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Czarne bomby możesz odnowić kupując je od wojownika w Sen's Fortress, strasznie dużo zachodu i moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Dzisiaj dostałem chyba pierwszy poważny cios od NG+. Pewny siebie poszedłem na śmiesznego bossa zwanego motylkiem, aby zginąć od dosłownie jednego ataku który widocznie trafił dość czysto, aby mnie zabić. No nic, nie zniechęcam się, bo DS działa na mnie równie uzależniająco jak Skyrim.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP: Ja tam z 40 endu, stone setem, havelem + ROFAP + halabarda czarnego i tarczą artoriasa mogę robić mid rolle.

Co do szkrzyń to nie trzeba walić każdej. Z prawej strony masz łańcuch, jak jest taki bardziej pokręcony, to możesz spokojnie otwierać, jak jest bardziej prosty, to jest to mimik.

PS: Znalazłby się ktoś do pomocy z 4k na ng+? To jedyny boss, którego mi się nie udaje samemu rozwalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale motylek to jeden z najprostszych bossów. ;p

Panowie i Panie: Co byście powiedzieli na taki mały turniej w Darka. Jak by się zebrało z 5, 8 czy 10 osób, to mógłbym rozpisać tabelki. Na początku każdy z każdym do 2 zwycięstw, a potem finały. Oczywiście z zasadami (powtórzenie walk, jeśli pojawi się lag; zakaz chain bs`ów itd.) Oczywiście nagród by nie było, ale jak się zbierze trochę chętnych to można częściej coś takiego zrobić. Myślałem nad 100sl.

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak z levelami, kazdy ma inny na bank ;p chociaz nie wiem jak to sie gryzie w pvp

i nie wiem co to chain bs xD

btw co do tego zlotego rycerza to go zabilem bo sie smial ze mnie ze niby chciwy jestem xD myslalem ze dostane jego kosy, ale chyba zbroja z niego dobra wypadla :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 100sl.

Napisał ci wyżej, że 100 Soul Level. Btw. o ile wiem to dla studentów trwa sesja, więc raczej na mnie nie licz, po drugie od tego mamy inny temat, więc lepiej tu o tym nie pisać.

@zecik

Jak zabijesz Lautreca zanim zamorduje strażniczkę ognia to nie dostaniesz jego zbroi(tylko pierścień).

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeśli -

1. Szukasz gry na dłuuuuugie wieczory

2. Szukasz czegoś wymagającego, nie polegającego na mechanicznym ciachaniu kolejnych questów

3. Nie oczekujesz fabuły podanej na tacy, a sam lubisz pobawić się w odkrywanie różnych jej sekretów

4. Masz pewną dozę anielskiej cierpliwości

5. Masz komputer troszkę mocniejszy niż zalecany przez producenta (płynność gry jest czasami straszna - Blighttown u wielu nawet na super maszynach potrafi przyciąć)

6. Lubisz kombinować i szukać własnego stylu gry

Nie warto jeśli -

1. Nie pasują do Ciebie więcej niż 2 wymienione wyżej cechy

2. Nie przepadasz za dark fantasy

3. Nie lubisz gier z otwartym światem bez wyznaczonej liniowej drogi do celu

4. Szybko się zniechęcasz po porazkach

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne nieoficjalne fixy, ale powiem Ci, że wygodniej korzystało mi się (mimo fixa) z samej klawiatury, bo gryzoń jakoś mi nie podchodził. Obecnie trochę ogrywam DS na padzie i myślę, że trochę przyzwyczajenia i jednak najwygodniejszy jest ten właśnie sposób. Ale na klawiaturze też, jak najbardziej, da się grać. Ja tę grę pierwszy raz kończyłem właśnie na klawie.

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może tak trochę z innej beczki. Zastanawiałem się nad kupnem Dark Souls. I teraz takie pytanko czy według was warto? Oczywiście prosiłbym o obiektywne odpowiedzi wink_prosty.gif

gra jest troche podobna do fallouta new vegas, na najtrudniejszym poziomie z wlaczona opcja 'jestem hardcorem', do kazdego przeciwnika podchodzi się z szacunkiem, nie ma biegania jak w darksiders ;p nie jestesmy tez jakims sprawnym mega ninja, tylko prosta postacia, z paroma ciosami, zaleznymi od broni, raczej trzeba wiecej glowkowac niz bic level...

ale jest z tym na plus ze w kazdej chwili mozna wyjsc z gry, a potem zaczac w tym samym miejscu, nie ma save-checkpointow, no chyba ze zginiesz to sie odradzasz przy najblizszym rozpalonym ognisku

a do gry trzeba miec tyle cierpliwosci co do super meatboya na planszach z bosami ;)

ale bardzo fajne jest zostawianie wskazowek przez graczy w grze, mozna tez samemu podpowiadac, albo klamac ze droga czysta a zaraz nas smok spali na popiol ^_^

ogolnie masz otwarty swiat, i to jak przejdziesz i gdzie to juz zalezy od ciebie i twojego sprytu, bo przeciez niektorych bosow mozesz ominac po prostu jesli nie dajesz im rady i to jest fajne w tej grze :)

z kalmą bym sie nie zgodzil co do gry na dluuugie wieczory, w gre mozna pograc zarowno 30 min jak i pare godzin ;p bardziej bym obstawial ze przechodzac pierwszy raz od poczatku do konca, oczekujmy bardzo dluuuugiej rozgrywki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem Depths, na którym okropnie się zawiodłem. Liczyłem na coś trudniejszego, sam boss był najłatwiejszym jakiego spotkałem do tej pory :) Natomiast Blighttown bardzo mi się podoba. Fajna miejscówka z nieco większym poziomem trudności niż Depths. Teraz już jestem przy Chaos Witch i też jakaś przesadzona nie jest.

PS Jaką broń polecacie w zamian za Drake Sword - ulepszanie go jest IMO zbyt drogie i nieopłacalne a sam miecz nie daje już takiego kopa jak w mieście nieumarłych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w claymore'a. Podkręcony na takie +10 to naprawdę solidna broń jak na ten etap gry, a materiały też dość łatwo zdobyć najpierw kupując u kowala w undead parish, a potem farmiąc ze szlamów w depths. Możesz też spróbować zweihandera, jeśli taki olbrzym Ci pasuje :) Ja latałem bardzo długo z Claymorem aż przerzuciłem się na bronie czarnego rycerza (najpierw halabardę, później miecz), które na +5 zjadały Claymore'a zdecydowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaker: Wiem gdzie się takie rzeczy załatwia. O sesji też (hehe). Raczej chciałem sprawdzić, czy ktokolwiek byłby zainteresowany.

RIP1988: Bronie z czarnych są jednymi z najlepszych w grze, tylko z nimi jest taki problem, że jak nie masz szcześcia to dopiero przed końcowym Ci dropną. Ja sobie latam z axem + stone set + tarcza artoriasa. Dobre do pve jak i pvp (o ile nie trafisz na osoby, które sobie kolegów przyzwyają...).

EDIT: Chamstwo niektóry poraża. Założyłem sobie nową postać (maga), postanowiłem grać online. I tu nagle bum. Mając tam 15lvl bodajże zaatakował mnie fantom (jakoś się nie przeraziłem, bo trzeba się z tym liczyć). Faceta nie ma i nie ma. A tu nagle bum, bs z dragon greatsworda. Facet używał hidden body chyba. No nic umarłem. Ognisko mnie wywala, a tu bum: klątwa. Nosz.... Najbliższy healer jest w dzwonnicy, a gargulcow nie pokonam na 200hp..

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem bardzo długo z Claymorem aż przerzuciłem się na bronie czarnego rycerza (najpierw halabardę, później miecz), które na +5 zjadały Claymore'a zdecydowanie.

To jeszcze pytanie - jak te bronie zdobyć? Bo wiadomo - Dark Knight padnie to już się nie odradza (a nie zawsze wypada). Coś mi się jednak o uszy obiło, że w pewnym miejscu się odradzają, prawda to?

Edytowano przez Dirian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że Dark Knight pojawiają się w Undead Asylum przy powrocie, więc skoczyłbym ich tam ubić. Jednak doczytałem też, że pojawia się tam jakiś nowy boss, podobno całkiem silny i dość ciężko go ubić. Nie wiem czy na 45 lvlu warto się na niego rzucać, więc pytanie - da się go jakoś ominąć w drodze do Rycerzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź po prostu na środek placu tam, gdzie walczyłeś z demonem na samym początku. Obejdź plac, a nie spotkasz się z demonem poniżej(chociaż jeśli nie masz dużo dusz to możesz wziąć jakąś dobrą tarczę z wysoką obroną przeciw magii i spróbować go zabić). Z początku nastarcza problemów(szczególnie jego magiczny atak obszarowy przed którym najlepiej się daleko odturlać), jednak jest na niego sposób.

@up

To nie jest tajemnica. Na początku, jak wychodzimy z lochu to widać go przez kraty po prawej stronie. Prędzej czy później go trzeba spotkać ;p

@DOWN

Undead Asylum (Return Visit) - Has replaced zombie archer. Wields sword.

Undead Asylum (Return Visit) - Guards the cell you started in. Wields sword.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...