Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KubX

Rozwiązany: Karta graficzna do 600 zł oraz propozycje zasilacza

Polecane posty

Witam. Od jakiegoś czasu męczę się na leciwej 9600 GT ale czas na zmianę!

Chciałbym wyłapać jakąś dobrą i wydajną grafikę.

Aktualny sprzęt:

AMD Phenom II X4 925 2,8 Ghz

nieszczęsny 9600GT

4 GB RAM DDR3 1600 mhz

Modecom premium 500W [do wymiany ale to póki co mniej istotne]

Myślałem nad radeonem HD 6850 od Asusa. Jest coś ciekawszego co mógłbym wyłapać w tej cenie?

Tak na marginesie: mam okazję wyłapać tą zasiłkę za 100 zł od znajomego. Warto?

http://www.komputronik.pl/product/76003/Sp...00W_Silent.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli nieistotne chodziło mi o to, że najpierw chcę kupić kartę na którą mam ograniczony budżet a potem dobiorę sobie odpowiedni zasilacz :P

Możesz umotywować swoje zdanie na temat dlaczego ten fortron jest lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno modecom jak i ten tracer to tragiczne konstrukcję z zawyżoną mocą(ich moc faktyczna jest niższa niż wskazuje na to nazwa) i niedziałającymi zabezpieczeniami(gdy się spalą, co jest bardzo prawdopodobne, spalą się również inne komponenty PCta).

A Fortron to sprawdzona konstrukcją z stosunkowo dużą mocą(w porównaniu do MC czy Tracera).

W pierwszej kolejności wymień zasilacz potem kartę ew. kup tańszą kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponowne pytanko.

Rozważam także zakup GTX'a 460 od Gigabyte 1GB. Jak to naprawdę jest z tą kartą - czasami słyszę, że jest dobra czasami, że gorsza od hd6850.

Druga sprawa. Przeszukałem kilka tematów w googlach i jednak trochę się boję 400W zasilacza.

Ten Chieftec wydaje się być ciekawą ofertą tylko co o nim sądzicie, jak z jakością? Chieftec 500W GPA-500S

Opłaca się dołożyć te 50 zł w porównaniu do Chiefteca GPS-400A?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie. Kartę już zamówiłem, HD 6850 1GB, zasiłkę Chiefteca GPS-400A. Jak wszystko przyjdzie i zamontuje w komputerze to podzielę się wrażeniami.

BTW. Może to nie jest odpowiedni temat ale jak to jest, że Wy tutaj proponujecie mi Fortrony i Chiefteci po 400W a inni mi piszą o 650W - 700W? Pseudoeksperci? Trend do zawyżania potrzebnej mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie. Sporo ludzi ma tendencję do polecania zasilaczy o mocy stanowczo przekraczającej realne potrzeby. Myślę, że największą winę ponoszą tu internetowe kalkulatory zasilaczy, które zwykle podają wyniki zupełnie z czapy - niestety niektórzy ludzie im wierzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nie miły czy coś ale wg jakich kryteriów dopasowujesz odpowiedni zasilacz do sprzętu? Masz w tym jakieś doświadczenie? Praca? Może jesteś dosyć zagłębiony w tym temacie? Wybacz jeśli te pytania Cię urażają czy coś ale wcale nie miałem zamiaru Ci ubliżyć, po prostu jestem ciekawy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna wiedza w temacie, jak również testy sprzętu na portalach typu pclab. Sporo pracę ułatwia także zestawienie GPU dostępne przy każdym teście karty graficznej na techpowerup.com, gdzie możesz przeczytać ile dokładnie każda karta zużywa prądu pod różnym obciążeniem. Mierzony jest pobór samej karty, bez żadnych innych komponentów. Przykładowo, HD6850 w Crysisie 2 zużywa średnio jedyne 88W.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Mars_II/25.html

W przypadku procesorów nie ma aż tak dokładnej rozpiski, ale ogółem się przyjmuje (trochę niepoprawnie, ale mniej więcej się sprawdza) że procesor zużywa tyle, ile wynosi jego TDP. Przy czym AMD zwykło podawać maksymalne TDP, a Intel średnie. No i to są główne odbiorniki prądu z linii 12V. Reszta komponentów w porównaniu do procka i karty graficznej ma bardzo mały pobór prądu. Przykładowo dysk pod maksymalnym obciążeniem nie przekracza 9W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcioszka już doszła. Teraz tylko czekać na zasilacz. Możliwe, że jeszcze dzisiaj wieczorem :P Potem tylko zakup nowego monitora [swoją drogą też by się przydała Wasza pomoc :D - założyć nowy temat czy możemy kontynuować w tym?]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...