Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

syberianjesz

Rozwiązany: Grafika do 500 zł... proszę o dobre rady

Polecane posty

Witam,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad koniecznością wymiany karty graficznej (poważniejszy apgrejd komputera mam za sobą). Jako, że Dorosłe Życie nie jest "usłane łóżami" ;) to przeznaczyć na ew. grafikę chcę maksymalnie 500 zł (+/- 50 zł). Nie co się rozglądałem i chyba jedyną opcją jest ATI HD5770/6770 albo coś z rodziny GTS450. Słyszałem jednak, ze nie warto brać nic co ma w nazwie GTS, nie wiem w zasadzie dlaczego.

Jeśli chodzi o moje wymagania to nie zależy mi na full wypasie w BF3, ale o karcie, która pozwoli cieszyć się spokojną grą w większość tytułów z tego jak i zeszłego roku.

Proszę o ewentualną poradę co do wyboru:

znaleziona przeze mnie grupa docelowa

Mój obecny komputer:

CPU: AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz

RAM: GoodRam DDR3 4GB

GPU: GeForce 9600 GT 512 MB

MB: Gigabyte GA-790XT-usb3

ZASILACZ: 500W (nazwy nie pomnę, a za ciemno jest by sprawdzać, ale nie jest to żaden no-name - ModeCom, albo Cooler Master)

Bardzo dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze polować na aukcjach na tańszego i wydajniejszego 5830*, znakomicie nadającego się do współczesnych gier.

Jeśli to możliwe, tak jak napisał yojo2, zapodaj zdjęcie zasilacza, gdyż sam fakt, że jest markowy nic nie znaczy.

*

Oto ta karta:

1.

2.

3.

PS Zobacz jaka różnica w cenie... o_O

PSS A tu mały TEST owej karty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam zdjęcie zasilacza (jak się okazało Chieftec)

p9250471l.th.jpg

Dziękuję za pomoc, nawet nie miałem pojęcia, ze można za taką kwotę znaleźć coś takiego. Poszukam chyba tego HD5830, przekonuje mnie 256 bitowa szyna (moja ograniczona wiedza w tym zakresie podpowiada mi, że to lepiej niż 128 bitów).

PS Zobacz jaka różnica w cenie...

Faktycznie spory zasięg cenowy. Poszperałem w necie i chyba bym się zainteresuję tym Sapphire. Cena do przełknięcia (chociaż można to porównać do dużego i gorącego kluska :D) a i duży wiatrak napawa optymizmem. Z moim 9600 mam spory problem, bo praktycznie po 5 minutach gry osiąga już 68/70 stopni i wiatrak szaleje.

PS.

Jeszcze tylko jedno pytanie: wiecie może gdzie znajdę wymiary takiej karty (HD5830) szukałem na stronie ATI, ale chyba jestem juz ślepy. Głupio byłoby kupić kartę za dużą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego Sapphire... za 559zł HD5830 się nijak nie opłaca. Za tyle (lub niewiele więcej) można dorwać wydajniejszego HD6850. A szyna to nie wszystko, ważniejsza od szyny jest wydajność rdzenia karty. Zresztą i tak HD6850 jest również 256bit.

Zasilacz jest OK; fajnie też że to jest nowa wersja GPS a nie stara (która była przeciętna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wstępnie namyśliłem i postanowiłem zakupić Radeon MSI HD6850. Jest to trochę wyższa półka (ceny jakie znalazłem to ok. 600/650 zł - więc jakby ktoś był chętny na zdrową nerkę to chętnie się podzielę ;P), ale ma dobre opinie o chłodzeniu i ew. łatwym podkręceniu (chociaż nie na tym mi akurat zależy, ale karta pewnie znowu przesiedzi ze 3/4 lata w skrzynce, więc myślę przyszłościowo).

Bardzo dziękuję za pomoc yojo2 i BigDaddy. Jestem Wam winien piwo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...