Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Dyskusje o NS

Polecane posty

Erm orki sa zielone, barczyste i honorowe. Jednak ich mentalnosc spowodowala, ze duzo lepiej radza sobie w spoleczenstwie ludzi. Krasnale trzymaja sie nieco na uboczu, Elfy za to sa niedostepne ze swych wyzyn (w stylu jestem lepszy od tych malpiszonow, ktore zyja gora 60 lat.) Za to Orkowie zyja, pracuja, chleja (a czasem i spia w parkach) jak ludzie. Zauwaz ze zyja one posrod ludzi od 25 lat. To oznacza, ze nowe pokolenie wychowalo sie juz w swiadomosci ze oni po prostu sa. Natomiast Krasnoluda takie dziecko widzialo parenascie razy, a Elfa raz, jak przyszedl naprawiac wasza umagiczniona pralke. I jeszcze jedno. To oczywiste, ze nie kazdy Krasnolud sie izoluje, a nie kazdy Elf jest skurrr... no wiecie. Ale powstaly juz pewne stereotypy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do Paula dotarły już wszystkie karty (a przynajmniej większość, dokładnie oczywiście nie wiem ;) ). Zatem nasz Mistrz Gry ma już jako takie rozeznanie wśród graczy. No dobra, nie będę już chrzanił* od rzeczy.

Kiedy zaczynamy?

Czy już w przyszłym tygodniu będzie można? Bo szczerze mówiąc to nie mogę się już doczekać tej sesji, a i inni pewnie też ;)

Zapraszam do działu "Banicja i Ostrzeżenia"- nzk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to mielismy zaczac dzisiaj... ale poniewaz wynosi mnie z domu na pol dnia, nie wiem czy uda mi sie dokonczyc pierwszego posta (przy DZIEWIECIU graczach troche pisania jest ;) ) Ale jak bede sie czul na silach to gdzies kolo dwunastej, pierwszej w nocy startujemy. JEzeli nie, to post na 100% pojawi sie jutro po poludniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze all, dawno nie pisalem na DNS wiec teraz nadrabiam zaleglosci :D Moje pytania tykają się naszego (ludzkości) wroga, czyli chaotów. Jacy oni są? Są to ludzie dowodzeni przez zlego Lorda, czy Hordy Nieumarłych, czy moze nieskonczone zastępy Demonów i skoro Kraków zyje pod kopułą to czy uda nam sie spotkac jakiegos chaota? (a propos chaotów piszemy z dużej czy z małej?)

A teraz skorzystajac z okazji, chciałbym sie zsolidaryzowac z funflami z FA. Chodzi o Holego i JaqbS ukaranych IMHO niesłusznie. Podwójne posty się zdażają i to nie jest wina żadnego z nas. Sam P_aul może się poszczycić poczwurnym postem :wink: i to nie jest powod aby kogos nagradzac ostrzezeniem.

(...)<ciach>*

A więc:

1)Jeżeli masz tego typu oskarżenia, to zapraszam do mnie na Gadu albo priv - to nie jest miejsce na offtopikowanie i wnoszenie veta do czyichś ostrzeżeń, tylko dyskusje o sesji - ktoś chce powiedzieć, że coś niesłusznie zrobiłam? Proszę bardzo, ale prywatnie.

2)Jak widać, nie zrozumieliśmy się co do tego, co oznaczają 'podwójne posty' - nie chodzi mi o wysyłanie kilku takich samych, bo to się zdarza notoryczy

nie -to problemy z siecią, to Przecieki... Wcześniej w Dyskusjach o NS - tam, gdzie ostrzegałam was przed wykroczeniami - tłumaczyłam, o co mi chodzi - o pisanie kilku postów pod rząd, z różnymi treściami - 'a bo mi się przypomniało' 'a bo nie można edytować postów' itd - popatrz sobie zresztą, ile ostatnio było 'sklejanych' postów (zaznaczonych "====")- nzk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno! Nie chodzi o to czego ja chcę (...), ale to nie jest odpowiednie miejsce na taką rozmowę... *ironicznie spogląda w niebo* Znam odpowiedniejsze, to niedaleko stąd.

(Gealan Bayle - nie do końca pamiętam, BG II)

Tym klimatycznym, skądnikąd, wstępem chciałbym zapytać P_ula - czy są jakieś gildie? Jakie? Opisz nam organizacje działające w Polsce. Roztocz przed nami wizję swego świata. Mrocznego świata wojny, gildii, naszej kochanej Polski. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy - najlepszym komentazem do twojego posta jest to co napisalem twemu bratu w FS-D. Gdybys nie do konca rozumial o co mi chodzi, powiem w ten sposob. Jutro (mam nadzieje) rozpoczne sesje. Elementy swiata bede wprowadzal, w miare jak beda potrzebne. Ten opis ras uznalem za niezbedny juz od poczatku, abyscie wczuli sie w klimat (choc troche...) i znali moja wizje w czasie tworzenia postaci. Nie mam zamiaru pisac NIC wiecej, dopoki nie otrzymam od firmy Wizards of the coast kontraktu na podrecznik zrodlowy do D&D opisujacy wymyslony przeze mnie swiat. Jako ze kontrakt ten jest mi rownie bliski jak wycieczka na marsa, raczej nie bede musial za duzo pracowac. Gdyby cos jednak zmienilo sie w tej materii obiecuje, ze was o tym powiadomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NS aktualnie P_aul misiuje :wink: wiec wszelkie pytanka to do niego na GG badz priva. Co do samej sesji to jest tu dosc tloczno (9 ludzia) wiec to tylko od psychiki i wytrzymalosci wyzej wymienionego zalezy czy uda mu sie dziesiata postac udzwignac :wink: (Nadzieje mozna miec 8) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogloszenia parafialne:

1. Z sesji wykruszyly sie pierwsze dwie osoby - sir Lukas i niziolka, obojgu od poczatku nie pasil klimat, nie dali mi szansy na rozkrencenie przygody, ale moze to i lepiej, bo ich historie po prostu utne w zarodku (lub ktos inny dostanie w spadku...)

2. Ktos ukradl tace z pieniedzmi. Wiem ze to pan, panie Kowalski (mialy byc parafialne, nie ;) )

3. Czekanie az wszyscy odpisza za bardzo spowalnia sesje, a ja zaczynam powoli opanowywac sytuacje. W miare mozliwosci i o ile nie bedzie to psulo szerszego "planu", bede odpowiadal czesciej (srednio dla czterech osob naraz)

4. Powitajcie w naszej parafii nowego niepoprawnego grzesznika, ktory woli zyc w swiecie fantazji - WEBera.

5. Zmarl kot pani Nowakowej. Belzebubie - bedziemy tesknic, a utracone konczyny nigdy nie pozwola nam o tobie zapomniec.

6. Dobra starczy tego dobrego - ROZEJSC SIE!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogloszenia parafialne:

1. Z sesji wykruszyly sie pierwsze dwie osoby - sir Lukas i niziolka, obojgu od poczatku nie pasil klimat, nie dali mi szansy na rozkrencenie przygody, ale moze to i lepiej, bo ich historie po prostu utne w zarodku (lub ktos inny dostanie w spadku...)

>>> No cóż, trochę szkoda, że jeszcze sesja na dobre się nie rozpoczęła, a już odpadaja pierwsze osoby, jednak mam nadzieję, że dalej już będzie zbyt dużo takich odejść.

2. Ktos ukradl tace z pieniedzmi. Wiem ze to pan, panie Kowalski (mialy byc parafialne, nie )

>>> Normalnie chamstwo! Że też ludzie mają czelność tak kraść w kościele :x

3. Czekanie az wszyscy odpisza za bardzo spowalnia sesje, a ja zaczynam powoli opanowywac sytuacje. W miare mozliwosci i o ile nie bedzie to psulo szerszego "planu", bede odpowiadal czesciej (srednio dla czterech osob naraz)

>>> No mam nadzieję, że faktycznie sesja będzie się posuwała nieco szybciej, bo tak ledwie powstała, a już nieco zamiera :?

4. Powitajcie w naszej parafii nowego niepoprawnego grzesznika, ktory woli zyc w swiecie fantazji - WEBera.

>>> Witam, witam! Mam nadzieję, że przyjemnie będzie ci sie z nami grało ;)

5. Zmarl kot pani Nowakowej. Belzebubie - bedziemy tesknic, a utracone konczyny nigdy nie pozwola nam o tobie zapomniec.

>>> Uczcijmy tę chwilę minutą ciszy...

6. Dobra starczy tego dobrego - ROZEJSC SIE!!!

>>> Spoko, już idę sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-& , chyba rzeczywiscie spartaczyłem sprawe :? Teraz dopiero to zauważyłem. Miałem uchodzić za rozsadnego człowieka a zachowałem sie jak chłystek udający Rambo :? Na tę chwile nie mam pojecia jak wyjść z tego z twarzą. Pomyśle przez reszte nocy nad odpowiedzią na NS, mam nadzieje, że to co nakreslilem na NS to tylko wypadek przy pracy a nie większy dołek literacki :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga do graczy:

Poniewaz powoli zaczynam tworzyc druzynki (na razie jedna, fakt ze sporo osob nie odpisuje, utrudnia mi tworzenie pozostalych...) chcialem cos oglosic. Mianowicie podobnie jak w kampani rpg daje pozwolenie na pisanie poza kolejnoscia (czyli bez mojego posta, a jesli trzeba nawet wiecej niz te teoretyczne regulaminowe dwa dziennie) jezeli ze soba rozmawiacie. Wole napsiac to od razu, bo jak powstana wieksze grupy moze nam strasznie spasc tempo. Ostrzegam jednoczesnie, ze to prawo obowiazuje tylko i wylacznie w przypadku rozmow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od MG -> mam nadzieje, ze to szybsze tempo przypadlo wam do gustu

Tak, mi się to podoba, bo wreszcie akcja idzie szybciej i dynamiczniej do przodu. Dobrz byłby gdyby takie tempo zostało utrzymane, a nawet ciut przyśpieszone, gdyż wtedy na pewno przyjemność z grania jest sporo większa, bo z dnia na dzień się w niej uczestniczy i wtedy będąc na bieżąco lepiiej można wczuć się w sesję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wojen itd. macie Neverending Sesję

niziolko - GIN :twisted: . To ze akurat twoja postac (i cztery inne) rozpcozely od wojny, to nie znaczy ze mialem zamiar ta wojne kontynuowac (akurat ciebie i Lukasa wrzucilem tam, bo wasze karty dostalem strasznie pozno i nie mialem zadnego pomyslu na rozpczecie.) Szczeze mowiac kiedys juz prowadzilem NS, poszedlem w kierunku walki i sesja mi padla po paru tygodniach. Tym razem fabula jest bardzo przemyslana, zanim powstanie jednolita druzyna minie spooroo czasu (a moze i to sie nigdy nie stanie...) Od poczatk umoim cichym zalozeniem bedzie, ze wojna bedzie tylko tlem i przerywnikiem dla czegos zupelnie innego. Czego? Wkrotce sie przekonacie. Wypatrujcie zoltego motylka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatruje, wypatruje ale wciaz go nie widze:P

Chyba nie mysles P_aul, że zadowole sie skrawkiem dywanu? Moje usługi są bardzo drogie. Nie moze to byc tylko cały latający dywan, to musi być silnie umagiczniona wycieraczka ( czy w twoim swiecie latające dywany są artefaktami? Artefakt w moim mniemaniu to silnie umagiczniony przedmiot, w dodatku perfekcyjnie wykonany i pieknie zdobiony, bardzo rzadki i oczywiscie bezcenny w przelicznieu na ludzką monete.)

Skorzystam z okazji i pozdrowie nowego gracza :D

Skozystam tez z okazji i spytam sie: Gdzie jest Feo? Wiem, ze twradziele sie sypneły ale chcialbym w przyblizeniu poznac czas kiedy imć przyjdzie. I co sie stało z postacią Feo kiedy zrobiłem zadyme w pubie?

P.S.

Nie mam pojecia jak sie pisze "skozystałem" czy "skorzystałem" ( i na co sie to wymienia, słyszałem cynk, że po samogłoskach zazwyczaj występuje "ż" czy tak jest w tym przypadku?) dlatego zawarłem obydwa warianty. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego, jak wygląda sesja - to ty jesteś Mistrzem Gry, zawsze możesz nagle odmienić konwencję...muesesesese :twisted:

Muesesese Odmieniam :D Jakbys troche poczytala (i przy okazji pomoderowala, bo jest co...) to bys wiedziala, ze postawilem na tajemnice zamiast bezposrednia napazane. Jeden z graczy robi za tajemniczego morderce, dwoch innych mialo spotkanie nadprzyrodzone z motylkiem (a innym tez sie nie upiecze...), kolejny juz wkrotce wyladuje w samym srodku tego zamieszania, a sily ktore w grande finale rzuce na graczy nie beda mialy absolutnie nic wspolnego z klasyczna fantasy.

I tu mala prosba do wszystkich grajacych na NS. Niektorzy z was mieli byc w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie (np. Feo...) I brak ich postow nieco mi utrudnia rozwijanie fabuly. Zwlaszcza ze niektorzy beda chcieli wrocic za pare(nascie?) dni. Stawiam wiec proste ultimatum. Jezeli ktos nie jest w stanie odpisywac raz na dwa... no dobra niech bedzie nawet ze raz na trzy dni, to niech od razu zrezygnuje. Bo tylko mi utrudnia, spowalnia gre innym graczom, a sam niewiele korzysta. Wiec niech wszyscy jeszcze raz zglosza sie do gry (takze oosoby aktywne, abym wiedzial dokladnie na czym stoje.) Jezeli ktos nie odpisze wcale do przyszlej srody, wyrzucam go. Ci ktorzy nie czuja sie na silach do spelnienia warunku posta na trzy dni niech tez uczciwie tu napisza, ze rezygnuja. Rozumiem, ze wszyscy macie (a niedlugo "mamy") szkole, prace, inne_zajecia, ale

1. trzeba bylo o tym pomyslec zanim sie zglosiliscie

2. inni jakos sobie radza mimo przeciwnosci

3. napisanie krotkiego posta to praca na 5-10 minut. Napisanie dobrego to okolo 20 min do pol godziny (zaleznie od wprawy.) Nie wierze, ze nie mozecie poswiecic tyle (chocby w przerwie miedzy nauka matmy i fizy... albo potraktujcie posty jako rozgrzewke przed wypracowaniami :D )

Z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja mógłbym i codziennie odpowiadać, zresztą jak widac nie oppusciłem na razie żadnej kolejki i nie sądzę by tak się stało w najbliższym czasie, choć mam mieć na poczatku października wycieczkę na 4 dni, wiec to będzie jeden jedyny moment, kiedy nie będę mógł odpisać, a tak to jestem do dyspozycji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Choć z ciężkim sercem, muszę to jednak powiedzieć. Odchodzę z Sesji. Nie dlatego, że mi się nie podoba - wręcz przeciwnie, konwencja i klimat bardzo przypadają mi do gustu. To nie w sesji leży powód mego odejścia, lecz we mnie samym. Odchodzę, bo nie chcę Wam psuć zabawy opóźnieniami, wynikającymi z tego, że najzwyczajniej w świecie nie wiem, co robić. Być może jestem za głupi na taką sesję, może też po prostu właściwe pomysły nie chcą przychodzić mi do głowy - na jedno wychodzi.

Przykro mi kończyć przygodę Garina zaduszeniem oparami wywarów alchemicznych... Ale nie mam innego wyjścia. Stoi biedak bezczynnie w tych oparach chyba od tygodnia, a i obiadu zjeść nie zdążył. Powiedzmy sobie szczerze - jakie są jego szanse przeżycia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psycho nie! :x Więc na nic zdały się moje ciagłe namawiania na gg, żebyś pozostał w NS, że na pewno coś wykombinujesz? Wiesz, zawiodłem się na tobie, już cię nie lubię :P

No cóż, widac wykruszają się nam kolejne osoby i powoli krystalizuje się drużyna kilku grających, którzy zawsze są gotowi pisać i na poważnie uczestniczyć w tej sesji. Hm.. może z czasem dojdą nowi ludzie... Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Dobra, ja tam idę pisać posta na NS :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym bardzo przeprosic wszystkich graczy (tzn. tych kilku aktywnych), za brak kolejnego mojego posta. Po prostu ostatnie pare dni mialem "zalatanych", jakos brak mi weny tworczej, do tego dochodzi wizja zaczynajacych sie w poniedzialek studiow. Co gorsza (dla was, dla mnie to bedzie przyjemnosc...) wyjezdzam na caly weekend. Potem jak juz przed chwila napisalem zaczyna sie "ciezka praca & nauka" ( :D ), co tez korzystnie nie wplynie na moje mozliwosci umyslowe... Tak czy siak, byc moze dzisiaj sie jeszcze przemoge i cos naskrobie, jezeli nie kolejny post najwczesniej kolo srody - czwartku. To jednak nie znaczy, ze calkowcice rezygnuje z NS, co to to nie! Ja sie dopiero rozgrzewam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłem. :] Skoro Oko-Bez-Powiek nie kieruje swej źrenicy na FA moge potajemnie wchodzić i pisać. A potem? Od 17 mogę jawnie już uczestniczyć w NS, i starać sie by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Wójmistrzu, jaki jest mój obecny status? Czy mogę wrócić? Bo byłbym wręcz zaszokowany gdyby Grawple przestał zrzędzić i - co najwyżej zarzęził raz ostatni. Pisze się nie Holego a Holy'ego, to dla tych mniej obeznanych z arkanami gramatyki. :twisted:

Dziwi mnie odejście Psychola z sesji, długie (bez uprzedzenia, jak ja to zrobiłem) nie pisanie Kornishona i częściowy brak aktywności Reva. Z żalem przyznam, że JaqubSowi dostał się najlepszy kawałek tortu. ;]

(Skąd Paul ma taką dużą wiedzę na temat kabalistyki i konstrukcji golema? Lepiej nie... [Gdybym powiedział musiałbym cię zabić - Wójmistrz])

Zgłaszam gotowość do walki, jeszcze ostatnia dygresja: mój piło-miecz nazywa się... Dziecinka! :] Grawple w końcu wcale nie musi wymyślać dla swojego kochanego oręża jakiejś śmiertelnie poważnej nazwy. A co ta broń ma wygawerowane na rękojeści? Chce się zacytować z "Wiedźmina":

- Na mojej broni jest wyryte potężne zaklęcie runami krasnoludzkimi.

- Krasnoludzkie runy? Ciekawe, jak brzmi?

- "Na pochybel s**********"@ (@- kto nie czytał "Wiedźmina, niech poczyta a kto czytał ten zrozumie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...