Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Dyskusje o NS

Polecane posty

Hej obmierzłe grubasy Feo is Back again :).

Pomysł tej sesji podoba mi się i to całkiem całkiem :) Miło będzie porozwalać warszawę :)

I w końcu będę miał możliwość zagrać Kapłanem z miotaczem ognia :) PŁOŃ ŚWIĘTY OGNIU I OCZYŚĆ ICH DUSZE MUahahah hihihihi... <słychać śmiech z odali>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy normalne bronie to dobry pomysł. Przeciwnik nie stanowił by żadnego zagrożenia. Zanim mag zacznie machać rękami, a goblin dobiegnie ze swoim mieczykiem lub naciągnie cięciwę, wszyscy dostaną serię z kałacha :) Bez współczesnych broni gra będzie chyba ciekawsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe miśku to nie broń palna wykończyła ciężko zbrojnych rycerzy ale szybka jazda z lancami :]

walisz serie po goblinie.. a goblin co ? Kevlarowa kamizelka :).... oddział Orków z miotaczami ognia :).... ciekawa koncepcja :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktos kiedy nastąpi powakacyjne ożywienie? Bo u nas na FS nie ma praktycznie ruchu.

Ten świat miałby wyglądać jak Arcanum tylko we wspołczesności? Ciekawe czy w takim świecie elfy robiły by za ekologów a krasnoludu zdominowały światowe górnictwo. Interesującym zagadnieniem był by stosunek do orków, goblinów etc. oraz wszelakiej magii takich instytucji jak kościoły różnych religii.

P.S.

"Moim zdaniem" pisze się jako "IMO" czy "IMHO"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem was wszystkich :)

A ja nieśmiało chciałbym napisać w sprawie sesji Vampire, która stanęła nam w martwym punkcie. Może to i moja niedomyślność, ale naprawdę nie wiem jak mam dalej popchnąć akcję... Niziołka, Ilidan i ja pewnie będziemy dalej grać, więc jeśli mogę Cie Darku prosić to czy mógłbyś trochę popchnąć akcję do przodu, bo sami chyba sobie nie poradzimy? Albo jeśli nie masz czasu to może przekazać komuś zarys fabuły?
Wybacz Qbusiu, to wszystko moja wina... :oops: ale mam mocne postanowienie poprawy - w ciągu tygodnia wrócę i uzupełnię wszystkie sesjowe zaległości - teraz po prostu jestem zajęta :roll:

Poza tym napewno będę uczestniczyła w nowej NS :) niah niah niah, to będzie urocze... tylko w jakim mieście? ja bym tam wrocek proponowała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła nam się konwencja....z nagłego BUM.. otwiera się portal i orkowie mantikory i harpie zalewają warszawę hjarpiami A staneliśmy na arcanum w teraźniejszości.. naturalna ewolucja świata fantasy.... ciekawa koncepcja i 2 nawet bardziej mi się podoba :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie wezmę udział w reaktywowanej NS, oczywiście jeśli nikt nie będzie miał nic przciwko :wink: Mnie rózwnież bardzo się podoba koncepcja świata fantasy z techniką i zaawansowaniem na poziomie dzisiejszych czasów. Ciekawie na pewno wypadnie konfrontacja magii z zaawansowaną techniką. Co do miast, to oczywiście najlepiej żeby to było Radomsko :D No dobra, żartuje, a tak na poważnie to optowałbym za Wrocławiem (możnaby wstawić wątek z redakcją CDA) lub Krakowem (też miatso które chyba wszyscy znają, a i ciekawe jest. Myślę, ze w trakcie sesji będą i momenty zabawne i bardzo poważne. To zresztą już wyniknie w czasie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ale sie porobilo... Ja tam chcialem opowiedziec w sesji historie podziemnej walki dorba ze zlem rozgrywanej w ciemnosci i tak aby zwykli ludzie nie mieli o tym pojecia. Wrzucilbym do tej walki niczego nie podejrzewajacych graczy i kazalbym im przezyc wsrod wampirow, wilkolakow, demonow, arabskiej magii, kabaly zydowskiej itd. itp. (to wszystko przeciez "nie istnieje" .) A wy zrobiliscie z tego klasyczne urban fantasy czyli forgotten realms 500 lat pozniej ;) . Jak lubicie takie klimaty to polecam przeczytac "Wiedzmina z Wielkiego Kijowa" (jakbym jeszcze autora pamietal ^^ ) i zapoznac sie z systemem Shadowrun (niestety nie mam podrecznika :/ .) Ale mysle ze cos takiego tez jestem w stanie poprowadzic...

Co do terminow... Powoli sesja zaczyna sie odradzac, mysle ze jeszcze z tydzien i bedziemy mieli ruch taki jak zwykle. Wtedy ustalimy ostatecznie swiat, graczy, zalozenia i miszcza (bo ja sie zglaszam na ochotnika, ale jak ktos inny ma ochote...)

Co do miasta.... Uzytkownicy tego forum sa z calej Polski i ciezko bedzie trafic w takie ktore nikogo nie zmusi do sleczenia nad atlasem :D . Mam wiec inna propozycje. Nienazwane miasto, dosc duze, nad rzeka (moze byc nad Wisla, ale nie koniecznie), z rynkiem, starym miastem, biznesowym centrum, blokowiskami, super- i hipermarketami, osiedlami domkow jednorodzinnych, paroma wioskami dookola, bogata dzielnica podmiejska, z lasem w poblizu itd. Czyli standardowe miasto w Polsce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C ały urok tkwi w tym aby to było polskie dobrze znane miasto bo innaczej uciekniemy w abstrakcje w style kraina fantasy z nowoczesną techniką... a to ma być POlska :) będzie zabwnei zestawienie fantasy i naszej obyczajowości :}....

Nieuprzejma sklepikasrka krasnolud, toż to dopiero kuriozum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Widzac niewielkie zainteresowanie poprzednia propozycja sklecilem cos na podstawie waszych uwag:

Rok 1943. Grupa niemieckich naukowcow w poszukiwaniu super broni przypadkiem otwiera przejscie do wymiaru rownoleglego. Przejscie zamyka sie po kilku sekundach pozostawiajac jednak szrame w czasoprzestrzeni.

Rok 1981. W wymiarze rownoleglym trwa wojna. Cztery sprzymierzone rasy ludzi, elfow, orkow i krasnoludow staja do ostatecznej bitwy z chaotami - wyznawcami mrocznych bogow. Uzyta magia otwiera przejscie do drugiego swiata. Na calym swiecie " znikad" pojawiaja sie dziwne istoty. Poczatkowo nastepuje panika, wkrotce jednak przywodcy panstw z calego swiata rozpoczynaja rozmowy z przedtawiceilami elfow krasnolodow i orkow. Przybysze twierdza ze dostali sie tu przypadkiem. Zastanawiajace jest jednak ze do "naszego" swiata nie przedostal sie zaden czlowiek. Procz ras inteligetnych pojawiaja sie tez nowe, dziwne zwierzeta i potwory, znane dotad tylko z bajek.

Rok 1986. Okazuje sie, ze juz od kilku lat na terenach ZSRR grasuja oddzialy chaotow. Powoli tworza one nowe panstwo i zajmuja coraz wieksze terytorium. Dokonuja tez smialego ataku na elektrownie w Czarnobylu i doprowadzaja do jej wybuchu. Tym czasem po drugiej stronie zelaznej kurtyny najwieksze umysly naukowe wszystkich ras tworza konstrukcje wykorzystujace rozwinieta Ziemska technike i magie.

Rok 1993. Spora czesc Azji oraz niektore tereny Europy sa podbite przez chaotow. W innych toczy sie wojna. Rosja oraz wielu jej sojusznikow juz praktycznie nie istenieje. Polska przygotowuje sie na atak. Stany Zjednoczone podejmuja decyzje o oddzieleniu sie od konfliktu. Wykorzystujac magie na niespotykana wczesniej skale tworza bariere ochronna, ktora odcina cala Ameryke polnocna od swiata. Podobne bariery, ale duzo mniejsze chronia przed atakami dwa ostatnie miasta w Rosji - Moskwe i Kijow.

Rok 2004. We wschodniej Polsce trwa nieprzerwanie wojna z chaotami. Sily Unii Europejskiej dosc skutecznie odpieraja atakji na polnocnym zachodzie. W czesci poludniowej jednak wroga armia wydaje sie nie do powstrzymania. Wielki Mag Krakowa podejmuje decyzje o stworzeniu bariery ochronnej. Krakow zostaje odciety od swiata i z trwoga oczekuje komunikatow z frontu.

Rok 2005. W walnej bitwie sily chaotow zostaly odepchniete do granic Polski, potyczki trwaja jednak wszedzie na wschod od wisly. Krakow osiagnowszy samowystarczalnosc postanawia nie niszczyc barier "dopki nie bedzie pewnosci o calkowitym bezpieczenstwie obywateli."

I jak wam sie podoba? Jedyny problem to fakt ze znam Krakow tylko dosc pobierznie (turystycznie mozna by rzec ;) ) Wiec moge popelnic sporo bledow (o ile ofkoz bede prowadzil...)

Feo - czy ty wogle czytasz co ja pisze, czy tak po prostu wrzucasz posty piszac co ci slina na palce przyniesie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul => Popieram, popieram, historia ciekawa, a i Kraków dobrym miastem na akcję jak już wcześniej napisałem. Nie mart się, że możesz jakieś błędy popełniać, wystarczy się zaopatrzyć w mapę Krakowa i juz będzie lepiej :wink:

Revotur => Coś się tak tej Łodzi uczepił. Lokalny patriotyzm, rozumiem. Ale gdyby wszyscy myślei tym torem to nigdy nie doszlibysmy do porozumienia i trzeba by było wciągnąć w akcję cały kraj, co byłoby raczej trudne do zrealizowania. Choć już np. w trakcie sesji moze wyniknąć podróż bohaterów do innego miasta... Ale pozostańmy przy tym Krakowie na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ja nigdy nieczytam niczyich postów :)...

Historyjka zgrabna i ciekawa :) grałeś może w taką grę jak... (tu zapomniałem tutułu, ale czeska była bodajże)..

Kto bedzie prowadził :]???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->JaqbS

Żaden lokalny patriotyzm (nie wiem dlaczego ale jak o tym powiedziałeś to mi sie to z kibolami skojarzyło :? ) o rodzine się martwie, ot co :) Lecz jeśli to stanowi problem to nie ma sprawy, Łódź nie musi mieć magicznej ochrony. Rzecz idzie o to, że ja jeszcze gorzej znam Kraków niż P_aul, ostatni ras tam byłem kiedy miałem 8 lat i to tylko smoka pamiętam :wink: Ale skoro mówisz, że wystarczy mapa to nie ma sprawy. Tylko, aby nikt się nie denerwował jak zrobie jakąś terytorialną gafe :D

-->Pan_Feanor

P_aul bodajże zgłosił się na "ochotnika" :wink:

Co do tej gry to, ma ciekawą fabułe, lecz zdecydowanie odpada przy grze... (też nie pamiętam tytułu ale bodajże była amerykańska...) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała historia z barierami odrazu skojażyła mi się z filmem "Final Fantasy", tam było niemal to samo. I jeszcze pytanie do P_aula: Dlaczego wszystkie miasta nie są otoczone barierami? Przecież razem z magią do naszego świata przeniosła się również teleportacja. Za pomocą sieci teleporterów można by przenosić się pomiędzy poszczególnymi miastami. Wtedy nasze postacie mogły by być grupą szybkiego reagowania. Taki GROM rzucający pioruny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koncepcja się rozwija, bardzo fajnie, ale czy takie dokładanie niepsuje wizji i/lub zamysłu naszemu MG ?

Pozatym przydało by się zaczynać puki wakacje :) bo wroki szkolnym będe miał inne zajęcia niż internet i szkoła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała historia z barierami odrazu skojażyła mi się z filmem "Final Fantasy", tam było niemal to samo. I jeszcze pytanie do P_aula: Dlaczego wszystkie miasta nie są otoczone barierami? Przecież razem z magią do naszego świata przeniosła się również teleportacja. Za pomocą sieci teleporterów można by przenosić się pomiędzy poszczególnymi miastami. Wtedy nasze postacie mogły by być grupą szybkiego reagowania. Taki GROM rzucający pioruny :D

Ciekawy pomysł, nie powiem, ale jednak ciekawiej by było, jakby tylko parę miast miało takie barriery. Nie chciałbyś odbijać od wrogów paru polskich miast? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola, hola. Wstrzymajcie konie dzielni podróżnicy i posłuchajcie słów wujcia Reva :D Nie o takie NS mi (lub jak patrze na copo niektorych to "nam") chodziło. Mieliśmy być "zwykłymi" (oczywiście w miare możliwości :wink: ) ludzmi a nie herosami którzy mają armie i chca całe miasta odbijac. Zwykli ludzie w niezwykłej sytuacji, kumacie :D

Zresztą co jak co ale ja w tej sprawie nie mam zbyt znaczącego prawa głosu, pierwsze skrzypce gra tutaj wujek P_aul i niech on sie wypowie, jacy w jego wizji mają być bohaterowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...