Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Odtwarzacze multimedialne

Polecane posty

Od bardzo dawna korzystam z K-Lite Mega Codec Pack i zawartego w nim Media Player Classic. Jeszcze nie znalazłem formatu audio/video którego ta paczka by nie obsłużyła, a MPC ze swoim minimalistycznym, czytelnym designem działa dużo sprawniej i szybciej od takiego AllPlayera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kodeki to K-Lite, a z odtwarzaczy, do filmów w popularnych formatach, tj. avi, mpeg itp, używam BESTplayera, bo się do niego strasznie przyzwyczaiłem, jest prosty w obsłudze, nie sprawia problemów; natomiast do tych bardziej egzotycznych formatów, jak mkv, mov, rm, Media Player Classic - nie przepadam za tym programem, ale na odczepnego może i w zasadzie musi być. Kiedyś korzystałem z VLC, ale ten program tak piekielnie wolno się odpala, że zmieniłem. A do odtwarzania audio mam AIMPa. Kiedyś był foobar2000, ale przy mojej karcie dźwiękowej to i tak bez różnicy, przynajmniej ja nie widzę różnicy w dźwięku, a AIMP ma zintegrowany Last.fm, więc o jeden program mniej, niż przy foobarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwóch multimedialnych faworytów:

do filmów - KMPlayer (chyba żaden program nie ma tak zaawansowanych ustawień i możliwości wyboru tylu generatorów wideo; świetny do filmów HD)

do muzyki - AIMP 3 (na razie w wersji beta, ale i tak jest znakomity, Winampa już dawno rzuciłem - wydaje mi się, że ma gorszą jakość dźwięku)

Wszystko to wspierane przez aktualny K-Lite Mega Codec Pack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę prostotę i uniwersalność - VLC. Tu chyba nie ma co się rozpisywać - kto użył go chociaż raz ten rozumie.

Jeśli chodzi o możliwości regulacji dźwięku (i tu uwaga, proszę się nie śmiać) to... systemowy Windows Media Player (wersja 8 lub nowsza). Wystarczy spojrzeć na korektor graficzny - jaki inny odtwarzacz daje taki zakres regulacji (np: regulacja tonów niskich w zakresie 30Hz - w innych odtwarzaczach kończy się na 60Hz, efekty SRS dające ogromne możliwości dostrajania dźwięku, całość dająca wręcz niesamowite możliwości wyciśnięcia naprawdę solidnego, głębokiego basu i soczystych, czystych wysokich tonów zarówno na przynajmniej średniej jakości zestawach głośników komputerowych jak i większości domowych, stereofonicznych zestawach audio). Testowałem różne odtwarzacze i ani Foobar, ani Winamp, ani AMP, nie daje takich możliwości kalibracji jak właśnie Windows Media Player. Dodatkowym atutem jest fakt, że w XP (sprawdzone w wersjach WMP 8, 9, 10 i 11) na większości zintegrowanych wielokanałowych kart dźwiękowych, przy standardowych ustawieniach, dźwięk stereofoniczny jest słyszany na zestawach wielokanałowych na wszystkich głośnikach (tylne grają to samo co przednie oczywiście z podziałem prawy-lewy, centralny gra średnie tony z obydwu kanałów a basowy tony niskie zmieszane z obydwu kanałów) - większość innych odtwarzaczy ma z tym problemy (dźwięk stereo słychać tylko na kolumnach przednich ewentualnie na przednich i głośniku basowym). Do pełni szczęścia brakuje tylko dwóch rzeczy: mniejszej zasobożerności (WMP zawsze miał z tym problem, szczególnie przy rozbudowanych bibliotekach jego używanie jest znośne tylko dla cierpliwych) i odtwarzania standardowych napisów w TXT (jeśli chodzi o filmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie - Chyba jestem jedną z 10 osób na świecie które bez żadnego przymusu używają iTunes na Windowsie.

Jak dla mnie jest to bardzo dobry, intuicyjny i rozbudowany odtwarzacz. Nie zauważyłem aby w jakimś stopniu zamulał komputer, jedynym jego minusem jest długość uruchamiania, lecz jak już się uruchomi to jest to naprawdę coś bardzo fajnego.

Bardzo rozbudowane możliwości tagowania, bardzo dobra jakość dźwięku i intuicyjna obsługa. Wcześniej używałem Winamp'a, AIMP'a, lecz w końcu przesiadłem się na iTunes i każdemu te odtwarzacz polecę.

Filmowo - Tutaj raczej zdziwienia nie ma. Jednak iTunes traktuje jako odtwarzacz muzyczny i do filmów dużo bardziej preferuję VLC. Program uruchamia się błyskawicznie, ma wszystko co powinno być i odczyta chyba każdy format(zarówno filmowy, jak i muzyczny). Mimo bardzo dużego rozbudowania zuepłnie nie zamula komputera, a sam podobnie jak się uruchamia, tak i działa błyskawicznie. Jeszcze nie miałem z nim problemów i także go polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo używałem k-lte ale miałem kiedyś problemy z wydajnością wmv więc wywaliłem i zainstalowałem VLC. Też kilka lat używałem ale ostatnio widać że nie jest tak wydajny jak kiedyś i ponadto strasznie tnie w Full HD. Teraz mam tylko podstawowy zestaw kodeków (divx, xvid, aac, realalternative, quicktimealternative, windows media format, haali media splitter) + najmniej wymagający player czyli windows media classic i po odpowiedniej konfiguracji filmy 1080p chodzą mi płynnie na athlonie xp 1,4Ghz 768Ram Gf6200. Z żadnymi formatami jak dotąd nie miałem problemów więc przychylam się do opinii ekspertów że wszelkie kodec-packi (a szczególnie te wielkie z "full" i "mega" w nazwie) to syf.

Na linuksie oczywiście smplayer bo na tym systemie ten program jest genialny.

Do muzy używam naprzemiennie aimpa i foobara + screamer radio na windzie i MOC playera na linuksie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje jakiegos fajnego programiku do odtwarzania mp3, darmowego oczywiscie. Zalezy mi aby mozna bylo wygodnie ukladac wlasna liste odtwarzania oraz zeby program sam je tworzyl automatycznie jak np. lista najczesciej odtwarzanych utworow, ulubionych itp. Korzystam wlasnie z najnowszego Winampa, ale potrzebuje czegos lepszego. Dobrze by bylo gdyby byl w miare lekki i zapewnial dobra jakosc dzwieku. Byloby milo, gdybu obslugiwal dzwiek przestrzenny.

Z gory dzieki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dźwięk przestrzenny? 5.1/7.1?

Ludzie, marketingowcy totalnie Was ogłupili całym tym gadaniem.

Dźwięk przestrzenny to stereo na dobrym sprzecie audio, a nie zniekształcona muzyka wydobywająca się z 5 plastikowych "pierdziawek" Creative'a, czy innego Logtecha...

Ale co do odtwarzacza - foobar2000 jest lekki, zapewnie bezkonkurencyjną jakość dźwięku w stosunku do innych odtwarzaczy... ale to, że jest "lekki" oznacza, że nie ma zbędnych funkcji obciążających niepotrzebnie komputer, typu automatyczne tworzenie playlist...

Oczywiście własne można tworzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ThePanda zluzuj troche, automatyczne tworzenie playlist ze wzgledu na dane kryteria np. czestosc odtwarzania, czy lista ulubionych jest nawet na starszych smartfonach jak moj Wave 1, wiec mojego kilkumiesiecznego lapka taka funkcja za bardzo nie obciazy. Zalezy mi bardziej na prostocie i braku upierdliwych funkcji, ktore wystepuja w Winampie. Dla mnie automatyczne tworzenie playlisty byloby po prostu wygodniejsze niz jej ukladanie i tyle...

Niemniej dzieki za zaproponowanie foobara2000 wyprobuje go (no i aimpa tez), zapowiada sie dobrze. A waszym zdaniem co lepsze: foobar2000 czy najnowszy aimp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To jeden z moich pierwszych postów.

Pamiętam że kieeedyś gdy jeszcze wypożyczałem filmy (ale już na DVD nie na kasetach) z wypożyczalni, (były to głównie filmy animowane typu TARZAN3) To czasami bywało że były na płytach także gierki. Proste. Za pomocą pilota robiło się różne proste zadania (typu Teris, QTE, SNAKE).

Tu są dwa pytania:

1.Pamiętacie Takie przeżycia z tego typu "gierkami" ? Opiszcie je tutaj proszę.

2. A czy istnieje możliwość pobrania takiego typu gierek i zgrania ich na DVD ?

PS: Nie mam VieraCast tylko zwykły odtważacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...